ati fost vreodata infiorator de singuri de ziua voastra?

cioc,

naspa..

se pare ca ai lipici la d-astia.
dar daca te incazeste cu ceva, sa stii ca si tata,pe la vreo 28 de ani... s-a logodit cu una sarica,desi era insurat..



unde pui ca ne-am pomenit cu ea si mamitica ei la noi acasa,da' le-a rezolvat mama ....oho..
l-a intrebat mama: de ce I?
raspuns:tu n-ai vazut cat e de frumoasa? si mort daca eram, ma sculam...

mama bombanea la bucatarie:
adevaru' e ca e frumoasa rau,mie cand am vazut-o mi s-a taiat respiratia!

Doamneeee! ce parinti zapaciti am avut....
iasomia
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:20
vezi ce faci cu bautura aia,nu o mai lasa iar sa-si faca mendrele...
iasomia
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:23
De la: iasomia, la data 2009-10-30 16:23:02vezi ce faci cu bautura aia,nu o mai lasa iar sa-si faca mendrele...


nu am reusit sa beau decat 1/4 pahar lichior de ciocolata.
nu m-am m imbatat serios de cand m-a lasat s. ,........ m-a gasit mama si cu cea m mare tristete, revolta si ingrijorare m-a intrebat:,,Adino, ce faci tu cu viata ta?"
Recunosc, vorbele astea m-au trezit.
Nu doar din betie.
M-am adunat cat de cat si am inceput sa-mi pun ordine in viata.

Daca a fost vreodata ceva bun in mine, ca femeie, s. a luat cu el.
Nu m sunt aceeasi.
Draga mea, tu ma certai m acum vreo 6 luni, ca sunt prea dura cu politistul si cu politica lui de urmarire generala.
Vezi acum ce mi-a facut?
seara faina!
double_chock
Postat pe 31 Octombrie 2009 19:49
cioc,

eeee,ma faci sa ma duc sa caut topicul...adicatelea politistu' e amantu' insurat?

ia ca ma duc sa caut topicul ala ,si daca eu te cert,iti fac cinste,da' daca-i invers,ha?

bine mai adina,atat mai tii tu minte din tot ce am vorbit noi pe topicele tale?
in cazu' tau inseamna ca nu am fost de leac,nu ma mai bag la suferinte d-astea adanci.

in rest,ma bucur ca nu ai baut,bravo....
iasomia
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:02
De la: iasomia, la data 2009-10-31 20:02:04cioc,

eeee,ma faci sa ma duc sa caut topicul...adicatelea politistu' e amantu' insurat?

ia ca ma duc sa caut topicul ala ,si daca eu te cert,iti fac cinste,da' daca-i invers,ha?

bine mai adina,atat mai tii tu minte din tot ce am vorbit noi pe topicele tale?
in cazu' tau inseamna ca nu am fost de leac,nu ma mai bag la suferinte d-astea adanci.

in rest,ma bucur ca nu ai baut,bravo....


cum e?
cine face cinste? eu? tu?
te salut?
double_chock
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:10
pai..cam tu...vezi ca l-am ridicat,bomban acolo ca trecutul nu se povesteste.

noi sa fim sanatoase...
iasomia
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:14
De la: iasomia, la data 2009-10-31 20:14:47pai..cam tu...vezi ca l-am ridicat,bomban acolo ca trecutul nu se povesteste.

noi sa fim sanatoase...


Asa e.....
Toate trec...
double_chock
Postat pe 4 Noiembrie 2009 13:31
...double_chock....nu merita sa-ti bati joc de viata ta pentru un barbat....

...nu esti nici prima si nici ultima de care si-a batut joc un barbat in momente dificile...majoritatea din cele divortate avem cam aceeasi poveste....este greu, dar viata merge inainte si merita sa fie traita....

....poate gasesti pe altcineva care sa te merite....daca nu-l gasesti- paguba-n ciperci...

...eu am ramas singura, cu doi copii de crescut ...operata...probleme cu parintii...si am mers mai departe...
creda-ma, nici un barbat nu merita nici o lacrima din ochii tai frumosi...
daria_
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:37
...3 ani la rand nu si-a amintit nimeni ca este ziua mea - nici macar eu...nu s-a rupt cerul...nu s-a terminat lumea....
daria_
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:39
....iooooiiiii....ziua mea....asta e o dorintza foarte veche sa nu-si aduca nimeni aminte ca e ziua mea.....si s-a intamplat minunea saptamana trecuta (duminica)....nu stiu cum s-a intamplat sa raman singura singurica acasa...ei......am considerat-o ca fiind ziua mea....vreau sa spun ca am 4 copii ...va da-ti seama ce a insemnat pt mine asta treaba....offff....oare cand se v-a mai intampla?.....dar sincer ....voi care suferitzi ca nu-si aduce nimeni aminte de ziua voastra ....faceti-va ziua placuta....(daca noi nu ne gandim la noi - nu se gandeste nimeni) .....
l_flory
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:56
alexal
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:03
...ce e?....
l_flory
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:06
cini e????????
nazirra
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:12
io???
zambila
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:18
eu... nuci nu vreau sa ma gandesc la asa ceva!
alexal
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:18
.....la ce nu vrei sa te gandesti alexa?.....te referi la postarea mea?....daca nu ....sorry...
l_flory
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:20
zambila
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:23
sa fii singur de ziua ta... mi se pare ingrozitor!
alexal
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:27

nu ti se pare, chiar este
zambila
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:33
.....iooiiii....alexa ce dragutza esti eu sunt o persoana care are familie mare; fratzi(3),nepotzi(6),parintzi ,care sunt in fiecare zi in preajma mea.....plus copii mei...iti dai seama ....sa-ti vina in fiiiiecare zi la tine cu cei mici(3)plus ai tai.....ioooiiiii.....mor....

si am specificat mai sus ca acea duminica am luat-o drept ziua mea.....si daca se intampla sa fi fost chiar ziua mea ....
no problem....sincer chiar am nevoie de o zi ca asta ......poate sunt eu mai dar ....
l_flory
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:37
sper sa nu mi se intample niciodata...
alexal
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:38
...asa sa fie ale ....eu sunt bine si asa ....
l_flory
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:40
...aaa.....scuza-ma ALEXA..."LA MULTI ANI" si tot ce -ti doresti de la viatza...
l_flory
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:49
multumesc frumos flory! va pup pe toate!
alexal
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:55
De la: daria_pet, la data 2009-11-04 14:37:38...double_chock....nu merita sa-ti bati joc de viata ta pentru un barbat....

...nu esti nici prima si nici ultima de care si-a batut joc un barbat in momente dificile...majoritatea din cele divortate avem cam aceeasi poveste....este greu, dar viata merge inainte si merita sa fie traita....

....poate gasesti pe altcineva care sa te merite....daca nu-l gasesti- paguba-n ciperci...

...eu am ramas singura, cu doi copii de crescut ...operata...probleme cu parintii...si am mers mai departe...
creda-ma, nici un barbat nu merita nici o lacrima din ochii tai frumosi...


Saru' mana....
double_chock
Postat pe 4 Noiembrie 2009 20:45
De la: double_chock, la data 2008-11-02 11:31:20Miercuri, pe 29 octombrie, am implinit 24 de ani.
Am fost singura, izolata de toti prietenii, am ramas in casa.
Simt ca nu mai am pentru ce sa traiesc.
M-am saturat sa lupt pentru nevoile zilnice, nu mai am vise, nu ma mai respect.
Si imi e dor de mine in primul rand, cea care eram inainte de a-l cunoaste pe Sorin.
Ma bucuram de tot ceea ce se intampla in jurul meu, imi traiam viata cu drag, cu energie si aveam si timp si chef pentru toate: serviciu,facultate, prieteni, familie. acum lucrurile s-au schimbat: nu mai am chef nici macar de mine. Daca as putea sa mor, ar fi ok.
Nu ma pot decide asupra sinuciderii, dar au fost momente inviata mea cand eram aproape, aproape. Nici nu iti dai seama cand si cum o faci, pur si simplu, o faci doar ca nu mai simti durere.
Ma gandesc f mult la moarte, dar nu stiu de ce dracu sunt atat de prudenta cand traversez strada sau cand ma apropii de calea ferata. de unde sentimentul asta de conservare?
pentru mine Sorin era totul si, desi inca il mai iubesc si chiar foarte mult ( trist, dar adevarat!), mi-e greu sa uit.
Mie-e greu sa uit ca m-a tradat atunci cand mi-a fost mai greu in viata. eram intr-o situatie f nasoala cu serviciul, facultatea, in plus mama era internata in spital ( i-au scos rinichiul stang si o coasta,aveam grija de toti: de tata, de bunici, de mama si de el.
Iar el pleca la Pitesti dupa o femeie mai in varsta cu 10 ani, casatorita cu un copil.
Faptul ca m-a inselat ar putea fi tolerabil, dar a adus-o in casa mea, atunci cand mie imi ardea sufletul de grija mamei, atunci cand eu dormeam chinuita pe coridoarele spitalului Panduri. Nu i-am cerut sa faca nimic: le duceam eu in spate pe toate, nu l-amtrimisd in locul meu la serviciu sau la facultate, nu a venit macar o data la mama. trebuia doar sa nu ma supere.
am cazut rau: am facut o depresie puternica, si desi nu m-am drogat sau prostituat, am luat-o razna rau si sunt constienta de asta.
Un sentiment de nonvaloare personala inconjoara toata aceasta poveste.Adica nu ma mai respect.

Ati putea rade, dar m-as fi simtit m bine daca m-ar fi inselat CU O SUPERBA BLONDA DE 17-20 DE ANI, O ADOLESCENTA FARA MINTE SAU CEVA IN GEN.
DAR NU, EL A FACUT-O CU O FEMEIE TRECUTA.usor vulgara, stearsa, fara pregatire, fara nimic, iar eu sunt totusi, dna profesoara, si am doar 24 de ani.

A.....
Vorbeam de aniversarea mea.........
Mda.......
pe 30 ianuarie el a implinit 29 de ani.
Din toata saracia mea, si in ciuda tuturor problemelor mele, i-am aranjat o masa si i-am chemat cativa prieteni.
Nici macar nu m-a privit cand i-am adus tortul.
ce a urmat este extreem de rusinos, umilitor pt mine ca femeie, iar de durere nici nu pot sa vorbesc....E crunta.

M-am adunat pe ultima suta de m, si desi nu vroiam sa ma mai duc la facultate, eram anul IV, am reusit s-o termin a III a, cu 9,37.
dar eu tot nefericita sunt.pentru ca nu mai am vise, nu m am pt ce sa lupt.nu m ini doresc nimic.

pai tu in loc sa faci o rugaciune la Dumnezeu sa te ajute in viata.Te gandesti ca prin sinucidere gasesti solutiii,acolo te asteapta cu drag diavolii ca sa te ia in primire.Eu zic ca daca un om s-a saturat de saracia sufleteasca sau materiala sa se roage la Dumnezeu sa ii imbuneze viata...
irina31
Postat pe 4 Noiembrie 2009 21:34
[quote name='moment31' date='2009-11-04 21:34:32'
De la: moment31, la data 2009-11-01 22:44:38

am fost la biserica la slujba.Si l-am rugat pe duhovnicul meu sa mi-o traga ca sa ma ajute Dumnezeu si el a zis sa continui si cu altii.Si nu l-am mai vazut pe preotul ala gras si antipatic ca am auzit ca are si amanta.L-am spus la un preot,ce m-a facut el pe mine,ca cica sa nu mai invat oamenii de bine,am avut eu dreptate ca ala capul lui dracula.....si cica de barbat sa ascult si pe copii sa ii bat.Pai preotul ala era tampit rau,am zis ca daca nu ma satisface eu sar si il iau de barba.Ca invata oamenii doar tampenii,sper sa zboare din biserica aia sa nu mai trebuiasca sa ii mai vad mutra aia de dobitoc......Sa se duca la o biserica de satanisti ca doar lui satana ii slujeste...........

pik_nik
Postat pe 4 Noiembrie 2009 21:36
De la: double_chock, la data 2008-11-02 11:31:20Miercuri, pe 29 octombrie, am implinit 24 de ani.
Am fost singura, izolata de toti prietenii, am ramas in casa.
Simt ca nu mai am pentru ce sa traiesc.
M-am saturat sa lupt pentru nevoile zilnice, nu mai am vise, nu ma mai respect.
Si imi e dor de mine in primul rand, cea care eram inainte de a-l cunoaste pe Sorin.
Ma bucuram de tot ceea ce se intampla in jurul meu, imi traiam viata cu drag, cu energie si aveam si timp si chef pentru toate: serviciu,facultate, prieteni, familie. acum lucrurile s-au schimbat: nu mai am chef nici macar de mine. Daca as putea sa mor, ar fi ok.
Nu ma pot decide asupra sinuciderii, dar au fost momente inviata mea cand eram aproape, aproape. Nici nu iti dai seama cand si cum o faci, pur si simplu, o faci doar ca nu mai simti durere.
Ma gandesc f mult la moarte, dar nu stiu de ce dracu sunt atat de prudenta cand traversez strada sau cand ma apropii de calea ferata. de unde sentimentul asta de conservare?
pentru mine Sorin era totul si, desi inca il mai iubesc si chiar foarte mult ( trist, dar adevarat!), mi-e greu sa uit.
Mie-e greu sa uit ca m-a tradat atunci cand mi-a fost mai greu in viata. eram intr-o situatie f nasoala cu serviciul, facultatea, in plus mama era internata in spital ( i-au scos rinichiul stang si o coasta,aveam grija de toti: de tata, de bunici, de mama si de el.
Iar el pleca la Pitesti dupa o femeie mai in varsta cu 10 ani, casatorita cu un copil.
Faptul ca m-a inselat ar putea fi tolerabil, dar a adus-o in casa mea, atunci cand mie imi ardea sufletul de grija mamei, atunci cand eu dormeam chinuita pe coridoarele spitalului Panduri. Nu i-am cerut sa faca nimic: le duceam eu in spate pe toate, nu l-amtrimisd in locul meu la serviciu sau la facultate, nu a venit macar o data la mama. trebuia doar sa nu ma supere.
am cazut rau: am facut o depresie puternica, si desi nu m-am drogat sau prostituat, am luat-o razna rau si sunt constienta de asta.
Un sentiment de nonvaloare personala inconjoara toata aceasta poveste.Adica nu ma mai respect.

Ati putea rade, dar m-as fi simtit m bine daca m-ar fi inselat CU O SUPERBA BLONDA DE 17-20 DE ANI, O ADOLESCENTA FARA MINTE SAU CEVA IN GEN.
DAR NU, EL A FACUT-O CU O FEMEIE TRECUTA.usor vulgara, stearsa, fara pregatire, fara nimic, iar eu sunt totusi, dna profesoara, si am doar 24 de ani.

A.....
Vorbeam de aniversarea mea.........
Mda.......
pe 30 ianuarie el a implinit 29 de ani.
Din toata saracia mea, si in ciuda tuturor problemelor mele, i-am aranjat o masa si i-am chemat cativa prieteni.
Nici macar nu m-a privit cand i-am adus tortul.
ce a urmat este extreem de rusinos, umilitor pt mine ca femeie, iar de durere nici nu pot sa vorbesc....E crunta.

M-am adunat pe ultima suta de m, si desi nu vroiam sa ma mai duc la facultate, eram anul IV, am reusit s-o termin a III a, cu 9,37.
dar eu tot nefericita sunt.pentru ca nu mai am vise, nu m am pt ce sa lupt.nu m ini doresc nimic.

Frate De-ti este sufletul zdrobit de cumplitele sarcinii vietii si nimeni nu se apropie de tine,pentru ca sa ti le ridice,intra in biserica Domnului si cere de la El izbavire prin Rugaciune. De-ti simti inima pustiee de orice adevarata bucurie,in mijlocul tuturor inselaciunilor lumei acestei,vino inaintea altarului,cazi in genunchi si te roaga. Esti apucat napraznic de valul deznajduirii din princina rautatii oamenilor,care din toate partile te inconjoara,tu nu sta nici o clipa cu sufletul nelucrator, ci TE Roaga. .. Tot,tot ce te striveste,pacatul tau sau al altora,slabiciunea,ispita,,boala sau saracia,numai cu un suflet puternic luminat prin rugaciune,poate fi inlaturat. DECI TE ROAGA.. Rugaciunea este pentru sufletul tau aceea ce este respirarea pentru trup,aerul si aripile pentru pasari,apa pentru pesti. FARA O RUGACIUNE FERBINTE,SMERITA SI STARUITOARE,NU ESTE CU PUTINTA SA SA TRAIM SI SA BIRUIM DURERILE IN MIJLOCUL LUMII.,ATATA TRAIM CAT NE RUGAM. De aceea ,iubite frate oricate ori treci pasii tai pe dinaintea unei Biserici deschise,nu trece nepasator mai departe si nici nu te multumi numai cu o singura cruce mecanica,facuta pe chipul tau,ci intra inauntrul ei,aprinde o lumanare smerit in fata Altarului si cazi in genunchipentru o clipa in fata indurarii Domnului care locuieste intransul si vei vedea cum pe data te vei ridica Luminat si Mantuit,de ajutorul Celui care este DUMNEZEUL TAU.. ASA FRATE NU UITA CA TOATA INTELEPCIUNEA VIETII STA CUPRINSA TRAINIC IN ACESTE TREi CUVINTE... ROAGA-TE,, ROAGA-TE, ROAGA-TE.Si munceste cu spor si cinstit ori de cate ori vei fii randuit.Noi rugam pe Dumnezeu sa te binecuvanteze cu sanatate trupeasca si sufleteasca cu belsug si pace.[/quote][/quote][/quote] MANASTIREA TISMANA
irina31
Postat pe 4 Noiembrie 2009 21:37
De la: daria_pet, la data 2009-11-04 14:37:38...double_chock....nu merita sa-ti bati joc de viata ta pentru un barbat....

...nu esti nici prima si nici ultima de care si-a batut joc un barbat in momente dificile...majoritatea din cele divortate avem cam aceeasi poveste....este greu, dar viata merge inainte si merita sa fie traita....

....poate gasesti pe altcineva care sa te merite....daca nu-l gasesti- paguba-n ciperci...

...eu am ramas singura, cu doi copii de crescut ...operata...probleme cu parintii...si am mers mai departe...
creda-ma, nici un barbat nu merita nici o lacrima din ochii tai frumosi...
Draga mea, sunt cu totul si cu totul de acord cu Daria! Mai, pur si simplu, votez pentru !
Nathaly_Albu
Postat pe 4 Noiembrie 2009 23:08
De la: alexal, la data 2009-11-04 15:38:15sper sa nu mi se intample niciodata...


O sa ti se intample...
Nathaly_Albu
Postat pe 4 Noiembrie 2009 23:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 5 De la: fotografevenimente 24 Martie 2017 10:10
Nu multe 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:15
o lume nebuna si eu la fel.. 249 De la: Sal_a_toi 2 Noiembrie 2011 12:44
simt ca inebunesc si singura nu o sa i-au o decizie corecta 8 De la: art77 21 Noiembrie 2008 15:00
...voi ce ne-ati crescut... 10 De la: tzontzonica 1 Noiembrie 2015 08:21
Setari Cookie-uri