nu mai suport !

sincer nici nu stiu cum sa incep :)) . am stat cu un baiat 1an jumate aprope 2, m'am despartit de el dintr'o prostie. nu am vrut sa fac niciodata asta ... si cum sunt genul de persoana care nu preia initiativa am asteptat sa vina el la me . insa respectivul nu a mai venit si am incercat eu intr'un final ... cam dupa 5luni :| . a fost ok a inceput cu intrebari peste intrebari ca de ce nu ai luat initiativa de mult , ca mi'a fost dor sa te strang in brate sa te sarut etc etc etc :-@ . ok toate bune, au durat zilele frumoase de impacare doar 4 5. dupa parca el numai exista imi zicea ca are treaba si probleme si nu putea vorbi nici sa ne intalnim ! . . . si intr-o zi m-am decis sa ii dau mesaj sa-i spun ce simt si i'am explicat ca daca eu nu fac nimic in relatie daca eu nu zic sa en vedem el nimic ! :| am continuat cu " daca iti pasa de tot ce a fost intre noi suna-ma sau dai un semn de viata, daca nu iti promit ca nu o sa te deranejz " . am data msj'ul asta acum 2 saptamani si nimic . totul este aiurea in jurul meu ma simt foarte prost si singura. iar cel mai rau este ca nu pot sa-l uit si nici sa-mi fac alt prieten fiindca mi-e scarba sa stau cu altcineva si parca ma simt vinovata . ( si cnd am fost despartiti 5 luni am mai stat cu cineva dar am rupt legatura fiindca nu am putut sa continui ma gandeam numai la el in orice imprejurare si ma simteam ciudat ca stateam cu cineva ) .situatia mai este si complicata fiindca o sa trebuiasca sa il vad tot timpul deoarece este din grupul meu de prieteni . din cauza lui am incetat sa mai vb cu ceilanti fiindca stiam ca daca ma intalnesc cu cineva o sa apara si el . se intampla asta de fiecare data . el are acum 23 de ani a facut acum o luna iar eu sunt mai mica decat el cu cativa ani . sa fie din cauza ca nu'i pot oferii nimic ? imi zicea ca ii este greu cu mine foarte mult ...prietenul lui cel mai bun ( are 28 de ani) a zis ca sa nu ma gandesc ca si'a batut joc ca el nu este asa . ce sa cred :| ?! daca m-as fi culcat cu el as fi zis ca doar asta a urmarit dar din moment ce nu s-a intamplat nimic, nush de ce dintr-o data a devenit rece ! nu-l stiam asa deloc . As vrea vrun sfat va rog sa-mi spuneti cum sa trec peste,si ce sa fac in continuare cu viaat mea. m-am saturat sa stau singura fiindca nu pot sa-mi fac alt prieten datorita silei :| multumesc frumos !
virgo_
Postat pe 2 Iunie 2010 02:52
eu cred k atunci cand l-ai cautat a vrut sa-ti dea o lectie... i-au fost deajuns 5 luni k sa te uite daca a tinut la tine candva...dar daca tinea in astea 5 luni te cauta el,ar fi uitat de orgoliu... oricum ce a fost intre voi e dragoste platonica, iar daca dupa un an nu ai avut curajul sa-i oferice-si doreste, plus k chestia asta v-ar fi apropiat destul demult, iar apoi i-ai dat papucii din prostiiutze specific adolescentine fiind mascul orgoliul lui a fost afectat rau, mai ales k nici nu l-ai cautat. eu una asa cred... da cum eu nu stiu sa fac mamaliga poate ma insel... cred k "veteranele" care sunt mai experimentate in domeniu ti-ar putea explica mai bine fenomenu
BAM_BAM
Postat pe 2 Iunie 2010 03:06
Ochisor, o sa-ti treaca. Acum poate ca mergi pe strada si ai impresia ca el cel care e pe partea cealalta de strada, sau ti se pare ca te-a strigat.
Stiu ca simti ca nu ai aer cind te gindesti la ce ai facut si astepti sa-ti dea un semn, unul cit de mic.

Dar o sa treaca, iti promit!

Nu te acuza de nimc, sterge-ti orice urma de vina din capshor pentru ca nicodata intr-o relatie nu e numai vina unuia pentru ca e o relatie intre 2 persoane, nu?

Incearca sa vezi unde a gresit el si atunci ai sa te simti mult mai bine.
Da-ti timp sa ti se vindece inimioara, o luna poate doua si apoi uita-te in jurul tau.
Vine vara, apar filme noi, reviste noi, cauta-ti ceva de facut, ceva ce-ti place si nu ai mai facut de mult.

Fruntea sus, nu esti nic prima, nici ultima, chiar si mamei tale i s-a intimplat asta, stii?
Ciresica
Postat pe 2 Iunie 2010 04:09
si cind te-a intrebat de ce nu ai luat initiativa mai demult, ti-ai pus problema ca ar fi putut sa o ia si el?
Daca i-ar fi fost dor de tine, n-ar fi asteptat cinci luni sa il cauti tu nici macar in situatia in care tu ai fi fost cea care a gresit in mod flagrant. Ar fi incercat sa te gaseasca. Sa creeze oportunitati sa va intilniti "intimplator". In orice mod i-ar fi sifonat lui mai putin orgoliul masculin, dar ar fi incercat.
Nu privi barbatii ca pe niste panselute: nu sint. In marea lor majoritate gasesc o cale de a lupta sa obtina ce vor. Iar daca nu gasesc, motivul e ca nu vor. Nu ca nu pot.
Insistind tu, te faci presh in mod inutil. Nu obtii nimic. Nici asa individul respectiv nu te va vrea. Poate doar isi va mai sterge bocancii o data, daca tot i-a picat ocazia asta- si pleaca mai departe.
quasaria
Postat pe 2 Iunie 2010 04:16
mai incearca odata sa comunici cu el; daca nu vrea, nu da semne ca pe tine te doreste langa el, uita-l! nu-ti pierde timpul, fa tot posibilul sa uiti tot ce a fost si vezi de viata ta, nu se merita! succesuri!
tymbark
Postat pe 10 Iunie 2010 16:15
Pentru ce ar mai incerca?

Draga mea, esti atat de tanara! Ai o viata inainte si multe experiente de trait! Si daca v-ati fi impacat ce crezi ca s-ar fi intamplat? Doar nu vrei ca deja sa intalnesti "barbatul vietii tale"?
In fapt ti-a si raspuns, in felul lui.
Bucura-te de tineretea ta, nu mai pierde nici un minut!
moniq_
Postat pe 10 Iunie 2010 16:19
Iesi cu prietenii in continuare. Nu conteaza daca aveti acelasi cerc de prieteni. Cu atat mai mult..... arata-i ca ai trecut peste problema. Fii indiferenta, ce a fost a fost, viata merge inainte.
Fara mesaje si fara sa/i ceri explicatii. O sa vezi schimbarea.
cricat
Postat pe 12 Iunie 2010 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dezorientata 46 De la: yza_my 3 Octombrie 2009 17:04
Scrisoare deschisa . continuare 50 De la: Ioana007 27 Decembrie 2009 12:06
as dori si eu un sfat 8 De la: bombonyk 21 Iulie 2011 01:08
sunt intr-o mare dilema - Ajutor 12 De la: caroline87 28 Mai 2012 14:33
Singuratate sau nu? 68 De la: garbo201712 1 Iulie 2011 16:22
Setari Cookie-uri