profii ! ? !

ce parere aveti despre profesori? si nu ma refer la cei care au luat note sub 5 pe la titularizare sau au facut facultatea la ff sai id.
allay
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:29
asa e, cand lumea nu stie.pune etichete. e o intreaga politica contra facultatilor particulare. nu e vorba ca acestia nu sunt pregatiti - unii chiar sunt- e discutia de parale.cei ce fac facultatea acolo si priveaza facultatile de stat de niste banisori, nu sunt buni. cum demonstram asta? dam la examene subiecte cazute din cer. mentionez ca subiectele sunt facute de marile personalitati competente ale ministerului invatamantului

se urmareste "datul in cap" acestor forme de invatamant. simplu. in general, cei care au facut astfel de facultati mai au la baza o facultate. cunosc ingineri care au dat la o facultate particulara cu profil pedagogic, pentru un post. curios ca, tocmai la materii ce le stapaneau au obtinut note mici. de ce? pentru motivul enuntat mai sus. golanie si interese .
si_totusi
Postat pe 7 Septembrie 2010 16:31
De la: si_totusi, la data 2010-09-07 16:31:46asa e, cand lumea nu stie.pune etichete. e o intreaga politica contra facultatilor particulare. nu e vorba ca acestia nu sunt pregatiti - unii chiar sunt- e discutia de parale.cei ce fac facultatea acolo si priveaza facultatile de stat de niste banisori, nu sunt buni. cum demonstram asta? dam la examene subiecte cazute din cer. mentionez ca subiectele sunt facute de marile personalitati competente ale ministerului invatamantului

se urmareste "datul in cap" acestor forme de invatamant. simplu. in general, cei care au facut astfel de facultati mai au la baza o facultate. cunosc ingineri care au dat la o facultate particulara cu profil pedagogic, pentru un post. curios ca, tocmai la materii ce le stapaneau au obtinut note mici. de ce? pentru motivul enuntat mai sus. golanie si interese .


consideri ca eu am pus o eticheta sau am diferentiat pe cei de la stat de cei de la particular? si in legatura cu subiectele, un prof adevarat si bine pregatit ar trebui sa fie capabil sa rezolve orice subiecte (cu conditia sa fie formulate corect), indiferent de cine le intocmenste. dar sa stii ca in ultimul timp subiectele pt titularizare au fost elaborate la nivel de judet.
allay
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:42
si pt ce sa stie profesorii sa rezolve orice subiect? pt a putea sa-l predea la niste elevi care nici nu isi mai aduc aminte ca au o scoala de urmat??
nelly05
Postat pe 8 Septembrie 2010 21:43
mie mi-a placut ce am vazut aseara, la TV.
o directoare adjuncta de liceu facea postliceala cot la cot cu elevii ei...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 8 Septembrie 2010 21:48
la toti ni se pare ciudat atunci cand incep examenele in randul dascalilor dar nu ne punem intrebarea ;oare cum este sa fi in locul lor?
stiu si sunt constienta ca ne minunam si radem atunci cand vedem note cu mult sub 5,luate chiar de un profesor dar......in ziua de azi cand elevul este mai mult absent decat prezent,cand prezentul nu face altceva decat sa asculte muzica sau sa trimita sms-uri eu cred ca profesorii ar trebuii sa ie informatii de ceea ce le preda lor,de lectiile zilnice utile elevului nu de examenele propriu zise......

categoric o nota buna la un examen sustinut de un profesor este in avantajul lui dar nu in dezavantajul vre-unui elev....
anaROBERT
Postat pe 9 Septembrie 2010 00:12
De la: eu_geminy, la data 2010-09-08 21:48:25mie mi-a placut ce am vazut aseara, la TV.
o directoare adjuncta de liceu facea postliceala cot la cot cu elevii ei...:P
:))


pai daca dragii nostrii ministrii indeamna cetatenii sa se reprofileze sau sa fie calificati in mai multe domenii. eu nu cred ca e o rusine ce facea aceea directoare. functiile sunt trecatoare.
allay
Postat pe 9 Septembrie 2010 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfaturi chinezesti pt pacientii cu probleme digestive 5 De la: allexanndrra 30 Iulie 2009 14:58
cine lucreaza in uk si se p,lange!!!!! 12 De la: office_salinasusesi_ro 13 Septembrie 2010 23:13
Ma poate ajuta cineva cu un LIKE? 1 De la: selladeal 24 Aprilie 2012 20:24
five o'clock tea 8 De la: caasandra 5 Iunie 2010 16:45
Voi aveti idee, despre ce e vorba? 53 De la: garbo_378859 8 Mai 2014 19:31
Setari Cookie-uri