IUBIRE

Apai ,oameni buni, care suntem ideali?
Si-atunci va intreb :de ce ne-am dori un om ideal? ( doar daca va ganditi ca IDEAL este ce cautam fiecare la celalalt..)
blanca
Postat pe 22 Aprilie 2009 19:14
In primul rand, recunosti ca nu esti ideala.Nefiind ideala, cum stii sa cauti ceva ce tu insuti nu cunosti?Din cauza acestei cautari gresite, calcam stramb in relatiile noastre.
Suzuka, ii spunea unei prietene, pana sa se marite:
-Draga mea, eu caut un sot ideal.
-Si cum arata un sot ideal?
-Sa fie bun..
-Dar ce draga?Tu cauti un tort, sau un sot.Pentru asta poti sa mergi la cofetarie, pentru ca au bagat de dimineata niste torturi excelente facute din zece oua.
Ioana007
Postat pe 23 Aprilie 2009 14:41
desi am fost intr-o moschee, nu am cercetat daca exista acel coltz nefinisat care sa aminteasca de imperfectiune... daca nu ar fi imperfectiunile, nu am sti sa apreciem calitatile.
deci chiar si modelul ideal trebuie sa contina defecte.
gianiblue
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:46
De la: nicnel61, la data 2009-01-25 00:15:00VA ROG RASPUNDETI MI SI MIE CUM UN BARBAT POATE IUBI 2FEMEII IN ACELASI TIMP NU VI SE PARE BIZAR?

mama lui de barbat darnic...dar ele, bietele stiu asta?ca, ma gandesc ca ar fi putut sa-l ajute intr-un fel sau altul sa mai economiseasca intr-o directie...cand aud de astea incep sa cant...asta pentru a nu face altceva...
mia79x
Postat pe 13 Mai 2009 20:50
A IUBI CU ADEVARAT...ASTA SE INTAMPLA DOAR O DATA SI DOAR CU O SINGURA PERSOANA, DAR A SIMTI IN ACELASI TIMP ANUMITE SENTIMENTE PT DOUA PERSOANE, LI SE INTAMPLA SI FEMEILOR, NU NUMAI LOR.
MIHAELAG1974
Postat pe 20 Mai 2009 08:22
Mihaela , eu cred ca esti Ioana D undercover . Parol!

Cuvantul argument iti spune ceva?
blanca
Postat pe 20 Mai 2009 18:36
mi se pare ca le serveste...amagire si prostie...iar ele, bietele s-ar putea sa se considere si norocoase...of, god...bizar e "pompos" zis...
mia79x
Postat pe 5 Iunie 2009 11:29
in legatura cu iubirea asta imi raspunde si mie cineva ??
L-am intrebat daca mai este indragostit de mine si mi-a raspuns foarte normal ,ca acum ESTE NORMAL adica ca nu mai e indragostit ma iubeste dar in felul NORMAL ,CE ESTE ACEST NORMAL ???????????????????????SEAMANA CU OBISNUINTA????????sau e tot dragoste ?????????
yavrum
Postat pe 5 Iunie 2009 16:30
iubita, indragosteala oricum dureaza oleaca si este subtzirica. eu ti-as dori ca acest "normal" sa insemne ca omul a aprofundat legatura si ca nu mai simte doar indragosteala ci iubire profunda.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 20:16
De la: gianiblue, la data 2009-06-05 20:16:51iubita, indragosteala oricum dureaza oleaca si este subtzirica. eu ti-as dori ca acest "normal" sa insemne ca omul a aprofundat legatura si ca nu mai simte doar indragosteala ci iubire profunda.
profunda sper si eu sa fie ca cu mine imparte ,dar eu inca mai am fluturas in stomac cand il sarut ,plus ca imi e frica de NORMALITATEA> ASTA ptr ca noi nu suntem chiar normali
yavrum
Postat pe 5 Iunie 2009 20:34
poate ti-a zis omu' ca e normal pentru cat de anormali sunteti. vezi ca de ce ti-e frica... de aia nu scapi. incearca sa-ti controlezi gandurile. traieste pur si simplu dragostea. si nu te mai intreba nimic.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 20:38
stiiu dar trec prin faza aia feminina ,cand nu imi mai convine nimik, din nu stiiu ce gasesc nod in papura si vad duar partile negative ,ma mai loveste si pe mine IUBIREA cu sagetile ei .totusi azi el e vinovat ptr tot
yavrum
Postat pe 5 Iunie 2009 20:43
vezi sa nu fii nemultumitul caruia i se ia darul. ai mare grija.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 20:45
nu e bizar.Un barbat poate iubi 2 femei asa:cu una din ele e deja casatorit dar au ani multi impreuna,sa zicem 30 de ani,familia e bine,nu e nici o problema,dar sotia nu mai vrea sau nu mai poate din motive medicale sa mai aiba relatii sexuale cu el,atunci,barbatul,aflat la vreo 50-55 de ani,sa zicem,cauta pe cineva ca sa suplineasca acest fapt,dar intre timp se indragosteste de cea cu care are aceste relatii,depinde numai de barbat daca va divorta de sotia lui sau nu,exista posibilitatea,din comoditate sau d-zeu stie ce motiv,sa le pastreze pe amandoua...acum depinde daca a 2 a femeie din viata lui accepta acest compromis,de cele mai multe ori acest compromis este acceptat.
danacristina
Postat pe 6 Iunie 2009 06:44
foarte realist. mda. cam asa e.
gianiblue
Postat pe 6 Iunie 2009 06:54
nu cred k e cineva care sa poata inteleg asa ceva,dar sunt momente cand crezi k iubesti 2 persoane in acelasi timp ce are una nu are cealalta si multe alte motive dar cine poate sa inteleaga baietii.....
garbo007230
Postat pe 6 Iunie 2009 11:42
aha...adica se mistifica...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 11:44

sa se mistifice la ma-sa acasa...dar de, vezi...daca noi nu putem a intelege baietii...mama lor de baieti, care este...
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 13:19
Cand o femeie injura un barbat, se injura pe ea pe jumatate.
Ioana007
Postat pe 7 Iunie 2009 20:06
devii prea serios, 007...sau mi se pare mie?iar cand el se joaca de-a iubirea intre doua curci...cum se cheama...si cat 100% se-njura?
deja titlu' topicului e gresit pus...poate, cel mult atractie fizica sa fie...ca denigram cuvantul iubire in contextul dat...please
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 15:19
De la: nicnel61, la data 2009-01-25 00:15:00VA ROG RASPUNDETI MI SI MIE CUM UN BARBAT POATE IUBI 2FEMEII IN ACELASI TIMP NU VI SE PARE BIZAR?


simplu.......se presupune ca ai sotie si amanta .....dc amanta ?din n motive ,nu il satisface la pat,e cicalitoare ..nu stie altcv decat copiii,casa .....intr-un cuv monotonie..ca nha asa stie femeia sa isi tina barb langa ea...mancare buna ,educatie la copiii si sexul prin scapari.....
bun.....amanta isi face din motivele mentionate mai sus ...si poate si ca e un obsedat dupa gaurica si ce ii pica in mana sau ma rog undeva nu lasa sa scape....
poti iubi nevasta pt ca e femeia cu care iti imparti viata ,ti-a daruit copiii...si poti iubi amanta ca te face sa te simti bine la pat ..stie cum sa iti vorbeasca ,sa te alinte .....
deci da poti iubi 2 femei in acelasi timp...doar ca iubirea e diferita ......carnala (trupeasca)....obisnuita (sau chiar iubire adevarata)...si cum barbatul e un cautator ne nou.....vrea sa cunoasca totul....interzisul....nu se va opri de a iubi toate femeile.....
imi aduc aminte de casanova..iubea femeia ....cat mai multe ....dar doar una ii era in suflet....asa si in viata reala

Postat pe 30 Iunie 2009 10:16
neaaaaaaah, poti avea si nevasta si amante si sa nu iubesti niciuna.
vorba versurilor lui mondial ala, cantate de eminescu, "iubire, portzelou de bibelan..."
adeca sa lasam iubirea colo sus, pe raft, sa nu se sparga.
pik_nik
Postat pe 30 Iunie 2009 10:20
si asta ......dar inseamna ca acea pers nu stie ce vrea de la viata si e doar pt profit.....barbatii
femeile nu fac asta

Postat pe 30 Iunie 2009 10:22
....da, praful poti sa-l mai stergi din cand in cand
si_totusi
Postat pe 30 Iunie 2009 10:22
totushico, tot prafu' se alege pan' la urma...
pik_nik
Postat pe 30 Iunie 2009 10:23
cam asa dar, stii cel putin ca ai dat lustru. macar de ochii lumii

pan' la coada, praf se alege de toate. principalul e sa-l scuturam in ochii altora.
si_totusi
Postat pe 30 Iunie 2009 10:28
ce va pasa voua de lume,neneaca?

daca ar fi fost sa ma iau dupa lume,as fi ratat cele mai misto momente ale vietii....

gura lumii nu o astupa decat pamantu',se stie...

iubiti-va acolo.. ca trece viata...
iasomia
Postat pe 30 Iunie 2009 10:32
Ca tot ai vorbit de coada aia...Vezi ce faci cu ea, ca ma doare capul cand vad cum o tot o rasucesti de colo, colo.
Ioana007
Postat pe 30 Iunie 2009 19:12
De la: pik_nik, la data 2009-06-30 10:23:49totushico, tot prafu' se alege pan' la urma...

Pik-ule ce ganduri depresive ! Esti tot tu?? ... pune masca la loc si baga veselie !
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 17:32
mielutza, si de masca s-a ales prafu'...
pik_nik
Postat pe 1 Iulie 2009 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
filmele coreene 17 De la: daniilia 16 Februarie 2013 20:33
sal 40 De la: blondy_made_to_love 12 Iulie 2010 23:25
Un apel catre Dvs. 18 De la: nathalie 2 Decembrie 2011 22:58
:D 16 De la: hermosa20 17 Iulie 2012 17:56
NOUTATI AUTO!!! 8 De la: fleurs_du_mal 21 Noiembrie 2009 18:09
Setari Cookie-uri