sfat.....sau poate un ajutor....

bunaseara....va rog de la inceput sa mi iertati eventualele greseli gramaticale....iata inceputul povestii..acum 2 ani a murit mama si mi a lasat mostenire o casa....dar si un ultim of...avea niste bani dar si a dorit sa o renovez...am propus familiei mele sa o renovam si sa ne mutam acolo..casa are 220 metri patrati si o curte de 750 de metri patrati...este la marginea bucurestiului.are tot comfortul..apa gaze...in fine de aici a inceput calvarul...ai mei nici nu au vrut sa auda...au zis sa o vindem si sa ne facem de cap...eu le am comunicat ca ma duc sa renovez..si dusa am fost...am muncit de mi au sarit capacele..nu au vrut sa auda de mine...apoi sotul a inceput sa spuna ca l am abandonat pt niste caramizi....am terminat renovarea in3 luni...apoi am sperat ca fiind totul o k sa vina...dar nu...a bagat divort...apoi a inceput sa plinga sa vin acasa si a renuntat la divort...eu am bagat pina la ultimul leu in casa....am cazut in capcana si in noiembrie 2009 m am intors cu conditia de a sta pina se da bacul...totul a fost frumos...plingea se purta ca la inceputul relatiei noastre...de craciun am fost la munte..in fine pina in ianuarie cand a inceput sa mi spuna sa vindem casa(cavoul)..apoi injuraturi....si in ziua de paste m a batut....m am dus la medico legal...dar nu am putut pleca deoarece m a amenintat cu moartea....azis ca ori ma omoara el ori pune pe cineva sa ma omoare......imi este acum frica si de umbra mea...intre timp mam operat si mi am scos uterul ovarele....m am iprumutat de bani si am platit operatia....eu sant menajera.....facusem un acord..eu cumpar de mincare el plateste darile..acum..nu sa platesc eu tot caci sant mosiereasca...daca nu sa plecam si eu si copilul...sa si traiasca viata...apartamentul este luat de parintii mei dar ne au trecut in acte pe amindoi...el nu ca este al lui..eu pina cand a implinit copilul14 ani am stat acasa....ma mai duceam cu ziua..acum imi cere despagubire materiala si morala 60 000 euro....pentru toti acei ani...acum eu vreau sa bag divort...dar nu stiu niciun avocat...imi este tare teama..cum sa fac?unde sa cer ajutorul....poate ca am gresit ca nu mi am pastrat niste bani pt asa ceva..dar clasa a 12 a fost grea....am salariul de 6mil neimpozabil..oare daca m as imprumuta la banca cat mi ar da? sau cum sa fac....nu mai este chip...si imi este din ce in ce mai frica...da ti un sfat va rog...multumesc..
tatianamaria62
Postat pe 6 Iulie 2010 19:16
dute la politie,fa o sesizare scrisa si apoi dute la taxe si impozite si blocheaza orice vanzare eventuala,din partea sotului,deoarece sunteti in litigiu.insa mai intai fa reclamatie la politie.fa in asa fel sa ai probe.imprima-l cand va certati.ca asa veti fii unu la unu.tot ce se discuta in casa ,ca te ameninta cu moartea trebuie sa ai probe sau martori.cel mai bine imprima-l.dar nu-i spune nimic.bafta si atentie la ce ai mostenit.tine cont ca iti trebuie dovezi pt fiecare material bagat in casa.ar fii bine sa faci dovada ca tu ai un venit mai mare.si nu-i mai crede lacrimile si vb mincinoase.il intereseaza doar averea.la fisc sa duci o copie,dupa reclamatia de la politie.sa nu dai nici un act in original.numai copii.
vuvuzela
Postat pe 6 Iulie 2010 19:37
bai da sdu-teeeeeeee!
ce mai stai??
fleurdelis
Postat pe 6 Iulie 2010 19:39
bre, da' cate stie asta mica la varsta ei...
moniq_
Postat pe 6 Iulie 2010 19:41
deci, pana la urma,.... vuvi, ti-a nascut, fata, nevasta aia?
anakin
Postat pe 6 Iulie 2010 19:41
ps...fa un proces verbal cu un notar,cu tot ce ai in casa,cu toata averea ta ,ca sa nu te trezesti si cu lucruri vandute sau dosite de sot.
vuvuzela
Postat pe 6 Iulie 2010 19:41
imdaa!
io ma abtin, da zic ca-i graav....
de-amuuu...se-mplineste anu'....
fleurdelis
Postat pe 6 Iulie 2010 19:43
e gestatie de elefantoaica, bre fluer...
anakin
Postat pe 6 Iulie 2010 19:45
fleurdelis
Postat pe 6 Iulie 2010 19:46
De la: fleurdelis, la data 2010-07-06 19:39:21bai da sdu-teeeeeeee!
ce mai stai??





fata, pamantenii sunt supusi greselilor ,mai ales cand se grabesc.important era pt ea ce trebuie sa faca,nu razbunarile voastre total gratuite.asa ca" asta la vista baby!"
vuvuzela
Postat pe 6 Iulie 2010 19:47
hasta!
si cd oi vb eu cu tine cu fataaa....
sa ma anunti!@
fleurdelis
Postat pe 6 Iulie 2010 19:49
"hasta"-i buna! iar pleci, mai , poligloato?!
na' du-te! ca si-asa ne-ai spart urechile!
moniq_
Postat pe 6 Iulie 2010 19:51
m-abtin
fleurdelis
Postat pe 6 Iulie 2010 19:52
De la: tatianamaria62, la data 2010-07-06 19:16:27bunaseara....va rog de la inceput sa mi iertati eventualele greseli gramaticale....iata inceputul povestii..acum 2 ani a murit mama si mi a lasat mostenire o casa....dar si un ultim of...avea niste bani dar si a dorit sa o renovez...am propus familiei mele sa o renovam si sa ne mutam acolo..casa are 220 metri patrati si o curte de 750 de metri patrati...este la marginea bucurestiului.are tot comfortul..apa gaze...in fine de aici a inceput calvarul...ai mei nici nu au vrut sa auda...au zis sa o vindem si sa ne facem de cap...eu le am comunicat ca ma duc sa renovez..si dusa am fost...am muncit de mi au sarit capacele..nu au vrut sa auda de mine...apoi sotul a inceput sa spuna ca l am abandonat pt niste caramizi....am terminat renovarea in3 luni...apoi am sperat ca fiind totul o k sa vina...dar nu...a bagat divort...apoi a inceput sa plinga sa vin acasa si a renuntat la divort...eu am bagat pina la ultimul leu in casa....am cazut in capcana si in noiembrie 2009 m am intors cu conditia de a sta pina se da bacul...totul a fost frumos...plingea se purta ca la inceputul relatiei noastre...de craciun am fost la munte..in fine pina in ianuarie cand a inceput sa mi spuna sa vindem casa(cavoul)..apoi injuraturi....si in ziua de paste m a batut....m am dus la medico legal...dar nu am putut pleca deoarece m a amenintat cu moartea....azis ca ori ma omoara el ori pune pe cineva sa ma omoare......imi este acum frica si de umbra mea...intre timp mam operat si mi am scos uterul ovarele....m am iprumutat de bani si am platit operatia....eu sant menajera.....facusem un acord..eu cumpar de mincare el plateste





darile..acum..nu sa platesc eu tot caci sant mosiereasca...daca nu sa plecam si eu si copilul...sa si traiasca viata...apartamentul este luat de parintii mei dar ne au trecut in acte pe amindoi...el nu ca este al lui..eu pina cand a implinit copilul14 ani am stat acasa....ma mai duceam cu ziua..acum imi cere despagubire materiala si morala 60 000 euro....pentru toti acei ani...acum eu vreau sa bag divort...dar nu stiu niciun avocat...imi este tare teama..cum sa fac?unde sa cer ajutorul....poate ca am gresit ca nu mi am pastrat niste bani pt asa ceva..dar clasa a 12 a fost grea....am salariul de 6mil neimpozabil..oare daca m as imprumuta la banca cat mi ar da? sau cum sa fac....nu mai este chip...si imi este din ce in ce mai frica...da ti un
sfat va rog...multumesc..





ca sa ocup loc am marit postarea ta,ca spatiu.nu te lua dupa niste discutii fara noima.rezolva ce te intereseaza pe tine.restul este pierdere de timp pt unii.
vuvuzela
Postat pe 6 Iulie 2010 19:54
Mai mareste postarea putin. Vezi daca poti s-o faci de 4 pagini...

Tylly
Postat pe 6 Iulie 2010 19:58
fleurdelis
Postat pe 6 Iulie 2010 20:00
las-o bre, ca si-a lasat loc in fata! vine masina cu paine si ea nu ma apuca...
moniq_
Postat pe 6 Iulie 2010 20:03

nu mai apuca......saaa....
fleurdelis
Postat pe 6 Iulie 2010 20:05
ziua de maine, bre! ziua de maine!
moniq_
Postat pe 6 Iulie 2010 20:09


ooodaaa cat as vreaaaaaaa
fleurdelis
Postat pe 6 Iulie 2010 20:10
sa fieee zicea preotul la biserica,sa fie oameni buni,sa vi se implineasca ,ce va doriti.Domnul fie cu voi! Amin! si batranele se inchina-ra,si mana preotului o pupa-ra!da Doamneee,zic ele,da -le Doamne zice preotul.vai ce frumos scrie in biblie!
vuvuzela
Postat pe 6 Iulie 2010 20:36
deci nu pot sa cred! tot tu esti si "Irinuca"...
du-te bre, la doctor, de te cauta!
moniq_
Postat pe 6 Iulie 2010 20:40
nue e eaa!
numai se prefaceeeeeeeeee
fleurdelis
Postat pe 6 Iulie 2010 20:42
mai, o cred orice, dar nu subtila! asculta la mine, asta sufera rau...
moniq_
Postat pe 6 Iulie 2010 20:43
De la: fleurdelis, la data 2010-07-06 20:42:06nue e eaa!
numai se prefaceeeeeeeeee





da de unde stii ca nu?? toti barbatii vor ca femeile sa le fie servitoare,sa le prosteasca,sunt fara creierul mic.....haaaa
vuvuzela
Postat pe 6 Iulie 2010 20:48
haaaa aleha!
nu esti tu irinuca naa!
fleurdelis
Postat pe 6 Iulie 2010 21:02
vuvuzela = aleha
bai frate nu pot sa cred.........clar, nu mai scapa
nelly05
Postat pe 6 Iulie 2010 21:20
De la: nelly05, la data 2010-07-06 21:20:04vuvuzela = aleha
bai frate nu pot sa cred.........clar, nu mai scapa



sunt "sora" cu Irinuca,pt ca si eu cred in ce crede ea.restul nu ma intereseaza ,discutiile sterile.
vuvuzela
Postat pe 8 Iulie 2010 17:13
ahaaaa!
stai pe-aci' numai asa, de amoru' artei... teatrale
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 17:21
fleurdelis
Postat pe 8 Iulie 2010 22:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbat varsator, femeia feccioara 1 De la: danklabacs 16 August 2009 18:36
barbatul berbec si femeia capricorn 6 De la: garbo004422 7 August 2010 16:14
De ce sunt oamenii singuri? 375 De la: KNIGHT_31 28 Septembrie 2010 19:25
pesti si capricorni ...compatibilitate???? 1 De la: garbo057755 1 August 2010 18:34
femeia scorpion[sex-appeal nebun] si barbatul taur[sex-appeal salbatic] sunt oare ei compatibili pe termen lung? 18 De la: garboconstanta 20 Noiembrie 2018 16:23
Setari Cookie-uri