De ce suntem imbecili in lumea virtuala?

Ma rog, am gresi titlul, trebuia mai bine ales, de ce suntem imbecili si in lumea virtuala?
duchess1
Postat pe 5 Ianuarie 2014 11:37
Defineste "imbecili" ma rog fr.!

Zaua buna!
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2014 13:53
Sa-ti dau definitia din dex ?
La buna vedere!
duchess1
Postat pe 5 Ianuarie 2014 14:00
DEX, am si eu. merci pt. intentie!

Defineste tu personal, ok?

Numai bine! 8-> na!
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2014 14:43
Cine te-a suparat azi?
Gabriela_Apostol_1
Postat pe 5 Ianuarie 2014 16:59
TaceRea ....:(

da tu, di ce intrebi?
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2014 17:17
vad ca tu esti pare suparat ... pe lume
imbecili= cei care fac rau vorbind aiurea .........de aceasta data
duchess1
Postat pe 5 Ianuarie 2014 17:18
Poi, explica fato, nu fugi, in virtual nu mananca nimeni pe nimeni, doar se vorbeste scris....ca fiecare isi arata "imbecilitatea" in forma si culorile imaginatiei proprii, ii alta poveste.:(
Da trebuie dezvoltata tematica topicului, mie mi se pare f. interesanta si faptul ca TaceRea ii mai puternica decat exprimarea libera ma supara si mai mult....imi pierd prietenele de valoare si ma DOARE! Intalegi?

In virtual, nu se rezuma totul la sex....

...ghini!
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2014 17:25
ghini e de la bine? sau de la ghinion?
ca sa stiu incheierea .... baiatule
duchess1
Postat pe 5 Ianuarie 2014 17:33
"ghini" ii poporanism di pi la mini.....ca nu are nici o legatura cu ghinionu' si asta ii adevarat.
Da, nu devia de la subiect, ma rog fr.
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2014 17:36
- un prieten nu se pierde
- nu stiu despre ce tacere vorbesti, insa ma bei lamuri tu .........
- totul se rezuma in virtual la sex , dovada abordarea ta ........acum ramane de vazut daca stii la ce m-am referit
- prefer sa ''vorbesc '' romaneste , daca nu-ti e prea greu , te rog sa faci la fel, altfel nu voi sti ce spui
- imbelicilii, sunt si cei care abordeaza aceleasi persoane de pe conturi diferite, si cei care se tranforma in buletin de stiri , si cei care nu inteleg ce inseamna gata ........... si exemplele continua

duchess1
Postat pe 5 Ianuarie 2014 17:45

sa-ti raspund in ordine?

-prietenii se pierd : in timp, cu firea, printre alti "prieteni" si uita de prieteniile anterioare, 'ntales?
- doar nu despre "Tacerea mieilor".... uai!
-Eu fac sex acasa in real si mi-e suficient, nu-mi desfac prohabul in virtual si nici nu pozez gol nici in c*gol...nici, intales?...ca particip la cate un comment despre sex nu-i imbecilitate, ii participare cu aport propriu,ii stradanie, munca, transpiratie in chilot de atata concentrare....samd.
-"Limba noastra-i o comoara", duchess1, obisnuieste-te cu tati colturile tarii/ si UK/UE daca pretinzi....ce pretinzi!
mai videm noi daca merita....:(
-nici aia nu-s imbecili precum ii crezi...(dupa parerea mea) din cate stiu eu, pe forumuri, exista moderatori, si aici exista dar inca se mai folosesc metode la f*tui masa diversificate si apoi sterge contul invinuindu-l tot pe individul "imbecil" si ii trimite si mesaj fr. ambalat cum ca: "ne pare rau, contul dvs. a fost banat" ....bla, bla bla....da ii inteleg eu, nu-i bai, sunt metode ortodoxe sau catolice de-a depista "Stalkeri"....daca nu stiai, afli di la mini acuma, na.
Ma duc la crasma sa mai beau o cana cu.....vin inapoi, fii fara grija, matali "spune" ce ai di spus....na Ro, ghini?
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2014 18:10

ti-o chicat...?

la mine ii curent ....stau si cu geamul deschis
Lasa, am intales la ce indivizi te referi, ce nu se stie sau se stie putin, este ca tocmai personele care se simt in atentia "lor" foarte des trebuie sa-si ridice un semn de intrebare si sa-si ia o marja de ignoranta pana nu-i prea tarziu ca apoi sa devina victime.Sorry!Lichele sunt pi tati drumurile dar pot fi ocolite.:(
Raportat la cum stau cu moralul acele persoane care li "se ofera pe tava" nu avem de unde sti, cum nici intentia sincera sau nesincera a celuilalt, nu putem ghici si nu ar folosi, intuitia nu-i suficienta si politia internetului ii la baie, isi face nevoile ca sa nu se pishe pe ei cand apar stalkerii....Rahat virtual!, luati-mi supararea daca puteti?! na!
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2014 19:18
mata ai aer conditionat gratis :* :))

topic de rahat. unde-s biscuitii?
Eugenia_
Postat pe 5 Ianuarie 2014 19:29

daaaa, respir fara "buson" ;))

ai adus cRema di cioco?
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2014 19:45

daaaa, respir fara "buson" ;))

ai adus cRema di cioco?
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2014 19:45
asteptam sa-i aduci tu.. biscutii , insa il mananci singura!

vezi sa nu racesti, de la prea mult curent
ai inteles cum banuiam :)
- sex se refera si la gen, iar referirea mea expresa era la ''fato'' , deplasata , daca ma intrebi pe mine
- deja a ajuns o moda cu skalter-ii , de-am folosi cuvantul si in imprejurarea adecvata ce bine ar fi
- nu exista prieteni vechi si prieteni noi, doar prieteni, asa ca ramane valabil ce am spus
- pacat, e un film bun, cartea recunosc ca n-am citit-o
- ai divagat de la topic, am intrebat de ce suntem imbecili si in virtual .... si am ajuns la dialecte

duchess1
Postat pe 5 Ianuarie 2014 19:50
doar niste namol;)) se pune?


bre, mata zici ca esti imbecila. nu noi.
Eugenia_
Postat pe 5 Ianuarie 2014 19:50
* sa-l mananci, scuze de ... graba
duchess1
Postat pe 5 Ianuarie 2014 19:52
na, era suntem,noi oamenii , insa daca te simti, e in regula, eu te cred pe cuvant
duchess1
Postat pe 5 Ianuarie 2014 20:14

Mai, nu va "certati" :) rog fr, am curent si pt. voi.....numa' aseara n-am avut:(...mi l-o luat,na, se mai intampla...
Hai, aduc biscuiti, crema, tot ce vreti, facem o masa maRe, chemam
toti/toate prietenele si necunoscutii si jucam fr. sah(de ex.) ....o! nu pi
Pedepse pi dezbracate, chiar daca ramane numa' regina si nebunu' pi "masa" ii convingem oarecum sa capituleze fara sa primeasca pedeapsa, ghini?

Mai duchess, nu "cuvantul" ii important cand cineva are ganduri rele si face rau, sa stam fiecare dintre noi mai mult pe ganduri cand acceptam asfel de pers. in jur si nu sa ne aruncam cu capul inainte fara sa gandim, la asta ma refer.
Etichete se pun usor, dar suferintele se sterg greu.
Si sunt de parere ca manifestarile bolnave ale unor/a vis-a-vis de sex
sa fie eliminate din start de admini, ei au puterea si posibilitatea prima, numai daca nu pun scopul pe primul plan....cum ar fi:" ei si ce?, o victima acolo, ne aduce noua venituri colosale, ne mareste tirajul"....samd.....nu mai conteaza ca "Limba" s-o murdarit in putza cuiva la vedere...jalnic ....chiar ca pute uneori....
de asta vreau sa-mi fac gasca mea ca in liceu si sa ne amuzam fr. sa jucam jocuri sa ramana masca tati .......mi s-o inrosit
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2014 20:18
*t

NB!
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2014 23:20
0 tema de discutii n-ar trebui sa inspire pe cat mai multi?
Gabriela_Apostol_1
Postat pe 6 Ianuarie 2014 17:29
Raspund direct la titlul topicului Dvs.:
Pentru ca nu are cine sa ne controleze.
Imbecilitatea, este o forma de manifestare a orgoliului masculin si/sau feminin, prin care incercam sa aratam celorlalti cat de destepti si de unici suntem.In realitate, discutiile indiferent unde sunt purtate , trebuie sa se desfasoare cu mult bun simt intre oameni si cu acel respect care defineste un om inteligent si de cultura. Necazul este ca pe aceste site-uri se strecoaratot felul de pustoaice si pusti, plus o serie de oameni cu frustrarile lor.
garbo_1713
Postat pe 6 Ianuarie 2014 18:12
K! si cini vrei sa "te controleze" ma rog fr.?
Nu-i mai bine sa apeleze fiecare la autocontrol, sa-si cantareasca
perceptiile vis-a-vis de exprimarea scrisa, sa nu scrie mult si prost
cand poate scrie putin si bun, pe inteles ....samd.
Da vezi matali, aici intevin n factori care atrag dupa sine sau scot in evidenta imbecilitatea, si tocmai nu pt. ca nu suntem controlati ci pt. ca noi insine nu avem autocontrol, caci se traieste in viteza si viteza nu se vede de fiecare data.....
Eu propun: -cand nu se intelege ceva/cineva, sa intrebe daca ii nedumerit/a, si, i se raspunde!

Pana apare codul bunelor maniere si pe Garbo, fiecare invata si invata si ai' batrani de la tineri si invers....nu pi sens unic, 'ntales?
Numa-' bine!
Fss_ssu
Postat pe 6 Ianuarie 2014 19:17
De la: suparatu_, la data 2014-01-06 19:17:25 K! si cini vrei sa "te controleze" ma rog fr.?
Nu-i mai bine sa apeleze fiecare la autocontrol, sa-si cantareasca
perceptiile vis-a-vis de exprimarea scrisa, sa nu scrie mult si prost
cand poate scrie putin si bun, pe inteles ....samd.
Da vezi matali, aici intevin n factori care atrag dupa sine sau scot in evidenta imbecilitatea, si tocmai nu pt. ca nu suntem controlati ci pt. ca noi insine nu avem autocontrol, caci se traieste in viteza si viteza nu se vede de fiecare data.....
Eu propun: -cand nu se intelege ceva/cineva, sa intrebe daca ii nedumerit/a, si, i se raspunde!

Pana apare codul bunelor maniere si pe Garbo, fiecare invata si invata si ai' batrani de la tineri si invers....nu pi sens unic, 'ntales?
Numa-' bine!


bine zis !
Celtic_Frost
Postat pe 6 Ianuarie 2014 19:20
Raspunsul Dvs este corect si de bun simt. Intr-adevar ne pierdem des autocontrolul si toti virusii care ne bazaie prin cap o iau razna.Este o problema de educatie, de cei sapte ani de acasa, dar si de respect cand vorbim cu persoane cunoscute sau necunoscute. Este adevarat ca uneori spiritele se mai inflameaza din cauza orgoliului. Sa speram insa ca toate nenorocirile evolueaza inspre partea mai putin intunecata a spectrului.
garbo_1713
Postat pe 7 Ianuarie 2014 20:05
"ne pierdem"...?zau?
si nu va regasiti,asaa, din cand in cand sa va mai trageti sufletul si ....?

recunostinta stiu, problema este "spectrul" gandirii
si cati au probleme oftalmologice si nu sunt tratati.:(...si altele....
*13,nu-mi spui mai multe?...

Sorry friend, I take it personally!


Fss_ssu
Postat pe 7 Ianuarie 2014 23:19
Nu incerc sa imi impun un punct de vedere cum incercati sa faceti Dvs. provocand valuri.Aceasta inseamna ca adevarurile pe care le cunoasteti nu au valoare universala.Orice experienta se limiteaza la contactul pe care il are o persoana cu cei din jur. Nefiind sefi si subalterni in lumea virtuala, agresivitatea data de experienta personala si de impunere a unei pareri celorlalti, cu scuzele de rigoare suna ca o parte din titlul acestui topic.
garbo_1713
Postat pe 8 Ianuarie 2014 17:27
Na, te-o luat "valul" si pe tine...
... autocontrol

La ce bun "valoare universala" cand limitarea ii vizibila in virtual?

numa' bine!
Fss_ssu
Postat pe 8 Ianuarie 2014 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs 1 De la: garbo_ela 25 Noiembrie 2009 15:23
Terasa de vara 4534 De la: silfida 4 Iunie 2013 19:46
fisuri anale!! 5 De la: hermosa20 17 Decembrie 2015 14:41
Ati auzit de H10 Sport Lounge? 1 De la: garbo_14501 26 Iunie 2013 12:48
veni vara frumushailor! sau veni vidi duca-se? 56 De la: garbo034012 6 Ianuarie 2010 01:28
Setari Cookie-uri