Aspecte care descriu cum anume ne simim!

e si vreuna d-asta ?
gabitzza
Postat pe 6 Iunie 2009 18:41
De la: gabitzza, la data 2009-06-06 18:10:37ohooo, da, lasa-l sa vorbeasca si se da de gol singur..
.
ce spuneai cu pildele si reflexia in oglinda? iote ca alaturasi turmei, daca asta si s-a parut tie ca ar fi aici, cat despre pietre, le-ai primit, dovada raspunsul...

bunul simt nu sta la indemana oricui, daca ai numai asa, de doua deshte, se duce repede..asta referitor la remarca cu cratita..

tulipe si altii de pe aici iti dadusera un sfat de bun simt baiete, de fapt doua:

- foloseste cuvintele si ideile tale atunci cind conversezi cu cineva, simpla reproducere de citate, indiferent cat de intelepte ar fi ele, nu impresioneaza pe nimeni; sau ideile altora, dar trecute prin filtrul propriu, aratand astfel ca mesajul lor a fost asimilat de catre tine si imbogatit cu experienta de viata personala. Altfel totul devine o jignire la inteligenta auditoriului, suntem mai mult de-atat, si nu ne place falsitatea..
- invata sa vorbesti romaneste, corect gramatical. Nu trebuie sa se simta altul penibil cand iti citeste postarea. Penibilul e in alta parte in cazul asta..

daca te apuci sa vorbesti cu cineva de ..indoiala carteziana si el iti scrie-n pasareasca, e clar ca ceva e putred in danemarca..

sunt in dilema ma intreb daca e grotesc sau doar prostie?......... doamna profesoara de gramatica la fel de frustrata ca si mihaela radulescu
mario_valentino
Postat pe 6 Iunie 2009 18:44
Trebuie sa fie! Iti dai seama cate invataturi se pot trage dintr-o asemenea povestioara, plina de talc?
Maryo, devii de-a dreptul mitocan!
_alexandra
Postat pe 6 Iunie 2009 18:44
pai asta si este.. s-a ridicat singur la fileu, dupa ce a aruncat citatele..

ramai in dilema baiete, iti sta foarte bine acolo, sub plapumioara de misogin..
gabitzza
Postat pe 6 Iunie 2009 18:47
ce-aveti, fetelor ?

ati uitat-o pe irinuca ? sau pe maya ? pai, mario e mic copil pe langa agramatele alea

si daca vreti sa stiti, mario e pretenu' meu, nah...si daca e pretenu' meu nu poci sa vorbesc urat cu el...

io zic ca prea multa inversunare strica, mamitzule...mai lasati voi, mai lasa si el, pupat piata endependentei

hai mai gagici, ca voi nu sunteti rautacioase...nu vreti sa faceti pace ? macar de dragu' meu...ca ma ia cu palpitatii la stomac, nene...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 18:54
nimic n-am.. , dar i-am aratat obrazul..

neah, nu ma enervez eu dintr-atat, ca p-orma fac cu fiara...

gata halelile ?
gabitzza
Postat pe 6 Iunie 2009 18:58
PW, ne simtim amenintate, draga mea. Dupa ce ne trece cratita pe la nas mai sare si cu frustrarile Mihaelei Radulescu. Stim ca de fapt este invidios pe noi si stim si ca s-a suparat cand am facut caterinca de catzelul lui care s-a dat cu capu-n oglinda si-a scancit a durere. Dar mitocania se digera greu. Asa c-am sa fac ca samuraiul ala batran cu dureri de sale si-o sa-l ignor pana cand mitocaniile si le va simti singur in carca si-o sa se transforme in Mihaela Radulescu cu cuculet mic de tot.
_alexandra
Postat pe 6 Iunie 2009 18:58

sunteti cremenale...dar daca iaca rad why not?se lasa bag seama mai nou si cu epitete, hm...aoleu, maryo frate ce faciii, nene?iar instigi la somn si tacere?lasa naibii citatele alea, doar ti-am zis de la-nceput.
e buna si consecventa asta la ceva...dar nu la cules citate...man.pe bune, mi se pare mai greu , mai bolovanos si mai alambicat sa stai sa culegi citatu' si povata decat sa-ti zdruncini pana la 3 cerebelu' si sa scoti of-ul personal...offf, off...over cu citatele, please.
in rest, ce mai faci?
mia79x
Postat pe 6 Iunie 2009 18:59
YOGA
_alexandra
Postat pe 6 Iunie 2009 19:03
inima proasta, lexa...mama dolores...nu te uita la ce zice profilu' meu ca sunt bitch...vreau si io sa fac impresii artistice pe-acilea, he...he...

vreau sa zic ca si voi si mario va consumati energia cu o fervoare demna de o cauza mai buna

plus ca mario nu stie ca avem noi un pitic pe citate...e nou pe-aici si de-aia...

wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 19:04
acu` a aflat
gabitzza
Postat pe 6 Iunie 2009 19:06
va sti de-acum, wife
mia79x
Postat pe 6 Iunie 2009 19:07
De la: gabitzza, la data 2009-06-06 19:06:13acu` a aflat

mia79x
Postat pe 6 Iunie 2009 19:07
parca zaresc o ramura de maslin...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 19:13
Eu cred ca-i o frunza de marijuana!
_alexandra
Postat pe 6 Iunie 2009 19:16
Mie imi plac citatele, uneori le folosesc. le folosesc ei, altii mult mai destepti decat mine. Am reactionat asa pentru ca mi s-a asezat de-a-ndoaselea povestea despre "catelul insangerat", satisfactia pe care am simtit-o la individ, ca ne da peste ochi cu un catel sfasiat. Poate si felul in care au fost aruncate aceste citate, la modul "ia d-aci fraiere, ia uite colea ce detin eu".
Pentru mine acest subiect este incheiat. Imi cer scuze daca am mai deranjat si pe altcineva
tulipe
Postat pe 6 Iunie 2009 19:16
De la: gabitzza, la data 2009-06-06 19:06:13acu` a aflat

imi cer iertare sufletului tau, iti ofer toata lumina, iubirea si dragostea mea si iti multumesc
mario_valentino
Postat pe 6 Iunie 2009 19:17
Tulipe, in numele sfintei iubiri si bunatati raspandite din inimile noastre catre cele 4 zari, pot sa-ti trag un pupic? Te rooog!
_alexandra
Postat pe 6 Iunie 2009 19:18
hai mai tulipo...ca tu esti fomeie desteapta...

lexa...ai ramas fixata pe iarba aia de face bine la sanatate ?
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 19:18
Mai, nu cumva ti-e pofta de masline?Asa am avut eu o vecina care si ea avea pofta de cirese si pe urma a nascut gemeni.
Ioana007
Postat pe 6 Iunie 2009 19:20
De la: maryo, la data 2009-06-06 19:17:58
De la: gabitzza, la data 2009-06-06 19:06:13acu` a aflat

imi cer iertare sufletului tau, iti ofer toata lumina, iubirea si dragostea mea si iti multumesc

of, god!
cum nu sezi tu binisor...sorry, maryo...mi-a scapat
mia79x
Postat pe 6 Iunie 2009 19:21
macar de-ar fii asa, vanghi...jurnalistu' - instalator care ma iubeste la nemurire ar fii in stare de orice...numai fete sa fie...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 19:21
De la: _alexandra, la data 2009-06-06 19:18:45Tulipe, in numele sfintei iubiri si bunatati raspandite din inimile noastre catre cele 4 zari, pot sa-ti trag un pupic? Te rooog!

Ihim!
tulipe
Postat pe 6 Iunie 2009 19:22
viata mea...
gabitzza
Postat pe 6 Iunie 2009 19:23
mai gagici...aci se lasa cu pupaturi, cu perinita, alea, alea...ma primiti si pe mine ? de pupat zic...

in ce dispozitie sunteti, fetele ?...ca sa stiu ce caut pe you tube
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 19:23
terapie d-aia ??

cand ai chef de ras, uite-te ca am lasat un link la chestiune..mori
gabitzza
Postat pe 6 Iunie 2009 19:25
Apropont de pupat, am descoperit un blog de zmeu care imi place de mor. Felicitari! si tie un pup pentru ca datorita tie l-am descoperit si mi-a facut ziua mai frumoasa
tulipe
Postat pe 6 Iunie 2009 19:27
merci tulipo...deci ai dat de blogul zmeului meu ?...he...he...pacat ca nu mai are timp sa scrie, de cand se joaca de-a instalatorul a lasat si romanul balta, si articolele despre satul banatean...

io crez ca tre' sa ma transform in nevasta cicalitoare
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 19:30
gagici...ce e destrabalarea asta pe acilea?????...adica va pupati intre voi???...si masculul acela feroce care se da catzal insangerat ce pazeste????...ioi doamne!....ie-te-te...au ajuns fomeile sa se pupe intre ele si masculii....haoleu.....stai asa....macho man-ul e cu ochii la utumbe, ca sa vada cand se posteaza filmuletzu cu fetili......

maryo.....nu crezi ca ar fi mai bine sa te exprimi simplu decat sa tii lectii de filosofeala si sa o iei pe aratura???....nu vezi ce tzunami provoci cu catzaii tai????numa' bine...
tutankhamon
Postat pe 6 Iunie 2009 19:50
aa....si domnu maryo.....te-ai gandit numa olecutza ca, de fapt, catzaii pe care ii vezi tu sunt, poate, simplele tale reflexii in oglinda????...si daca mai sunt si rai si insangerati.....oare tu cum esti la suflet?????
tutankhamon
Postat pe 6 Iunie 2009 19:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Topic povestiri scurte 1110 De la: anakin 23 Octombrie 2015 16:55
Boala Invidiei Umane 36 De la: garbo174243 4 Mai 2011 05:45
Cand un om e prea bun... 85 De la: garbo_1399 3 Mai 2012 10:32
SI TU POTI AJUTA!!!!! 22 De la: yanyacharberet 10 Noiembrie 2009 21:06
Angajatii si patronii romani eu una ii consider pe ambii prosti 45 De la: xenaluptatoareainimoasa 9 Septembrie 2010 10:11
Setari Cookie-uri