Ce ar trebui sa fac ca sa il uit?

Am si eu o poveste, ciudata as spune eu.Cu mult timp in urma aveam o relatie de vreo trei ani si jumatate cu un baiat pe care nu prea il iubeam , eram impreuna mai mult din insistente parintilor mele, care asa pareau ca tin mai mult la el decat la mine.Intre timp timp am cunoscut un baiat de o varsta cu mine (il stiam de mai mult timp ) de care m-am indragostit si am hotarat sa renunt la actualul.Bineinteles a urmat o serie de certuri serioase cu ai mei care nu erau de acord cu decizia mea.Am continuat sa lupt si pana la urma am castigat , tot nu erau ai mei de acord cu noul iubit gasind diverife pretexte, dar vazand ca nu intereseaza parerea lor m-au lasat in pace.A urmat o relatie super faina cu baiatul G.,care a durat 2 ani de zile .Ne intelegeam de minune si ne iubem foarte mult.Dar deodata relatia noastra s-a racit ,si ca sa nu fiu eu cea inselata l-am inselat eu prima(credeam k ma inseala ,dar am aflat mai apoi k mi-a fost tot timpul fidel.) Ne-am certat relatia mea cu cel cu care l-am inselat pe G. a durat putin , nu il iubem.Intre timp vorbeam cu G. la telefon, ne-am mai si intalnit uneori ,dar odata nu dorea el sa ne impacam, odata nu doream eu, desi ne iubem mult .Anul trecut de Craciun Am aflat k are o prietena , o cunosteam si eu.La aflare vestii am suferit mult si de aceea am hotarat sa incep si eu o relatie si sa il uit pentru totdeauna,am cunoscut at un baiat foarte de treaba cu 5 ani mai mare ca mine, trecut prin viata ,cu care m-am si casatorit luna trecuta.Imi iubesc sotul, dar deseori ma gandesc si la G.De ce nu il pot uita? Ce ar trebui sa fac ca sa il uit?
garbo172364
Postat pe 16 Octombrie 2010 13:59
draga mea, e normal sa te mai gandesti la G., doar l ai iubit nu? pai si lucrurile care ne au fost dragi trebuie sa le uitam? gandeste te insa ca el a fost, dar acum a devenit o amintire frumoasa. faptul ca tu esti multumita de noua ta relatie si ca esti fericita este bine, asta si trbuia sa ti se intample. lasa trecutul in trecut si construieste ti viitorul alaturi de sotul tau. sa nu fi insa speriata ca te mai gand uneori la G. e normal, dar va trece dupa un tp.
allay
Postat pe 16 Octombrie 2010 20:57
Mie mi-a placut asta: "Dar deodata relatia noastra s-a racit ,si ca sa nu fiu eu cea inselata l-am inselat eu prima"
Doara
Postat pe 16 Octombrie 2010 21:00

x files toata ziua,soro...
preci
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:43
Doara, e vorba de soarecele cu pisika... otzu striga otzii... sau cui pe cui se scoate...

cine sapa groapa altuia, departe ajunge...
si cine se scoala de dimineata, cade primu' in ea...:D:D:D

te pui cu fumeea... fumeea e dracu' gol!:))))
:PP
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:47
si asta e tare... "te mai gandesti la G"...
imi imaginez, cu ochii dati peste cap...:PPP
:)))))))))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:48
De la: garbo172364, la data 2010-10-16 13:59:42(...)Ne-am certat relatia mea cu cel cu care l-am inselat pe G. a durat putin , nu il iubem.(...)


ahaaaa... deci relatia asta a fost o relatie de pura kotarceala, eu asa inteleg...:P
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:54
Sunt lucruri si trairi pe care nu le uitam,doar cu timpul ne vom aduce mai rara aminte de ele.
Sa nu te chinuesti sunt amintiri placute.
erjike60
Postat pe 9 Noiembrie 2010 01:46
daca ai iubit pe cineva nu cred ca trebuie sau este necesar sa-i uiti , ai trait clipe frumoase , ele merita pastrate , faptul ca drumurile voastre s-au despartit , a tinut de alegerile voastre .
reyya
Postat pe 9 Noiembrie 2010 12:38
da, cred ca e oarecum o tentativa de negare a unei parti din viata ta, si implicit, a unei parti din tine. e bine sa te accepti cu fiecare aspect al vietii prin care ai trecut. inclusiv cu el. tot la modul trecut.
a te chinui sa-l uiti inseamna a ti-l reaminti mereu, a-l "readuce" cu episodul pe care ti-e greu sa admiti ca l-ai incheiat.
eu_geminy
Postat pe 9 Noiembrie 2010 12:41
cred ca tocmai asta este , ii e greu sa admita ca s-a incheiat..are inca acolo ceva de incheiat sau lamurit ..
reyya
Postat pe 9 Noiembrie 2010 13:00
o posibila neimpacare cu sine, reyya, in situatia de acum.
sau o problema de stima de sine.
dar nu vreau sa extrapolez.
eu_geminy
Postat pe 9 Noiembrie 2010 21:20
Nasol...te ai casatorit foarte devreme...nu ti ai clarificat sentimente intai...TU....TREBUIE....SA FACI CE TI DORESTI...indiferent de parerea altora...Stai si analizeaza ce ti doresti si aia sa faci!!Clar...e inutil sa te minti, sa fim serioase!
klarakla
Postat pe 12 Noiembrie 2010 01:20
Ai intalnit un baiat de treaba..da este de treaba...e un lucru bun...dar sunt convinsa ca nu ti vine sa sari pe el.ai o relatie platonica cu cea ce ai considerat bun pentru tine,nicidecum cea ce ti a dorit inima.cati ani ai? IA L pe G SI FA SEX ...CA AZI MAINE ITI FACE ASTA PLOZI SI TE AI NENOROCIT
klarakla
Postat pe 12 Noiembrie 2010 01:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu de ce!?! 48 De la: Anouk_Aimee 4 Februarie 2010 19:20
ii place sa fie batuta in pat! 12 De la: yanyacharberet 17 Noiembrie 2009 11:49
Sexul dupa sarcina 44 De la: cristina1985 2 Octombrie 2011 13:30
Care este genul preferat de muzica pe care il asculti de obicei ? 2 De la: Thor_again 6 Mai 2011 15:30
Fund bombat 18 De la: garbo_420653 27 Decembrie 2015 18:39
Setari Cookie-uri