BARBATUL PESTI

Ce parere aveti despre barbatii din zodia asta ? Urmeaza sa am o relatie cu un barbat din zodia asta si as vrea parerile celor care care cunosc asa ceva. Sfaturi ,va rog. Va pup. Pa.
Laura76
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:37
depinde si de tine cum esti, nu doar de el...oricum, sunt tacuti, calmi ( lenti ) si rar se enerveaza..

meticulosi, au nevoie sa-i sustii mereu, chiar daca nu esti de acord, daca ii critici..sa te astepti la o furtuna de tacere la propriu, tac exact ca pestii si nu vb nimik..

dar, sunt atenti, dragostosi, te fac sa te simti protejata si cea mai imp, te asculta tot timpul, chiar daca nu inteleg ce spui..
irinaangela
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:24
in acelasi timp, sunt lipsiti de initiativa, slabi si nu poti conta pe ei... daca vrei o relatie de viitor cu un barbat pesti, trebuie sa te inarmezi cu forta morala cat pentru doi... si va spune asta o femeie pesti care a avut o relatie cu un barbat pesti...
Hope
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:45
da intr-adevar...pe barbatii pesti nu ii impresionezi asa repede...doar lasa impresia asta. si eu am relatie cu un barbat pesti de 3 ani.....putine momente de fericire si multa suferinta. Sunt foarte romantici si buni amanti, asta e sigur. sunt buni vrajitori si vei avea senzatia ca a dat norocul peste tine, dar in scurt timp o sa incepi sa regreti si mai rau este ca nu mai poti iesi din relatie...devii dependenta de el, de atentia lui.....
leeloo
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:40
Sunt zodia fecioarei si om vedea ce va iesi. Deocamdata suntem doar prieteni. Si oricum am iesit dintr o relatie cu un Taur si hm nimic nu poate fi mai rau decat TAURUL. Deci cred ca i pot face fata unui peste.
Laura76
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:28
din pacate, s-ar putea sa constati ca ai cazut "din lac in put"... iti doresc succes!
Hope
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:02
laurici, ma mira ca nu a mers fecioara cu taurul. Dar cum eu chiar studiez pe teme numerologice s.a. conchid ca trebuie sa fie caile vietilor voastre incompatibile. Numerele care va reprezinta tre' sa fie cap in cap... altfel o fecioara cu taur...ar trebui sa mearga.
te implor, insa, sa nu-ti faci sperante la pestele asta. Ce face el sau, mai ales CE NU FACE, aduce la disperare o fecioara. aaaa, pentru romantism fara viitor, poti cultiva pe o foarte scurta perioada de timp relatia. dar daca o vrei pe termen lung... schimba partenerul grabnic.
sigur ca trebuie sa te lamuresc: pestii sunt haotici - fecioara ordonata, meticuloasa; pestii viseaza tot timpul, sunt desprinsi de realitate - fecioara traieste doar in realitate, pestii urasc responsabilitatile - fecioara il impinge sa si le asume. dar asta este valabil doar pentru ea fecioara si el pesti. Invers , ea peste si el fecioara, merge mult mai bine.
gianiblue
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:54
giani, ia spune-mi si mie cum m-as intelege eu, peste cu o fecioara?

si_totusi
Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:04
si_totusi, femeie remarcabila ce esti... of, of. daca chiar ai in vizor asa ceva... eu recomand. femeia peste este considerata cea mai faina femeie din zodiac. barbatul fecioara este incantat sa aiba asa ceva langa el.am niste exemple faine de tot in jurul meu. Stim cu totii ca femeile si barbatii din aceeasi zodie NU seamana. de aia nu se aplica explicatia pentru laurici. daaaar
sunt multe alte aspecte. eu pun pe primul plan, chiar ,CAILE VIETILOR VOASTRE. datele complete de nastere, please. nu ar strica si orele. asa... pentru ascendent. sa vedem ce mai da si ala. si mai este si numenologia. eu, ca o fraiera, mi-am stricat un drum interesant luand numele fostului sot. am ramas cu el si mama ma-sii ca doare rau ce-mi face numele asta...
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 00:25
O sa vad ce va iesi. Deocamdata nu am o relatie cu pestele, nu am de gand sa iau o plasa si mai mare , daca va accepta ce vreau eu e ok daca nu .....ura si la gara. Nu am de gand sa mai trec prin ce am trecut cu un anumit taur deci asta e. Sa fie sanatos daca o va lua pe camp.
Laura76
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:54
O sa vad ce va iesi. Deocamdata nu am o relatie cu pestele, nu am de gand sa iau o plasa si mai mare , daca va accepta ce vreau eu e ok daca nu .....ura si la gara. Nu am de gand sa mai trec prin ce am trecut cu un anumit taur deci asta e. Sa fie sanatos daca o va lua pe camp.
Laura76
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:54
multumesc frumos pentru "cea mai faina femeie din zodiac"... as vrea sa cred ca asa e, dar tind sa cred mai degraba ca definitiile, compatibilitatile caracteriale le dau in cele din urma educatia, formarea in societate... parintii mei nu au fost niciodata recomandati de zodiac, ca si cuplu, si au o casnicie nemaipomenita de mai bine de 30 de ani... in final, toti cautam ceva anume ce identificam de multe ori abia cand gasim... pentru asta insa trebuie incercat in ciuda recomandarilor zodiacale... nu se stie niciodata...
Hope
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:28
aaa, Hope, desigur. si eu pun, desi sunt mistica, inainte de toate educatia dar mai ales autoeducatia. Ca vad in jurul meu ca multa lumea se comporta primitiv, conform ziselor de la zodie... asta inseamna, de fapt, ca nu s-a prins nimic altceva. adica ciu-ciu educatie, autoeducatie. stii, nu e rau sa ne cunoastem tarele dar si calitatile cu care suntem inzestrati de univers. numa' ca universul asta nu-ti baga si in traista. trebuie muncit, slefuit, cizelat. asta-i ideea.
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:35
sunt intru totul de acord cu tine, draga mea... chiar ieri povesteam cu niste prieteni despre autoeducatie, despre influenta pe care o are asupra ta educatia din familie si despre cum te autoeduci functie de respectiva educatie adaptata la societatea in care traieste fiecare... despre cum te autoeduci cand intri intr-o relatie cu un om si cum renunti la fixuri si te adaptezi, fara insa a-ti calca in picioarele principiile si propriul eu... ehei... sunt multe de spus... previziunile astrale, imi spunea mie o inteleapta prietena a mea, sunt de fapt niste linii directoare care te avertizeaza... in final, alegerea o face fiecare functie de o groaza de criterii... si uite asa am plecat de la barbatul pesti si am dat-o in filosofie... scuze, laura, ca ti-am folosit intrbarea sa extrapolam atat de mult...
Hope
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:45
Nu face nimic. Mai aflam una alta.
Laura76
Postat pe 26 Ianuarie 2009 22:44
gianiblue...am si eu o intrebare la tine ca am vazut ca stii asa despre compatibilitati....eu sunt varsatoare si am cunoscut un baiat pesti, ce-i drept a fost foarte insistent la inceput insa acum desi vb zilnic la tel si suntem in acelasi oras nu ne intalnim asa des .... cred ca iie cam lene sa iasa din casa de cand a venit frigul....el zice ca ii place mult de mine insa parca mi-a lasat o alta impresie, cu toate acestea insa cand ne intalnim e foarte afectuos si nu stiu ce sa cred ....as vrea o parere despre aceasta situatie si cat de compatibil este pestele cu varsatorul,
simonika24
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Rac 457 De la: babyramonik 26 Februarie 2018 13:39
Horoscop saptamanal 2010 URANIA - Pasul Fortunei 5 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:34
Sunt in zodia racului dar nu suport deloc taurii. 81 De la: garbo_493614 17 Octombrie 2018 14:04
Zodia SAGETATOR 180 De la: AMELYY 20 Ianuarie 2010 13:18
Nu-i greu sa fii parinte, insa totul depinde de parinti! 9 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 12:51
Setari Cookie-uri