Eurovision 2009 Moscow

anakine,

ba mami..

sa fim corecti! dap...nu-mi place melodia,dupa cum nu-mi place laurentiu duta(compozitorul),dar azerbaijanul ala,sau turcia ce melodii au avut?orientale nenica.

si da! fata asta nu a fost ajutata! da' ABSOLUT DELOC!
tu ai vazut ce efecte au avut ceilalti?un spectacol grandios..fff misto,iar tipii aia"miscare bruta" sau cum pipoasca masii le zicea,de au evoluat in pauza..au fost speciali.
cat despre elena...este un copil harnic si cuminte,trebuie sa ne gandim de doua ori inainte sa ne apucam s-o jignim,stii de ce?

pt ca muzica romaneasca este plina de bouci si silicoane,avem nevoie si de putina normalitate.

si oricum, noi nu o sa vedem niciodata nimic la eurovision,ar trebui sa refuzam sa mai participam la mascarada asta.
iasomia
Postat pe 17 Mai 2009 16:42
mdea...

asa e, da-o-n pisici de eurovision, ca e cioaca...

da' nici dupa elena gheorghe nu prea ma omor.. fitze taranesti de machedoanca.. au astia un orgoliu de ghelbani batuti in cap, mai ceva decat sorela ilsi...
zambil
Postat pe 17 Mai 2009 16:56
zambilu'

"hagisme" guritza...

da' tu ce faci sufletel?incepusi cu dracie d-asta anti-nationalitati,acu' ma pomenesc cu tine ca zici ceva si de unguroaice....
iasomia
Postat pe 17 Mai 2009 17:08
da nene... sa le tragem pe unguroaice-n tzeapa, mama lor de migratoare... he,he,he...
zambil
Postat pe 17 Mai 2009 17:16
Iaso, mamicule!

Nu am spus ca Elena a fost ajutata, in cariera, a muncit si bravos ei pentru ce a facut. Am spus ca a fost ajutata sa catige preselectia eurovizionului pt.Romania, cand existau melodii mai bune decat a ei care puteau fi trimise cu ochii inchisi la Moscova, dar nici macar nu au fost acceptate in concurs. Dau cateva exemple: Residence Deejay (Sexy Love), Inna (Hot), Akcent (That's my name) si Tom Boxer (A beautiful day), melodii neacceptate nici macar in cele doua semifinale, pe motive puerile de genul ca astea nu se pliaza pe formatul eurovision.
Anul trecut, regretata Anca Parghel interpreta magistral "Brasil", a inscris piesa, iar Moculescu a respins pe motiv ca "este vorba de o tara sud-americana, iar concursul se tine in Europa".
Insa pot sa afirm ca anul asta Elena, fata buna de altfel, a fost sprijinta masiv sa ajunga la Moscova. Pe de o parte, lucrul asta il stiam pe diverse cai, ca se va face tot posibilul sa fie ea castigatoarea, iar pe de alta parte, Romania nu are nici un interes sa se claseze pe pozitie fruntasa la concursul asta. Prieteni de-ai mei care acum lucreaza in TVR spun ca atunci cand Luminita Anghel si Sistem se luptau, la Kiev, pentru locul 1 cu Helena Paparizou, ei se rugau sa castige grecoaica, fiindca Romania nu are posibilitatea logistica sa organizeze un astfel de eveniment.
Doi la mana. Elena are voce, dar este formata pentru muzica de camera, in nici un caz nu are o voce de amploarea lui Traistariu ori a Luminitei Anghel, oameni pe care daca ii lasai acolo, pe scena, nu mai aveai nevoie de muzica.
Trei. Spui ca muzica romaneasca e plina de bouci si silicoane. Eu as pune aici si cracii, exact ceea ce si-au aratat din plin romancele anul asta la eurovision.
Azerbaidjanul si Turcia au avut melodii specifice zonei lor geografice. De cand zona Balcanilor trebuie sa fie caracterizata de manelele tiganilor?.. Iar in privinta Azerbaidjanului, jos palaria pentru Arash, a reusit sa salte melodia aia doar din voce cu cel putin 10 locuri.

Finalmente, Iaso, sa reiterez ce au spus "Daily Mail" despre Elena la eurovision. Citez " "Daily Mail" sustine, in editia sa electronica de duminica, faptul ca Elena n-ar fi cantat, pe bune, la finala de la Moscova, ci ar fi facut playback. Jurnalistii britanici afirma ca pe scena Elena Gheorghe ar fi miscat buzele fara sa interpreteze melodia, asa cum ar fi fost normal, arata Daily Mail. In locul Elenei ar fi cantat o necunoscuta, surprinsa pe una dintre fotografii in fundalul scenei, fotografie publicata in Daily Mail."
anakin
Postat pe 17 Mai 2009 20:23
anakine.. acu vazui si eu ce zisera englejii aia... ai dracu' carcotasi...

da nene, asta bagaram noi la-naintare, craci... imi amintesc ca de cate ori vrem sa ne laudam tara cu ceva, vorbim de sarmale si de frumusetea romancelor... codosi, nene, asta suntem... romancele-s frumoase, nu zic nu, da' nu asta-i atuul lor principal... da' cine sta sa sape dupa delicatetzuri de suflet, cand expunem pe galantar esentza la kuru gol?...
zambil
Postat pe 17 Mai 2009 20:28
anakin,

fu o fatuca de canta si la o-la-la.

dar elena a cantat pe bune,a fost si ea ajutata ca toata lumea din spate,dar doar o stim cum canta era vocea ei...

nici nu vreau sa ma gandesc prin ce trece bietul copil.

cam atat,ca nu-s o fana baiatu'....
iasomia
Postat pe 17 Mai 2009 20:37
Zambilu, good point here. Si eu am avut impresia ca melodia asta se completeaza cu Imnul turismului, in sensul ca se facea reclama la fetele din Balcani, mai exact la fetele de pe litoralul romanesc, care abia asteapta turistii straini pentru "party, party, party". Si ca sa ii convinga mai mult decat mersul Elenei Udrea pe bicicleta, au scos niste fatuci cu craci pe scena eurovizionului.

Iaso, mami, aici discutam. Doar discutam. Nu cred ca Elena Gheorghe sta sa citeasca ce scriem noi acuma. Si oricum, noi suntem prea putin importanti si pentru ea, si pentru stafful prezent acolo, desi s-au dus pe banii pe care noi ii platim trimestrial catre TVR in factura de curent electric.
anakin
Postat pe 17 Mai 2009 20:50
anakinule,

ma tot arunca site-ul asta afara manzule,crez ca tine cu sorela...si d-aia sunt cam proasta in seara asta...
iasomia
Postat pe 17 Mai 2009 21:00
Asta in nici un caz Iasomico...

Acuma nu sustin ca eu am dreptate aprioric,doar mi-am expus parerea.
anakin
Postat pe 18 Mai 2009 10:49
super tare melodia castigatoare...a avut tot ce trebuie...de la expresivitatea solistului pana la miscare scenica...lejer, a fost cea mai buna prestatie din concurs...chiar au meritat...bravo lor!
mia79x
Postat pe 18 Mai 2009 18:07
Zambilu`
lasa-le pe unguroaice, ca io-s pe sfert, deci mama pe juma`..

Sincer, mi se pare de toata jena barfa asta cu playback-ul, nu se face nene..n-a castigat, dar asta nu inseamna sa fie tarata in noroi, asta-i tziganie.. bleah!
gabitzza
Postat pe 18 Mai 2009 18:45
szia, gabitzzu, hogy vagy? hihihi...
anakin
Postat pe 19 Mai 2009 12:30


Hai sa-ti zic un secret..nu stiu boaba.. :sml-tongue0023 , ca tata mare colonel de-armata pe vremea lu` ceasca..n-a lasat-o pe a batrana sa ne-invete..nah!

E prea tarziu, c-o chemam sa-mi traduca, n-ai zis de dulce, nu ?
gabitzza
Postat pe 20 Mai 2009 00:37
anakine,

e Jol vagy!...mama ta de..de de...

bitza,

te intreba daca esti bine,cocos...

da' de ce ii zici tu lu' zambilu' sa lase in pace unguroaicele?ntz,ntz,ntz...nu mai poata sa faca omu' nimic pe forumul asta.

ba sa nu le lase! sa le traga in teapa,ehe,he,he....

a! egeszseges vagy?

inseamna :esti sanatos?

iasomia
Postat pe 20 Mai 2009 08:52
sunt bine Iasomico..


zici sa-l las? face oricum ce vrea he, he...
gabitzza
Postat pe 20 Mai 2009 13:29
bai bitzule,

pai,nu a zis omu' ce vrea?

sa le traga in teapa pe unguroaice....

eurovision

se putea fara scandal,acu' oana roman cu manoliu ala..cate patimi,cati nervi....

mi se rupe...
iasomia
Postat pe 20 Mai 2009 15:20
ba...acuma poci sa ma exprim si eu ca am vazut pe la diverse posturi tv prestarile de care vorbirati pe acilea....
1. stiu melodia elenei de mai mult timp....imi place...dar, categoric, nu e melodie de eurovision...era melodie de mers cu ea la festivalul de dans din mexic....iar ielele alea ce pana mea faceauy acolo pe scena???..ce legatura aveau cu melodia????..si de ce au tavalit-o pe jos pe cantareata?????
2. prestatia castigatorilor....cred ca daca mergea raducu, cu melodia aia de incepe cu "HAAAAAAI.....iubito, uite-te la mine....uite-te la mine....hai iubito, nu te mai jucaaaa...nu te mai preface in inima taaaa...." ma rog ceva de genul asta ca-mi scapa acuma si numele formatiei si al melodiei....cred ca siiiigur castigam....... siiigur...acelsi tip de melodie, aceeasi linie melodica, usor gipsie....iar tantalaii aia din spatele castigatorului ce faceau???? antrenament pentru armata sovietica cu flotarile alea????
tutankhamon
Postat pe 21 Mai 2009 13:54
Tutan, corect la punctul 1, si eu am spus la fel, ba mi-am permis sa aduc in discutie piesa celor de la Zero (sunny Days).
La punctul 2 era vb despre Bosquito.
anakin
Postat pe 21 Mai 2009 20:25
da, ani...bosquito...iar solistul era radu almasan parca....am vazut ieri inregistrarea din timpul eurovizionului pe utumbe....in afara de vocea elenei...suntem janlinci....coregrafie nema....alea cu creacii pe sus pe dupa aeroplane...io tot nu inteleg de ce a tavalit-o pe jos....

iar castigatorul??? da...simpatic...pentru o tura prin fan....in rest....o poveste stupida...el iubea o fata..la la la...si totul a devenit fairy tale....bleah....iar pipitzele alea doua...la la la in stanga lui...la la la in dreapta lui....si cei trei din spate acu' m-am prins...erau de la circus...pentru ca toata melodia e de la circ....simpla, banala, linie melodica usor de reprodus....s-a prostit si euriovizionul asta...unde e abba si johhny logan???...hold me now, don't cry, don't say a word, just hold me now...la .la la
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 18:02
Se pare ca Paula Seiling ne va reprezenta anul asta la Eurovizion, imi place foarte mult de ea dar nu cred ca va avea succes cu piesa aleasa.
Eu le urez Good lock!!!
persidadamian
Postat pe 7 Martie 2010 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Formatii pentru nunta - oferta 1 De la: atlantis3band 18 Octombrie 2009 09:35
Parov Stelar la Bucuresti - 8 decembrie 1 De la: andruta86 29 Noiembrie 2010 23:10
Concert Shakira 5 De la: ameno 6 Mai 2011 20:03
Daruieste surprize muzicale! 2 De la: clubul_de_muzica 5 Martie 2015 20:16
Cursuri de pian, canto, chitara, vioara, percutie la Scoala de Vara Boem Club 2014 1 De la: garbo_382040 29 Iunie 2014 19:33
Setari Cookie-uri