Cafeneaua prietenilor

unora poezia le face rau , Fleur. se razbuna si ei cum pot.
bluelight
Postat pe 21 Martie 2010 11:52
ce faceti voi in cafenea pe o vreme ca asta, ha?
afara la aer, la soare! eu fug in parc sa simt primavara fluturandu-mi prin par.
pup fetele!
o duminica frumoasa!
Tylly
Postat pe 21 Martie 2010 11:52
da...esti lovita in corazon...si se "pescuie" usor
ha, ha, ha...da n-au stiut cu cine au de a face
keks
Postat pe 21 Martie 2010 11:53
si eu fug..la piataaa!
numaai ca am facut gripaa...si e de aia nasoala de primavaraa
fleurdelis
Postat pe 21 Martie 2010 11:53
Duminica frumoasa, Cell . La mine a fost soare ieri . Acum nu mai e . Da facem aici
bluelight
Postat pe 21 Martie 2010 11:53
keks...mama m-a invatat sa nu scuip...asa ca va trebui sa ma legi...
mark_on
Postat pe 21 Martie 2010 11:54
Keks-ule ,sa-l legi frumos mamica. Ca nu vreau violente la mine in cafenea.
bluelight
Postat pe 21 Martie 2010 11:55
eu am scapat de gripa
m-o suparat vreo 2 saptamani,dar acum "mi-s VIRGOANTA ",tin la jugul curateniilor si paracurateniilor,etc,etc,etc
LILO
Postat pe 21 Martie 2010 11:55
daaa..n-au banuit ca mai am un cont in care pot sa si vorbesc! asta e! mizerie mareee ce mai!
ai k0-am fugiit, v-am pupaat!
fleurdelis
Postat pe 21 Martie 2010 11:56
cell, fleur..
blue il leg cu fundita...sa poata sa fuga daca nu vrea sa stea
keks
Postat pe 21 Martie 2010 11:57
bluelight...multumesc ca mi-ai sarit in ajutor...a inceput sa-mi placa pe forum...
mark_on
Postat pe 21 Martie 2010 12:00
preci...pe aici e intrarea
keks
Postat pe 21 Martie 2010 12:02
baietelu`...cu bagare de seama...
adica "sama!"
provoaca ....DEPENDENTA
keks
Postat pe 21 Martie 2010 12:03
este prospaturi p'acilea?
preciouss
Postat pe 21 Martie 2010 12:05
este
ca mine si mai prospete...asa ca Tina
da hai sa bem o cafea
sa depanam amintirea...
pe malul dintre gand
si ultimul rand...
keks
Postat pe 21 Martie 2010 12:10
keks,adica o sa ajung dependent de tine?!?
mark_on
Postat pe 21 Martie 2010 12:12
mark
Doamne fereste!
ce ganduri murdare iti traverseaza imboldurile
de forum ziceam
keks
Postat pe 21 Martie 2010 12:15
mark, da tu ce faci mami pe aici de la 9 anisori, te-ai ratacit ?

sau e la shto asa
nelly05
Postat pe 21 Martie 2010 12:16
Doamnelor,va doresc o dupa amiaza placuta in continuare...eu am program de voie....ma scot copii in ors...pup u
mark_on
Postat pe 21 Martie 2010 12:17
asa!
un tatic ~model~
pa...baietelu`
keks
Postat pe 21 Martie 2010 12:19
panty_C
Postat pe 23 Martie 2010 15:36
n-am mai fost demult pe-aci
ia sa va servesc inca un zodiac pe care l-am gasit .
merge la ceai

ZODIACUL FARDURILOR :))

Berbec

O avangardista prin definite! Nu urmareste tendintele, ci le impune. Este foarte creativa si isi Iasa imaginatia sa zboare atunci cand este vorba despre machiaj sau vopsele de par. Ii place sa socheze, sa atraga atentia cu orice pret. Isi cumpara toate noutatile in machiaj aparute pe piata, dar in scurt timp se plictiseste de ele. Este mare mirare daca o femeie din zodia Berbec a terminat vreodata in viata ei vreun ruj.

Taur

E in primul rand feminina. Apreciaza frumosul si luxul, ii plac produsele de calitate si ii place sa arate mereu ca scoasa din cutie. Urmareste probabil cu sfintenie ultimele tendinte in moda si se documenteaza referitor la toate noutatile aparute pe piata. Machiajul trebuie sa fie in primul rand cat mai natural si sa sublinieze trasaturile fetei. Nu ii plac nuantele puternice sau fanteziile in materie de machiaj.

Gemeni

Este in primul rand o femeie creativa si acest lucru va reiesi si din machiaj. Apreciaza armonia si in special potrivirea culorilor. Nu prea urmeaza moda, prefera sa iasa in evidenja punandu-si imaginatia la contributie in ceea ce priveste machiajul. Acesta nu trebuie si fie tare, mai degraba angelic. Ii place sa incerce de fiecare data o noua combinatie care sa ii schimbe total fizionomia.

Rac

Este o romantica prin definitie si acest lucru se va reflecta perfect si in machiaj. Nu ii place sa iasa in evident si incearca sa puna accent pe frumusetea subtila, pe feminitate si pe naturalete. Vrea sa fie la moda, dar in felul sau de a intelege moda. Cei din jur remarca intotdeauna felul in care isi asorteaza fardui de ochi la culoarea bluzei si rujul la culoarea bijuteriilor.

Leu

Ii place sa iasa in evidenta! Considera ca machiajul trebuie sa fie cat mai stralucitor. Indiferent daca se poarta in mod deosebit sau nu, va prefera fardurile stralucitoare, cu particule de sclipici si acelasi lucru se poate spune si legat de pudra sau ruj. Este propriul sau stilist, nu accepta sa isi dea nimeni cu parerea. Incearca in permanenta sa fie cu machiajul in pas cu moda.

Fecioara

Subtilitate si eleganta sunt trasaturile de baza ale machiajuiui sau. Nu vrea sa iasa in evidenta, dar vrea sa fie admirata pentru bunul sau gust. Machiajul sau este in primul rand cat mai natural, iar in al doilea rand cat mai asortat. Foloseste cantitati reduse de farduri, nu ii place ca machiajul sau si fie incarcat, ci prefera sa fie cat mai natural.

Balanta

Balantele vor in primul rand sa fie placute de cei din jur. Din acest motiv, vor urma cu strictete trendurile actuale si se vor machia cat mai discret. Chiar si atunci cand machiajul este de seara si deci nu prea discret, ele vor prefera un machiaj care sa nu iasa foarte tare in evidenta si care sa fie cat mai armonios. Prefera nuantele de albastru si verde, iar pentru ruj nuante de rosu.

Scorpion

Machiajul trebuie in primul rand sa indeplineasca scopul suprem: sa seduca. Chiar si atunci cand este vorba despre machiajui de zi folosit la birou, va folosi farduri care ii vor accentua trasaturiie si care o vor face provocatoare, intr-un mod subtil. Pentru rujuri la tonuri de visiniu, maro, rosu si bej inchis, iar pentru farduri va alege bej, auriu, maro, grena.

Sagetator

Fiind semn de foc si machiajul sau trebuie sa denote acest lucru. Indiferent in ce culoare s-ar farda, machiajul sau este in primul rand exploziv, o explozie de culoare. Prietenii nu o vor vedea de doua ori machiata la fel si probabil ca de multe ori va reusi sa ii socheza prin look-ul sau. Machiajul femeii Sagetator iese in evidenta in orice situatie.

Capricorn

In primul rand, vrea sa fie eleganta si in consecinta va utiliza machiajul ca pe un mod de a ascunde imperfectiunile fetei. Este conservatoare si machiajul sau va fi cat mai natural. Prefera in general nuantele inchise de bleumarin, negru si gri pentru fard, iar pentru ruj nuante de bej sau rosu. Vrea cu orice pret sa fie pas cu moda, indiferent de varsta.

Varsator

Originalitatea este cuvantuI care o caracterizeaza pe aceasta femeie, atat in viata, cat si in machiaj. Nu ii place sa urmeze moda, ci si o anticipeze. Prin urmare, ii pui periodic creativitatea in functiune pentru a obtine noi lookuri. Este o persoana care se plictiseste foarte repede si prin urmare isi va cumpara suficient de multe farduri.

Pesti

O romantica visatoare, care are nevoie de iubire si de armonie in jurul ei. E complet rupta de realitatea si prin urmare nu se va chinui sa fie in pas cu moda sau sa se fardeze in conformitate cu gusturile celor din jur. Ii place si se fardeze multicolor, iar rujul va fi intr-o nuanta puternica de rosu sau violet. Ii place sa se simta admirata.

bluelight
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:11
interesant zodiacul fardurilor.are cateva nepotriviri,depinde de datele personale,dar in general se potriveste.am urmarit cateva pers cunoscute,si cu mici nepotriviri este super acest zodiac.insa era si mai bun cred personalizat .am o vecina,grasa ca o balena si cu o sorcova in loc de fata.dar ea se crede frumoasa din padurea adormita.
vuvuzela
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:47
Am o noutate pentru voi toti.


Sistemul Lyoness este un proiect european care se dezvolta si la noi in Romania.
Cu Lyoness primiti bani inapoi (1%) la toate cumparaturile pe care le faceti la partenerii comerciali ale lui Lyoness (in prezent sunt peste 17 000 iar reteaua de parteneri creste pe zi ce trece, de ex. Carrefour, Lukoil, Domo, Praktiker, OMV, Petrom, Levi's, Kiko, Lidl, etc lanturi de magazine mari).
In plus pentru ca voi veti recomanda mai departe acest sistem prietenilor vostri atunci Lyoness va plateste si pentru cumparaturile lor (0.5%).

Cu ajutorul unui card gratuit Lyoness, oferit de sponsorul vostru (adica eu), puteti sa-l folositi la toate aceste magazine partenere cu Lyoness.
Daca sunteti interesati si vreti mai multe amanunte atunci va stau la dispozitie.

Nu uitati, inscrierea este GRATUITA.


Lyoness poate fi o oportunitate de afaceri pentru unii dintre voi. Totul depinde de voi ce va doriti.


In Iasi se fac prezentari organizate de profesionisti veniti de la Bucuresti, in fiecare luni la ora 19 la Hotel Unirea. Se intra gratuit pe baza de invitatie..



Astept un semn.

Multa bafta!

Mihaela

mail: cactusul@yahoo.com
Mihaa_kidz
Postat pe 4 Noiembrie 2010 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e normala o asemenea schimbare? de ce baietii ajung la un moment dat pasivi? 13 De la: gmpa 20 Aprilie 2010 01:47
lucrare licenta 4 De la: nazirra 17 Noiembrie 2009 00:05
La ciroza ecosez 503 De la: precizilla 23 Martie 2012 09:28
Cafenea virtuala 11752 De la: tutankhamon 11 Martie 2009 12:32
Inima albastra 714 De la: dor72_ 23 Octombrie 2011 01:18
Setari Cookie-uri