ati fost vreodata infiorator de singuri de ziua voastra?

si zambila face publicitate?
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:26
mda,

o modalitate originala pt publicitate....
iasomia
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:27
tot era fata asta infiorator de singura de ziua ei...iar pe mine incepuse sa ma apuce nostalgia....


iasomia
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:28
iasomica, asta voiam sa zic si eu. e semn bun inseamna ca nu raman singura de revelion
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:29

Iasomia, ti-am spus cat de mult am inceput sa te plac?

Multumesc pt poezie si pt ca ai retinut ,, numele pungasului".

Stii cine m-a scos din depresie?
....unul dintre elevii mei de la a 3 a( culmea, dar un tiganus!)

Dar asta e o alta poveste!


double_chock
Postat pe 16 Noiembrie 2008 09:32
atunci sa-ti schimbi nickul...

simpatia este reciproca, altfel nu as fi "dat" atat pe topicele tale...

sa ne povestesti si noua ce ti-a spus copilasul ala,sa stii ca si noi avem zile cand suntem tristute(astea de peste 40)...

dar experienta de viata isi spune cuvantul,si apoi stim ca ceea ce conteaza cel mai mult este sanatatea,daca ai sanatate ..este ok!

chestia cu fericirea este nesemnificativa....
iasomia
Postat pe 16 Noiembrie 2008 09:46
ai dreptate iasomia, fericirea e relativa....
cand suntem sanatosi si nu avem probleme, tot nemultumiti suntem, asa ca...
eu sunt fericita ca am o casa, am un job ok, am ce sa mananc, am familie, am un iubit (nu e el perfect, dar...cine e?) si cel mai tare ma bucura pisicii mei, care sunt adorabili si imi aduc zambetul pe buze mereu!
sfatul meu: luati-va nimale de casa!
O seara frumoasa!
Va pup!
zambila
Postat pe 16 Noiembrie 2008 18:26
Sigur ca poti fi singur de ziua ta, dar infiorator, n-am fost niciodata, decat de Halowen.

Postat pe 16 Noiembrie 2008 19:47
zambila,

te inteleg ..si eu stiu un motan ,care cand se uita la mine cu ochisorii lui verzi..si isi zburleste mustaciaoara alba ..ma da pe spate...


eu am un papagal,"puiu"..spre rusinea mea nu am reusit sa-l invat sa spuna decat:puiu,baiatul lu' mama,bunaciune mica,ce faci?...cand spune bunaciune mica,suntem pe jos...sa vezi musafirii ce fete fac...
iasomia
Postat pe 17 Noiembrie 2008 09:10
De la: vanghelis007, la data 2008-11-16 19:47:40Sigur ca poti fi singur de ziua ta, dar infiorator, n-am fost niciodata, decat de Halowen.



asa este cu animalele astea de casa... eu am doi motani care m ajuta de fiecare data sa trec peste cele mai proaste zile posibile,,, cel mic dimineata vine si mi pune labutza pe fatza,se linguseste si scoate niste sunete de parca ar incerca sa vb cu mine ..........cum sa te mai gandesti la probleme , nu as renunta la ei ptr nimik...renuntz la prieten la tot ....da la ei nope
domo
Postat pe 17 Noiembrie 2008 09:35
vanghelis, esti figura (infiorator nu stiu, ca nu te-am vazut inca), ca de obicei!!

apropo, cand m-am certat cu prietenul mei, i-am zis ca oricum, nu avem de impartit nimic dupa 5 ani, doar pisicii!! s-a cam suparat, dar, adevarul e ca nu as renunta la psici nici pt el!

stiu ca suna amuzant, dar pisicii astia imi aduc mai multa fericire dacat orice!
poate daca le aveam de ziua mea, nu ma mai simteam singura! si daca le aveam, ele sigur nu ma paraseau, si imi dadeau macar un pupic!
zambila
Postat pe 17 Noiembrie 2008 11:16
Pentru double_chock.
Sunt lucruri in viata care dor,dor foarte tare. Sunt rani atat de adanci incat ai impresia ca nu se vor inchide niciodata.E trist ce ti se intampla.Dar viata este atat de frumoasa.Si chiar nu se invarte totul in jurul lui Sorin.Gandeste-te si la ce ti se putea intampla sa ai alaturi in viata un astfel de om.Poate ai fi facut copii cu el si tot asa ar fi procedat.Este mai bine ca a plecat.Poate se va intoarce dar sa nu-l mai primesti.Pentru ca cine inseala o data sigur o va mai face.Capul sus si vezi cam cati alti Sorini sunt pe lumea asta.Si sigur mai frumosi,mai afectuosi si capabili sa iubeasca!
laura_bella36
Postat pe 20 Noiembrie 2008 10:54
Pai tu stii Zambilici, ca pisicuta mea a fost singura care mi-a adus flori de ziua mea?Si tot ea m-a tratat cu un soricel(cred ca era tras in ciocolata) pe care insa l-am refuzat din cauza diabetului.

Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:24
Draga vanghelis, esti adorabil!! M-ai facut sa zambesc
Totusi,am indoieli in ceea ce-l priveste pe motanul meu drag, care in loc sa-mi adua flori, cred ca mi le-ar fi furat!!
Nu stiu ce are, dar cand scape pe balcon in florile mamei mele face ravagii!! cred ca ii place rosul
Ii facusem o poza cum dormea colacit in ghiveci dar am pierdut-o din greseala!
Bine totusi ca n-am soareci in casa, ca s-ar fi speriat leo de ei
Off, ce sa mai zic, iti multumesc ca existi!
zambila
Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:48
multumesc mult
da, acum imi dau si eu seama ca putea fi si mai rau decat a fost.
oricum, momentul este depasit.
se mai intampla sa privesc in urma.
nu sunt femeia de lemn, iar pe el l-am iubit enorm.ma intreb acum d c mama dracului m-am zbatut atat pt un ratat de 30 de ani, care nu m-ar fi putut decat trage in jos, dupa el.
am doar 24 de ani si f multe realizari. o multime de oameni au nevoie de ajutorul meu, iar eu sunt f fericita intre cei 136 de elevi pe care ii am.

si cam atat.

vor mai fi barbati, cu deosebirea ca nici unul nu ma va rani m mult. nu are cum. am vazut deja tot ce poate fi mai rau in ei.

seara faina.
double_chock
Postat pe 20 Noiembrie 2008 19:11
De la: vanghelis007, la data 2008-11-20 15:24:34Pai tu stii Zambilici, ca pisicuta mea a fost singura care mi-a adus flori de ziua mea?Si tot ea m-a tratat cu un soricel(cred ca era tras in ciocolata) pe care insa l-am refuzat din cauza diabetului.
IRONIA SORTII!
laura_bella36
Postat pe 21 Noiembrie 2008 21:56
sunt sigura ca vei gasi puterea de amerge mai departe.dovada faptul ca starea ta de spririt s-a mai schimbat.fii tare si mergi mai departe.ca sa-ti fie si mai bine pune in balanta toate realizarile tale si toate realizarile lui.cred ca balanta va cantari mai mult pentru tine.si atunci te intreb ce ai pierdut???????NIMIC!!!!!!!!!!din contra ai avut de castigat.ai scapat de un spin care te impiedica sa mergi mai departe ,sa fii fericita.am avut de multe ori depresii si la fel ca si tine m-am gandit la sinucidere,dar mi-am dat seama ce frumoasa e viata,fiecare zi e un dar de la dumnezeu.cand adorm trista ma gandesc ca maine va fi o noua zi si simplul fapt ca a2-a zi ma voi trezi si imi voi pregati cafeaua de dimineata sufletul meu de umple de viata ,de dorinta de trai.viata este asa cum ne-o traim.putem sa facem oamenii sa sufere sau sa-i facem fericiti cu un simplu zambet.nu te astepta sa primesti o stea in dar,ci bucura-te de lucruile mici care sunt la tot pasul.
ai incredere in tine.

Postat pe 23 Noiembrie 2008 19:38
Draga mea, imi pare bine ca esti mult mai bine.

Cred ca ai un psihic foarte echilibrat, ti-ai revenit repede (sau esti pe drumul bun... stii tu, sunt 5 faze ale supararii si din pacate acum nu mi le amintesc pe toate: negarea, negocierea, depresia si cea de final, acceptarea (abia dupa, minunarea ca ai putut sa fii atat de distrusa din cauza unui asa neispravit ). Deci, a fost normal sa te gandesti ca lumea ta se sfarseste si sa te gandesti intr-un fel sau altul la moarte (nu cred ca o sa se mai repete, daca ai sa mai fii dezamagita de altcineva, esti dintre cei care invata din experiente). Pentru ca "lumea ta", cea care il includea si pe el, chiar s-a sfarsit. Partea buna e ca... Bine c-a dat Dumnezeu . Nu era de tine. Si raul asta e spre bine.
N-am sa iti spun ca o sa-l gasesti maine pe Fat-Frumos (desi s-au mai vazut cazuri ) dar cu siguranta NU MERITAI sa fii tratata cum te trata individu'. El merita ceea ce are acum, adica una casatorita care accepta sa mearga in casa Nu-stiu-cui ca sa si-o puna cu unul ( Eeeww! ). Si daca de una ca aia se poate indragosti el, pai sa fie la ei, acolo!
He-he! Ca ma speriasei cand am citit ca "s-ar putea sa il ierti"

Ah! Iar numarul cheie aici e 24! Copila, stii tu cate surprize mai are inca viata pentru tine? Si mu-ulte vor fi absolut seducatoare, crede-ma!
Pana atunci, tu ai grija de tine. Nu e un fel de a vorbi. Rasfata-te un pic: du-te la coafor (nu tre' sa iti faci o tunsoare noua, ci doar sa te pieptane ele),la manichiura, fa-ti un masaj (nu trebuie sa mergi neaparat la saloanele super-scumpe, si nu le face pe toate o data, ca te plictisesti de mori sa stai sa asptepti si masaj si coafura, si.. si...) dupa care, iesi cu o amica (sau mai multe) pana in centru la o cafenea cocheta sau la teatru (alege comedii).
Nu sta singura, asta ar fi cheia. Si evita sa vorbesti de problema ta. Nici celor care stiu si te aproba. Asta inseamna sa te invarti intr-un cer vicios si tu trebuie doar sa incetezi sa te mai gandesti la ce a fost. Trebuie sa uiti. Stii, mecanismul mintii umane e ciudat. Stii ca la cea mai mare parte a lucrurilor la care te gandesti azi, te vei gandi si maine? si poimaine? Deci, ai nevoie de un efort de vointa ca sa eviti ORICE fel de gand care-l implica pe individ. Dupa un timp, o sa te surprinzi cand o sa-ti dai seama ca de mult nici nu ti-ai mai amintit de "his sorry ass"
Hai ca am scris o carte. Dar inainte de a incheia, te rog sa-ti amintesti asta:
Cea mai buna razbunare e sa fii tu fericita.
Opal
Postat pe 24 Noiembrie 2008 08:18
,,Cea mai buna razbunare e sa fii tu fericita."

ok
ai perfecta dreptate.
,,ati fost vreodata infiorator de singuri de ziua voastra?" asa a inceput povestea.........
era ziua mea si il jeleam pe ratatul de sorin.
dar..............roata se va intoarce.........pe 30 ianuarie ,va implini 30 de ani, si sunt convinsa ca nu se afla in viata lui nici o ,,ciudata, dependenta de carti" care sa-l astepte asa cum am facut-o eu...
si tare as vrea sa-i vad mutra, cand,intrebandu-l (oare ce ar raspunde?) ,, sorine, ai fost vreodata infiorator de singur de ziua ta?"..........oare cum ar fi?,i-as rade in nas.
liceanul intarziat, exmatriculat dintr-un amarat de seral, iar eu ,totusi, dna prof....sa considere,(tocmai el!!!) ca nu sunt suficient de buna...
Oare e cu cineva?
nu stiu nimic despre viata lui..........
dar, din instinct si cunoscundu-l b, simt ca nu are alaturi o femeie care sa-l ridice pe un piedestal, asa cum a facut-o dementa...(adica eu)
si o sa revin cu alte detalii.
nu stiu de ce ,dar ma bucura f f f tare raul lui...
cu atat m mult, cu cat, mie imi este din ce in ce m bine

seara faina tuturor!
double_chock
Postat pe 12 Decembrie 2008 18:05
Cea mai buna razbunare, este sa nu te gandesti lka nicio razbunare, si sa-ti faci ziua ta cu cine doresti si cum vrei.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 09:52
ce-ar fi sa incepi sa te mai gandesti si la tine?
ti-a pasat prea mult de un om care s-a dovedit a fi de cea mai joasa speta... si mai bine k ai aflat acum decat mai tarziu.
stii cum se zice... tot raul spre bine...
e mai bine pt tine k s-a terminat si ai scapat de el... altfel ai fi fost nefericita toata viata
acum e momentul ideal sa devii putin egoista si sa te pui pe tine p primul plan si sa incepi sa faci ceva ce ti-ar aduce tie satisfactie.
schimbarile vor aparea in timp... nu peste noapte, caci numai timpul poate vindeca ranile de genul asta... iti spun asta din experienta... si eu am trecut prin momente f grele.
trebuie doar sa ai rabdare, sa incerci sa te odihnesti, sa te relaxezi... si va trece pana la urma.
stii ce am facut eu? am avut grija de mine... am reinvatat de exemplu placerea bailor lungi, cu multa spuma, saruri de baie etc... care ma ajutau sa ma relaxez dupa o zi grea si parca imi domoleau chiar si durerea din suflet... am reluat incet legatura cu vechii prieteni, am cautat sa ies in oras, sa ies sa ma plimb, sa-mi cumpar diverse lucruri pe care le-am dorit mereu (asta nu insemna ceva costisitor insa...) am reinvatat sa ma iubesc si am inceput sa vad ce persona draguta si isteata sunt, si cat de mult imi place sa am grija de mine...
o sa reusesti si tu... iti trebuie doar putina ambitie acum sa nu te lasi doborata... atat.
dak simti nevoia sa plangi... plangi... te va ajuta sa te descarci si sa mergi mai departe.
orice ai face... nu uita niciodata de tine... intotdeuna prioritatea va trebui sa fii tu, nu te lasa amagita de placerea de a oferi altuia bucurii...va trece pana la urma, si cine stie daca va aprecia vreodata... gandeste-te mereu ce iti ofera tie persoana aceea, si dak te simti in largul tau langa acea persoana. totul trebuie sa fie reciproc, pentru ca intr-o relatie e nevoie de 2... unul singur nu poate duce povara asta...
mult succes iti dorest si multa putere :)
ryoo2017
Postat pe 13 Decembrie 2008 16:46
Mai bine ii doreai o pereche de gantere.Ca sa poata face muschi ca Iftimoaie.Si pe urma, sa vezi ce maleabili devin barbatii cu ea.Este suficient sa trosneasca din degete si apar vreo trei sau patru:
-Eu sunt covoras..
Si vezi ca unul se intinde sub talpile ei.
-Eu sunt guleras..
Iar al doilea se face covrigel cu susan in jurul gatului ei, ca un iepuras de Angora.
-Eu sunt motanel..
-Si-l vezi pe al trelea zburlindu-si mustatile si torcand ca un ventilator atunci cand este prea cald.
Si avantajul, cu acesta este ca poti sa-l opresti din marait, tragandu-l de mustatile lui imblanite.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:26
toti barbatii sunt la fel ...imi amintesc ca se apropia zia mea si sotul meu vorbea cu o tipa pe mess care urma sa isi serbeze ziua cu o zi dupa mine....era f agitat si cauta sa ofere cat mai multe acelei femei si chiar mi-a cerut sa-i fac un film de ziua ei ca sa i-l trimita...frumos.. e adevarat ca cineva sa faca un film pt tine dar eu am fost cea care l-a facut si crede-ma l-am facut ca pt cea mai buna prietena a mea...dupa ce l-am terminat el il deschidea in fiecare zi si ziua mea se apropia ...speram ca filmul o sa-i aminteasca sa-mi spuna la multi ani dar era prea indragostit ca sa observe ca exist asa ca in ziua in care as fi vrut sa-mi spuna la multi ani sau macar sa fie mai bun el a vb cu ea pe mess si pt ca a vrut sa fie primul care sa-i faca o saurpriza i-a trimis filmul...a trecut ziua la fel ca alte zile dar pt mine a fost cel mai urat cosmar pe care l-am depasit cu bine zic eu ce-i drept nu fara lacrimi...am ajuns la concluzia ca barbatii in general sunt niste mincinosi fara sentimente ...poate ii urasc sau poate doar sunt furioasa pe ei ...nu stiu ... dar stiu ca nu merita sa-ti distrugi viata pt ei deoarece ei vor rade mereu de eforturile noastre,de dragostea noastra si vor cauta mereu o alta fraiera credula care sa cada pe spate la vorbele lor care uneori sunt copy paste
yzabela_03
Postat pe 14 Decembrie 2008 00:17
Hai fetelor nu trebuie sa faceti o drama din asta ..daca va spun ca eu 18 ani nu am avut parte de ziua mea de nastere,uita mereu,imi aduc aminte ca intrun an zugraveam toata casa era cu fundu in sus nu mai aveam nici mobila in casa si el a venit cu-n trandafir ,am inteles cai bataie de joc,lam intrebat cei cu acea floare mi-a explicat ;atunci iam zis ca ziua mea a fost luna trecuta;dar zuiua lui era sfanta pentru el acum 7ani a decedat tatal meu,la cateva zile a fost ziua lui de nastere si surpriza sia invitat prieteni, rude, si sau distrat ,nu la interesat de durerea mea din suflet,IASOMIA are dreptate cand a citat di COSBUC,acum de ziua mea ,dimineata merg la biserica ii multumesc lui DUMNEZEU ca m-am nascut si incerc sa-mi fac ziua frumoasa si sunt cea mai fericita daca pot sa ajut pe cineva;;;;;curaj fetelor fiecare avem un rost pe acest pamant.
2407
Postat pe 14 Decembrie 2008 08:51
apropo de zi de nastere de singuratate...si eu ma apropii de punctul ala.de craciun este ziua mea...si.......voi fi singura.cand ma gandesc ma intristez de pe acum.am asa un ritual al meu,...ma trezesc dimineata..merg iau contac cu realitatea..oglinda...si imi spun la multi ani..
green_eyes
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:24
Viata e grea,nu e asa cum am vrea noi sa fie e plina de greutati, e greu sa gasesti perechea potrivita, dar o gasesti cand nici nu te astepti.Gandestete ca gandurile negre pe care le-ai avut iti fac tie rau si cu cat te consumi mai mult e mai rau, persoanele care iti fac rau incearca sa le eviti,daca stai singura in casa incearca sa iti cumperi un animal de companie pe care il poti obisnui sa ramina singur cat esti plecata de acasa, ai avea cu cine sa vorbesti, sa ai o ocupatie, sa nu te simti atat de singura, o pisicuta mica adunata de pe strada care are nevoie de o persoana care sa-i ofere dragoste si adapost, nu te costa prea mult, ii oferi mincare ramasa de la masa eventual ii mai cumperi cate ceva mai bun daca iti permiti. Animalele sunt destepte, trebuie sa ii inveti de mici,cum sa se poarte. Mult noroc! Copii de la scoala au nevoie de tine, nu stii ce sperante au copii mici in profesori, ptr. ei e ceva super, chiar invata mai bine daca au o profa care le place si vorbeste frumos cu ei. ....degeaba esti cu mai multe persoane in jurul tau daca nu esti bagata in seama si tot singura te simti.
lacrimioara
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:24
green,

anul acesta ...baga caputul aici,in mod sigur cineva o sa-ti spuna LMA,pe pariu?...


poate o sa-ti spui "e virtual, ce conteaza?" conteaza,conteaza al draq de mult cateodata...
iasomia
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:45
da...asa este... de 2 ani primesc virtual felicitari urari si altele si de ceva timp imi zic la multi ani sinbgura...imi iau cadoul preferat si chiar flori si ma bucur cu prietenele mele
yzabela_03
Postat pe 14 Decembrie 2008 16:37
yza,

sa fii tu sanatoasa...

in rest...totul se rezolva...


eu am casa plina de lume, si tot ma trezesc ca-mi urez singurica (cateodata) te miri ce...

de flori nu mai zic..imi cumpar tot timpul...

asta nu inseamna ca nu sunt rasfatata,dar ai mei sunt genu' ala care imi cumpara prajituri si ciocolata...

si eu nu vreau sa ma fac cat casa poporului,stiu cum este sa nu te simti bine cu tine,sa nu incapi in haine,sa pari cu 10 ani mai mare...am fost si in extrema cealalta...uscataaaa ca scandura,barrr!

ba da ce vorbesc eu aici de greutate corporala..de parca as fi la "esti prea grasa!".....

nici nu stiu pe ce topic sunt....
iasomia
Postat pe 14 Decembrie 2008 16:55
a! sunt la choc,cred ca e mai bine...



2407!

felicitari..trebuie sa fim curajoase....
iasomia
Postat pe 14 Decembrie 2008 16:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce nu pot sa-l uit???? :( 43 De la: persidadamian 22 Martie 2009 19:45
incredibil... 43 De la: mia79x 10 Mai 2009 17:37
barbat scorpion cu ascendent in leu 1 De la: 19 Octombrie 2009 00:03
Diazepamul 39 De la: tutankhamon 12 Mai 2009 23:11
Sexul Fara Probleme 58 De la: lysa77 24 Februarie 2009 04:55
Setari Cookie-uri