neveste mincinoase

De la: danny_at, la data 2009-06-09 19:50:35carmen ce doamne iarta-ma ca-n filme??pai de citeva zile traiesc un film sper sa vina THE END ca deja pe bune o iau razna incet si sigur
Omule,incearca si calmeaza-te intr-un fel.nu stiu ce sfat sa-ti dau in privinta asta.dar ai sa-i multumesti lui Dumnezeu ca nu e langa tine acum.nu incerca sa iei decizii majore in momentul asta,ca se vor dovedi a fi absurde mai tarziu.lasa sa treaca un timp chiar daca durerea te sfasaie.intre a rezista si a claca,nu este decat un fir de par(stiu asta foarte bine).acum, mai mult ca oricand,trebuie sa ai tarie de caracter.si sunt sigur ca o ai.astea-s momentele in care dovedesti ca esti BARBAT.nu cum fac unii cand isi bat nevestele.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 9 Iunie 2009 20:11
ea iti cere atatea folosindu-se de copil, dar daca tu dovedesti ca nu e al tau lucrurile nu vor mai sta asa cum crede ea.va primi atunci numai ce vei vrea tu sa-i dai. dar copilul nu ti-l da nici o lege.bine ar fi sa ma insel.

Postat pe 9 Iunie 2009 20:12
stimate catalin...incerc sa fiu barbat..sau ce barbatie mai am eu acuma...incet ma ridic chiar de sint pe umerii mei o tona...ai dreptate nu iau decizii pripite stau si rumeg ca bou...de asta sint aici sa vad ce parere au ceilalti...mersi de sfaturi
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 20:17
in cazuri de astea eu le zic "fara scapare" pune-ti intrebarea:dupa ce ti-a facut ce ti-a facut oare nu e timpul sa iti indrepti toata dragostea ce o simti ,catre tine si sa faci ceva pt tine?



"Esti ceea ce vrei sa fii!"

Postat pe 9 Iunie 2009 20:18
gabitzza avocata pe care am sunat-o sa mirat ca vaca de ce povestesc..asa un caz oficial cel putin nu sa mai intilnit in judetu satumare..deci tre si ea sa consulte legile..nici macar nu tare stia daca nevasta-mea chiar a incalcat legea prin faptul ca mi-a bagat un copil asa in familie si ma mintit ca-i al meu..deci..avocat bun..mai greu
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 20:20
carmenn pai am facut si pentru mine ceva..m-am apucat de fumat iar...de baut nu pot...ah si azi m-am tuns..deci incep cu inceputul..fac si pentru mine ceva...
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 20:22
nu stiu daca-i vreo lege scrisa..da-i una morala nene..
cauta si alt avocat, sfatul meu..

mai bine rontzaie ceva..lasa naibii tutunul..
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 20:24
nu stiu daca pe ea ar acuza-o in cazul asta doar ca i-ar taia dreptul de a mai pretinde mai mult decat i se cuvine.si vai mama mea ani de procese.poate cadeti la intelegere totusi dar asta ar insemna ca trebuie sa-i spui ca ai aflat

Postat pe 9 Iunie 2009 20:24
De la: carmenn, la data 2009-06-09 20:18:39in cazuri de astea eu le zic "fara scapare" pune-ti intrebarea:dupa ce ti-a facut ce ti-a facut oare nu e timpul sa iti indrepti toata dragostea ce o simti ,catre tine si sa faci ceva pt tine?



"Esti ceea ce vrei sa fii!"
in cazurile astea simti ca nu mai existi,deci spre cine sa indrepte,ce...?"esti ceea ce vrei sa fi"... .haideti sa lasam teoriile.
roby_cado
Postat pe 9 Iunie 2009 20:26
gabitzza nu-i mai dau nici o lectie..o las pe doamna in plata domnului...si ma uit inainte...nu-s io mai rau nici mai urit ca alti sa nu-mi gasesc alta..peste citiva ani...o sa o vad eu peste citiva ani pe fosta..si o sa vad care o duce in citiva ani mai bine...peste vreo 12 ani o sa aiba copilul 18 ani si o sa-i ceara socoteala...bani ei se vor termina..ai mei vin luna de luna...o sa-si dea singura in cap..daca ma injosesc atunci ea a cistigat
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 20:28
cum consideri danny..

am facut cam la fel ca tine..mi-am luat trei-lulele, si m-am duuuuss, sa nu-i mai vad..
am zis ca am unde sa pun capul..nu-mi trebuie averi...

asa mi-era de scarba..
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 20:29
va fi mai greu pana vei invata sa razi din nou,la mine a durat doi ani...
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 20:35
me too!! dar a durat o saptamana refacerea mi-am facut cruce ca am scapat si mi-am zis: asa a fost sa fie,sigur m-a ferit d-zeu de ceva mai rau care ar fi urmat

Postat pe 9 Iunie 2009 20:41
pai gabitzza rid de ris da ma tem de femei ca de dracu:-))azi mi-a zimbit una si era sa o iau la bataie..m-am incruntat la ea de sa speriat saraca
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 20:42
alexandra, ia sa facem o analiza pe text

spui asa
"nu este nici o echilibrare a vreunei balante, este vorbe de expunerea faptlor'

1. faptele se sustin prin probe, martori nu prin vorbe.




"N-ai sa intelegi, pentru ca nu ai cum. Vorbesti prostii si te bazezi pe ceata din mintea ta in subiectul asta ca sa pari ca dai mai tare din coate. Da din coate cat vrei.


2. exemplifica si atunci, discutam. da exemplu de o prostie spusa de mine, referitoare la acest subiect


"Expune situatia ta, experienta ta in domeniu, detaliaza ce ti s-a intamplat in sensul asta."

3. cand e vorba despre o procedura juridica, nu se vorbeste din prisma folclorului. nu conteaza ce experiente am avut eu sau altii. un judecator nu te lasa sa spui tu acolo povesti nemuritoare.



Daca nu, du-te si mai mananca ceva si incearca sa-ti arunci dejectiile ca hipopotamii, cu coada. Imprastie-le cat mai des, poate nu o sa se vada ca tu le produci "


4. mai e ceva de comentat? lipsa de eleganta in comunicare are alta scuza decat lipsa unui minimum minimorum de bun simt?



ramane cum am stabilit . prost crescuta , tupeista si cam atat.
si_totusi
Postat pe 9 Iunie 2009 20:45
totushoaica...

ce faci fata, te scufundasi dupa piatra?...
zambil
Postat pe 9 Iunie 2009 20:46
carmenn o saptamina..de unde ai scapat din gura leului..asa de rau a fost??
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 20:47
mai rau
si asa o sa razi si tu dupa ceva timp!! fii tare, toate trec mai greu mai usor, dar timpul le duce cu el

Postat pe 9 Iunie 2009 20:50
carmenn daca ne apucam de birfit doamna sa plins la avocata ei ca sint monstru..am pretenti vreau mincare camasi calcate curatenie etc..o chinuiesc la munca casnica...o uitat saraca sa zica ca din 24 de ore 2-3 ore le petrecea cu mincarea calcatul si copilul iar restul de 21-22 ore se uita la acasa tv
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 20:54
de ce tot iti faci singur rau si ganduri? elimina-ti virusii mentali, nu-i lasa sa te saboteze fii tare, ia atitudine

Postat pe 9 Iunie 2009 20:58
mai, stati asa...ca tre' sa ma lamuresc

deci, danny, tu ai divortat ? exista o hotarare definitiva si irevocabila ?

ce vrei tu sa faci ? ma refer aici la situatia copilului ? sa mergi in instanta cu testul de paternitate si sa o faci pe fosta de miru' lumii ? ca si aici intervin aspecte strict juridice, ca sa inaintezi un dosar trebuie sa ceri ceva in el

in cazul in care o acuzi de inselatorie deliberata, vrei sa obtii custodia copilului ? ca ma gandesc ca in instanta se poate pedala pe caracterul indoielnic al mamei, dupa comportamentul pe care l-a avut ca sotie

si o ultima intrebare, fosta stie ca tu ai facut testul de paternitate ? cum ai recoltat sange de la baietel ?

sper sa imi si raspunzi
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Iunie 2009 20:59
zambilu, ai dreptate. m-a luat valul.
si_totusi
Postat pe 9 Iunie 2009 21:00
i-a spart capu' cu o piatra...
zambil
Postat pe 9 Iunie 2009 21:01
De la: danny_at, la data 2009-06-09 20:54:27carmenn daca ne apucam de birfit doamna sa plins la avocata ei ca sint monstru..am pretenti vreau mincare camasi calcate curatenie etc..o chinuiesc la munca casnica...o uitat saraca sa zica ca din 24 de ore 2-3 ore le petrecea cu mincarea calcatul si copilul iar restul de 21-22 ore se uita la acasa tv
.mancare?curatenie in casa?cum ai putut sa ai asemenea pretentii...?,eeeee.....,asta schimba putin lucrurile...
roby_cado
Postat pe 9 Iunie 2009 21:03
'prometeus_wife' deci:
sotia a intentionat divortul nu eu...
tot ea e aia cu pretentiile
testul de paternitate nu se face cu singe ci se recololteaza din gura copilului cu niste bete cu vata saliva de pe partea interioara a obrazului..
doamna nu stie ca am facut testul..inca nu am anuntat pe nimeni ca l-am facut..voi stiti doar...
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 21:04
roby_cado deci vezi sfint nu-s nici eu...de ce ziceam...cum am reusit sa pun saraca in jug..acu imi dau seama ce am facut...trebuia sa-mi bag menajera..si o bona..vaiiiii ce animal sint..am chinuit femeia.. si sa nu ma dea menajera in judecata angajam alta menajera pentru menajera mea
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 21:08
deci divortul nu e finalizat...ok

dar tu vrei sa obtii custodia copilului ? ca aici nu e vorba numai de voi doi, care sunteti adulti, adicatelea majori si vaccinati...e vorba de un copil

iarta-ma ca pedalez atat pe intrebarea asta, dar si eu sunt parinte, si ca orice parinte ma gandesc ca binele copilului trebuie sa primeze

eu ma gandesc ca din moment ce divortul nu s-a terminat, poti cere incredintarea copilului...parerea mea...

uitasem ca testul se poate face si din secretiile bucale, scuze...ai dreptate...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Iunie 2009 21:09
De la: danny_at, la data 2009-06-09 21:08:04roby_cado deci vezi sfint nu-s nici eu...de ce ziceam...cum am reusit sa pun saraca in jug..acu imi dau seama ce am facut...trebuia sa-mi bag menajera..si o bona..vaiiiii ce animal sint..am chinuit femeia.. si sa nu ma dea menajera in judecata angajam alta menajera pentru menajera mea
"monstrule"......
roby_cado
Postat pe 9 Iunie 2009 21:10
pai o fii ea cu pretentiile, dar legea spune ca bunurile dobandite in timpul casatoriei se impart fix la doi...exceptie fac mostenirile, care nu fac subiectul unui partaj

deci, doamna poate sa-si mai puna pofta in cui, ca nu poate sa ia tot
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Iunie 2009 21:11
prometeus wife..ce sa fac cu copilul nu stiu..aici toata lumea are pareri diferite..iar eu deocamdata nu tare gindesc...cineva avea dreptate la ce alerg dupa ce nu-i al meu..altcive zice lupa tu esti tata tu l-ai crescut...sa vad ce zic avocatii am timp pina la sfarsitu luni sa vad ce fac..
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
,,familia la distanta,, 33 De la: valentina_16 27 Septembrie 2009 02:49
Ce parere aveti despre analingus? 6 De la: garbo_485388 19 Martie 2018 16:07
Culoarea ochilor conteaza ? 224 De la: pik_nik 20 Octombrie 2009 06:03
Ce credeti? 25 De la: Eugenia69 7 Iulie 2011 21:40
Dragoste la batranete ! 176 De la: dor72_ 10 Octombrie 2011 19:26
Setari Cookie-uri