ati fost vreodata infiorator de singuri de ziua voastra?


Pikule, si eu am crezut in preoti... Ultimul a fost preot-calugar...M-a jumulit, practic, de 1000 roni... Dupa mintea lui, care stie doar sa primeasca, asta a fost o suma modice... Dupa mintea mea, care , cica, traieste in lumea reala, e o suma pe care am imprumutat-o de la banca...
Nathaly_Albu
Postat pe 4 Noiembrie 2009 23:41
ce catasi nathy la popa care iti cere bani pentru mijlocirea cu dumnezeu???? astia nu sunt popi credinciosi...astia sunt vanduti diavolului...offff, doamne...
tutankhamon
Postat pe 4 Noiembrie 2009 23:44


Rezulta de aici ca am fost proasta cazuta gramada... A, am uitat sa spun ca preotul -calugar respectiv, e cu aprox. 30 de ani mai tanar decat mine...
Nathaly_Albu
Postat pe 4 Noiembrie 2009 23:49
ssshhhht...taci nathy.....sa nu te auda nimenea...io te inteleg ca intr-un moment de cumpana am ajuns la una de facea farmece.....dar m-am trezit brusc atunci cand imi cerea bani si sa fac cercuri de sare la 12 noaptea in fata icoanei si a patru lumanari albe....am fugit mancand pamantul...tot ce trebuie sa faci este sa fii atenta de acum inainte...
tutankhamon
Postat pe 4 Noiembrie 2009 23:57


Nu, in principiu, n-am de ce sa tac! Si nu o sa tac niciodata, din pacate... Acum voi fi dura: sincer, imi bag picioarele in trogloditi ! Astia, trogloditii, sunt cei care, de regula, nu se implica, deci, nu voteaza...Sincer, imi pare rau ca am ajuns aici, dar constat ca nimeni nu se implica in nimic...
Nathaly_Albu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 00:20
l_flory
Postat pe 5 Noiembrie 2009 00:24
nathaly...ce zic eu si ce intelegi tu.....eu am zis sa taci ca sa nu rada lumea de tine, ca ai fost mare fraiera...te-a pacalit ala si ti-a luat si banii....si ai mai zis si ca ala era mai mare decat tine cu aprox 30 de ani....halal daca te pacaleste pe tine, la 45-50 de ani un popic facut pe puncte la manastirea glamboaca....
tutankhamon
Postat pe 5 Noiembrie 2009 00:29
Uneori satana ia si alte chipuri.
Ioana007
Postat pe 5 Noiembrie 2009 06:35
trist topic din pacate se intampla de multe ori....anul asta am fost si eu singura o jumate din ziua mea...o ora am bocit ca toanta...ma sunau saracutii mei parinti si nu ca nu le-am raspuns pentru ca nu vroi-am sa ma auda ca sunt suparata...dupa multi nervi si hotarata ca nu mai merge cu respectivul ma trezesc cu el la usa cu un buchet enorm de flori...si un inel de logotna mda nervii au ramas desi am acceptat inelul...;dar restul zilei i-am reprosat ca nu s-a straduit destul ca sa nu-mi strice ziua...
rodi_rdln
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:00
vezi?

uneori boii o iau inaintea carului...invatati sa aveti rabdare...
iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:11
ei, iaso, io am avut rabdare, da' se mai termina si aia...
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:16
da iaso
ai dreptate
rodi_rdln
Postat pe 5 Noiembrie 2009 10:44
rodi...
zambila..

sa fiti fericite, fetelor.
iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2009 11:13
multumesc la fel iaso
rodi_rdln
Postat pe 5 Noiembrie 2009 18:18
De la: Nathaly_Albu, la data 2009-11-05 00:20:08

Nu, in principiu, n-am de ce sa tac! Si nu o sa tac niciodata, din pacate... Acum voi fi dura: sincer, imi bag picioarele in trogloditi ! Astia, trogloditii, sunt cei care, de regula, nu se implica, deci, nu voteaza...Sincer, imi pare rau ca am ajuns aici, dar constat ca nimeni nu se implica in nimic...
garbo063904
Postat pe 5 Noiembrie 2009 18:28
De la: Nathaly_Albu, la data 2009-11-04 23:41:01
Pikule, si eu am crezut in preoti... Ultimul a fost preot-calugar...M-a jumulit, practic, de 1000 roni... Dupa mintea lui, care stie doar sa primeasca, asta a fost o suma modice... Dupa mintea mea, care , cica, traieste in lumea reala, e o suma pe care am imprumutat-o de la banca...
Am vorbim cu un barbat care isi are fiul la facultatea de Teologie.Si cica intr-o clasa de 30 si ceva de baieti este si o fata si baietii isi bate joc de saraca fata,o pisca de fund .si toti baietii vor sa devina preoti....Va da-ti seama ce preoti buni o sa aveti voi.......ca sa va dea sfaturi bune.........
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:54
De la: tutankhamon, la data 2009-11-04 23:44:02ce catasi nathy la popa care iti cere bani pentru mijlocirea cu dumnezeu???? astia nu sunt popi credinciosi...astia sunt vanduti diavolului...offff, doamne...
Am vorbim cu un barbat care isi are fiul la facultatea de Teologie.Si cica intr-o clasa de 30 si ceva de baieti este si o fata si baietii isi bate joc de saraca fata,o pisca de fund .si toti baietii vor sa devina preoti....Va da-ti seama ce preoti buni o sa aveti voi.......ca sa va dea sfaturi bune.........
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:55
De la: moment31, la data 2009-11-05 22:55:42
De la: tutankhamon, la data 2009-11-04 23:44:02ce catasi nathy la popa care iti cere bani pentru mijlocirea cu dumnezeu???? astia nu sunt popi credinciosi...astia sunt vanduti diavolului...offff, doamne...
[quote name='moment31' date='2009-11-05 22:43:43'Mi-am tras-o cu un barbat care isi are fiul la facultatea de Teologie.Si cica intr-o clasa de 30 si ceva de baieti este si o fata si baietii isi bate joc de saraca fata,o pisca de fund .si toti baietii vor sa devina preoti....Va da-ti seama ce preoti buni o sa aveti voi.......ca sa va dea sfaturi bune.........abia astept sa-mi pun si io fundul la piscat De la: moment31, la data 2009-11-01 22:44:38

am fost la biserica la slujba.Si l-am rugat pe duhovnicul meu sa mi-o traga ca sa ma ajute Dumnezeu si el a zis sa continui si cu altii.Si nu l-am mai vazut pe preotul ala gras si antipatic ca am auzit ca are si amanta.L-am spus la un preot,ce m-a facut el pe mine,ca cica sa nu mai invat oamenii de bine,am avut eu dreptate ca ala capul lui dracula.....si cica de barbat sa ascult si pe copii sa ii bat.Pai preotul ala era tampit rau,am zis ca daca nu ma satisface eu sar si il iau de barba.Ca invata oamenii doar tampenii,sper sa zboare din biserica aia sa nu mai trebuiasca sa ii mai vad mutra aia de dobitoc......Sa se duca la o biserica de satanisti ca doar lui satana ii slujeste...........
pik_nik
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:57
Am vorbim cu un barbat care isi are fiul la facultatea de Teologie.Si cica intr-o clasa de 30 si ceva de baieti este si o fata si baietii isi bate joc de saraca fata,o pisca de fund .si toti baietii vor sa devina preoti....Va da-ti seama ce preoti buni o sa aveti voi.......ca sa va dea sfaturi bune.........
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 23:06
De la: moment31, la data 2009-11-05 23:06:14[quote name='moment31' date='2009-11-05 22:43:43'Mi-am tras-o cu un barbat care isi are fiul la facultatea de Teologie.Si cica intr-o clasa de 30 si ceva de baieti este si o fata si baietii isi bate joc de saraca fata,o pisca de fund .si toti baietii vor sa devina preoti....Va da-ti seama ce preoti buni o sa aveti voi.......ca sa va dea sfaturi bune.........abia astept sa-mi pun si io fundul la piscat

De la: moment31, la data 2009-11-01 22:44:38

am fost la biserica la slujba.Si l-am rugat pe duhovnicul meu sa mi-o traga ca sa ma ajute Dumnezeu si el a zis sa continui si cu altii.Si nu l-am mai vazut pe preotul ala gras si antipatic ca am auzit ca are si amanta.L-am spus la un preot,ce m-a facut el pe mine,ca cica sa nu mai invat oamenii de bine,am avut eu dreptate ca ala capul lui dracula.....si cica de barbat sa ascult si pe copii sa ii bat.Pai preotul ala era tampit rau,am zis ca daca nu ma satisface eu sar si il iau de barba.Ca invata oamenii doar tampenii,sper sa zboare din biserica aia sa nu mai trebuiasca sa ii mai vad mutra aia de dobitoc......Sa se duca la o biserica de satanisti ca doar lui satana ii slujeste...........
pik_nik
Postat pe 5 Noiembrie 2009 23:07
De la: pik_nik, la data 2009-11-05 23:07:44
De la: moment31, la data 2009-11-05 23:06:14[quote name='moment31' date='2009-11-05 22:43:43'Mi-am tras-o cu un barbat care isi are fiul la facultatea de Teologie.Si cica intr-o clasa de 30 si ceva de baieti este si o fata si baietii isi bate joc de saraca fata,o pisca de fund .si toti baietii vor sa devina preoti....Va da-ti seama ce preoti buni o sa aveti voi.......ca sa va dea sfaturi bune.........abia astept sa-mi pun si io fundul la piscat

De la: moment31, la data 2009-11-01 22:44:38

am fost la biserica la slujba.Si l-am rugat pe duhovnicul meu sa mi-o traga ca sa ma ajute Dumnezeu si el a zis sa continui si cu altii.Si nu l-am mai vazut pe preotul ala gras si antipatic ca am auzit ca are si amanta.L-am spus la un preot,ce m-a facut el pe mine,ca cica sa nu mai invat oamenii de bine,am avut eu dreptate ca ala capul lui dracula.....si cica de barbat sa ascult si pe copii sa ii bat.Pai preotul ala era tampit rau,am zis ca daca nu ma satisface eu sar si il iau de barba.Ca invata oamenii doar tampenii,sper sa zboare din biserica aia sa nu mai trebuiasca sa ii mai vad mutra aia de dobitoc......Sa se duca la o biserica de satanisti ca doar lui satana ii slujeste...........
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 23:12
nebunatico, te-au ajuns deja piscaturile!
pik_nik
Postat pe 5 Noiembrie 2009 23:14
De la: pik_nik, la data 2009-11-05 23:14:11nebunatico, te-au ajuns deja piscaturile!
rad de tine pt ca te comporti ca un papagal nebun
irina31
Postat pe 5 Noiembrie 2009 23:21
Doamne!si eu care credeam ca le-am vazut pe toate!
Dar, de ce ma mai las surprinsa?
Eram foarte tanara, aveam vreo 20 de ani si eram virgina si vine unu la mine in casa, un dascal si , printre altele, ma intreaba daca mi-am inceput ,,cealalta viata"......
Dar, de cand am inceput-o mi-e si rusine sa ajung pe la preotul meu duhov.
Cred ca mi-ar da un canon sa nu pot sa-l duc.......
double_chock
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:21
...si eu credeam ca le-am...vazut,citit pe toate!!
rodyk
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:29
De la: double_chock, la data 2009-11-06 11:21:10Doamne!si eu care credeam ca le-am vazut pe toate!
Dar, de ce ma mai las surprinsa?
Eram foarte tanara, aveam vreo 20 de ani si eram virgina si vine unu la mine in casa, un dascal si , printre altele, ma intreaba daca mi-am inceput ,,cealalta viata"......
Dar, de cand am inceput-o mi-e si rusine sa ajung pe la preotul meu duhov.da
Cred ca mi-ar da un canon sa nu pot sa-l duc.......
da lasa tu draga ca nu trebuie sa iti fie frica,pt ca a gresi este uman a persevera este diabolic.Apoi preotul nu are dreptul sa te judece,pt ca si el ii om si greseste.Un preot te poate sfatui,sa te invete sa nu mai gresesti.Apoi ce de sa iti fie rusine de oameni pt greselile tale? Trebuie sa iti fie rusine de greselile tale in fata lui Dumnezeu,pt ca doar Dumnezeu este fara pacate si fara greseli,in rest de nimeni.Si daca vrei sa te schimbi,o faci pt bine tau,nu de ochii si gura lumii...O faci pt tine ca tine sa iti mearga bine si sa fii respectata.Dar sa ai grija si la ce duhovnic mergi pt ca multi preoti nu stiu sa dea sfaturi bune pt ca nu au nici o treaba cu credinta si isi fac meseria de preot,pt ca se castiga multi bani si nu este multa munca....
irina31
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre o posibila sarcina?? 4 De la: garbo_1348 13 Februarie 2014 05:51
barbatul care ma iubeste 339 De la: biablanca 17 Martie 2010 13:09
Relatiile dintre veri de gradul 2 15 De la: gabiitsu95 8 Aprilie 2012 01:25
TU CUM TE IMPACI CU NEAMUL LUI ? 4 De la: yavrum 8 Octombrie 2008 11:02
1 de la casatorie 34 De la: Ioana007 5 Iulie 2009 16:23
Setari Cookie-uri