Dorinte 2010

eu - sa vad florentza! voi??
fleurdelis
Postat pe 2 Ianuarie 2010 01:35
super subiect.eu deja am facut balanta anului ce a trecut.am realizat ce a fost bine si ce a fost rau.unde am gresit.am tras linie si am cocluzionat.apoi am scris ce vreau sa fac anul acesta,tinand cont si de experientele gresite de anul trecut.eu merg mult la oportunitati.pt ca se apropie o perioada f grea,voi investi in aur si pamant.atat cat consider ca imi permit.este un pont.eu urmaresc mult politica externa.deci imi urez bafta la investitii.
alexxandra
Postat pe 2 Ianuarie 2010 02:12
Eu vreau sanatate,un echilibru pecuniar mai bun,ca vremurile sunt cum sunt,anul asta e un an mai dificil,pentru multi dintre noi,e dificil de multa vreme,au trait altfel,e greu sa faci fatza,la alt tip de viata,daca le am pe astea doua ma descurc si cu alte dorinte ,pe parcurs.
scrichy
Postat pe 2 Ianuarie 2010 02:31
Sanatate si bani. Nu asta vrea toata lumea?
Doara
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:53
sa "re-vad"...fac corectura. mai stie cineva cum se numeste orasul acela in care s-a nascut michelangelo?? e lg firenze, dar... am eu un lapsus acuma
fleurdelis
Postat pe 2 Ianuarie 2010 13:36
ce trist va fi anul acesta,caci lumea se se vede ,nu isi mai doreste nimic.asa sa fie oare?
alexxandra
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:55
poate tu nu-ti mai doresti nimic...
garbo_C
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:00
De la: Celleste, la data 2010-01-03 12:00:15poate tu nu-ti mai doresti nimic...




reciteste,mai sus,amscris dorintele mele.eu sunt omulcare imi traiesc viata,nu o las sa treaca pe langa mine.remarca la care faci referire,am facut-o vazand ce putini useri ,au scris ca isi doresc cate ceva in 2010.
alexxandra
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:07
poate ca nu vor sa-ti spuna tie, i.c., sau altora, ca nu li se mai implinesc dorintele dupa aceea...
sora_ilsi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:10
putini useri doresc sa-si exprime dorintele lor aici, si mai ales la sugestia ta, dar asta nu inseamna ca oamenii nu mai au dorinte, vise, obiective.

remarca ta e de-a dreptul stupida.
garbo_C
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:11
pt ilsi si celleste....stiti ce putin ma intereseaza ce isi doreste altul in viata lui?dar voi ce faceti ,incercati sa dati dovada de 'bunatate"?si va mai mirati,de ce vi se intampla,unora dintre voi.raman uimit de raspunsul vostru,tocmai la voi nu ma asteptam.ilsi de ce mai dai lucruri de pomana,saracilor,sper ca nu te confund?iar tu celleste,de ce reciti poezii,'ca un om bun'?lasati oamenii,sa se exprime,nu vb de mine ,ca eu nu prea bag in seama ,exprimarile rautacioase.v-am jignit eu ce ceva,de vb asa ,stimatele mele doamne?sau comportamentul vostru "bland',e doar de fatada?stiti legea bumerangului,mai ales tu ilsi?rusinos ...dar e problema voastra.
alexxandra
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:27
merci... si vezi ca irina ti-ar fi spus: " cine zice, ala e"...daca nu te duce capul, te inteleg...daca esti doar misogin, du-te la doctor...asta e ultima mea dorinta, vis-a-vis de tine, ca oricum n-ai inteles nimic...
sora_ilsi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:31
De la: iulius_cezar, la data 2010-01-03 12:27:40pt ilsi si celleste....stiti ce putin ma intereseaza ce isi doreste altul in viata lui?


stii cat de meschina este afirmatia asta? mai ales cand vine din partea unuia care se chinuie sa lase impresia ca, daca ar putea, ar schimba soarta lumii...

pentru ce ai deschis topicul asta daca tot de doare fix in pix de dorintele noastre?
aaaa... pentru a mai iesi putin in relief!
fatarnicie, infatuare, prostie... asta e ceea ce razbate din toate postarile tale.

ia o pauza si mai scuteste-ne!

dap... rectific.
nu tu ai deschis topicul...tu doar dar te straduiesti sa lasi impresia ca-ti pasa...poate, poate mai cresti putin, macar in ochii tai...
aiurea!
garbo_C
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:36
eu, imi doresc ...,imi doresc...,imi doresc...........hapciu.
bun, deci se implineste!
va tin pumnii si voua!

ups! Buna dimineata . pot sa-mi pun si o dorinta la cafea??
bluelight
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:38
da, blue, dar vezi sa nu-ti scape in ceasca!
sora_ilsi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:41

ok . am grija .
bluelight
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:43
imi doresc sa mi se implineasca....ce-mi doresc
eladaela
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:46
De la: sora_ilsi, la data 2010-01-03 12:31:47merci... si vezi ca irina ti-ar fi spus: " cine zice, ala e"...daca nu te duce capul, te inteleg...daca esti doar misogin, du-te la doctor...asta e ultima mea dorinta, vis-a-vis de tine, ca oricum n-ai inteles nimic...




ilsi eu inteleg ,multe,dar vezi tu nu inteleg modul de abordare!tonul face muzica...
alexxandra
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:47
nici eu nu-l inteleg pe-al tau,i.c....asta e...nu toti suntem facuti sa ne intelegem unul pe altul, dar merita sa incercam sau daca nu, sa nu jignim, ca tu esti cel care ai jignit, in caz ca nu ti-ai dat seama de asta
sora_ilsi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:50
si ptr ca exista libertatea de a alege,putem ignora ce(sau pe cine)nu ne place
eladaela
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:53
De la: Celleste, la data 2010-01-03 12:36:04
De la: iulius_cezar, la data 2010-01-03 12:27:40pt ilsi si celleste....stiti ce putin ma intereseaza ce isi doreste altul in viata lui?


stii cat de meschina este afirmatia asta? mai ales cand vine din partea unuia care se chinuie sa lase impresia ca, daca ar putea, ar schimba soarta lumii...

pentru ce ai deschis topicul asta daca tot de doare fix in pix de dorintele noastre?
aaaa... pentru a mai iesi putin in relief!
fatarnicie, infatuare, prostie... asta e ceea ce razbate din toate postarile tale.

ia o pauza si mai scuteste-ne!

dap... rectific.



gresesti celleste,eu nu incerc sa schimb lumea.exista liberul arbitru,fiacare face cum il taie mintea.nici misogin nu sunt,daca observai,in cele scrise de mine,nu se regaseste nimic ,sa faca dovada celor sustinute de tine.referitor la schimbarea omenirii iar gresesti.eu incerc sa explic de ce terra se duce de rapa.toti cer ,politicienilor sa faca imposibilul,nici ei nefiind in stare ,te intreb eu pe tine ca un 'neinfatuat',tu ce faci pentru tara asta,pentru schimbarea climaterica,si pentru tot ce iti doresti in viata ta?ce aport aduci ,schimbarii situatiei,sau asteptam doar de la altii,sa ne faca viata frumoasa?esti genulde om,te intreb doar ,care cerseste lui dumnezeu?dar tu ce faci pentru tine?
alexxandra
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:02
te pierzi in cuvinte Cezare...

eu te intreb doar atat: a nascut sotia ta? fetita? baiat? cum te simti ca proaspat sau viitor tatic?

printre dorintele exprimate de tine mai sus, considerate esentiale, gandesc, n-am regasit nimic legat in mod direct de familie.
garbo_C
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:13
De la: Celleste, la data 2010-01-03 13:13:18te pierzi in cuvinte Cezare...

eu te intreb doar atat: a nascut sotia ta? fetita? baiat? cum te simti ca proaspat sau viitor tatic?

printre dorintele exprimate de tine mai sus, considerate esentiale, gandesc, n-am regasit nimic legat in mod direct de familie.



celleste,intr-o lume virtuala,niciodata nu discut,despre familia mea.nici cu vecinii macar.avem grupul nostru de prieteni ,reali si adevarati,nu ies in public niciodata,cand e vb.de ce imi este mie mai drag.si iti mai dau un sfat,daca vrei sa il asculti,insa nu este nevoie sa ti cont de el'nu exista prietenii si dusmanii vesnice,ci numai interese vesnice'.
alexxandra
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:24
polologhie de doi lei...

tu esti cel care, pe un alt topic, alerga noaptea dupa inghetata pentru sotia insarcinata (cica), nu eu...
sau pe atunci nu respectai aceleasi principii?

hai, nu-mi mai raspunde! m-ai plictisit deja...
garbo_C
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:30
De la: Celleste, la data 2010-01-03 13:30:43polologhie de doi lei...

tu esti cel care, pe un alt topic, alerga noaptea dupa inghetata pentru sotia insarcinata (cica), nu eu...
sau pe atunci nu respectai aceleasi principii?

hai, nu-mi mai raspunde! m-ai plictisit deja...




ba iti voi raspunde ,poate intelegi diferenta,de situatie, cand unei femei ii era pofta sa manance ceva,si pt .ca este ,nu intamplator si sotia mea,m-as fi dus si la polul nord.ca asa sunt eu...'misogin'.dar ca sa incep sa 'deapan amintiri si povesti picante la gura sobei',despre familia mea,in acest mediu virtual,inseamna ca trebuie sa fiu,lipsit de sentimentul cel mai elementar;respectul fata de familie si fata de mine insumi.ai vazut tu ca povestesc ceva din viata familiei mele vreodata?sau ca intreb pe cineva de familia lui?eu ma rezum strict la subiectele topicelor,care consider ca sunt interesante.nu imi permit sa intru ,in intimitatea nimanui.bunul simt ma obliga acest lucru.una este o divergenta de opinii,cu un user,si alta, discutii,de "cratita fara capac'.
alexxandra
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:57
fleurdelis
Postat pe 4 Ianuarie 2010 00:37
celleste...tu nu vezi ca nu are nici un fel de atitudine de viitor tatic si nici macar nu ii pasa de sotia lui???nici macar nu vorbeste nici de unul nici de celalalt.....de parca acelo copil se naste dintr-un pacat...... a aruncat la vrajeala pastila cu inghetata...daca amaratu asta nu e aleha...io pun gatu jos.....
tutankhamon
Postat pe 4 Ianuarie 2010 00:41
da stiu ca aveti dorinte la greu, nu gluma..
fleurdelis
Postat pe 4 Ianuarie 2010 00:49
io vroiam anul trecut sa vad Viena de craciun......si nu mi s-a indeplinit dorinta......asa ca nu mai are nici un rost sa-mi mai pun una acuma....
tutankhamon
Postat pe 4 Ianuarie 2010 00:51
dorintele spuse cu voce tare se zice ca nu se indeplinesc...asa ca...
panty_C
Postat pe 4 Ianuarie 2010 00:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine lucreaza in uk si se p,lange!!!!! 12 De la: office_salinasusesi_ro 13 Septembrie 2010 23:13
mobila de vanzare uuuurrrgggeeennntttt 1 De la: carter 19 Septembrie 2010 08:45
Sfantul Nicolae-Sin-Nicoara 1 De la: vuvuzela 6 Decembrie 2010 15:02
Negru sau Alb? 1250 De la: cely 13 Aprilie 2013 20:31
ceva interesant despre ceaiul japonez 5 De la: daniilia 10 Martie 2013 07:27
Setari Cookie-uri