Inaltimea conteaza?

Buna, citesc de mult timp diverse discutii pe forum si am vazut ca poti gasi aici un sfat, o parere sincera la nevoie.
Problema mea? Am o relatie de aproape 3 ani care decurge perfect, cu planuri de casatorie intr-un viitor apropiat, fara infidelitati si probleme asa mari cum am vazut pe la alte persoane ce au postat aici.
Dar ca peste tot trebuie sa fie ceva mai putin bine, iar la noi e din punct de vedere fizic: eu sunt putin mai inalta decat el. Nu pot sa zic ca am o problema cu asta dar sunt curioasa ce gandesc si cei din jurul meu. Credeti ca e o problema asa mare ?
garbo052590
Postat pe 19 Iunie 2011 23:27
io gandesc ca de la orizontala inaltzimea nu se mai vede... se vad doar intaltzimile!

insa am o nelamureala, cum vine aia cu infidelitatzile???
"fara infidelitati si probleme asa mari " - suna cam straniu...
dar oricum....
eh .. pana la urma succes, iar daca voua va e bine, restul nu conteaza. gura lumii n-o astupa nici pamantul!
alfheim
Postat pe 19 Iunie 2011 23:35
Nashpa! Rau de tot! Da' nu dispera, exista o solutie: se numeste patul lui Procust. Nu, nu ala a lui lui Camil Petrescu, ci chiar ala mitologic. Acum, ramane de vazut cine va incerca patul, tu sau el. Eu zic sa trageti betishoare, remediul exista pentru amandoi
Thor_again
Postat pe 19 Iunie 2011 23:36
acu`, am si io o nedumerire: doar probleme n-or fi prea mari sau si infidelitatile?
esme
Postat pe 19 Iunie 2011 23:38
alea nu se pun, mai! infidelitatile intra la accesorii
Thor_again
Postat pe 19 Iunie 2011 23:41
acelasi broblem il am si io esme
alfheim
Postat pe 19 Iunie 2011 23:41
Mai, iar ati inceput cu prostiile? Fata a cerut, citez: "un sfat, o parere sincera la nevoie". Ia, bagati mare, ca pan' amu vaz ca m-ati lasat pe mine de papagal, ca numa' io i-am dat sfatu'
Thor_again
Postat pe 19 Iunie 2011 23:44
De la: garbo052590, la data 2011-06-19 23:27:00Buna, citesc de mult timp diverse discutii pe forum si am vazut ca poti gasi aici un sfat, o parere sincera la nevoie.
Problema mea? Am o relatie de aproape 3 ani care decurge perfect, cu planuri de casatorie intr-un viitor apropiat, fara infidelitati si probleme asa mari cum am vazut pe la alte persoane ce au postat aici.
Dar ca peste tot trebuie sa fie ceva mai putin bine, iar la noi e din punct de vedere fizic: eu sunt putin mai inalta decat el. Nu pot sa zic ca am o problema cu asta dar sunt curioasa ce gandesc si cei din jurul meu. Credeti ca e o problema asa mare ?


Un barbat trebuie sa fie atat de inalt incat sa-ti ajunga pana la inima; singura intrebare pe care trebuie sa o pui e daca alesul ajunge intr-adevar la inima ta sau ba, iar raspunsul trebuie sa ti-l dai tot tu si nu altcineva.
charmelen
Postat pe 19 Iunie 2011 23:45
iote, impielitzatzilor, ca pan' la urma stiam io de ce ii simt lipsa charmelenei.
ca pa voi, neam de se poate baza omu'!

ch, fain spus, dar cred ca fata ori se plictiseste, ori are probleme mai mari in relatia aia decat diferenta de inaltime, daca la ore din astea isi face publice astfel de dileme.

Thor_again
Postat pe 19 Iunie 2011 23:49
Thor, s-avem bardon...
c-am dat cu sfatul meu medical din prima... am zis ca de la orizontala intaltzimea nu conteaza... deci .. restul e can-can! :)
da' halatu, halatu.... cat e halatu!!!
alfheim
Postat pe 19 Iunie 2011 23:52
deh, thorelu`, noi suntem buni numai de cartit! niste carcotasi cinici si sarcastici, asta suntem! uraciosii de noi! tsa, tsa, tsa! lasam solicitudinea in seama altora! nu ne putem impovara cu toate atributele. le preferam p-alea naJpa! hahahaha! :
esme
Postat pe 20 Iunie 2011 08:57
,,Am o relatie de aproape 3 ani care decurge perfect,"
daca e perfect nu-ti mai face probleme ,pentru o problema care nu e asa de mare problema....
bucurate ca nu sant alte probleme
sunsset
Postat pe 20 Iunie 2011 09:08
De la: esme, la data 2011-06-19 23:38:46acu`, am si io o nedumerire: doar probleme n-or fi prea mari sau si infidelitatile?


scuze de exprimare, e o relatie fara infidelitati. Iar problemele sunt ca in fiecare relatie, dar nu asa mari ca la altii de si-au varsat oful pe aici.
Si ca sa-i raspund si lui thor, nu am cine stie ce dileme, sunt doar curioasa ce gandesc si cei din exterior.
Oricum multumesc pentru pareri !
garbo052590
Postat pe 20 Iunie 2011 14:09
Nu conteaza inaltimea ci conteaza istetimea...chiar nu-ti face griji...nu conteaza asta..
lacramioaracrengi
Postat pe 20 Iunie 2011 21:00
Ce conteaza ce spun ceilalti??
constance
Postat pe 20 Iunie 2011 21:09
590, atat timp cat ti-ai pus problema asta, inseamna ca pt tine inaltimea conteaza si o simti ca pe un impediment, oricat ar fi el de minuscul. consider ca, odata ce iubesti un om, odata ce crezi ca el e alesul, acela care te intampina, nu trebuie sa dai socoteala nimanui si cu atat mai putin sa ceri confirmari din partea altora in ce priveste alegerile facute. asadar, cred ca la tine exista un `dar`. pe tine trebuie sa te intrebi daca o faci din toata inima sau nu, si nu pe noi.
esme
Postat pe 20 Iunie 2011 21:11
sau inaltimea asta e un motiv....al tau...n-ar trebui s-o resimti...daca e asa cum spui tu relatia...
tare mi-e teama insa, ca tu ai de fapt, alte temeri...si te agati de inaltimea asta pentru a gasi nod in papura...
mai bine cugeta la toate si vezi ce te deranjeaza cu adevarat...nu-ti fie teama sa vezi adevaratele cusururi...si vezi daca le poti tolera sau poti trai cu ele pe termen lung...

nea thorel...multumit?
buna seara tuturor...
ce ti-e si cu inaltimea-sa...
dor72
Postat pe 20 Iunie 2011 21:52
nu potzi sa spui ca ai o problema .... dar itzi pui intrebarea....acum cand totul este de un rozomovism aproape incurabil......... oooffff .. fetele astea...........
si nu au trecut decat 3 ani. ce va fi peste 13...23...nu te intrebi??????????
atat de perfect ce decurce incat ai inceput cu dileme... trileme ....si sa ai infiltratzii....mai uda-l si pe el la radacina poate mai creshte putzin cat sa-tzi ajunga.... dar vezi ca tre sa tzii cat mai jos stropitoarea sa fii sigura ca uzi ce trebuie
,, fara probleme asa mari ,,
inca din start cand spui ,,probleme,, inseamna ca ceva chiar nu e in regula .
o problema este exact ceea ce este. mai mica sua mai mare atata timp cat exista...este o ,,problema,,..
ok .. e cam tarziu ..
dar ne lamuresti si pe noi ce varsta ai??? ca si asta conteaza ..sa stim la ce sa ne raportam .
salve si mii de bombe......
sau nu ......fara bombe ..... dar oricum.....
jeje2011
Postat pe 21 Iunie 2011 01:01

tutu2011...nu te grabi cand scrii...nici cand formulezi...
dor72
Postat pe 21 Iunie 2011 08:05
590,poti sa faci un salt in urma si sa-ti mai amintesti daca acum 3 ani te-a interesat cat e el de inalt
,ca nu cred ca intre timp s-a facut mai mic

si apoi, sa fim seriosi ,pe cine mai intereseaza ce zice lumea, cand iubeste
sunsset
Postat pe 21 Iunie 2011 08:28
eu cred ca garbo 590 a primit cateva opinii din anturajul sau cu privire la diferenta de inaltime si a vrut sa verifice parerea celorlalti.
Din punctul meu de vedere inaltimea nu ar trebui sa fie un impediment intr-o relatie.
cricat
Postat pe 21 Iunie 2011 11:59
te-as contrazice, cri...fara suparare...chiar nu conteaza inaltimea...crede-ma pe cuvant....
sotul meu e abia 3-4 cm mai inalt...am primit sfaturi...multime...si? au trecut aproape 20 de ani...n-am nicio treaba...
alta e problema...inaltimea e motivul...
dor72
Postat pe 21 Iunie 2011 18:12
doruleato .. eu vorbesc de la 1.58m ... cu greu as fi gasit pe cineva mai mic de inaltime

am vazut persoane care merg cocosate tocmai pentru ca le deranjeaza sa priveasca de sus.

si unde ai vazut tu suparare ....
cricat
Postat pe 21 Iunie 2011 18:28
orice e posibil...cand doresti...
sunt si de 0.97...nu fi ingamfata acu'....
iar cu fata asta...nu e convinsa de unele lucruri ( sau s-a convins pe parcurs) si vrea sa " o obligam" noi...nu se poate...capul face...totul trage...
dor72
Postat pe 21 Iunie 2011 20:11
Eu cred ca e o problema.
daca fata e bolnava si ii trebuie medicamentul car eeste asezat pe raftul de sus al dulapiorului si el nu ajunge?
Ciresica
Postat pe 21 Iunie 2011 22:19
asta da problema
cricat
Postat pe 21 Iunie 2011 22:27
s-au inventat fel si fel de scari ...
scara de metal
scara rulanta
scara de lemn
scara de matase - "luna, da-mi o scara de matase..."
ca sa nu zicem de nu mai putin celebrele scari, mercali si richter
chiar si scara celsius si fahrenheit....

dar pana la urma femeia in sine e o scara!
femeia iti da viatza
femeia te INALTZA
femeia te COBOARA
si tot ea te omoara!

deci are si cu ce sa-si ia medicatzia... si pana la urma il poate inaltza pe pinguin!
precis e topicul lui udrea in relatzia cu boc!
alfheim
Postat pe 21 Iunie 2011 23:01
alfu', ai inceput sa lucri la scara?
dor72
Postat pe 21 Iunie 2011 23:04
toata viatza am lucrat la scara ...
dar nu spui care!

cum era cantecul ala...? un om pe nishte scari...

http://www.youtube.com/watch?v=8vnJ8GQeRpg&feature=related
alfheim
Postat pe 21 Iunie 2011 23:29
gresit...
me, era pe niste scari... ce mai cazatura-a tras...
of, of, si-aoleu...ce vanat e ochisoru'meu
me...
dor72
Postat pe 21 Iunie 2011 23:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pauza in relatie 20 De la: garbo_433138 20 Martie 2016 18:17
Discutii diverse despre, nemultumirile voastre sufletesti. 87 De la: eu_geminy 20 Octombrie 2010 00:17
revin 3 De la: si_totusi 17 Octombrie 2010 21:29
a doua casatorie 35 De la: garbo020185 14 Iulie 2009 20:35
dezorientata 46 De la: yza_my 3 Octombrie 2009 17:04
Setari Cookie-uri