zodia varsator

De la: garbo017185, la data 2009-09-09 19:06:06miue si frica sa ma gindesc la zodia asta
sotia,pardon fosta sotie e varsator.dupaa ce ma anuntat cu divortul ma gindeam la o clipa frumoasa din viata noastra de 20 de ani traiti impreuna credema ca nu pot gasi o clipa nu mai mult deci trage singura morala

Atunci esti vinovat ca ai stat 20 de ani.
Micass
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:27
De la: clau7777, la data 2008-12-03 17:44:31e adevarat si eu mam idragostit de prima oara de ofata varsator am facut dragoste din prima zi mam insurat intrun an mia daruit un copil frumos peste 2 ani dupa 2 ani a inceput sa ma insele cu un prieten si a plecat fara sai pese de mine si de copil ca sasi traiasca viata .....


ok..nu generaliza ...padure fara uscaturi nu exista ,asa-i si-n viata,dar asta nu inseamana ca toate femeile varsatoare sunt asa..din contra eu cunosc o sumedenie de femei zodia asta si sunt mame bune si femei de casa ,imi pare rau ceva s-a intamplat intre voi, ceva ce numai tu sti..de a determinat-o sa plece...nu sunt in masura sa judec,dar in genere oamenii cand decurg la o asemenea fapta au un motiv intemeiat.
sa fi sanatos , sa-ti traiasca copilutul sa ai grija de el ,pe undeva poate si tu ai vina ,nu ai stiut sa-i acorzi poate atentia cuvenita si atunci a cautat-o in alta parte,iar in ceea ce priveste prietenii...de-acum incolo fi mai atent cu cine te aduni.

iar daca vrei un sfat...nimeni nu moare din asta...viata merge inainte,fi optimist si fericit ca ai un urmas,multa lume se chinuie ani buni pt asta,a devenit una din problemele umanitatii,multe femei nu mai pot procreea...
asta ar trebui sa te intareasca si mai mult,este greu sa cresti un copil ca parinte singur iar ca tine sunt multe femei asa ca proportia este mai mare la femei decat la barbati si nu s-a scufundat pamantul.
garbo015269
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:20
.............Intuiia ei e remarcabil. Raionamentul ei poate c nu pare solid i practic la nceput, pentru c ea vede cu luni i ani nainte. Vrstoarea locuiete n ziua de mine i poi vizita acel trm doar prin intermediul ei.... Ce spune se va adeveri, indiferent de ntrzieri sau obstacole. Cred c, la urma urmelor, sta e cel mai deosebit lucru la femeia din Vrstor. E puin vrjitoare".
............reprezinta VIITORUL, UMANITATEA SI CAUTAREA IDEALULUI, ...este un parolist,tine la cuvant si...daca-l superi iti ia aerul,adica te face sa suferi,te afecteaza , cu alte cuvinte o cearta cu el. are suflet de artist, e curios si are o mare volubilitate........de exp, inegalabilul actor roman...Florin Piersc
sophia1971
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:15
Piersic e varsatorul cel mai nesuferit pe care il cunosc... ma face sa-mi doresc sa-mi mut ziua in capricorn sau in pesti... nu-i neg talentul actoricesc, dar atat... e ca sportivii de performanta: face un singur lucru in viata si-l face prea bine sa mai poata face altceva. si e singurul varsator cumplit de nesuferit pe care il stiu.

iar faza cu nevasta care inseala si pleaca. lauti-va din alte zodii. am auzit ca stelele le fac mai destepte... si sa le verificati si ascendentul inainte sa le luati... altceva nu mai conteaza, decat ce e scris in stele.
snowflake
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:26
De la: sophia, la data 2009-09-20 19:15:46.............Intuiia ei e remarcabil. Raionamentul ei poate c nu pare solid i practic la nceput, pentru c ea vede cu luni i ani nainte. Vrstoarea locuiete n ziua de mine i poi vizita acel trm doar prin intermediul ei.... Ce spune se va adeveri, indiferent de ntrzieri sau obstacole. Cred c, la urma urmelor, sta e cel mai deosebit lucru la femeia din Vrstor. E puin vrjitoare".
............reprezinta VIITORUL, UMANITATEA SI CAUTAREA IDEALULUI, ...este un parolist,tine la cuvant si...daca-l superi iti ia aerul,adica te face sa suferi,te afecteaza , cu alte cuvinte o cearta cu el. are suflet de artist, e curios si are o mare volubilitate........de exp, inegalabilul actor roman...Florin Piersc


completez:
ZODII DE AER

VARSATOR

Caracteristici: Savureaza proaspata briza! Aerul da un sentiment de libertate si detasare, fericire. Aerul exprima dragostea de oameni, abilitatea de a intelectualiza si a aprecia diferentele dintre oameni. Aerul este asociat cu meditatia, caci fiecare respiratie profunda duce la un nivel mai ridicat de liniste, energie si relaxare. Persoanele "aer" sunt deschise, comunicative, jucause, sociabile, detasate, inteligente si adaptabile. Se plictisesc foarte usor si au nevoie de un cerc larg de prieteni si de mult divertisment. Iubesc schimbarile, noutatile si tind sa fie entuziasmati de experiente noi. Sunt si foarte curiosi.Corespondent in cele 4 temperamente: sangvinicul; in tipologia lui Jung: gandire.

Cand intampina o problema: prefera sa o ocoleasca. Cauta rezolvari rapide care sunt in general superficiale. Isi folosesc partea rationala atunci cand cauta sa rezolve o problema, nu se lasa dusi de emotii nici de furie. Nu reactioneaza sub impuls ci tind sa observe situatia detasat. Sunt excelenti negociatori si deschisi spre comunicare. Aerul este capabil sa depaseasca toate blocajele si aduce improspatare acolo unde era tensiune inainte. Gasesc solutii ingenioase. Se adapteaza repede daca asa cere "problema".
Cand este in dizarmonie: Exagerarea elementului aer te transforma intr-o persoana care traieste in lumea fantastica a viselor utopice si isi fixeaza scopuri irealiste. Produsul final sunt intelectualii atotstiutori care au raspuns pentru orice chiar daca nu se pricep in domeniul in cauza. Supra-rationalizeaza lucrurile, nu fac nimic fara sa se gandeasca si sa se razgandeasca de 100 de ori. Isi neglijeaza sanatatea. Au senzatia ca sunt genii neintelese. Superficialitate emotionala, agitatie si blocarea linistii interioare.
In dragoste: se entuziasmeaza usor si sunt victimele "seductiei intelectuale" realizate prin cuvinte si idei, fantezii. Sunt maestrii in flirt, deoarece dau replici inteligente si sunt fiinte foarte sociabile. Desi isi exprima in mod deschis dragostea, niciodata nu vor face scene pasionale sau crize de gelozie. Isi exprima sentimentele mai ales prin cuvinte si printr-o mare deschidere afectiva combinata cu detasare. Considera ca cea mai mare dovada de dragoste este sa lasi libertate celuilalt. Se plictisesc repede si au nevoie de un partener care se stie mereu reinventa si cu care pot sa comunice despre orice. Sunt amanti plini de imaginatie si foarte bine documentati informational despre tot in materie de sex.


garbo015269
Postat pe 21 Septembrie 2009 09:24
.............. -femeia varsator este sensibila si are un puternic intelect. Este chiar deosebit de intelectuala. Prietenii o stimuleaza iar daca ii place societatea este foarte vesela si accepta cu placere o invitatie in ultima clipa de la prieteni.....


............. -Fiind o umanista pura, o intereseaza toate problemele lumii. O vom intlni in primele rnduri in lupta pentru dreptate si intotdeauna de partea celor napastuiti. Intelege suferinta celorlalti, dar nu este binefactatorul care cere rasplata si dragoste. Se adnceste att de mult in munca inct uita de cele mai multe ori oamenii pentru care se zbate. Distanta aceasta este prezenta pna si in problemele mai intime. Inainte de toate are curajul propriilor ei convingeri pe care nu le tradeaza niciodata. Daca un proiect esueaza, nu dispera pentru ca este sigura ca din greseli se poate invata, ba mai mult, nu sufera succesul obtinut prea usor. Este fascinanta, distractiva, plina de fantezie, dar poate si foarte incapatinata.......
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 10:00
femeia varsator isi revendica independenta si lupta ca aceasta sa-i fie respectata dar ofera in schimb corectitudine ,daruire ,si echilibrul relatiei.
mino2009
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:16
De la: mino2009, la data 2009-09-22 20:16:44femeia varsator isi revendica independenta si lupta ca aceasta sa-i fie respectata dar ofera in schimb corectitudine ,daruire ,si echilibrul relatiei.
nu stiu cine esti, dar ai postat bine, asa e..numa, ca nu e respectata, si multi, nu o inteleg, desi e foarte sincera,, chiar proasta de sincera, si in lumea asta nu trebuie sa fii asa. daca minti, esti mai inteles, si mai bagat in seama.
ykyana
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:21
mai femeie multiconturi, tu faci de ras zodia ta
pik_nik
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:24
Eu vreau sa-mi cer scuze.
Micass
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:26
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 20:24:12mai femeie multiconturi, tu faci de ras zodia ta
asta e la adresa mea? sa inteleg?
ykyana
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:27
De la: yka, la data 2009-09-22 20:27:05
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 20:24:12mai femeie multiconturi, tu faci de ras zodia ta
asta e la adresa mea? sa inteleg?
daca da, te rog da-mi si mie conturile care zici ca le am si nu stiu ok?
ykyana
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:28
la cum intelegi tu, in gura, ca si cucu', crezi ce vrei, ca de simtit...
pik_nik
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:30
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 20:30:54la cum intelegi tu, in gura, ca si cucu', crezi ce vrei, ca de simtit...
[/quote sincer vreau, de ce nu-mi spui? eu nu am alt cont, tocmai am spus, cineva se foloseste de contul meu, nu stiu de ce, si ce vrea, jur,
ykyana
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:34
auzi mai "femeie", daca esti asa nevinovata da' ti s-a pus pata pe mine, cu cainele meu ce ai? ce ti-a facut?
pentru cei care nu inteleg, la o poza cu catelusa mea a postat comentariul "o alta javra"...
pik_nik
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:39
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 20:24:12mai femeie multiconturi, tu faci de ras zodia ta
si ma rog sa ai si tu cite conturi zici ca am. daca esti atit de sigur si corect, da-mi macar unul din ele, sa vad si eu clona mea ok? cu toate scuzele de rigoare, dar sint acuzata pe nedrept
ykyana
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:40
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 20:39:16auzi mai "femeie", daca esti asa nevinovata da' ti s-a pus pata pe mine, cu cainele meu ce ai? ce ti-a facut?
pentru cei care nu inteleg, la o poza cu catelusa mea a postat comentariul "o alta javra"...
auzi? deci tu crezi ca mi s-a pus pata pe tine? de ce? jur, ca nici nu m-am gindit la asa ceva, doar ca am vazut cum si ce postezi, am apreciat felul, si vad ca am gresit. scuze, daca am gresit, si cred ca am gresit, nu te-am apreciat cum trebuie, . de multe ori aspectul inseala vad. si cu, cateaua da, am spus la draci, am vr sa simti durerea, de pot sa zic asa, cum e cind esti acuzat pe nedrept,. oricum sincer eu i-mi cer scuze pt tot ce am gresit, desi nyu vad ce. asta e, sunt inteleasa rau, sint vaca, nu? asa sunt vacile, multumesc, pacat ca nu am lapte, ca asi mai vinde,
ykyana
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:49
De la: yka, la data 2009-09-22 20:49:14
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 20:39:16auzi mai "femeie", daca esti asa nevinovata da' ti s-a pus pata pe mine, cu cainele meu ce ai? ce ti-a facut?
pentru cei care nu inteleg, la o poza cu catelusa mea a postat comentariul "o alta javra"...
auzi? deci tu crezi ca mi s-a pus pata pe tine? de ce? jur, ca nici nu m-am gindit la asa ceva, doar ca am vazut cum si ce postezi, am apreciat felul, si vad ca am gresit. scuze, daca am gresit, si cred ca am gresit, nu te-am apreciat cum trebuie, . de multe ori aspectul inseala vad. si cu, cateaua da, am spus la draci, am vr sa simti durerea, de pot sa zic asa, cum e cind esti acuzat pe nedrept,. oricum sincer eu i-mi cer scuze pt tot ce am gresit, desi nyu vad ce. asta e, sunt inteleasa rau, sint vaca, nu? asa sunt vacile, multumesc, pacat ca nu am lapte, ca asi mai vinde,

esti dusa rau!
rica_mld
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:58
De la: yka, la data 2009-09-22 20:49:14
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 20:39:16auzi mai "femeie", daca esti asa nevinovata da' ti s-a pus pata pe mine, cu cainele meu ce ai? ce ti-a facut?
pentru cei care nu inteleg, la o poza cu catelusa mea a postat comentariul "o alta javra"...
auzi? deci tu crezi ca mi s-a pus pata pe tine? de ce? jur, ca nici nu m-am gindit la asa ceva, doar ca am vazut cum si ce postezi, am apreciat felul, si vad ca am gresit. scuze, daca am gresit, si cred ca am gresit, nu te-am apreciat cum trebuie, . de multe ori aspectul inseala vad. si cu, cateaua da, am spus la draci, am vr sa simti durerea, de pot sa zic asa, cum e cind esti acuzat pe nedrept,. oricum sincer eu i-mi cer scuze pt tot ce am gresit, desi nyu vad ce. asta e, sunt inteleasa rau, sint vaca, nu? asa sunt vacile, multumesc, pacat ca nu am lapte, ca asi mai vinde,
stii uneori ciinii te inteleg mai bine,, numa ca eu nu am in casa, pt ca am prea multi in jurul meu, desi la rau eu dau bine, de vr sa intelegi ce zic, asta e, in viata am doar de tras ponoase, desi nu merit
ykyana
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:58
De la: rica_mld, la data 2009-09-22 20:58:15
De la: yka, la data 2009-09-22 20:49:14
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 20:39:16auzi mai "femeie", daca esti asa nevinovata da' ti s-a pus pata pe mine, cu cainele meu ce ai? ce ti-a facut?
pentru cei care nu inteleg, la o poza cu catelusa mea a postat comentariul "o alta javra"...
auzi? deci tu crezi ca mi s-a pus pata pe tine? de ce? jur, ca nici nu m-am gindit la asa ceva, doar ca am vazut cum si ce postezi, am apreciat felul, si vad ca am gresit. scuze, daca am gresit, si cred ca am gresit, nu te-am apreciat cum trebuie, . de multe ori aspectul inseala vad. si cu, cateaua da, am spus la draci, am vr sa simti durerea, de pot sa zic asa, cum e cind esti acuzat pe nedrept,. oricum sincer eu i-mi cer scuze pt tot ce am gresit, desi nyu vad ce. asta e, sunt inteleasa rau, sint vaca, nu? asa sunt vacile, multumesc, pacat ca nu am lapte, ca asi mai vinde,
mai dusa ca tine nu cred
esti dusa rau!
ykyana
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:03
Cred ca s-a nascut prematur. N-are cum sa fie in zodie cu mine.
Micass
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:05
De la: Micass, la data 2009-09-22 21:05:01Cred ca s-a nascut prematur. N-are cum sa fie in zodie cu mine.
ce sa zic, tu esti vedeta nu? ce buni sint unii, cind ataca si nu stiu ce
ykyana
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:08
Pai cam da. Cam sunt vedeta. Imi pare rau pentru tine.
Micass
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:10
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 20:39:16auzi mai "femeie", daca esti asa nevinovata da' ti s-a pus pata pe mine, cu cainele meu ce ai? ce ti-a facut?
pentru cei care nu inteleg, la o poza cu catelusa mea a postat comentariul "o alta javra"...
scuze, totusi te mai rog odata, daca esti atit de drept, dami, conturile din care mai vb cu mine si eu nu stiu, vrei? te rog ff mult
ykyana
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:11
De la: Micass, la data 2009-09-22 21:10:24Pai cam da. Cam sunt vedeta. Imi pare rau pentru tine.
sa fii sanatoasa draga, dar nu te lua de cine nu cunosti, ca asa a-si putea zice si eu nu stiu ce la adresa persoanei tale,
ykyana
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:13
De la: yka, la data 2009-09-22 21:11:24
De la: pik_nik, la data 2009-09-22 20:39:16auzi mai "femeie", daca esti asa nevinovata da' ti s-a pus pata pe mine, cu cainele meu ce ai? ce ti-a facut?
pentru cei care nu inteleg, la o poza cu catelusa mea a postat comentariul "o alta javra"...
scuze, totusi te mai rog odata, daca esti atit de drept, dami, conturile din care mai vb cu mine si eu nu stiu, vrei? te rog ff mult

imi place ca esti perseverent a
rica_mld
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:14
De la: mino2009, la data 2009-09-22 20:16:44femeia varsator isi revendica independenta si lupta ca aceasta sa-i fie respectata dar ofera in schimb corectitudine ,daruire ,si echilibrul relatiei.



completez

Zodia Varsator
20 ianuarie - 18 februarie
Caracteristica generala a zodiei Varsator: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Varsator: Aer
Calitate definitorie pentru zodia Varsator: semn Fix (stabilitate)

Planetele si zodia Varsator

Planeta guvernatoare: Uranus
Planeta carierei profesionale: Pluton
Planeta dragostei: Venus
Planeta cstigurilor financiare: Neptun
Planeta sanatatii si a muncii: Luna
Planeta casei si a familiei: Venus
Culorile zodiei Varsator: albastru, bleumarin, gri
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Varsator: opal, safir, obsidian
Metale caracteristice pentru zodia Varsator: plumb
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Varsator: sambata

Principalele calitati ale zodiei Varsator: capacitate intelectuala, calitati de comunicare, capacitate de a ntelege notiuni abstracte
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Varsator: sa cunoasca si sa promoveze noul
Defecte ale nativului din zodia Varsator: idei fixe, spirit rebel, atitudine distanta

Relatii ntre zodia Varsator si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Gemeni, Balanta
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Leu, Scorpion
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Scorpion
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Leu
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Gemeni
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Balanta, Capricorn
Personalitatea zodiei Varsator
Nativul Varsator este imprevizibil, imaginativ, dornic sa si dezvolte ideile. Poate fi o fire rebela si rece. Este un om neobisnuit. Planeta Uranus, care l patroneaza, i confera vioiciune si originalitate. Nativul Varsator este activ, deloc plicticos. Are multe idei bune. Este atras de tot ceea ce este vechi, tainic si indescifrabil.

Nativul Varsator este un progresist. Pentru el, viitorul a nceput deja. Desi este individualist, i place societatea, n care straluceste. Apreciaza modul modern de viata si progresul nseamna totul pentru el.

Soarele prost aspectat indica ncordare si instabilitate. Ciudateniile lui l fac pe nativul din Varsator sa para excentric. Din cauza modului lui contradictoriu de a gndi si simti, ia uneori decizii incorecte si este deseori nedrept n aprecieri.

Sanatate : Nativul din Varsator este predispus la boli ale inimii, spatelui, circulatiei sanguine (n special varice). Este vulnerabil la schimbarile de vreme si are nervi sensibili.


toate cele bune,pe curand..
garbo015269
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:20
De la: garbo015269, la data 2009-09-23 15:20:03
De la: mino2009, la data 2009-09-22 20:16:44femeia varsator isi revendica independenta si lupta ca aceasta sa-i fie respectata dar ofera in schimb corectitudine ,daruire ,si echilibrul relatiei.



completez

Zodia Varsator
20 ianuarie - 18 februarie
Caracteristica generala a zodiei Varsator: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Varsator: Aer
Calitate definitorie pentru zodia Varsator: semn Fix (stabilitate)

Planetele si zodia Varsator

Planeta guvernatoare: Uranus
Planeta carierei profesionale: Pluton
Planeta dragostei: Venus
Planeta cstigurilor financiare: Neptun
Planeta sanatatii si a muncii: Luna
Planeta casei si a familiei: Venus
Culorile zodiei Varsator: albastru, bleumarin, gri
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Varsator: opal, safir, obsidian
Metale caracteristice pentru zodia Varsator: plumb
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Varsator: sambata

Principalele calitati ale zodiei Varsator: capacitate intelectuala, calitati de comunicare, capacitate de a ntelege notiuni abstracte
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Varsator: sa cunoasca si sa promoveze noul
Defecte ale nativului din zodia Varsator: idei fixe, spirit rebel, atitudine distanta

Relatii ntre zodia Varsator si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Gemeni, Balanta
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Leu, Scorpion
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Scorpion
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Leu
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Gemeni
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Balanta, Capricorn
Personalitatea zodiei Varsator
Nativul Varsator este imprevizibil, imaginativ, dornic sa si dezvolte ideile. Poate fi o fire rebela si rece. Este un om neobisnuit. Planeta Uranus, care l patroneaza, i confera vioiciune si originalitate. Nativul Varsator este activ, deloc plicticos. Are multe idei bune. Este atras de tot ceea ce este vechi, tainic si indescifrabil.

Nativul Varsator este un progresist. Pentru el, viitorul a nceput deja. Desi este individualist, i place societatea, n care straluceste. Apreciaza modul modern de viata si progresul nseamna totul pentru el.

Soarele prost aspectat indica ncordare si instabilitate. Ciudateniile lui l fac pe nativul din Varsator sa para excentric. Din cauza modului lui contradictoriu de a gndi si simti, ia uneori decizii incorecte si este deseori nedrept n aprecieri.

Sanatate : Nativul din Varsator este predispus la boli ale inimii, spatelui, circulatiei sanguine (n special varice). Este vulnerabil la schimbarile de vreme si are nervi sensibili.


toate cele bune,pe curand..
mino2009
Postat pe 25 Septembrie 2009 08:56
imi plac completarile tale legate de caracteristicile zodiei dar la casatorie nu prea pare sa fim compatibili cu leul. eu sunt casatorita cu un leu de 15 ani dar avem caractere diferite si de compatibilitate nu prea poate fi vorba mai ales acum cand acea "dragoste nebuna"de inceput s-a mai stins si ar fi trebuit sa ramana altceva frumos in loc. oi fi eu exceptia zodiei?
mino2009
Postat pe 25 Septembrie 2009 09:07
VARSATOR = sml-love0049: deci ?
yavrum
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
leii la putere 36 De la: yram 10 Iunie 2013 16:07
hor(ibil)oscop 26 De la: Tiffany 11 Octombrie 2009 09:22
Ce parerea aveti despre relatia dintre zodiile berbec si gemeni? 12 De la: garbo_472671 30 Ianuarie 2018 15:44
doinapysy 11 De la: garbo252762 5 Decembrie 2011 10:47
mama si baiat 19 De la: fleurdelis 18 Septembrie 2010 15:37
Setari Cookie-uri