neveste mincinoase

Oameni buni nici nu stiu cum sa incep..deci in urma cu 7 ani m-am casatorit,imediat dupa asta nevasta-mea a nascut un bait frumos care are acum 6 ani..in urma cu vreo 2 luni dupa ceva stress nevasta-mea si facut bagajele si a plecat de urgenta in romania unde a divortat..pina aici totul ok..
Am incercat sa vorbesc cu ea,nu mi sa parut sau nu credeam ca avem o casnicie nefericita pina atunci.la divort doamna mi-a cerut copilul,casa,masina,intretinere alocatie si motiv de divort ca ea nu mai poate trai cu mine..
plecind eu in romania la divort,ma intilnesc cu cineva care imi recomanda sa fac untest de paternitate la copil sa vad ce surprize o sa am..zis si facut..am comandat un test l-am facut acum am primit rezultatul...COPILUL NU ESTE AL MEU 100% nu e al meu..acum sa vad nu am zis la nimeni de test,ce ziceti voi?noroc ca fosta mea nevasta nu e in apropiere ca nu stiu ce faceam..ce pedepse da legea ei in asa cazuri?testul e facut in austria e 100% in regula..dati-mi voi un sfat..nu as renunta la copil tin la el ca la ochi din cap..incet mi se pare ca traiesc un film din ala de pe acasa tv..mersi de sfaturi in prealabil
danny_at
Postat pe 8 Iunie 2009 23:28
Daca nu al tau copilul si poti dovedi asta nu plateti pensie alimentara dar tot ii platesti ei suport pentru vreo 4 ani.Dar copilul ce vina are?
Ca de nu-i platesti nu ai sa-l mai vezi si nu e pacat?
Mai bine vorbeste cu ea si spune-i despre analize si incearca sa ajungi la o intelegere.
Aemulus
Postat pe 8 Iunie 2009 23:31
e clar ca a vrut sa te santajeze si sa-ti ia tot, te inteleg ca tii la copil, dar ma tem ca din punct de vedere legal nu prea ai ce face atat timp cat acest copil nu e al tau, iar pe ea mai mult decat s-o dai in judecata, mare lucru..... la cat de repede se misca trebile prin tara asta, poti sa-i pui cruce......mai bine renunta si vezi-ti de viata ta!
ana02
Postat pe 8 Iunie 2009 23:33
mie nu mi-e de bani de alocatie si de astea..nu as renunta la copil..insa pe doamna as..nu stiu ce i-as face
danny_at
Postat pe 8 Iunie 2009 23:33
danny, puiule....ia ia-ti tu mamicule un avocat tzapan si sa te sfatuiasca el cam cum e legislatia.....oricum....nu spune la nimeni cunoscut ca ai aflat ca nu e copilul tau....nu stii cum va afla nevasta-ta si va avea cum sa se protejeze....io zic s-o pui in fata faptului implinit, la proces, sa aduci proba la dosar si atunci, in plin proces, se va lua hotararea...dar eu te sfatuiesc sincer sa apelezi la un avocat ca lumea.....merita....si marseaza pe ideea de a primi chiar tu copilul daca iti mai doresti asta si tii la copil....oricum, ideea e ca baietelul nu prea ar trebui despartit de mama....dar mai stii cum se rasuceste legea?
tutankhamon
Postat pe 8 Iunie 2009 23:34
nene..tu ce vrei ?
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 23:35
gabitu, eu cred ca vrea sa-i dea aer cocoanei cu portia. si nu cred ca nu ar fi indreptatit
si_totusi
Postat pe 8 Iunie 2009 23:37
De la: gabitzza, la data 2009-06-08 23:35:32nene..tu ce vrei ?

buna intrebare..ce vreau..as vrea si eu sa stiu ce vreau..sa stricat o lume in fata mea si tu ma intrebi ce vreau??ce sa vreau..nu stiu..as vrea sa sufere si ea cum safur eu acum..sau macar jumate cit mine
danny_at
Postat pe 8 Iunie 2009 23:38
pai d-aia zic..

totusico, aprob pozitiv, cocoana fu cam courva..
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 23:41
d-aia se zice, nene, ca trebe sa te porti respectuos cu totii barbatii in varsta... ca nu stii care ti-e tata... he,he,he...
zambil
Postat pe 8 Iunie 2009 23:43
Si crezi ca astfel rezolvi ceva? Eu cred ca trebuie sa-ti refaci viata cat mai repede....cui pe cui se scoate...
Lidi
Postat pe 8 Iunie 2009 23:46

era sa ma inec c-o aluna..imi trebuia p-orma respiratie d-aia..
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 23:47
lidi.....tu nu ai citit ce a postat baietasul asta???? e si un copil la mijloc, pe care el il credea al lui si il iubeste.....sau asta nu te intereseaza????
tutankhamon
Postat pe 8 Iunie 2009 23:48
De la: Lidi, la data 2009-06-08 23:46:36Si crezi ca astfel rezolvi ceva? Eu cred ca trebuie sa-ti refaci viata cat mai repede....cui pe cui se scoate...


asta-i nene. tzac, pac scoate cuiul da', cat mai repede.
si_totusi
Postat pe 8 Iunie 2009 23:50
lidi m-am trezit la 31 de ani in stare de soc:-) acuma rid desi.....daca ma crezi...nici in apartamentu meu nu-mi vine sa ma duc..iar de refacut viata...pai in cine crezi tu ca mai am eu incredere?
danny_at
Postat pe 8 Iunie 2009 23:53
pai razi nene..crezi ca poti sa faci ceva?

de dai pe goarna, pierzi copilul si il iubesti..de cocoana oricum ai divortat si oricum o doare..fix la banana...

asa ca razi..
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 23:56
De la: danny_at, la data 2009-06-08 23:53:05lidi m-am trezit la 31 de ani in stare de soc:-) acuma rid desi.....daca ma crezi...nici in apartamentu meu nu-mi vine sa ma duc..iar de refacut viata...pai in cine crezi tu ca mai am eu incredere?



E foarte rau sa gandesti asa. Pe undeva te inteleg ca inca esti in stare de soc dar nu uita ca fiecare om e diferit in felul lui...
Daca te-ai fript odata nu insemna sa generalizezi...
E intradevar foarte urat ce ai patit dar dupa nori iese si soarele...
asa ca fruntea sus! Viata trebuie traita cu bune si cu rele....
Lidi
Postat pe 8 Iunie 2009 23:57
asa, mioritic...
zambil
Postat pe 8 Iunie 2009 23:57
da...danny....sterge cu buretele absolut tot...7 ani??? da-i in pana mea......si pe copilul ala de-ti zice tata.....si te inmoaie de tot...ce naiba...nu ai sange in tine daca nu spui pa la tot si pleci.....
tutankhamon
Postat pe 9 Iunie 2009 00:03
De la: tutankhamon, la data 2009-06-08 23:48:06lidi.....tu nu ai citit ce a postat baietasul asta???? e si un copil la mijloc, pe care el il credea al lui si il iubeste.....sau asta nu te intereseaza????



Ba am citit f bine dar ce mai poate face in privinta copilului? Vrei sa pun si eu paie pe foc? E el si asa destul de suparat...
Sau daca ai tu o idee de rezolvare..atunci exprim-o direct...
Lidi
Postat pe 9 Iunie 2009 00:03
o gramada de rapunsuri,o gramada de idei..mersi parca e mai usor asa ca in anonim sa-ti descarci putin sufletul..la urma urmei eu sint de vina.asta mie pedeapsa ca mi-am considerat sotia partener egal cu mine..si i-am dat libertate..daca o tineam in lant ca pe catel,nu aveam problemele astea...
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 00:03
nu-i nene d-asta... soiu rau..
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 00:07
Ne fiind al lui nu cred ca are sanse in instanta... parerea mea...
Lidi
Postat pe 9 Iunie 2009 00:07
bai astia...

voi chiar nu intelegeti situatia.. nevasta l-a parasit, copilu' e-al ei cu un handralau... fofo nema... noroc cu noi, ca facem haz de necaz... de necazu' lui, desigur...
zambil
Postat pe 9 Iunie 2009 00:08
lidi...daca as fi avocat, i-as da...pe bune...omul e in suferinta clara....dar ce sfat i-ai dat si tu...cum mai crezi ca poate bietul om sa-si lase baiatul care ii poarta numele - chit ca nu e din genele lui - , cel cu care a petrecut 6 zile de nastere si 6 craciunuri...


danny...acuma m-a pocnit ideea...stii cum o faci pe vaca aia sa sufere?????ia-i copilul....e dreptul tau...l-ai recunoscut ca fiind al tau acum 6 ani, l-aqi crescut 6 ani ca si cum ar fi al tau....e al tau.....asta bineinteles daca il iubesti...si il vrei langa tine....
tutankhamon
Postat pe 9 Iunie 2009 00:09
lidi...iar o dai in bara....toata lumea stie ca e al lui.....chiar si nevasta-sa - inca e nevasta-sa - l-a mintit de la inceput ca e al lui....copilul ii poarta numele....proasta spera ca el sa nu afle niciodata...dar uite ca acuma el stie.....dar ea nu stie ca el stie.....te prinzi?????...si cu asta el o are la mana.....si poate sa o lase rau cu courul in balta.....rau de tot.....dar faza nasoala e cum va creste copilul fara mama???...aici e buba....
tutankhamon
Postat pe 9 Iunie 2009 00:13
zambil..lumea face haz..incep sa rid si eu..asta e,mai bine citiva zimbareti cu sfaturi decit sa inghit de unu singur si sa ajung la psihiatrie...
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 00:13
daca doamna nu divorta asa cu zarva jur ca nici nu ma-m gindit vreodata sa fac testul ala...insa cum poate o femeie sa minta in halu asta..se uita in ochi tai si minte..asa in fatza..
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 00:16
Eu va spun Noapte buna..iar pt Danny mult curaj si succes de acum incolo....si sper sa poti rezolva cat mai rezonabil situatia...
Lidi
Postat pe 9 Iunie 2009 00:18
he, he..cunoastem si cevasilea regn masculin, capabil de atare performante..

nene, nesimtirea n-are tara si nici sex..
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 00:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
galina 7 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:19
iubire fara sex 53 De la: mady 20 August 2009 01:49
iubire interzisa 204 De la: garbo103208 3 Aprilie 2010 20:24
Doar un sfat amical 35 De la: flory2006 12 Octombrie 2014 14:48
teama 41 De la: reyya 29 Martie 2010 16:55
Setari Cookie-uri