dorinta de razbunare

razbunarea e arma prostului...sh yo zic multe prostii knd sunt nervoasa ,dar ma klmez repede sh imi retrag cuvintele...
dennysutza
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:22
foarte rau faci. dai impresia unui om care nu stie ce spune si care se intoarce dupa vant. daca ai facut o toroapa, ai grija sa nu o mai repeti dar nu-ti tot anula propriile cuvinte. ai sa ajungi sa nu te mai ia nimeni in seama, stiind ca revii mereu asupra celor zise


si raman la parerea mea " razbunarea-i o fi arma prostului, da-i mai prost cel ce nu se razbuna"
si_totusi
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:28
Deci asa zici? Eu de regula ii elimin din viata mea pe cei ce imi fac rau. E ca si cum n-ar fi existat.
Micass
Postat pe 3 Septembrie 2009 06:35
pai ii elimin dupa ce le arat ce inseamna sa nu iti vezi de traba si sa faci rau . asa. sa se invete minte .
si_totusi
Postat pe 3 Septembrie 2009 08:23
Ai si tu dreptate.
Micass
Postat pe 3 Septembrie 2009 18:37
Si unde le garezi, denis?Sau le legi cu lantul si le dai drumul doar cand te mai supara careva.
Ioana007
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:43
De la: gianiblue, la data 2009-02-13 20:57:20Nu mai stiu unde am citit o reteta de razbunare super:
el divorteaza pentru alta; fosta pastreaza casa, el - cu mult tupeu - ii cere sa i-o vanda lui caci se obisnuise acolo.
el insista, ea nu si nu. el ridica pretul oferit pana cand ea accepta si le-o vinde porumbeilor DAR NU INAINTE DE A LE PUNE CARNE CRUDA IN CORNIZE, GALERII. incepe sa se imputa carnea, casa e plina de un miros de hoit. Porumbeii nu mai pot locui , aduc firma de curatenie, aduc preot si totusi situatia este din ce in ce mai grava... neavand leac.. se muta CU TOT CU GALERIILE IN CARE ... CRED CA ERAU DEJA VIERMI.
Eu personal o felicit pe fosta dar eu nu procedez asa... astept sa vad ce face Universul. Adica recomand rabdarea. razbunarea vietii e intotdeauna mai ingenioasa si mai dureroasa....


Razbunarea unei femei
In prima zi si-a impachetat lucrurile in cutii, genti si valize

A doua zi, au venit sa i le ia

A treia zi, s-a asezat pentru ultima oara in sufragerie, si la lumina lumanarilor, leganata de o dulce muzica de fond, si-a pregatit un ospat cu creveti, caviar si sampanie.Cand a terminat masa, a mers in fiecare camera din casa si a pus in suportul perdelelor cativa creveti pe care nu ii mancase. Apoi a curatat bine bucataria si a plecat.

Cand sotul ei si noua lui prietena s-au intors la casa, totul a fost perfect,indragostiti, in primele zile.Apoi, incet, casa a inceput sa miroasa urat. Au incercat totul:curatare, spalare, ceruire, aerisire Degeaba.

Au verificat atunci conductele de aerisire, pentru a se asigura ca nu sunt blocate de mizerii.Toate covoarele, mochetele si tesaturile murale au fost curatate, si au fost instalati purificatori de aer in cele patru colturiale casei..Deoarece mirosul persista, sotul si prietena lui au plecat cateva zile la hotel pe perioada cat o firma va face o dezinfectare completa a casei contra gandacilor.

Cand s-au intors,mirosul mai era. S-au hotarat sa schimbe covoarele si mochetele.
Si mirosul a persistat.

Prietenii au incetat sa ii mai viziteze, postasu ii evita si uita sa le distribuie posta, femeia de serviciu si-a dat demisiaIn final, incapabili sa indure mirosu, au decis sa se mute imediat ce casa va fi vanduta.O luna mai tarziu, desi au redus pretul casei la jumatate, nu au gasit inca un cumparator pentru casa lor mirositoare.

Deja se stia,si nici agentii imobiliari nu mai le raspundeau la telefon.
Ca un ultim recurs,au imprumutat o importanta suma de bani pentru a putea cumpara o alta casa.

Sotia barbatului l-a sunat, sa afle noutati. El i-a povestit despre casa mirositoare.Ea l-a ascultat politicos, apoi i-a zis ca se plictisea teribil de casa, si ca ar fi gata sa acceptesa-sireduca cererile in negocierile de divort daca ar putea recupera casa.

Stiind ca sotia lui nu putea sa-si imagineze cat este de puternic mirosul, sotul a vrut sa-i cedeze casa cu pretul de 10 ori mai mic decat valoarea ei reala, cu conditia ca ea sa semneze actele in aceeasi zi, peste o ora avocatii sotului ii trimisera hartiile.

Ea accepta si,peste o saptamana, barbatul si noua lui prietena afisau un zambet fortat privind lucrurile lor scoase si mutate in noua lor casa. Tot, absolut tot. Inclusiv suporturile de perdele


...asta-i povestea...
anastasia72
Postat pe 18 Septembrie 2009 08:07
De la: anastasia72, la data 2009-09-18 08:07:25
De la: gianiblue, la data 2009-02-13 20:57:20Nu mai stiu unde am citit o reteta de razbunare super:
el divorteaza pentru alta; fosta pastreaza casa, el - cu mult tupeu - ii cere sa i-o vanda lui caci se obisnuise acolo.
el insista, ea nu si nu. el ridica pretul oferit pana cand ea accepta si le-o vinde porumbeilor DAR NU INAINTE DE A LE PUNE CARNE CRUDA IN CORNIZE, GALERII. incepe sa se imputa carnea, casa e plina de un miros de hoit. Porumbeii nu mai pot locui , aduc firma de curatenie, aduc preot si totusi situatia este din ce in ce mai grava... neavand leac.. se muta CU TOT CU GALERIILE IN CARE ... CRED CA ERAU DEJA VIERMI.
Eu personal o felicit pe fosta dar eu nu procedez asa... astept sa vad ce face Universul. Adica recomand rabdarea. razbunarea vietii e intotdeauna mai ingenioasa si mai dureroasa....


Razbunarea unei femei
In prima zi si-a impachetat lucrurile in cutii, genti si valize

A doua zi, au venit sa i le ia

A treia zi, s-a asezat pentru ultima oara in sufragerie, si la lumina lumanarilor, leganata de o dulce muzica de fond, si-a pregatit un ospat cu creveti, caviar si sampanie.Cand a terminat masa, a mers in fiecare camera din casa si a pus in suportul perdelelor cativa creveti pe care nu ii mancase. Apoi a curatat bine bucataria si a plecat.

Cand sotul ei si noua lui prietena s-au intors la casa, totul a fost perfect,indragostiti, in primele zile.Apoi, incet, casa a inceput sa miroasa urat. Au incercat totul:curatare, spalare, ceruire, aerisire Degeaba.

Au verificat atunci conductele de aerisire, pentru a se asigura ca nu sunt blocate de mizerii.Toate covoarele, mochetele si tesaturile murale au fost curatate, si au fost instalati purificatori de aer in cele patru colturiale casei..Deoarece mirosul persista, sotul si prietena lui au plecat cateva zile la hotel pe perioada cat o firma va face o dezinfectare completa a casei contra gandacilor.

Cand s-au intors,mirosul mai era. S-au hotarat sa schimbe covoarele si mochetele.
Si mirosul a persistat.

Prietenii au incetat sa ii mai viziteze, postasu ii evita si uita sa le distribuie posta, femeia de serviciu si-a dat demisiaIn final, incapabili sa indure mirosu, au decis sa se mute imediat ce casa va fi vanduta.O luna mai tarziu, desi au redus pretul casei la jumatate, nu au gasit inca un cumparator pentru casa lor mirositoare.

Deja se stia,si nici agentii imobiliari nu mai le raspundeau la telefon.
Ca un ultim recurs,au imprumutat o importanta suma de bani pentru a putea cumpara o alta casa.

Sotia barbatului l-a sunat, sa afle noutati. El i-a povestit despre casa mirositoare.Ea l-a ascultat politicos, apoi i-a zis ca se plictisea teribil de casa, si ca ar fi gata sa acceptesa-sireduca cererile in negocierile de divort daca ar putea recupera casa.

Stiind ca sotia lui nu putea sa-si imagineze cat este de puternic mirosul, sotul a vrut sa-i cedeze casa cu pretul de 10 ori mai mic decat valoarea ei reala, cu conditia ca ea sa semneze actele in aceeasi zi, peste o ora avocatii sotului ii trimisera hartiile.

Ea accepta si,peste o saptamana, barbatul si noua lui prietena afisau un zambet fortat privind lucrurile lor scoase si mutate in noua lor casa. Tot, absolut tot. Inclusiv suporturile de perdele


...asta-i povestea...


Ce haios !
Nathaly_Albu
Postat pe 7 Octombrie 2009 21:35
am recitit topicu' asta,si am gasit neshte chestii foooarte interesante....

dap..

ce vremuri,domne
ce vremuri...
iasomia
Postat pe 25 Mai 2010 16:58
De la: mirandra64, la data 2009-01-20 17:03:03dorinta de razbunare
Draga daca te razbuni inseamna ca devii la fel ca persoana care tia facut rau...Poate si tu ai avut vina ta,ca nu lai pus la punct si lai lasat sa iti faca rau...Fiecare sut in fund in viata.Este un pas inainte daca stii sa inveti din suturile in fund...Sa inveti din greseile tale si sa ti le indrepti..Daca faci asa,,esti o fata super desteapta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Mai 2010 17:06
zuzico....

e greu sa faci pe tampitu'-tampita, atat?
iasomia
Postat pe 25 Mai 2010 17:14
Nu stiu unde este topicul "Subiectul meu" si nici nu am chef sa-l caut dar pentru ca demult m-am simtit tare bine pe topicul asta am sa va spun aici, asa ca o aducere aminte:

"Dumnezeu sa-l odihneasca"

Haideti sa pastram un moment de reculegere pentru cel al carei zi de nastere ar fi fost celebrata azi daca nu s-ar fii intimplat se s-a intimplat.

Si haideti sa ne aducem aminte cu cita placere intram acum 2-3 ani pe forum doar pentru ca eram un alt fel de grup.

Sarbatori fericite tuturor!
Si Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe cei ce cu multa dragoste ne ocrotesc din ceruri!
Ciresica
Postat pe 11 Decembrie 2011 05:42
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/6764.html
Ciresico, buna dimineata !!!! Dumnezeu sa-l odihneacsa !!
ladyDY
Postat pe 11 Decembrie 2011 08:18

Nu inteleg ! Ai nevoie de ajutor sau de idei ?
AngeloBluLdy
Postat pe 14 Decembrie 2011 15:01
nu de la tine!
Ciresica
Postat pe 18 Decembrie 2011 03:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RUGĂCIUNE 7 De la: garbo233027 10 Iunie 2015 14:40
Un sfat va rog 25 De la: garbo_408326 8 Martie 2016 13:09
:((( 12 De la: hermosa20 2 Iulie 2012 00:02
Sănătate mentală la locul de muncă 1 De la: garbo_500955 16 Aprilie 2020 00:58
sunt amanta 1336 De la: oktaviatdy 1 August 2011 10:20
Setari Cookie-uri