femeie taur- barbat scorpion ???

Ce ziceti?
O poveste interesanta despre mine cea cu coarne si cu rosu in ochi si dumnealui , cu coada veninoasa...
Nu ne-am incontrat pana acum , ca povestea e " new" , doar doua luni . Stie cineva mai multe despre o astfel de relatie?
elis11
Postat pe 28 Februarie 2009 17:49
Tu taur..........el scorpion....
Pamant ........apa...
Doua firi puternice...........dar cu grija, multa comunicare poate fii o relatie fff frumoasa....
Traiesc astfel de relatie..........
garbo000154
Postat pe 3 Martie 2009 13:54
Iti multumesc , e incurajator.
elis11
Postat pe 3 Martie 2009 16:51
eu taur, el scorpion. Am avut o casnicie de 18 ani, insa acum m-a dat pe pesti.
blondi875
Postat pe 11 Martie 2009 04:39
Mult curaj draga mea! Capul sus si priveste cu curaj inainte! Am trecut prin asa ceva dupa "doar" 13 ani ..mi-am revenit , nu lasa coarnele in pamant ci inalta-le maiestuos la cer. Taurii sunt sublimi cand sufera...
elis11
Postat pe 11 Martie 2009 16:09
De la: blondi875, la data 2009-03-11 04:39:48eu taur, el scorpion. Am avut o casnicie de 18 ani, insa acum m-a dat pe pesti.

Nu vrei sa spui ca te-a dat ..la pesti
DaMarkus09
Postat pe 15 Iunie 2009 19:18
"Taurii sunt sublimi cand sufera... "

hm...important e cu ce raman dupa sublimul ala...desi, mai ca nu stiu daca vreau sa aflu...
da' stai sa vezi divinu' din ei...cand sunt happy...yupiii
mia79x
Postat pe 6 Iulie 2009 01:48
si zice astrologul de serviciu asa:

Barbatul Scorpion si femeia Taur sunt amndoi nzestrati cu vigoarea si pasiunea necesare pentru a-si satisface partenerul din punct de vedere erotic. Dar, daca vor ca relatia lor sa nu ia sfrsit a doua zi dimineata, att barbatul Scorpion ct si femeia Taur trebuie sa faca anumite compromisuri pentru a atenua efectele deosebirilor de personalitate.

Barbatul Scorpion dispretuieste comoditatea si este econom din fire. Femeia Taur nu este deosebit de harnica si prefera sa-si cheltuiasca toti banii, fara sa economiseasca deloc. Amndoi sunt orgoliosi, ncapatnati si le place sa domine.

Judecnd dupa libidoul lor, ntre barbatul Scorpion si femeia Taur este posibila o relatie erotica, dar o eventuala casnicie ramne foarte riscanta.

pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 01:51
oiii, de unde le scoti pe astea, omule?
femeia taur este dependenta de frumusete si curatenie...iar in ce priveste finantele...stai sa vezi cand da economia-n ea...nop, aspectele astea clar are not true...
so, nu mai dezinforma...populatia
mia79x
Postat pe 6 Iulie 2009 01:59
stelele mele nu mintE!
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 02:01
ce chestie interesanta! privind postarea mea de mai sus, am vazut cum si in poza mi se misca falcutele de ras
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 02:02
uite taurico un bonus de la mine. horoscopul de azi, 6 iulie:
Aveti o putere de concentrare deosebita, care va stimuleaza in activitatea profesionala.

La serviciu, reusiti sa aplanati un conflict. Va recomandam sa ascultati parerile tuturor colegilor.

Dupa-amiaza primiti o veste buna de la o ruda din alta localitate.
Ar trebui sa fiti mai precauta, pik_nik va poate cauza tulburari sentimentale.

pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 02:06

hm...tocmai cand voiam sa-ti spun ca nici zambetu' nu te mai salveaza pentru informatiile eronate...iaca sare dragu' cu-o perla care mi-a amintit de ce mi-e drag...se pricepe de minune...la impartit hohote de ras...desi, asta nu te face mai zdravan la bibiloi
mia79x
Postat pe 6 Iulie 2009 02:10
Femeia Taur este, indiferent de nsemnele ei astrale, o femeie bine facuta (chiar si atunci cnd este o miniona) si frumoasa la modul sanatos. Rareori o sa vedeti o femeie firava, plapnda n zodia Taurului (iar putinele femei Taur de acest fel trebuie de urgenta mplinite corporal, altfel prapadesc influxul astral zodiacal degeaba).

Femeia Taur este femeia care place tuturor, deopotriva pentru senzualitatea ei nnascuta si de care este constienta, ct si pentru sex-appeal-ul pe care intentionat si-l cultiva nca din adolescenta. Buzele frumos conturate si adesea pline, snii grei si cu severitate strnsi n bluzele mulate ori lasati cu o candida nerusinare goi-goluti pe sub bluzele din materiale usor indiscrete, culorile vestimentare provocatoare contin un rafinament nevinovat ostentativ, care nu urmareste oferta sexuala ct provocarea erotica de factura adolescentina.

Daca este luata prea repede, femeia Taur o sa va povesteasca despre vreo reteta culinara care a impresionat-o n copilarie si pe care o va prepara ntreaga viata la fel de bine, ori o sa va povesteasca ce mult i-ar placea sa locuiasca n Elvetia (patria ideala a nativilor Taur). Ca si cum ea, femeia Taur, arata cum arata pentru a tine lectii de gastronomie, nu pentru a fi asaltata de cuceritori!

Nu va lasati pacalit de conversatia nevinovata a femeii Taur! Daca v-a facut dependent de gusturile ei, este posibil sa deveniti admiratorul definitiv al acestei femei suficient de conservatoare si de nzestrate erotic nct sa nu mai doriti sa plecati niciodata de lnga ea.

pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 02:11
Pentru a va apropia de femeia Taur, spuneti-i ca este frumoasa (fiindca ea chiar este). Spuneti-i ca va simtiti bine mpreuna cu ea (fiindca asta chiar este o realitate). Dar, mai ales, spuneti-i ca va plac casa, masa, draperia, gradina si tot ceea ce ea a pregatit, aranjat, cumparat ca sa va simtiti amndoi ca n al saptelea cer.

Daca ati aflat ca femeia Taur are datorii financiare, oferiti-va s-o ajutati; daca ati aflat ca trece de luni de zile prin fata aceleiasi bijuterii, faceti tot posibilul sa descoperiti ce-si doreste, fiindca, oricum, pna nu va avea acel obiect, nu se va lasa. Ajutati-o si n-o sa regretati. Invitati-o la o cina nu att consistenta, ct gustoasa, undeva unde se aduna lumea buna. Iar daca este o natura rafinata, ntlniti-va la o expozitie de arta renascentista si vorbiti-i despre Boticelli.

Toate aceste eforturi va vor fi rasplatite daca sunteti un barbat traditional, pentru care idealul feminin este "si frumoasa, si laptoasa, si devreme acasa". Dupa ce a trezit senzatii tari pentru a avea de unde alege, femeia Taur este un dar al lui Dumnezeu pentru omul ei, caruia i va darui o relatie stabila, plina de afectiune dar, mai ales, de o darnicie erotica pentru care multe femei o pot invidia. Femeia Taur va face la infinit prajitura ei preferata si, la infinit, farmecele ei sexuale va vor aduce acasa mereu dornic de specialitatea casei: confortul afectiv, belsugul senzual, bunastarea sexuala.

Lasati-va cucerit de felul n care femeie Taur va poate nvata sa iubiti viata prin tot ceea ce da gust bun existentei n doi!

pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 02:11
tu-mi dai de lucru, omule?sunt deja tired...de ce vrei sa ma tii ocupata here, audd?
mia79x
Postat pe 6 Iulie 2009 02:14
poti studia si la mine, sa nu mai stai aici.
trimit limuzina dupa tine?
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 02:15
a, v-am spus cea mai buna veste de azi?
e gata weekendul! peste cateva ore mergem la iubitul nostru job!
traiasca ziua de luni!
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 02:17
Venus paraseste Taurul pe 5 iulie 2009, iar Marte iese si el din Taur pe 12 iulie. Dar inainte de asta intra pe rand in conflict cu conjunctia Jupiter-Neptun din Varsator.

Combinatia este exploziva si lipsita de masura, astfel incat poate conduce la exagerari si acte nesocotite care, chiar daca intr-o prima instanta par sa dea sare si piper relatiei, se pot solda in final cu certuri pline de scantei.

Dupa 12 iulie, pasiunea se domoleste, iar lucrurile reintra intr-o oarecare normalitate.

Horoscop Taur, iulie 2009: Cariera si bani

Iulie 2009 poate aduce oportunitati in domeniul carierei sau al statutului social. Fructificarea sanselor este mai probabil sa se produca in cea de-a doua parte a lunii, cand apar, de fapt, si castiguri mai mari.

In prima parte a lunii iulie 2009, cat inca mai sunt Venus si Marte in zodia ta, este posibil ca atitudinea prea emotionala si tendinta de a grabi lucrurile sa te determine sa faci alegeri gresite. Urmarile se pot simti si asupra relatiilor de colaborare.

Horoscop Taur, iulie 2009: Forma fizica si echilibru psihic

Se pastreaza tendinta generala de energie si irascibilitate, cu o componenta hiper(re)activa, care se poate solda cu inflamatii, stari febrile, infectii, stres sau usoare accidentari (taieturi, arsuri, intepaturi, etc.).

Posibila fragilitate a cailor respiratorii.

Horoscop Taur, iulie 2009: Sfatul eAstrolog.ro

Atentie: efectele eclipsei pot fi legate de frati, drumuri sau inscrisuri (acte, documente).

pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 02:19

...si mie mi se spunea speedy...cred ca nu te-au cunoscut pe tine
mia79x
Postat pe 6 Iulie 2009 02:21
lasa, sunt si chestii la care lucrez ardeleneste, toata noaptea. si dimineata o iau de la capat, dupa o tigara si o cafea.
(daca mai am cu cine)
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 02:23

iaca exact la chestiile la care se lucreaza ardeleneste...nu faceam referire cand vorbeam de speedy...dar fiecare cu ce-l doare
mia79x
Postat pe 6 Iulie 2009 13:47
eu m-am gandit la preparatul unei iahnii de fasole cu carnati, tu?
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 15:10
Deci esti un "bucatar" pasionat!
blanca
Postat pe 6 Iulie 2009 15:17
mielutza, depinde cui gatesc
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 15:20
Corect!E bine ca-i asa . Altfel n-ar avea noima.
blanca
Postat pe 6 Iulie 2009 15:22
mielutza, sunt maestru in preparat oua fierte, desi un lucru nu-mi iese nicicum. fierb ouale si cate o zi intreaga si tot tari raman. da-s bune si asa, nu?
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 15:25
Aoliu, Pik-uleeeeee!!!! da, is bune la reparat maioneza taiata
blanca
Postat pe 6 Iulie 2009 15:30
iote-l si gospodar...eu cand ti-am zis ca esti bun la casa omului...tu-mi vorbeai de afinitati diverse
mia79x
Postat pe 6 Iulie 2009 15:51
da, ma poti scoate noaptea in curte, nu latru
pik_nik
Postat pe 6 Iulie 2009 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
horoscop 1 De la: garbo162730 13 Iulie 2010 15:56
Cum marcheza divortul psihicul unei persoana feminine? 99 De la: KNIGHT_31 9 Decembrie 2010 21:32
femeie scorpion , barbat berbec 3 De la: anca_53 13 Iunie 2010 13:40
balanta-pesti 12 De la: blue_dream 9 Februarie 2010 22:09
eu berbec el scorpion 3 De la: garbo048769 14 Septembrie 2013 10:38
Setari Cookie-uri