Femeia capricorn, barbatul balanta

Buna,

Ce stiti despre compatibilitatea dintre femeia capricorn, in cazul asta cu ascendent in scorpion, si barbatul balanta, cu ascendent in balanta?
onutza_35
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:24
Femeia Capricorn simte o puternica atractie sexuala fata de barbatul Balanta, iar barbatul Balanta apreciaza la femeia Capricorn pragmatismul si priceperea de a face bani.

Pe femeia Capricorn, care munceste din greu, o deranjeaza comoditatea de care da dovada barbatul Balanta. La rndul lui, barbatul Balanta ajunge sa fie frustrat de pragmatismul sobru al femeii Capricorn, care nu agreeaza faptul ca barbatul Balanta este att de sociabil.

Asadar, ntre barbatul Balanta si femeia Capricorn exista prea multe nepotriviri de caracter pentru ca un mariaj sa aiba succes. Chiar si o relatie amoroasa se va termina destul de repede.

pik_nik
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:28
da, stiu, am citit despre asta, dar ma interesau experientele traite, nu neaparat teoriile mai mult sau mai putin realiste, si spun asta, pt ca de ex, se spune ca zodia capricornului se potriveste perfect cu cea a taurului. In cazul meu, pura teorie, sunt in proces de divort cu un taur...
onutza_35
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:58
piik nik!!! alt toapik cu HOROSCOP
LILO
Postat pe 2 Septembrie 2009 17:03
Sincer sa iti spun multe dintre ele sunt spune degeaba...Adica simplu fapt k nu au dreptate...Sa iti spun eu sunt balantza si el e capricorn in zodiile noastre se spune ca nu ne putem intelege decat la inceput apoi totul se pierde,sincer avem un an mai un pic impreuna si inca nu se pierde nimic cine stie...se spune ca depinde si de ce zodii esti crescut cand esti mic(a)...sincer mie una imi place sa citesc horoscopul si compatibilitatzile dar nu cred in nici una
mich3ll3_myha
Postat pe 23 Septembrie 2009 17:50
...barbatul balanta este fermecator...asa il gasesc eu...exista o intelegere oarecum tacita intre noi...comunicam aproape telepatic parca..calmul lui este ceva la care aspir...tenacitatea mea este probabil ceva la care aspira el...in numele frumosului si al binelui am trecut peste multe baricade impreuna...uneori pasivitatea lui ma dezamageste...unele perioade devin'moarte' si atunci comunicam putin...dar nu vad viata fara el..sper ca, desi nu mi-a spus-o niciodata, nici el nu vede viitorul fara mine...(oare de ce sint atit de rezervati? chiar si atunci cind stiu ca ii iubesti?)
uneori am observat cum 'aplicarea principiilor lui' (adica copiind comportamentul lui) - il trezeste putin la realitate...deci probabil sentimentul vinovatiei la balanta este f evoluat...a nu fi speculat totusi...uneori are nevoie de pauze...in care sa fie numai el (or mai fi si altele? cine stie?)...oricum, relatia se reia de la capat de cite ori comunicam...ne ajutam si respectam reciproc, nu numai ca persoane dar mai ales principiile din care sintem facuti...
eu sint capricorn..:)
capricorn01
Postat pe 23 Mai 2010 13:50
si eu sunt capricorn, si nu inteleg balantele de ce sunt atat de rezervate..eu una is mai pupacioasa..el abia ma pupa..ma ia in brate..nu e asa lipicios ca mine..ci, rece..distant. I.am zis si mai incearca sa se schimbe..dar inca ma lovesc de raceala lui..suntem la inceput ce.i drept..dar oare se va schimba vreodata? va fi si el mai lipicios..k mine?
dana_ionela12
Postat pe 27 Februarie 2011 16:18
:(( eu nu prea cred in zodiac dar uneori este asa cum este scris off pot sa zic k si eu am fost cu un tip care era zodia balanta dar pot sa zic ca rel noasta a mers doar un an jumate dar si timpul asta tras de par si din noi doi eu am fost singura care a luptat pt rel ce o aveam de a durat atata timp insa din pacate nu am mai putut face nimic k sa fie bn totul a luat sfarsit acum doua luni de zile :(asa este era mereu distant si rece cu mn orice as fi facut tot nu era bn mi se parea k doar eu iubesk in acea rel el nu punea deloc suflet ma simteam o straina pt el niciodata nu se va schimba va ramane mereu aceasi pers rece si distanta :(((
garbo206426
Postat pe 20 Mai 2011 23:01
buna io sunt capricorn08.01.1984 prietena varsator 26.01.1986
cata84
Postat pe 29 Decembrie 2011 01:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 3 De la: Ana32 26 Ianuarie 2012 08:36
horoscopul saptamanii 27 iulie -2 august 4 De la: roastrolog 30 Iulie 2009 11:50
FEMEIA TAUR -- BARBATUL TAUR 1 De la: cinezee 2 Martie 2009 14:34
femeia pesti - barbatul rac 2 De la: ioanadbc 27 Septembrie 2009 14:11
Gemeni cu Scorpion? 5 De la: Corina1982 1 Martie 2011 21:47
Setari Cookie-uri