Anticonceptionale yaz

Buna ziua! Ma adresez domnisoarelor si doamnelor care au experienta in ceea ce priveste folosirea anticonceptionalelor pentru ca as vrea sa aflu mai multe... Luna aceasta am inceput sa folosesc pentru prima data anticonceptionalele yaz la recomandarea medicului ginecolog. Problema mea este urmatoarea: am inceput sa iau prima pilula in prima zi de ciclu,in ziua a 5-a dupa o jumatate de ora dupa ce am luat pastila am avut un scaun moale-apos iar a doua zi am avut un contact sexual la inceput neprotejat, in sensul k m-a penetrat sa izc 1-2 ori dupa care am folosit prezervativ. Acum eu nu stiu daca e cazul sa imi fac probleme in vederea unei posibile sarcini mai ales ca am auzit tot felul de chestii de genu k daca ai un scaun moale se pierde din efectul anticonceptionalelor. Ma poate ajuta cineva in acest sens cu o parere? Va multumesc
garbo112138
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:24
du-te si intreaba doctorul...
noi nu mai tinem minte cum aveam scaunu'..

no,hai ca numa' p-asta n-o citisem...
iasomia
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:38
poi vezi,de ce n-are ursul coada????
LILO
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:41
mai, tot ii bine ca mi-a disparut pofta de mancare ca prin minune
da' sti ce nu inteleg io? de ce nu cititi voi hartiutza aia pe care sunt toate instructiunile de folosire, efecte adverse si alte cele? cred ca ar fi cel mai indicat, apoi sa apareti pe un forum public cu intrebari de genu...
zambila
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:46
dar de ce nu folosesc prezervativele? ca ii mai simplu
LILO
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:56
da' cum luasi mami pastilele alea, per os?... sau, doamne-fereste, per dos?...
zambil
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:30
e bagat la plesneala, ca sa ne excite intelectual,refuz sa cred ca mai exista tinere neinformate asa,ma rog,care posteza pe net...

nu vezi ca ne baga si cu penetrarea,asa o 1-2 ori de gust.

vrajeala..iar se plictiseste careva...
iasomia
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:44
aia cu kkrea sigur excita intelectual, mami... parca-mi vine si mie sa dau o tura...
zambil
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:46
reyya
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:46
am vrut sa pun in ghilimele,da' mi-a fost lene...

cert este ca e buna pt cura,iote ce zice zambiluta..ca i-a trecut foamea...

si pe mine m-a luat gretalau'...
iasomia
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:48
dap... vine ora optsprezece, si kkrea iar ne trece...
zambil
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:51
vai de poponeata noastra....
iasomia
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:08
stati asa fratilor ca eu nu ma prind ..adica fata a luat anticonceptionale ,dar a doua zi a facut sex neprotejat doar putin ,apoi vine prezevartivul ,apoi ce ?
nu ma fa sex draga mea daca nu stii cum se protejeaza si ti-e frica de vreo sarcina sau ...''scaun moale ''..ia si suna ginecologul si intreaba-l si asa scapi mai ieftin cu niste informatii decat aici .
flordavis
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:15
wow, am cerut parerea doamnelor care au folosit anticonceptionale...aaa si prospectul l-am citit, numai k la acest capitol e ambiguu!
eu nu inteleg d c mai raspundeti daca aveti chef de mishto, spre deosebire de altele care posteaza fel si fel de chestii gen "oare raman insarcinata de la sex oral?" , eu am cerut niste informatii p care nu am indraznit sa le cer medicului!!!
garbo112138
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:55
AA ma scuzati ..nu am stiut ca vrei sa te numeri si tu printre ''altele'' care posteaza penibilitati
Ma rog ..sper sa gasesti acea doamna sau d-soara care a avut aceleasi simptome ca si tine dupa luarea anticonceptionalelor..sa vada si mesajul tau de pe forum .si sa-ti mai dea si un sfat valabil
pana atunci ..sanatate multa
flordavis
Postat pe 12 Aprilie 2010 18:16
Nu credeti ca urarea de sanatate multa, ar trebui sa aiba inclus si un scaun ceva mai tare?
Uite ce nevoie aveam aici de Ilf si Petrov, cu al Treisprezecelea scaun!
anakin
Postat pe 12 Aprilie 2010 18:52
De fapt cine poate sta pe site-uri de genu? numai oameni ca voi...mda
garbo112138
Postat pe 12 Aprilie 2010 19:10
ioi doamne, hai ca am ras

deci declar ca imi place garbo
nelly05
Postat pe 12 Aprilie 2010 19:14
hai ca am ris cu lacrimi!
Mult mai mishto pe Garbo decit pe Healty, really!!!!!
Ciresica
Postat pe 12 Aprilie 2010 19:15
De la: garbo112138, la data 2010-04-12 17:55:32wow, am cerut parerea doamnelor care au folosit anticonceptionale...aaa si prospectul l-am citit, numai k la acest capitol e ambiguu!
eu nu inteleg d c mai raspundeti daca aveti chef de mishto, spre deosebire de altele care posteaza fel si fel de chestii gen "oare raman insarcinata de la sex oral?" , eu am cerut niste informatii p care nu am indraznit sa le cer medicului!!!


daca nu ai INDRAZNIT sa le ceri e foarte nasol, i-ai platit consultatia fara sa obtii informatiile dorite, adica ai devenit pudica fata de medicul care ti le-a prescris dar pe Garbo nu mai esti pudica. Deci ..ia prospectul ,citeste-l cu atentie, ia agenda medicala pe 2010..vezi ce reactii adverse au acele contraceptive..si daca ceva nu intelegi te duci inapoi la medicul care ti le-a prescris. ,,Anticonceptionale" ..e un termen generic ,care desemneaza o clasa, trebuie sa te informezi pt acel TIP de anticonceptional, daca simti ca nu iti e bine , schimba-l sau adopta o alta metoda contraceptiva.
reyya
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:42
Din cate cunosc folosind acest tip de anticonceptionale nu ai sanse mari sa ramai gravida asa ca poti dormi linistita(ofera o protectie ridicata).La o penetrare sau maxim doua este f.putin probabil ca prietenul tau sa elimine spermatozoizi daca era doar la inceput.Sa nu fi facut penetrarea cand deja era aproape de ejaculare caci atunci e cam bai.Sfatul meu:consulta un ginecolog deoarece aici poti obtine pareri sau cel mult sfaturi nu si concretul la situatia ta!
florin_c76
Postat pe 13 Aprilie 2010 01:41
chiar exista asa ceva? pe bune?
daca si cu parca

da' uite ca stie florinelu, e putin probabil sa ramai gravida, deci poti dormi linistita, intelegi?
asta cu "putin probabil" pe mine una nu prea m-ar multumi
zambila
Postat pe 13 Aprilie 2010 08:41
Mai florinele ,da se vede ca tu cunosti cu ce se mananca problema fetei ,de ce sa mai ceara parearea si unui ginecolog ?
La asa o explicatieee .......

''La o penetrare sau maxim doua este f.putin probabil ca prietenul tau sa elimine spermatozoizi daca era doar la inceput.Sa nu fi facut penetrarea cand deja era aproape de ejaculare caci atunci e cam bai''

flordavis
Postat pe 13 Aprilie 2010 10:32
Incercam sa dau si eu o mana de ajutor! Am dat o parere si atat!Pe cuvant!
florin_c76
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:17
De la: garbo112138, la data 2010-04-12 15:24:30Buna ziua! Ma adresez domnisoarelor si doamnelor care au experienta in ceea ce priveste folosirea anticonceptionalelor pentru ca as vrea sa aflu mai multe... Luna aceasta am inceput sa folosesc pentru prima data anticonceptionalele yaz la recomandarea medicului ginecolog. Problema mea este urmatoarea: am inceput sa iau prima pilula in prima zi de ciclu,in ziua a 5-a dupa o jumatate de ora dupa ce am luat pastila am avut un scaun moale-apos iar a doua zi am avut un contact sexual la inceput neprotejat, in sensul k m-a penetrat sa izc 1-2 ori dupa care am folosit prezervativ. Acum eu nu stiu daca e cazul sa imi fac probleme in vederea unei posibile sarcini mai ales ca am auzit tot felul de chestii de genu k daca ai un scaun moale se pierde din efectul anticonceptionalelor. Ma poate ajuta cineva in acest sens cu o parere? Va multumesc
estela
Postat pe 14 Aprilie 2010 02:39
stai linistita,ca nu esty....n-ai cum.nu scade eficienta antic. de la un scaun moale.doar daca uiti sa iei o pastila si ai contact neprotejat,citeste si tu prospectul si scapi de dubii
estela
Postat pe 14 Aprilie 2010 02:42
De la: florin_c76, la data 2010-04-13 20:17:14Incercam sa dau si eu o mana de ajutor! Am dat o parere si atat!Pe cuvant!


te cred florinele ,te cred....pe cuvant
flordavis
Postat pe 14 Aprilie 2010 13:00
ioi ce subiecte pe aici chiar am ras cu pofta.si uite asa ziua este mai frumoasa.nu credeam sa fie asa haioase scaunele moi si anticonceptionalele
sunset474
Postat pe 14 Aprilie 2010 13:09
Unii isi plang de mila si altii mor de ras!
florin_c76
Postat pe 14 Aprilie 2010 17:32
De la: florin_c76, la data 2010-04-14 17:32:15Unii isi plang de mila si altii mor de ras!
asa e frumos mai oameni buni ...........
gmpa
Postat pe 21 Aprilie 2010 03:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Care este genul preferat de muzica pe care il asculti de obicei ? 2 De la: Thor_again 6 Mai 2011 15:30
crezi in iubire vesnica? 327 De la: anisoaraf 27 Octombrie 2010 19:00
Femeile peste 35 de ani 228 De la: yves 21 Februarie 2011 22:46
Iarasi vreau sa ma casatoresc.... 56 De la: sriarchanghel 25 Septembrie 2013 16:15
anticonceptionalele si alte medicamente 6 De la: caitlin 28 Februarie 2012 16:04
Setari Cookie-uri