Regretele voastre((:

..nu mamica mea a fost din "paturica inalta", "dusmanul de clasa" - asta inainte de a face parte din randurile clasei muncitoare ....
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:27

hai v-am pupacit, nopate bunaa! sa visati frumos
fleur_de_lis
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:29
..avea dreptate: o doamna primeste doar flori si bomboane ca bani, bijuterii si articole de imbracaminte primesc "alea de pe strada cu felinare rosii"
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:29
..noapte buna si tie si vezi unde iti ascunzi papucii - daca vrei sa-i mai ai maine
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:30
dap, dario...se pare ca compatimim impreuna...si bunica tot asa, ca mamica ta...pana au pauperizat-o comunistii, mama lor...

fleur...somn usor si zguduiri usoare, mami...
wife_de_zmeu
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:32
fleur...noapte buna si ai grija la gauri.....aaa.....la intrumentul ala de dat gauri am vrut sa zic...
tutankhamon
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:33
....wife, dupa ce s-a facut colectiva si au "scapat" bunicii mei de pamant, si-a continuat facultatea....dupa revolutie si-a lasat fratele si surorile sa-si imparta pamantul ca nu l-a mai vrut niciodata inapoi....
....a zis ca "mortul de la groapa nu se mai intoarce" si ea nu mai are de gand la batranete, dupa ce a stat atatia ani cu mapa sa dea cu sapa......
...dar a ramas si in zi de azi cu ce a invatat de acasa....
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:40
vai de steaua lor, daria...si de a noastra...ca mult rau au mai facut comunistii aia...
wife_de_zmeu
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:43
si pe multi oameni care au muncit constit au dus la groapa de suparare...
tutankhamon
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:44
..din pacate, unii dintre ei nu si-au putut recupera toata agoniseala ce li s-a luat atunci.... bunicii din partea mamei aveau "spiterie" (adica farmacia de azi), iar cei din partea tatalui croitorie....nu au primit decat pamanturile inapoi.....
....asta a fost atunci, iar acum au primit altii si ce nu au avut....
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:48
he he...mama o castigat procesul in aprilie si am luat viloanta strabunicilor in buricul brasovului......dupa 12 ani de procese...
tutankhamon
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:50
dap...bunica a pierdut magazinul haute couture din bucuresti...ca intolea doamnele din protipendata, padurile de la R Valcea...auru' si bijuteriile...au lasat-o aia peleaga, mama lor de analfabeti
wife_de_zmeu
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:52
....pe rege l-au despagubit si comunistii (a plecat cu 18 vagoane incarcate cu aur, mobilier si tablouri de patrimoniu) si astia de acum (2000 ha de padure, Peles, Pelisor, Palatul Regal......)
....daca a fost despagubit dupa ce a abdicat, de ce i-au dat si acum? ce a venit tasu-mare cu pamanturile si castelele in geamantan sau avea doua izmene, o camasa si trei parechi de ciorapi
...mama lor de hoti toti....
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:53
..thut, nu ne-am mai complicat cu procesele ca nu mai aveam actele de la buni... in oltenia nu exista cadastru si o evidenta clara ca in ardeal - aici au facut ungurii "rolul"....
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:57
daria, astea-s intoxicari, mama...pelesu' a fost si este al coroanei regale, nu e propietatea particulara a regelui, intelegi ?

cat priveste vagoanele alea, io nu crez nic...fumegante comuniste si fsniste, parerea mea...nu erau aia prosti sa-i umple straita regelui care abdicase
wife_de_zmeu
Postat pe 1 Octombrie 2009 00:58
dario..pe dreacu...o facut mama cadastru acuma....in iunie...o reinscris casa pe numele strabunicilor.....ca in actele originale de la stat figura proprietar statul roman ...pana mea.....munca de-o viata a bunilor mei...si acuma o dat la cluj 46 de milioane la notar sa faca succesiune, sa nu mai avem probleme...
tutankhamon
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:02
....vagoanele nus' fumigene.....asta a fost plata pentru ca a abdicat fara tamtam si ca a refuzat sa semneze gratierea lui Antonescu....dupa revolutie s-au gasit in Arhiva Statului listele cu bunurile (exista acolo tablouri de patrimoniu care nu apartineau casei regale, ci poporului roman) scoase din tara si declaratia lui de abdicare si renuntare la celalalte bunuri imobile in schimbul tablourilor si aurului....
...din ce crezi ca au trait dincolo si cu 5 fete, in conditiile in care nu au avut serviciu niciodata????
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:05
io nu crez, mami...nu-i crez pe comunistii astia nici de stau pe varfu' limbii...
wife_de_zmeu
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:07
....thut, figura statul roman pentru ca a fost nationalizata (cred)....cadastru si intabularea se face de catre fiecare nou propietar....logic ca era necesaara mai intai recunoasterea proprietarilor de drept, in speta - bunicii tai, iar apoi trebuia facuta succesiunea ca nu au mai apucat sarmani sa-si ia casa inapoi pentru ca sa ti-o vanda sau doneze tie...
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:10
..nu comunistii sunt cei care au zis asta, ci alde Coposu dupe revolutiune.....atunci nici nu se punea problema restituirii padurilor si nici a Pelesului, ci doar a Palatului Regal, Pelisor si ceva teren arabil....
.....dupa aceea a "uitat" ca a primit ceva de la comunisti si a cerut tot....
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:13
a fost nationalizata in 53....dar or schimbat porcii in registru...
tutankhamon
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:13
...poate o vrut mafia imobiliara sa pue mana pe casoi...ce crezi? numa in bucale se practica??
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:19
12 camere mari, 5 bai, 5 bucatarii, beci, curte interioara, bucatarie de vara.....pod cat ii casa de lunga...acu vreo 5 ani o evaluasera la 1 miliard jumate parca..
tutankhamon
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:25
....da ce n-am stiut io mai demult????
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:26
mami....de acu 13 ani trebuia sa stii ca noi am depus actele s-o recuperam acum 12....
tutankhamon
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:29
..trebuia sa ma anunti inainte de a pune actili....pai ase ne-om intales noi?
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:35
acuma na...ce sa fac...ii luata....sa mai dau inapoi????? noa...hai ca va tzuc pe toate ca mi s-o facut somnik....noapte buna.paaa fetele....
tutankhamon
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:37
Noapte buna, Tut si ceilalti! te urmez ca si eu pic de somn...
sora_ilsi
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:40
....noapte buna, lilieci....
daria_
Postat pe 1 Octombrie 2009 01:42
oare de ce crzi caci regreti
piper
Postat pe 2 Octombrie 2009 15:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bacalaureat 2011-dezastru 109 De la: aida71 26 Octombrie 2011 11:27
Mai in gluma, mai in serios ;) Glume haz funny ras umor::)Ce fac femeile si barbatii cu simtul umorului? 54 De la: tusi_Oli 28 Iulie 2010 14:03
ce parere aveti despre tot ce se intampla in tara noastra? 251 De la: anakin 5 Ianuarie 2010 01:48
Fibrom Uterin 8 De la: Melanie 1 Octombrie 2009 20:01
Acesta adorabile PISICI !!!!! 140 De la: elisabeta_boia 8 Noiembrie 2012 20:59
Setari Cookie-uri