Eurovision 2009 Moscow

Avand in vedere faptul ca in 23 Mai va avea loc finala concursului Eurovision, la care Romania participa cu o melodie interpretata de Elena Gheorghe, va invit sa comentati sansele reprezentantei noastre de a ajunge in finala mare, dar si melodia care v-a placut cel mai mult.
anakin
Postat pe 4 Mai 2009 18:21
De exemplu, eu vad melodia Romaniei iesind din semifinale, chit ca nu sunt un fan al Elenei. Insa imi place piesa Estoniei, Urban Symphony - Randajad, solista seamana la voce cu Tarja Turunen, fosta solista de la Nightwish.
anakin
Postat pe 4 Mai 2009 18:24
anakin-baiatu'

pai acilea deschisesi topic? la subsol?te-am gasit intamplator,ai dreptate, aici e cu muzichia...

daca iese elena in primii 5 sunt super multumita,este un copil cuminte si talentat,o comoara de copil,ferice de parintii ei.

la primul loc nici nu ma gandesc,nu halesc rusii asta..poate asa sa-si bata joc de noi,pt ca nu avem unde sa organizam asa ceva,nu mai spun de logistica si alte halea...


in rest, nu am urmarit pe nimeni inca,o sa-mi dau cu parerea dupa ce mai vizionez ceva clipuri.
iasomia
Postat pe 5 Mai 2009 15:06
dap, niciodata nu m-am uitat la Eurovizion cu prea mult interes, dar melodia Elenei are potential, zic eu!!
Mult noroc!
zambila
Postat pe 5 Mai 2009 15:09
e-le-na!e-le-na!

bagam galerie...

bafta!
iasomia
Postat pe 5 Mai 2009 15:22
incearca sa le urmaresti la www.eurovision.tv.

Ca sa fiu sincer, eu nu o vad asa de bine pe Elena. Mult mai buna a fost piesa lui Zero (Sunny Days), plus un accent englezesc perfect, in timp ce Leana popii are o pronuntie de Odessa in cantecul ei.
Sa urmariti si melodia bulgarilor, Illusion se numeste, o canta unul Krasimir Avramov (nu Balakov), iar mie mi se pare extrem de reusita.
anakin
Postat pe 5 Mai 2009 15:52
si cum vrei sa pronunte? ca pe tamisa?


doar sunt The Balkan Girls....ce florile campului acu'...

aici e shpilu'...

iasomia
Postat pe 5 Mai 2009 16:20
Aaaa, era un shpil?!? funny, eu credeam ca este doar o mica scapare. Vorba ceea :"daca nu e, fie ce-o fi!"
Fiecare cu opinia lui, cu sperantele lui. Eu sper doar sa nu se faca de ras pe acolo, avand in vedere si calitatea restului concurentilor, dar si faptul ca stafful ei nu are idei rele, ci doar prea multe.
anakin
Postat pe 5 Mai 2009 16:53
sa nu punem prea mult la corason, anakin....


nu am angoase, si nici mari trairi in legatura cu subiectul asta.

dar da!

este un copil special cu o vointa de fier,si sper sa-i fie bine cu sau fara eurovision,merita sa fie o femeie fericita,o studiez de ceva timp.

cam atat.

a! ce tie ti se pare un defect ,altii il vad ca pe ceva special"altfel"...vedem pe 23,nici nu stiam pe ce data este...
iasomia
Postat pe 5 Mai 2009 17:08
mda...

mie nu-mi place elena asta, nenica... in general vorbind... prea multe fitze de machedoanca in capu' ei...

iar melodia, ce sa zic... alergam dupa toti iepurii deodata... credem noi ca ne voteaza aialalti balcanici, da' n-o sa vezi... noi astia, balcanicii, mai mereu ne-am scuipat unii pe altii peste gard...
zambil
Postat pe 5 Mai 2009 17:08
anakin,zambil..

mie imi plac baietii care sunt pretentiosi la fete,asa ca nu o sa fac urat....
iasomia
Postat pe 5 Mai 2009 17:37
ce v-ati pitit nene..

Sa va zic parerea mea? Melodia e..nesarata, n-o sa facem nici o branza!
Si mie chiar imi place de Elena.

Nightwish?? Iote la mine la profil! FAN!
gabitzza
Postat pe 8 Mai 2009 00:54
Gabitza, iti recomand si Nemo de la Nightwish, e un videoclip ce iti lipseste.
De ce am pus aici topicul asta?.. pt.ca aici era vorba despre muzica, dc.puneam in alta parte sareau aparatorii morilor de vant in sus pentru off-topicuri.
anakin
Postat pe 11 Mai 2009 08:20
De la: anakin, la data 2009-05-11 08:20:23Gabitza, iti recomand si Nemo de la Nightwish, e un videoclip ce iti lipseste.
De ce am pus aici topicul asta?.. pt.ca aici era vorba despre muzica, dc.puneam in alta parte sareau aparatorii morilor de vant in sus pentru off-topicuri.

luc70
Postat pe 11 Mai 2009 12:02
Mi-am amintit si eu aseara de Eurovision, si am vazut vreo 2 fragmente, inclusiv prestatia Elenei:
- n-a fost rau, da' se putea si mai bine, zic eu...
- organizarea a fost magistrala, absolut superb!! pana la urma, concurentii nu s-au ridicat la nivelul organizarii...
zambila
Postat pe 13 Mai 2009 08:50
zambilo..

te pomenesti ca castiga leantza eurovisionu', si ne trezim si noi la anu' cu gayvision astia in chiloti prin bucuresti... he,he,he...
zambil
Postat pe 13 Mai 2009 09:20
bai, pana la urma e misto ca a ajuns fatuca in finala.

mie nu-mi place melodia, sincer, dar pentru ea e o realizare!

bafta nene!
gabitzza
Postat pe 14 Mai 2009 21:36
bai nene...nu m-am inselat..

nu facuram nici de-o urda..d-aia de capra...
gabitzza
Postat pe 17 Mai 2009 01:30
hai bai, ca nu e draq atat de negru....

la ce relatii sunt intre rusia si romanica,doar nu o sa-mi spuneti ca va asteptati sa nu primim o lectie de..cum sa-i zic:umilinta?umilire?credeti ca politicu' ne are a face?haida deh...

eu vaz ca am imbtranit,alta data aveam emotii,imi tineam respiratia cand erau ai nostri pe scena.
m-am lecuit,pai..de cand?de cand ii trimiseram pe aia de la "tutomondo",caricaturile alea...anu'trecut parca...

elena a fost ok,si nu ar merita un copil ca ea sa fie bagat in kkat acu',nu trebuie sa-i taiem aripile.
nu mi-a placut in schimb show-ul "din spatele"ei,fatucile alea am inteles ca erau iele.da' de ce draq trebuia sa dea cu ea pe jos?
mai bine o lasau singurica pe scena.
iasomia
Postat pe 17 Mai 2009 08:23
nici nu am depus efortul sa ma enervez asa ca, ia spune, ce au facut? au tavalit-o ielele? stilul nostru romanesc. tranta
si_totusi
Postat pe 17 Mai 2009 08:35
totusico,

mi-a venit spuma mare,facusem ditamai postarea,da' mi-o cenzurara astia,mi-o cenzurara..auzisi?

sa scurtez,ca am musafiri si acu' se scoala! a draq pielea pe ei!

grecia=baiatu' (bunut raaaauu) parca era luat ditr-o trupa de striperi
suedia= aia era un Ala sigur!

da' franta??aud??
pai..facem noi gat,si ditamai patricia kaas si-a luat-o putin la cioc,ce floarea mea cauta nenica acolo?
mda..SPM-ul...

si apropos de show,ucraina parca...a avut un show de zile mari,plus o melodie "la tema"bagara criza la inaintare,si ce aparitie era muierea aia!
buna la toate,da' deh...nici prea mult show nu e bun,ehe,he,he

stiti ce n-am inteles eu?
ce draq au avut cu spania?ca fu blonda aia cu de toate la purtator,f misto...
si ne mai vaitam noi??

trebuie sa umblam la mentalitate copii...
suntem primii care aruncam cu pietre,si nu e bine.

macar sa o facem cu haz,ce stim noi mai bine...
ca doar d-aia suntem inca intregi.
iasomia
Postat pe 17 Mai 2009 08:47
iasomico, nu arunc cu pietre, da-mi pare rau ca nu se duc melodiile astea misto, rupere !!

melodia aia n-a rezonat in nici un fel cu mine, d-aia am zis ca n-o sa faca nimic, tre` sa-mi sune mie intr-un fel oarecare la ureche..

ca tot ai amintit de Brasil, aia melodie nene, te batzai pe scaun cand o auzi!!

Ca mie una, de fatuca imi place!
gabitzza
Postat pe 17 Mai 2009 08:53
copilasi, nu va mai faceti probleme, nu castiga care-i mai bun acolo, sunt jocuri de culise...

norvegia a castigat cu o melodie ruseasca, copie dupa opera 2 a lui vitas... ia uite-acilea...

http://www.youtube.com/watch?v=YjO_VXHxsRw

in conditiile astea, cine merge de la noi acolo si-o ia in barba garantat, adicatalea ar trebui sa-i apuce tremuricii p-aia de castiga selectia nationala.. inseamna ca cineva le vrea raul... he,he,he...
zambil
Postat pe 17 Mai 2009 09:02
Fata e buna are voce frumoasa , melodia insa nu era grozava . Nu-ti retine atentia.

Asta o fi pacatul lui Moculescu , Anakin- el vrea sa promoveze voci nu sintetizatoare , se vede altfel de-acolo din interior dar trebuie sa dai omului munitie daca-l trimiti la razboi...
blanca
Postat pe 17 Mai 2009 09:03
aici e smecheria. cica o melodie buna, e cea ce o poti fredona. ai nostri tot apar cu aiureli . pretentii de cantece si nu cantece. nu stiu cine mama masii tot incurajeaza genul acesta de melodii si aparitii aiurea.o luam an de an in freza insa, perseveram .

eu zic ca cea mai buna mel. a noastra de le eurovision a fost a sistemului si a luminitei anghel

si_totusi
Postat pe 17 Mai 2009 09:10
bitza,

au mai si limitat doar la balcani gagicile alea bune,pai..e frumos?scuza-ma daca sunt confuza,sunt pe fuga..

zambilu',

tu unde te ascunsesi iubirea mea?

ca vrusei sa beau cafeaua cu tine,nu de alta...

corect! ar trebui sa nu mai participam...
iasomia
Postat pe 17 Mai 2009 09:11
e politica, da-i in....

tin minte ca-ntr-un an a iesit o ciuciubatenie, de m-am inchinat..

cred ca doar pe vremurile cand iesea Irlanda a fost pe bune,
ce misto canta Johnny Logan , mdea...
gabitzza
Postat pe 17 Mai 2009 09:24
gaboantzo, s-au dus vremile alea cand se castiga pe voce si melodie... marile forte din muzica de altfel s-au si retras... franta a participat la oha, ca sa dea credibilitate castigatorilor, ca altfel ii spunea festivalu' tarilor nordice...

iasomeao...

pai mai fac o cafea, mami, sa tremur din toate madularele...
zambil
Postat pe 17 Mai 2009 09:29
ceee???? a fost eurovisionul deja????... glumeam...io de cativa ani buni nu ma mai uit la mascarada asta promoculescu...astept si eu sa faca bosorogul naibii infarct ca m-am saturat de el ca de mere acre....nu am absolut nimic cu el dar prea monopolizeaza si conduce toata industria muzicala romaneasca pop
tutankhamon
Postat pe 17 Mai 2009 13:39
Am gresit cand am scris 23 mai.

Elena s-a straduit,a cantat prea bine pentru nivelul ei. Din pacate nimic in lumea asta nu a ajutat-o: nici coregrafia (patru pitzipoane ce faceau mutritze de frustrate in spatele ei de te si intrebai cine este personajul principal), nici costumele (avem traditie de paparude), nici luminile (care au fost inexistente) si nici macar melodia, care aduce foarte bine cu o manea.. iar prestanta elenei pe scena a fost inexistenta, execrabila. Nu poti sa te duci pe scena aia cu fitze de machedoanca de doi bani, ca nu cu tine a inceput muzica.
Din pacate, realizatorii romani nu cred ca s-au trezit nici acum si nu vor sa inteleaga ca la un concurs international trebuie sa primeze valoarea si nu spagile si relatiile.... fiindca Moculescu sau Urziceanu nu pot fi si in juriul eurovisionul, iar daca un insucces poate inseamna o intamplare, perpetuarea in timp a insuccesului inseamna ca undeva se greseste si ca e cazul sa ne gandim si la ideea ca nu suntem noi mereu persecutati. Cu alte cuvinte, sa scoatem gunoiul de sub pres si sa il aruncam afara.
anakin
Postat pe 17 Mai 2009 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Au inceput inscrierile la editia a II-a a Concursului National "Musica Mundi" Boem Club 1 De la: garbo_382040 18 Octombrie 2014 20:10
B'ESTFEST Summer Camp 2012 1 De la: lemmonade 18 Mai 2012 16:26
Videoclip facut de amatori! 1 De la: mikalla 20 Iunie 2010 18:36
Lectii de canto pentru toate varstele Boem Club 1 De la: garbo_382040 10 Ianuarie 2015 20:06
Formatii pentru nunta - oferta 1 De la: atlantis3band 18 Octombrie 2009 09:35
Setari Cookie-uri