Rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata dupa casatorie?

ne,ne!!!!..in copilarie sunt cam grau!....nu-ti amintesti povestea cu ratusca cea urata?

nu le-am adus acasa.. ..dar merg in fiecare zi sa le dau un pic de mancare....si daca tot ajung acolo....in parcul de vis-a-vis sunt multe veverite..si ele flamande...cateva nuci si alune...si uite asa ....

iti doresc un wochenende placut!
Cristina_Adler
Postat pe 9 Februarie 2012 11:14
ne, ne... n-am uitat de loc... !

http://youtu.be/ruJ1uFf9hy4

numai ca lebada asta abia iesise din ou... eu am spus varsta copilariei, nu varsta de gradinitza sau chiar cresha... !!!

frumos din partea ta ca ai grija de animale ! ai inca 7 puncte de la mine... !!!
apropo de animalutze dragutze... ai o poza la albumul meu "Pe garbo..." ! o mutricica de teuton... ! daca nu-ti place, o sterg. nuuuu... nu de pe forum... din album !!!
barboneli
Postat pe 9 Februarie 2012 11:27

nici n-am stiut pina acum ca lebedoii sint fideli.
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2012 11:27
nici n-am stiut pina acum ca lebedoii sint fideli


paiii... de unde sa stii... ??? de fapt, eu nu ma iau dupa articole sau pareri binevoitoare. pana nu incerci, n-o sa stii niciodata exact ! si in plus... asa cum sunt si la oameni (barbati) cazuri de fidelitate (ca mine de ex. pana acum....) asa o fi si la lebadoi. dar poti sa stii si cate cazuri nu sunt ? si dupa cum stii si tu, in afara de oameni care fac sex sau dragoste mai mult de placere, la celelalte vietuitoare fac numai ptr. perpetuarea speciei. de aia, acolo nu o sa gasesti niciodata o irinuca care sa vorbeasca asa de urat si aiurea, despre barbati..... !
barboneli
Postat pe 9 Februarie 2012 11:54
bine,bine!...dar uita-te si tu la mine,in album!

multumesc pentreu punctaj!!!!!!...cum dracu' sa n-ai grija????...le-am invadat teritoriile,nu mai au loc de atatia bipezi!!!!...cand merg in Ro.,in drum spre Bran,vad ursoiace cu 2-3 pui pe sosea...ies,ca tiganii, la "cersit".....

Da Q! dar nu numai ei!...descendentii dinozaurilor,sunt in general fideli!!!...pinguinii(nu Boc),berzele...multe specii de pasari ....

habar n-am cum reusesc!

pana si eu , reusesc! poate din cauza numelui????? Adler-vultur
Cristina_Adler
Postat pe 9 Februarie 2012 11:55
cre' ca exista si ratuste urite care vorbesc aiurea despre lebadoi.... Si, dupa parerea mea, si la specia umana e neclar ce o fi de placere, ce o fi de pepetuarea speciei si de fidelizarea investitorului...
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2012 12:02
sau , fertilizarea investitorului!!!....nu intotdeuna investitorul e de gen masculin!
Cristina_Adler
Postat pe 9 Februarie 2012 12:22
cine a zis ca e de genul masculin? Fidelizarea e valabila in ambele sensuri.
Doar mimatul e mai greu la unii.... si mai usor la altii.
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2012 12:25
De la: quasaria, la data 2012-02-09 12:02:52cre' ca exista si ratuste urite care vorbesc aiurea despre lebadoi.... Si, dupa parerea mea,

"si la specia umana e neclar ce o fi de placere, ce o fi de pepetuarea speciei"

si de fidelizarea investitorului...


ai dreptate ! mai ales la specia umana... ! e si normal sa fie asa, doar specia umana e la inceputul evolutiei... nu ca la celelalte specii ! nu vezi cate cursuri, sedinte si nu mai stiu cum le zice sunt, ca sa educe omul ce inseamna familie, cum sa creasca copii, ce sa manance cum sa faci baieti sau fete..... si inca atatea, ca n-am loc aici de ele... !!!! restul de finte, stiu deja ! ok, stiu, inca nu au mobile, iPED-uri computere si reviste de moda. dar in rest, stiu perfect cum si ce. fara sa dau amanunte.

barboneli
Postat pe 9 Februarie 2012 13:04
De la: Cristina_Adler, la data 2012-02-09 11:55:22bine,bine!...dar uita-te si tu la mine,in album!

multumesc pentreu punctaj!!!!!!...cum dracu' sa n-ai grija????...le-am invadat teritoriile,nu mai au loc de atatia bipezi!!!!...cand merg in Ro.,in drum spre Bran,vad ursoiace cu 2-3 pui pe sosea...ies,ca tiganii, la "cersit".....

Da Q! dar nu numai ei!...descendentii dinozaurilor,sunt in general fideli!!!...pinguinii(nu Boc),berzele...multe specii de pasari ....

habar n-am cum reusesc!

pana si eu , reusesc! poate din cauza numelui????? Adler-vultur


ok, m-am uitat ! si esti tare frumoasa in mijlocul lor.... !
barboneli
Postat pe 9 Februarie 2012 13:13
exact. Restul fiintelor nu numara conturile in banca inainte sa se reproduca, nici nu nasc cu nspe doctori in jurul lor, nici nu fac figuri ca nu alapteaza ca li se strica silicoanele. Si isi cresc puii fara atitea probleme ca valeu, de ce al mei nu e mai breaz ca al vecinei....
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2012 13:31
De la: florin_c76, la data 2009-04-06 00:29:52Eu unul sunt adeptul raspunsului afirmativ doar ca trebuie intervenit mereu cu ceva nou in viata amoroasa ptr.a ni interveni monotonia.

Se poate,daca barbatul nu trateaza femeia ca pe o gaura si femeia nu trateaza barbatul ca pe un vibrator
garbo263220smaranda
Postat pe 9 Februarie 2012 13:56
De la: garbo263220smaranda, la data 2012-02-09 13:56:14
Se poate,daca barbatul nu trateaza femeia ca pe o gaura si femeia nu trateaza barbatul ca pe un vibrator


Situatia cu gaura/vibrator o fi valabila in luna de miere. Dupa aia romantismul evolueaza: Masina de spalat/Visa card. Aragaz/portofel. etc.
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2012 14:06
Multumesc Barbo!!!!....ele-s mai frumoase!!!!!...eu,doar pe alaturi,fac poze....si ma bucur ca le vad!!!..si mai sunt si altii,care se bucura de bucuria mea!
Cristina_Adler
Postat pe 9 Februarie 2012 14:30
Q!...habar n-ai tu ce evolutie m-a lovit pe mine cand am descoperit masina de spalat vase!!!!

Cristina_Adler
Postat pe 9 Februarie 2012 14:55
si pe mine, numai ca nenorocitele nu se string singure sa intre in masina. Si nici macar rufele nu fac asta.
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2012 15:39
obraznicie totala!..lipsa de respect! ce dracu' sa mai spun!?

nici la mine nu merg singure..nici vasele,nici rufele...

tot eu,nenorocita de mine,ma indemn sa le inghesui...
Cristina_Adler
Postat pe 9 Februarie 2012 15:54
rufele le mai inghesuie si fie-mea. Si, impreuna cu ele, ce i se pare ca ar fi mai distractiv: tubul de acuarele (desfacut), de exemplu.
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2012 15:56
nu te nelinisti!..las' ca trece!...fiica-mea a pus in masina de spalat toti patrupezii....adicatelea o pisicuta si doi purcei de giuneea...cainele era prea mare si nu incapea , iar pestii din acvariu cica se spalau singuri

norocul lor, a fost ca eu am fost destul de vigilenta iar pustoiaca nu se pricepea la butoane!...dupa ce-am scos din masina de spalat ,toate chestiile paroase,m-a lovit ideea!!!

am cumparat alta masina de spalat!...care nu era cu incarcare laterala...

si tot noroc!...pustoaica era prea mica sa ajunga la microwelle...daca-i spala,cu siguranta si-ar fi dorit sa-i si usuce!!!!!
Cristina_Adler
Postat pe 9 Februarie 2012 16:42

cainele e intr-adevar prea mare, nu incape... Iar alte vietati de sacrificat n-avem prin casa.
Asa ca de riscul asta am scapat.
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2012 17:09
De la: florin_c76, la data 2009-04-06 00:29:52Eu unul sunt adeptul raspunsului afirmativ doar ca trebuie intervenit mereu cu ceva nou in viata amoroasa ptr.a ni interveni monotonia.

Subiect pentru discutie in fata semineului pe timp de iarna
http://iola-povestidinbucurestiuldealtadata.blogspot.com/v
VOIAJOR
Postat pe 10 Februarie 2012 07:42
Da, on topic, povestim...rezistm.
Axl_22
Postat pe 10 Februarie 2012 08:23
De la: Axl_22, la data 2012-02-10 08:23:51Da, on topic, povestim...rezistm.

Daca nu se traieste singuratatea in doi si nu apar regrete,sexul devine din ce in ce mai pasional si completeaza relatia conjugala.
VOIAJOR
Postat pe 10 Februarie 2012 09:01
Sexul completeaz relaia conjugal...io cred c azi s blond...
emineu, Bucuretiul de altdat...i ajungem la completarea relaiei conjugale.
Axl_22
Postat pe 10 Februarie 2012 09:34
si io-s blonda azi!..Ioanide-i mult prea profund pentru mine....
Cristina_Adler
Postat pe 10 Februarie 2012 12:07
Cristina, am uitat lecia de ieri, s citim printre rnduri.
Axl_22
Postat pe 10 Februarie 2012 12:13
ce sa fac si eu,Axl!!!!...sunt batrana si bolnava!

ma amuza ce spune Ioanide!..si felul in care ajunge el la completarea vietii sexuale....

io zic asa: relatia sexula e o chestie cam intima...adicatelea , doar noi doi!( eu si el)...daca imi expun relatia pe forum,aci la Gorbo,deja s-a dus dracu' intimitatea....

Cristina_Adler
Postat pe 10 Februarie 2012 12:32
De acord!

Cine face tace (zic io) iar cine nu, vorbete, d sfaturi...etc. Ioanide are experien. A povestit pe un topic de 250 de prietene n 3 ani.
Axl_22
Postat pe 10 Februarie 2012 12:42
Mein Gott!.....asta da,experienta!....probabil ca acu' daca tot e frig,sta in fata semineului,si ii povesteste nevestei ....aventuri din epoca de piatra!!!!!

vorba lu' Iri" misto"!
Cristina_Adler
Postat pe 10 Februarie 2012 13:10
Nea Ioanide are in virtual mai mult de 250 de prietene!
Am citit pe un alt forum ca are si un prieten, Silver sau Bleak Fr. care il cam sicaneaza dar nea Ioanide, temerar cum il stim, ii tine piept!
SAL
Postat pe 10 Februarie 2012 13:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat bun de la voi conteaza mult pentru mine precum proverbul" un sut in fund e un pas inainte" 259 De la: george41 11 Iunie 2010 12:27
De ce femeia este mai inteligenta ca barbatul?Pt ca ea gandeste cu inima? 25 De la: esme 1 Decembrie 2010 16:01
Politia de la sectia 1 si 3 contabilizau prostitutia in Bucuresti ? 40 De la: SAL 11 Ianuarie 2012 16:27
Patetica, batrana, disperata, angrosista de orale 1 De la: garbo_4558 20 August 2012 22:19
absinenta! 66 De la: garbo_430294 14 Martie 2016 00:20
Setari Cookie-uri