sa il mai ert sau nu?

dupa 3 ani, m-a inselat iar...l.am iertat ca de fiecare data,acum m-a cautat prietena lui sa imi zica ce e intre ei ca a afla de mine.Imi e mila de ea pt ca e o cpila inocenta, pe care a dezvirginat-o dupa o luna de zile,are 18 ani,el 23.El imi zice ca ii este mila acum de ea si de asta ink au ramas amici..ce sa fac?? sa ma retrag eu ???sa il mai iert?? pt ca mi se pare f greu sa il iert dar si f greu sa il uit/
voik
Postat pe 9 Iunie 2009 14:15
te gandesti la iertare ,daca eram in locul tau ma gandeam cum sa imi fac mai repede bagajul
yavrum
Postat pe 9 Iunie 2009 14:17
Nu te mai gandi. N-ai la ce. Iti va fi greu sa-l uiti, da' nu imposibil.
tulipe
Postat pe 9 Iunie 2009 14:20
sa-l ierte dumnezeu si sa se ierte singur...ca-i baiat mare...nu a fost nici macar prima data cand te-a inselat...si-nca iti mai pui intrebari...god, woman...pleaca si da-i ignore
mia79x
Postat pe 9 Iunie 2009 17:37
poate vrea sa-l 'erte"
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Iunie 2009 17:39
m-am corectat ai sus cu un alt forum...:D nu ma uitam la tastatura:P nu fi asa de rautacioasa!!:D...si as vrea sa il iert dar sunt sigura ca iar imi va gresi..nici eu nu stiu ce sa fac si ce vreau cu adevarat:(
voik
Postat pe 10 Iunie 2009 01:24
mai, la 23 de ani cat are el, vad ca baga niste texte...auzi...cica ii e mila de ea...bine ca nu ti-a zis ca tot de mila s-a culcat cu fatuca aia

eu nu stiu la ce mai stai sa te intrebi...data viitoare cand o sa mai gaseasca una, o sa-ti spuna ca de fapt el nu a vrut, da' a fost violat

tu nu vezi ca tipul asta nu e serios deloc ? mare mirare sa nu ramana vreuna gravida, si-atunci ce te faci ?
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Iunie 2009 08:25
Voikuta,mami,vino ici-sa sa-ti spun o taina: flacaului i s-a pus pat pe virgine...de,e si asta o boala.Nu te speria ca nu ramine cu ele,vine tot la tine,tu esti mai experta.Acu,daca tu esti multumita de prestatia lui,foloseste-te,inca-i tinar si poate.Cind ai sa te gindesti la ceva mai serios,itoarce-i sutul in COUR si refa-ti viata.Asta-i economia de piata,succes.
valentino
Postat pe 10 Iunie 2009 08:54
cat pragmatism urla din postarea ta, valentino...hm, sa-i dea sutu' acum, sa nu mai astepte...ca se transforma in el...si s-ar putea sa-i si placa...
mia79x
Postat pe 10 Iunie 2009 11:23
eu cred ca nu trebuie iertat,nu ca e barbat si daca era invers nu se accepta asa ceva!si cu a doua sansa nici nu se discuta cand te inseala saute loveste!e greu prima oara sa inseli,dupa aceea e ca bana ziua!
lenuja
Postat pe 12 Iunie 2009 22:07
Lenuja,prea le spui ca la carte...le-ai citit???, sau...
valentino
Postat pe 12 Iunie 2009 22:12
Daca a facut-o de mai multe ori .....e clar asa va face si mai tarziu......... e dureros dar lasa-l ......doar daca nu vrei sa ai mai tarziu de suferit........
gongonica
Postat pe 2 Iulie 2009 14:25
nici sa nu te gandesti sa il ierti! daca a gresit o data o va face mereu fiind constient ca tu il vei ierta. a vazut ca asta e slabiciunea ta si profita de tine. nu se merita sa traiesti asa .nu e singurul barbat de pa pamant(nu se poate numi barbat,mai degraba ratat, a profitat de naivitatea la copila aia de 18 ani, mai degraba e un pervers fara scrupule.)ai toata viata inainte, nu te opri acum cand nici macar nu ai vazut cum e viata si cum trebuie traita. iti spun din propria mea experienta!
ioana_27
Postat pe 9 Iulie 2009 13:58
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 14:42
Sincer nu merita sa il iubesti. Cum a putut sa-ti faca asa ceva???......sa fie cu tine si in acelasi timp sa dezvergineze o alta fata.........stia in ce complicatii v-a intra inainte s-o faca ....si totusi a facut-o .....si-ti zice ca-i este mila de ea.....dar daca ai este mila de tine si sta cu tine pur si simplu???? Cum a aflat cealalta de tine??? Este fff important......ca daca stie de la el ...e clar el vrea sa scape de tine........Nu merita ...viata e asa cum e ....traieste-o langa un om capabil de iubire nu de suferinta..........Mai bine suferi acum putin si mai tarziu o sa-ti fie mult mai bine........aste e doar o parere de-a mea.....tu faci ce crezi ca e mai bine ptr tine.
gongonica
Postat pe 9 Iulie 2009 15:46
De ce nu incerci si tu alti baieti? Poate asa o sa il intelegi si tu pe el de ce face asta si crede-ma ca asta o sa il doara fff mult. Cateodata la unele persoane razbunarea este recumandata!!!!! Poate meriti si tu un june
garbo022532
Postat pe 31 August 2009 14:06
Treaba asta cu dezvirginatul este o treaba foarte grea, dragele mele.Un prieten de-al meu, Suzuki, a muncit o saptamana ca sa puna lucrurile la punct.Nu mai spun cati instalatori a chemat, pentru ca in momentul cand lipea intr-o parte, curgea in partea cealalta.Parerea mea este ca in loc sa certati bietul om, ar fi trebuit sa ii platiti o excursie in Caraibe, si sa mai aiba inca vreo doua sau trei virgine langa el, ca sa-si faca mana.Se vede ca voi, dragele mele, ati uitat, dar tineti minte cum se spune ca dupa ce-ai pus pirostile, pardon, pirostriile in cap,vine luna de miere?
Ce luna de miere, scumpelor, ca este o luna de canon.Uite, eu mi-am cumparat de curand un dus si asta si acum curge, desi a trecut vreun an de zile de cand il folosesc.
Ioana007
Postat pe 6 Septembrie 2009 07:38
nu te supara dar esti fraiera.... ai spus "iar l-am iertat". inseamna k nu e prima data cand te inseala...deci..pune-ti niste semne de intrebare.dak te iubea intr-adevar nu iti facea asta..cine stie ce are el in cap.. dar asta inseamna in primul rand k nu ii pasa de tn deloc..:-s acuma vezi si tu.dar sa stii k nu este o relatie normala am trecut si eu prin faza cu inselatul si acuma am o relatie normala si sunt fericita...deci se poate.trebuie doar sa renunti. si pana la urma l-ai iertat? mai esti cu el? vad k ai pus intrebarea in iunie. bafta
garbo050212
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:24
De la: voik, la data 2009-06-09 14:15:44dupa 3 ani, m-a inselat iar...l.am iertat ca de fiecare data,acum m-a cautat prietena lui sa imi zica ce e intre ei ca a afla de mine.Imi e mila de ea pt ca e o cpila inocenta, pe care a dezvirginat-o dupa o luna de zile,are 18 ani,el 23.El imi zice ca ii este mila acum de ea si de asta ink au ramas amici..ce sa fac?? sa ma retrag eu ???sa il mai iert?? pt ca mi se pare f greu sa il iert dar si f greu sa il uit/


sa il "erti?"....unde naiba traiesti?trezese-te!daca a facut-o o data o mai face o data si inca o data!de cate ori va avea ocazia!LUPUL ISI SCHI9MBA PARUL DAR NARAVUL BA! Cum vine asta ca sta cu ea din mila? tu chiar ai crezut asta?sta cu ea ca e noua si ex virgina...si tu vrei sa il ierti?Doamne da-o dracu de dragoste ca oricat ai iubi iti trece imediat cand te gandesti ca e cu alta cand ti-l inchipui cu alta si dupa vine la tine...Daca te iubeste o da dracu de mila ca doar te iubeste,nu?dupa 3 ani asa ar fi normal,doar nu a lasat-o gravida pe aia sa nu poata sa renunte la ea.Ce vrejeala au unii barbati si mare pacat ca isi gasesc si femei care ii accepta.Lucru care ii incurajeaza sa mai faca asta.Tine-o tot asa si intr-o zi o sa vina acasa cu una...sa stea cu voi asta daca stati impreuna.
omidutu
Postat pe 13 Septembrie 2009 15:23
...draga, numai popa te dezleaga de pacate .... si cum tu nu esti popa - inseamna ca nu poti sa-l ierti....
daria_
Postat pe 13 Septembrie 2009 15:28
Stiu ca sentimentele sunt mai puternice decat ratiunea, stiu ca ne gandim sa mai acordam o sansa, desi de cele mai multe ori nu o merita, nu stiu sa profite de sansa pe care o oferim si gresesc din nou, dar tu ai oferit deja aceasta sansa si ai vazut ca nu s-a schimbat nimic, nu cred ca mai are rost, stie ca il vei ierta si atunci de ce nu ar continua jocul. Tu vei continua sa suferi, iar el va continua sa minta. Si din pacate tu vei fi singura "sifonata" in aceasta relatie. Vei trai cu imaginea acestor greseli ce iti vor umbri de fiecare data zambetul, asa ca mai bine mergi mai departe, priveste inainte, uita...numai Dumnezeu are puterea de a ierta!
andra4iubi
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:21
doamne....l-am iertat, mi,am calcat pe sflet si am facut-o si acum e mult mai rau, am vrut sa ma razbun si am gresit..si acum am cazut eu de fraiera si de...femeie usoara..si cand ma gandesc ca a fost din razbunare...si..normal...nu o sa ma ierte nici in 1000 de ani
voik
Postat pe 3 Octombrie 2009 23:27
Mare-i gradina ta Doamne!!
Tiffany
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare ma poate intelege cineva? 63 De la: garbo_396741 9 Martie 2014 16:04
ce ati dori sa primiti din partea persoanei iubite,de Craciun? 6 De la: cri_cat 19 Decembrie 2011 11:20
iubire, bibelou de portelan ... 58 De la: machiajtatuaj 23 Mai 2010 02:46
ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi. 26 De la: tutankhamon 2 Septembrie 2010 11:40
ajutati-ma sa scap de socru 393 De la: adi27 29 Septembrie 2010 16:20
Setari Cookie-uri