Cafeneaua prietenilor

Dragii mei va invit la noua cafenea . Stiu , stiu ca eu nu sunt mereu prezenta asa cum ar sta frumos unei gazde bune ...dar , am pus putin aer de vara ,ceva norisori cu stropi mari de ploaie si cam incarcati elecrtic recunosc -ca mie-mi plac furtunile - si curcubeele de dupa.
Cocteilurile le faceti voi . Am vazut ca va pricepeti.
O sa va ascult cu drag povestile .
Deci ? veniti la o inghetata pentru inceput??
blanca
Postat pe 3 Iunie 2009 14:31
viata mea...io ma inscriu...sa ma plang de cremenal, si cum fura el apa de la hidrant...si cum dondane din biblie toata ziulica...

baga inghetata aia...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Iunie 2009 14:33

glorios inceput !
cine-ti fura mai apa??
Poate vrea omul sa se spele! Asta nu-i pacat ! Zau !
blanca
Postat pe 3 Iunie 2009 14:35
ba pe dreaku...fura apa ca sa ude porumbu' cu cana, fiecare fir...

mai, ma dispera nenea asta...cum dreaku s-a nimerit taman langa casa noastra unu de-asta ?

ca e freak rau...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Iunie 2009 14:40
Trebuie sa te gandesti cum sa-l "impozitezi"
blanca
Postat pe 3 Iunie 2009 14:42
il reclam...

fac o scrisoare si o dau anonima
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Iunie 2009 14:43
hmmm...cred ca imi pica firefoxul...daca dispar e clar...iar a facut hades pishu pe langa stalpu' astora de la eurocable...mama lui de net...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Iunie 2009 14:45
Io zic sa iei o parte din porumb cand e bun de fiert . Nu cred sa aiba altceva efect mai mare.Sa vezi cum se trezeste-n el instinctu' de "propretar". Si atunci poti sa-i amintesti cum e cu apa..
blanca
Postat pe 3 Iunie 2009 14:46
asta se intampla cand cineva mizeaza pe bunul simt al altuia...

mielushel...am o iarba in gradina de la ploile astea...moaaamaaa...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Iunie 2009 14:48
Te las .Trebuie sa pregatesc una alta fiindca fica-mea are serbare azi.Ultima de cand e la gradinita . Poate pun niste poze mai pe seara.
blanca
Postat pe 3 Iunie 2009 14:49
Frumoos .daca nu e intre cele semanate.pup
blanca
Postat pe 3 Iunie 2009 14:50
PW, cumpara-ti gainuse ca sa ai cui sa dai iarba.
Cit priveste vecinul...I-ai aruncat mitza inapoi? Sau mai bine asteapta vreo saptamina sa faca viermi si pe urma arunc-o.
Mi-amintesc cind eram copila cu mintea in colturi am gasit in curtea scolii o mitza moarta de ceva vreme si am luat-o de coda (iti imaginezi ca-i cazuse parul) si am aruncat-o si cind a cazut au sarit viermii dim ea.Imi vine si acum sa vomit cind ma gindesc dar atunci....ce am mai ris.....
Oare m-am facut bine sau mai am sechele?????
Aemulus
Postat pe 4 Iunie 2009 05:20
Uite ca uitai sa va spun "buna dimineata!"

Vedeti ca simbata sunt mosii de vara si se da de pomana lapte cu orez si cirese de iunie.
Doamne ce mai asteptam cind eram copil sa vina Mosii de Vara.
Aemulus
Postat pe 4 Iunie 2009 05:23
Buna dimineata!Micabisule te-ai sculat cu noaptea-n cap si vorbesti despre mate imputite,ceea ce ma face sa cred ca nu ti-a trecut.Sa aveti o zi buna si va ivit la o cafeluta fiarbinte cu lapte si cereale cu ciocolata.
strumfitoaia
Postat pe 4 Iunie 2009 08:25
Da, stiu, cind oi merge la psihologul ala o sa am taaare multe sa-i spun....
Aemulus
Postat pe 4 Iunie 2009 18:00

blanca
Postat pe 4 Iunie 2009 22:04
Ia sa va fac o limonada si sa matur paianjenii de-aici!

Ce faceti oameni buni?? Ca io chiar v-asteptam cu drag!
Bag seama ca trebuie sa va mituiesc ca sa nu mai rasfoiti 270 de pagini in cafeneaua cealalta
blanca
Postat pe 4 Iunie 2009 22:07
Mielutzzo, eu am venit dar vezi ca am aruncat cu pisica moarta si au fugit toti.
Mai cheama-i tu o data ca promit sa fiu cuminte.
Aemulus
Postat pe 4 Iunie 2009 22:11
ati aruncat matza aia, bre ?
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Iunie 2009 00:47
de mitza ta era vorba fata!
Aemulus
Postat pe 5 Iunie 2009 00:50
stiu, da' am, crezut ca mi-ati facut un puistiu de bine...
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Iunie 2009 00:51
Pai ti-am sugerat sa i-o arunci inapoi vecinului dupa ce omai lasi sa fermenteze.
Aemulus
Postat pe 5 Iunie 2009 00:53
o las la fezandat adicatelea...ca pe fazani...
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Iunie 2009 00:55
PW, vezi sa nu ramai fara ea....ca anjin san in shoghun....te trezesti ca nu mai poate lumea de miros si ti-o ingroapa dreaq....acuma na, cine te-a pus sa nu-i deschizi poarta vecinului sa-si ia apa......
tutankhamon
Postat pe 5 Iunie 2009 02:14
ioiiiiiiii!!!!!!.......ce facura-ti fratilor?
alte cafenele?....inteleg!!! fiecare cu...ulitza lui!!!
scz!!
ovidiu42
Postat pe 5 Iunie 2009 02:24
ovi...nu fii cum nu esti, te rog!!!!oitza noastra draga s-a gandit ce am gandit toti...dar numai ea a cedat cu nervii in asteptarea deschiderii celor 2 sute si ceva de pagini.....
tutankhamon
Postat pe 5 Iunie 2009 02:26
tuto, vad ca esti online...

fetita, am vazut acu' un film...hmmm...bun, bun,,,pare el freak, da' nu este...Powder Blue se numeste
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Iunie 2009 13:31
mica, asta e pentru tine

http://www.youtube.com/watch?v=JsLQSX6QqwE&feature=PlayList&p=0B4E66605770DD9A&playnext=1&playnext_from=PL&index=13
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Iunie 2009 13:50
Am facut repede-repede o salata de macrou afumat cu ceapa si otet. Acuma am de ales intre o placinta cu carne sau o musaca cu cartofi noi. Ce sa fac?
_alexandra
Postat pe 5 Iunie 2009 14:48
Doamne ce dragi imi sunteti ! Credeam ca trebuie sa-nchid si sa deschid din nou !

Ovi , nu e nici o ulita .V-am invitat pe toti aici. nu e cafeneaua mea e a noastra . Promit sa fac mereu cafele , limonda si-nghetata . Astea-mi plac mie . Daca aveti si alte preferinte , spuneti .
Uite azi am facut placinta cu brnaza de vaci . Si cu stafide . vrea cineva ?? Merge cu limonada .
blanca
Postat pe 5 Iunie 2009 15:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zodii 14 De la: mgmm 9 Iulie 2014 14:00
La ciroza ecosez 503 De la: precizilla 23 Martie 2012 09:28
Lume,lume! Va invit la botez! 290 De la: eladaela 9 Octombrie 2009 19:33
PROPUNERE : O INTALNIRE REALA A CELOR DIN BUCURESTI 504 De la: cinezee 14 Februarie 2010 15:10
bux 3 3 De la: yanyacharberet 10 Octombrie 2009 10:17
Setari Cookie-uri