Ziua magica in care am fost mireasa

Fetelor, haideti sa impartasim amintiri... Cum a fost ziua magica a nuntii voastre?

Eu nu sunt casatorita (inca ) si as vrea sa stiu cum v-ati simtit in ziua in care ati fost mirese. Cum a fost sa purtati rochia alba, sa fiti felicitate de toata lumea, cu alte cuvinte... sa fiti printese pentru o zi?

Ce rochie ati purtat? Cum v-ati coafat? Si mai ales... cum si in cat timp ati reusit sa organizati nunta? Va pupic si sper sa-mi raspundeti cat mai repede!
Panseluta
Postat pe 23 Decembrie 2008 14:15
a fost o zi de groaza.am planuit nunta in fuga in trei luni am si facuto.am alergat de ziceai ca sunt la cros .in ziua nuntii am inceput cu ghinioane,de dimineata am asteptat coafeza care a spus in ultimul moment ca nu poate ajunge la mine acasa si m-am dus eu la coafor,unde mam imbracar si coafat si machiat.putin mai tarziu a plecat sotul la nasi si pe drum sa defectat masina noastra de a trebuit sa o repare sotu in costum de ginerica.masa a fost foarte bogata si apreciata dar eu si sotul am fost asa de obositi ca nici nu am simtit ca este nunta noastra.m-am trezit 2 zi dupa nunta si am realizat ca a trecut nunta si eu nici nu am realizat.doar pe caseta m-am vazut .si eu cum aratam.
laura_novacesc
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:19
eu era inca la scoala respectiv in cls a xii si in plus am planificat nunta prea rpd ,nici nu ma pot vedea in perioada aia dimineata alergam apoi la scoala ,iar noaptea invatam in plus s-a spart oglinda ,noaptea a inceput ploaia ,cand m-au furat s-au ratacit cu masina si a doua zi dupa amieaza trebuia sa merg la scoala ca aveam examen si sa ma fii vazut atunci cu cocu de mireasa prin liceu ufffffffffffff
yavrum
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:17
nasoala
agitatie, falsitate, oboseala cat cuprinde - nasol. nu as mai trece prin asa ceva

Postat pe 11 Februarie 2009 18:21
Eu m-am distrat foarte tare la nunta mea! Am preferat sa dau niste bani in plus si am angajat un "wedding planner". Nu m-a intrebat nimeni nimic, am venit la mine la nunta ca invitata, si eu si sotul meu! Am dansat pana am facut basicute in talpi, am intretinut pe toata lumea pe ring si in sala. Am avut timp sa si mananc! A fost foarte frumos fara sa ma chinui cu nimic! Apropo de coafor, tot cea care s-a ocupat de tot mi-a adus acasa o coafeza care s-a ocupat de par si a stat si cand mi-a pus nasa voalul. Florareasa tot de la ea am avut-o. Nu m-a interesat cat a costat, nici in ziua de azi nu l-am intrebat pe sotul meu cat i-a platit! A meritat fiecare banut.
Verarmy_38
Postat pe 19 Februarie 2009 16:46
Poze?
Armyvero_38
Postat pe 19 Februarie 2009 18:35
army, esti sigur?
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Februarie 2009 18:55
De la: Panseluta, la data 2008-12-23 14:15:12Fetelor, haideti sa impartasim amintiri... Cum a fost ziua magica a nuntii voastre?

Eu nu sunt casatorita (inca ) si as vrea sa stiu cum v-ati simtit in ziua in care ati fost mirese. Cum a fost sa purtati rochia alba, sa fiti felicitate de toata lumea, cu alte cuvinte... sa fiti printese pentru o zi?

Ce rochie ati purtat? Cum v-ati coafat? Si mai ales... cum si in cat timp ati reusit sa organizati nunta? Va pupic si sper sa-mi raspundeti cat mai repede!


eu inca nu stiu cum este sa fi mireasa...anul acesta voi afla pe 3 octombrie..abia astept sa vad cum e si sa va impartasesc parerea mea dupa ...
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 01:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau prea mult??? 34 De la: Ioana007 7 Martie 2009 09:13
sunt disperata 28 De la: garbo194630 2 Aprilie 2012 00:57
Oare de ce sunt barbatii asa Smecheri? 46 De la: moment31 18 Octombrie 2009 14:48
barbat inselat 98 De la: DD_BB 1 Decembrie 2011 08:49
parere 7 De la: Laura_M 11 Octombrie 2010 16:18
Setari Cookie-uri