neveste mincinoase

De la: gabitzza, la data 2009-06-09 00:19:11he, he..cunoastem si cevasilea regn masculin, capabil de atare performante..

nene, nesimtirea n-are tara si nici sex..
ia zi ma Gabitzule,pe cine cunosti tu sa fi "mintit-o"pe sotie ca a lasat-o bortzoasa? .
roby_cado
Postat pe 9 Iunie 2009 19:14
Roby, un proces de custodie nu e obligatoriu sa se termine la prima pronuntare de sentinta.Chiar daca ea initial cistiga custodia (dar de fapt se poate sa fie 50/50) in timp el poate sa o cistige daca dovedeste incapacitatea mamei de a creste copilul desi nu se drogheaza, nu e prostituata etc.

Important este sa se dovedeasca in fata Curtii ca minorul este in siguranta sociala/psihica/materiala cu cealalta parte. Si daca ea este irespomsabila si se dovedeste asta poate pierde custodia dupa ce initial a avut-o.
Aemulus
Postat pe 9 Iunie 2009 19:19
De la: danny_at, la data 2009-06-08 23:28:00
ma intilnesc cu cineva care imi recomanda sa fac untest de paternitate la copil sa vad ce surprize o sa am..zis si facut


Ciudata Doamna lui danny_at. Cum naiba a putut tine secret fata de el atata timp?! Se pare ca altii stiau
tulipe
Postat pe 9 Iunie 2009 19:21
De la: si_totusi, la data 2009-06-09 19:00:09micabis, stiu ce zic. astept parerea unui jurist. sigur trebuie sa fie cineva pe aici cu asta specialitate.

eu zic ca , la un dosar, primeaza probele aduse. cand balanta e cat de cat echilibrata, abia atunci cel judecator ia in consideratie si partea subiectiva a cazului

repet. daca unul aduce probe clare intr-o anumita privinta, geaba celalalt se chinuie sa impresioneze prin vorbe. poate are dreptate insa, primeaza proba de la dosar
+ alte BLA BLA BLA-uri

Nu est eobraznicie, nu este nici o echilibrare a vreunei balante, este vorbe de expunerea faptlor, de inversunarea unora si de scarba altora fata de ceeea ce se intampla. N-ai sa intelegi, pentru ca nu ai cum. Vorbesti prostii si te bazezi pe ceata din mintea ta in subiectul asta ca sa pari ca dai mai tare din coate. Da din coate cat vrei.
Expune situatia ta, experienta ta in domeniu, detaliaza ce ti s-a intamplat in sensul asta. Daca nu, du-te si mai mananca ceva si incearca sa-ti arunci dejectiile ca hipopotamii, cu coada. Imprastie-le cat mai des, poate nu o sa se vada ca tu le produci.
Pot sa spun ca-mi provoaca scarba oamenii care nu trec printr-o experienta dar se dau experti? Na belea, am spus-o.
_alexandra
Postat pe 9 Iunie 2009 19:24
am si eu o intrebare: iubesti copilul ala? dar daca ai avea unul al tau, chiar al tau, ai mai simti aceeasi iubire pt el?

Postat pe 9 Iunie 2009 19:25
De la: micabis, la data 2009-06-09 19:19:02Roby, un proces de custodie nu e obligatoriu sa se termine la prima pronuntare de sentinta.Chiar daca ea initial cistiga custodia (dar de fapt se poate sa fie 50/50) in timp el poate sa o cistige daca dovedeste incapacitatea mamei de a creste copilul desi nu se drogheaza, nu e prostituata etc.

Important este sa se dovedeasca in fata Curtii ca minorul este in siguranta sociala/psihica/materiala cu cealalta parte. Si daca ea este irespomsabila si se dovedeste asta poate pierde custodia dupa ce initial a avut-o.
asta este altceva.stiu foarte bine interesat fiind de acest aspect.numai ca se poate numai ulterior divortului,impreuna cu cei de la autoritatea tutelara,faci un dosar privind conditiile in care creste copilul si conditiile pe care le poate oferi celalalt parinte.dupa care poti deschide proces de reancredintarea minorului.dar in prima faza....degeaba te zbati.crede-ma pe cuvant.
roby_cado
Postat pe 9 Iunie 2009 19:26
Parerea mea ca ar trebui sa se detaseze si sa-si refaca viata sa faca muuuullltiiii copii AI LUI. asta nu inainte de a "lamuri" situatia cu fosta.

Postat pe 9 Iunie 2009 19:28
In timp.Totul cere rabdare, bani, dragoste pentru minor.
Aemulus
Postat pe 9 Iunie 2009 19:28
statul nu ia copilul de langa mama doar in fff rare cazuri si motive f serioase si in final....ea poate chiar sa-i puna pe nas ca nu e al lui copilul si atunci..... va fi mai rau

Postat pe 9 Iunie 2009 19:30
De la: micabis, la data 2009-06-09 19:28:56In timp.Totul cere rabdare, bani, dragoste pentru minor.
asta,fara doar si poate.
roby_cado
Postat pe 9 Iunie 2009 19:36
De la: tulipe, la data 2009-06-09 19:21:28
De la: danny_at, la data 2009-06-08 23:28:00
ma intilnesc cu cineva care imi recomanda sa fac untest de paternitate la copil sa vad ce surprize o sa am..zis si facut


Ciudata Doamna lui danny_at. Cum naiba a putut tine secret fata de el atata timp?! Se pare ca altii stiau

tulipe probabil ca lumea stia citeceva...nevasta-mea provine de la sat..si vorba aia..lumea vorbeste..
al2-lea eu eram destul de rar in romania sa ascult ce vorbeste lumea..
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 19:38
De la: carmenn, la data 2009-06-09 19:25:40am si eu o intrebare: iubesti copilul ala? dar daca ai avea unul al tau, chiar al tau, ai mai simti aceeasi iubire pt el?

Carmenn bineinteles ca iubesc copilul cum sa nu-l iubesc...si azi il iubesc ca anu trecut si probabil ca asa o sa-l iubesc toata viata..el saracu nu e de vina cu nimic ca msa e o panarama
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 19:39
Alexandro, cum vorbesti fata ?.. ce naiba..
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 19:41
perfect de acord, dar gandeste-te ca o sa ai chiar ai tai de ce sa fugi dupa ceva ce nu e al tau?

Postat pe 9 Iunie 2009 19:41
oricum ai face tot tu ai sa suferi pt ca ea nu o sa renunte la nimic in favoarea ta.ii dai tot ce iti cere si ea e supermultumita, nu ii dai va judecati, pana cand? daca esti tare...pana se satura ea si ca sa te "pedepseasca " iti spune verde in fata ca nici nu e al tau

Postat pe 9 Iunie 2009 19:43
bai nene, vorba aia..
poti sa imbraci maimuta in matase, tot maimuta ramane..
pana nu s-a dus taranca pe santz, nu s-a simtit bine..
n-am nimic cu taranii, da` asa vine vorba..
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 19:46
Ar mai fi si varianta in care vorbesti cu ea si ii spui ca stii tot si daca are un moment de sclipire cadeti la intelegere si poti pastra legatura cu copilul. atata timp cat cat ea nu-si va reface viata, ca dupa....ar fi bine sa fie ca in filme

Postat pe 9 Iunie 2009 19:48
Gabitzza eu nu cred ca trebuie sa judecam pe nimeni, viata ne poate rezerva atatea surprize incat ar trebui sa zicem....doamne fereste

Postat pe 9 Iunie 2009 19:50
carmen ce doamne iarta-ma ca-n filme??pai de citeva zile traiesc un film sper sa vina THE END ca deja pe bune o iau razna incet si sigur
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 19:50
zic ca-n filme unde si dupa ce s-au despartit raman prieteni si totul e ok, vine tata cu actuala ia copilul in weekend si asa mai departe

Postat pe 9 Iunie 2009 19:53
The end vine cand vrei tu!

Postat pe 9 Iunie 2009 19:54
stimatelor si stimatilor..acuma cred ca stiu de ce era doamna asa de disperata dupa telenovele si acasa tv..cauta raspunsul la intrebarile ei..ce se intimpla daca afla bou...cu cine ma culc sa ramin in frunte..etc etc etc m-a trezesc la realitate incet si sigur
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 19:55
@danny_at - cred ca este cumplit prin ce treci. Sper din tot sufletul sa se rezolve toate asa cum iti doresti si sa uiti cat mai repede tot cosmarul asta. sunt sigura ca exista cineva acolo sus, sau macar o lege a compensatiei care le aseaza pe toate acolo unde le este locul.
tulipe
Postat pe 9 Iunie 2009 19:56
imi pare rau,stiu ca sunt cam dura,si intr-adevar nu am copii, dar gandesc sa zicem asa din prisma unui avocat si parerea mea ca in asemenea situatii nu ai decat sa te resemnezi pt ca din punct de vedere legal ea are toate drepturile asupra copilului si mai ales ca nici nu e al tau. ce poti face tu e sa lupti sa nu ii dai ce-ti cere asta daca nu faci un compromis pt copil. pana cand? tu stii!

Postat pe 9 Iunie 2009 19:59
carmen,
iti ofera suprize viata, nimic de zis, si drept sa-ti spun am avut parte de ele din plin, dar de aia avem creier ca sa-l folosim...nu-i vorba de a judeca pe alti, dar daca ceva nu-mi place, imi rezerv dreptul sa spun. Si-n cazul asta, stiu ce zic..cunosc genul..

In viata trebuie sa ai un oarecare sistem de valori pe care sa nu-l schimbi, functie de fusul orar..

ce-i spui tu lui nenea aici e SF, tipesa a stiut tot tipul ce face, hai sa fim serioase.

omul e debusolat de drept cuvint, IUBESTE UN COPIL, pe care l-a crezut al lui. s-a rasturnat lumea pe el fata..
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 20:00
tocmai ca nu-i spun sf, i-am spus ca parerea mea e sa se resemneze ca nu are ce face. ea de fapt acum il santajeaza sentimental pana obtine ce vrea. daca obtine e f fericita si-l mai duce un timp cu zaharelul, iar daca nu sa vezi ce o sa iasa...o sa se razbune pe el spunandu-i

Postat pe 9 Iunie 2009 20:04
carmenn daca renunt la tot ar insemna sa pierd tot..nu doar copilul care vorba vine de la 18 ani si asa face ce vrea..la divort fosta mi-a cerut si casa,masina,bani,intretinere tot tacimul..daca nu fac nimic ea cistiga si eu ma uit cum se distreaza in casa facuta pe spatele meu..daca zic ceva iese scandal...si sa o iau chiar de la capat de drum..la 31 de ani nu e asa de usor..
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 20:06
cate unele au creier sa-l foloseasca doar pt a iesi ele bine, nu le pasa de ce simt ceilalti...asta e (sincer la cate cazuri deastea am vazut cateodata cred ca au mai mult noroc decat noi cele cu principii si valori). totul vine insa din interior

Postat pe 9 Iunie 2009 20:07
De la: carmenn, la data 2009-06-09 19:28:22Parerea mea ca ar trebui sa se detaseze si sa-si refaca viata sa faca muuuullltiiii copii AI LUI. asta nu inainte de a "lamuri" situatia cu fosta.

cand am spus sa-ti lamuresti situatia la asta m-am referit casa. masina, si altele

Postat pe 9 Iunie 2009 20:09
baiete, lupta pentru ce-i al tau, construieste-ti o aparare beton, ia-ti un avocat meserias si da-i batai.

si daca iese scandal, ce ? las` ca-i si scandalul bun la ceva ..nu-i face jocul gagicii

auzi, daca asteia nu i-a fost jena, sa-ti puna in carca copilul facut cu altul, care a fost mai smecher decat tine, si-a mirosit-o ca-i plopista (observi ca nu-s deloc delicata cu tine ), tie de ce ti-ar fi jena sa-ti cauti dreptatea?



gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RATIUNE SAU SUFLET? 127 De la: jeje2011 4 Iulie 2011 08:23
Ce parere aveti despre relatiile dintre o crestina si un musulman? 92 De la: delia_diana 5 Iulie 2010 15:55
Pauza in relatie 14 De la: garbo_413382 13 Septembrie 2015 08:40
Mă iubește, dar eu nu-l vreau. Ce să fac? 12 De la: Axl_R 13 Septembrie 2016 21:41
Daca dragoste nu e... 81 De la: Juna 2 Martie 2012 21:24
Setari Cookie-uri