Gre Bakery

Magazin-atelier de bunatati, asa isi spun si, asa ii consider si eu, mai degraba as spune atelierul de minunatii grecesti.

Ati fost in Grecia? Arome și gusturi rafinate la tot pasul...

La Gre Bakery intalnesti aroma demult uitata a painii de casa, a prajiturilor cu ingrediente naturale, a mancarurilor specifice, preparate cu sarg si entuziasm de bucatarii lor greci.

Am fost la multe restaurante din Bucuresti cu acest specific, toate, dar toate au adoptat influente dambovitene...

Surprinderea a fost mare, cand, la recomandarea unui prieten am poposit la Gre Bakery. Vroiam sa mananc o musaca de vinete si... asa a inceput povestea noastra de dragoste. Dupa musaca, mi-a facut cu ochiul un cataif, apoi o placinta cu portocale, apoi o cafea greceasca... ce sa mai, am promis ca revin, si de atunci chiar am ramas "impreuna ".

Trec zilnic sa iau paine calda, torturile pentru aniversari si cozonacii de sarbatori, saptamanal o specialitate greceasca noua, imi face cu ochiul din vitrina.

Am sa-i recomand de cate ori voi avea ocazia, au devenit parte din familia mea.

femaleoana
Postat pe 29 Iulie 2017 16:22

Auzi, mai Creanga, Vlahuta, Hogas si Sadoveanu la un loc, vezi daca la Gre Bakery alea n-au cumva si ... furadan si stricnina!

C-aud ca fac minuni daca le iei pe stomacul gol.


Si cica te fac bine si te vindeca de orisice probleme, pe loc!

Parol!...

garbo101426
Postat pe 29 Iulie 2017 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PROPUNERE : O INTALNIRE REALA A CELOR DIN BUCURESTI 504 De la: cinezee 14 Februarie 2010 15:10
Cafenea de primavara 13637 De la: ovidiu42 27 Februarie 2015 20:38
Cateva idei pt organizarea unui bal al francofoniei 1 De la: naomi 7 Aprilie 2010 12:19
sunt fericita! 95 De la: daria_pet 10 August 2009 22:43
Gyuri Pub - pub-ul lui Ioan Gyuri Pascu 13 De la: eu_geminy 3 Aprilie 2011 10:52
Setari Cookie-uri