ati fost vreodata infiorator de singuri de ziua voastra?

green, permite-mi sa-ti urez anticipat multa sanatate si fericire, si un foarte fierbinte sau calduros (tu alegi,) la multi ani.Sa stii ca suntem alaturi de tine, si ne bucuram ca ziua ta cade intr-o imprejurare asa de minunata.Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, draga mea, si sa ai parte de o zi cat se poate de frumoasa.O iau inaintea colegelor mele, pentru ca am vrut sa fiu prima.Sarbatori fericite.
Ioana007
Postat pe 14 Decembrie 2008 19:17
iti multumesc din suflet esti o draguta. intr-adevar esti prima.si eu iti urez sarbatori fericite alaturi de persoanele dragi sufletului tu , multa sanatate si impliniri in 2009.te pup
green_eyes
Postat pe 15 Decembrie 2008 17:32
Fetelor,stiti ce bine este sa nu depinzi de un barbat,sa ai curaj sa treci peste opstacole ,sa fii tare ,daca stam sa ne gandim barbatii sunt niste copii.......eeeee LA MULTI ANI!PENTRU TOTI ,TOATE DE ZIUA LOR DE NASTERE,CURAJ''''''''''
2407
Postat pe 15 Decembrie 2008 21:52
De la: double_chock, la data 2008-11-02 19:22:45multumesc
ce imi va aduce anul 2009?
vom vedea.........
poate doar tristete........
poate voi iubi din nou.......
poate voi reusi sa il iert......

Capul sus maine poate fi mai rau, iar de iertat ... vei ierta intr-o zi, de uitat de asemenea vei uita... la un moment dat in viata ta va aparea altcineva si te vei gandi la ce a fost ca la un vis urat, crede-ma asa este !!!

www.esteticasibiu.com - Centrul tau de sanatate si frumusete
www.sibiu.us - asculta si tu colinde de craciun online
Avocatii
Postat pe 23 Decembrie 2008 11:08
fostul meu sot este nascut tot pe 30 ianuarie...varsator...si el a plecat dupa o femeie care nu se compara cu mine...si?
am reusit, cu mari eforturi, sa-mi revin in trei luni de la despartire (nu de la divort, caci divortul a urmat dupa aproape o jumatate de an)
mi-a spus cineva: "cine pleaca din viata ta iti face un bine" si a avut mare dreptate! cel mai bun lucru care mi s-a intimplat in toti anii aia chinuiti(vreo 8 la numar) a fost divortul. e adevarat ca mi-a aruncat cei mai frumosi ani din viata la cos...dar macar am scapat de el in cele din urma.
dupa divort mi-am recapatat increderea in mine, respectul de sine...s.a.m.d.; dupa divort am inteles ca viata poate fi traita si altfel
ma mai uit uneori in urma si-mi pare ca am vazut un film prost...
sfatul meu e sa incerci din rasputeri sa-ti revii; nu te-a meritat !..si nici tu nu meriti o astfel de viata !
o sa intilnesti intr-o zi pe cineva care te va iubi si pretui asa cum meriti - ai sa vezi.
eklart
Postat pe 24 Decembrie 2008 13:12
Sarbatori fericite la toata lumea si La multi ani.
Ioana007
Postat pe 24 Decembrie 2008 16:13
uite ca sa nu fii singura iti urez LA MULTI ANI
edy_sword
Postat pe 25 Decembrie 2008 14:06
Pupici, si sa fiti fericite si fericiti.
Ioana007
Postat pe 25 Decembrie 2008 18:10
La multi ani!la toata lumea,si toate cele bune,sanatate si bucurii
2407
Postat pe 26 Decembrie 2008 15:34
ati fost vreodata singure de Craciun? pentru ca EL avea alte treburi? adica dormea. sa fie asta lipsa de respect sau pur si simplu atata insemn eu ptr. el?
miruna39
Postat pe 27 Decembrie 2008 04:10
Putem fi singuri de multe ori, datorita unor imprejurari.Dar asta nu inseamna sa ne uitam singure, in oglinda daca vrem sa ne speriem, vazand cat de infioratoare aratam nemachiate, si cu parul cazand numai late ca la cotoroante.Puteti sa va uitati dupa ce va aranjati si va beti cafeaua.Iar dupa aceea, ca sa diminuati imaginile acelea tulburatoare, puteti merge in oras, ca sa va vada si altii.Daca persoana pe care o intalniti pe strada face un soc, inseamna ca inca mai aratati bine.
Ioana007
Postat pe 27 Decembrie 2008 07:42
o sa-ti treaca golul din suflet si o sa privesti totul cu alti ochi.nu era de calitate,asa ca nu se merita sa tot suferi pt el.esti infiorator de tanara vei mai avea parte de iubiri si vei gasi sigur un om de calitate.cu toate ca si eu sunt putin impotriva barba ,recunosc singura ca mai exista si barbati de calitate si chiar sant.daca ai face asa ceva,gandeste-te la golul ce l-ai lasa in sufletul alor tai.si sunt sigura ca ai si prieteni buni.cauta sa vezi si nimicurile din viata care iti aduc bucrii,chiar daca micidar care sunt mult mai imp.viata ne e data de dumnezeu sa o ducem mai departe cu bine sau cu rau.iti doresc sa iti revii si sa incerci sa privesti viata cu alti ochii.cel mai imp in viata e sa fii sanatoasa
danapop
Postat pe 27 Decembrie 2008 08:22
Buna! As vrea sa mai fiu la 24 ani...privind in urma, atunci ar fi trebuit sa pun capat si sa merg mai departe. Dar n-am avut puterea...sau curajul... Acum am 31 ani, o fetita...si un divort. Dar incerc sa gasesc in fiecare zi puterea sa merg mai departe. nu-mi iese mereu, dar... Anul acesta de ziua mea m-am simtit si eu foarte singura, cu toate ca eram cu cativa prieteni. Imi ascundeam privirea sa nu-mi vada lacrimile. N-am suferit la...pragul de 30 ani, cand schimbam prefixul...anul acesta am ajuns la un bilant trist. Stiu, am copilul, care ma poarta inainte indiferent de starea mea, stiu ca trebuie si am pentru ce sa lupt. Dar am sufletul...bucatele mici,mici,mici...
E clar ca nu te merita, nu merita sa fie in gandurile tale. Nu-l lasa sa te mai raneasca nici cu gandul. Eu am facut zeci de pasi inapoi si...degeaba. Si n-a meritat, n-a apreciat niciunul. A luat-o ca pe o slabiciune a mea pentru el.
Stiu ca e cumplit de greu sa gasesti puterea sa mergi mai departe. Numai la tine e aceasta putere. Ai sansa sa o iei de la capat cu mai multa experienta si prudenta. Eu daca o faceam la 24 ani, azi poate aveam un copil cu o familie intreaga, cu un tata matur...nu mai stateam la parinti...si nu ma mai simteam atat de sfarsita...
bianna77
Postat pe 27 Decembrie 2008 09:53
De la: miruna39, la data 2008-12-27 04:10:12ati fost vreodata singure de Craciun? pentru ca EL avea alte treburi? adica dormea. sa fie asta lipsa de respect sau pur si simplu atata insemn eu ptr. el?

Eu cred ca inseamna ca EL era obosit. Inseamna ca tu iti doreai altceva si te enerva ca doarme. Sunt convinsa ca si daca era treaz si manca piftie la tv tot singura te-ai fi simtit. Cred ca buba e la tine nu la el.
Micass
Postat pe 27 Decembrie 2008 09:56
De la: Micass, la data 2008-12-27 09:56:52
De la: miruna39, la data 2008-12-27 04:10:12ati fost vreodata singure de Craciun? pentru ca EL avea alte treburi? adica dormea. sa fie asta lipsa de respect sau pur si simplu atata insemn eu ptr. el?

Eu cred ca inseamna ca EL era obosit. Inseamna ca tu iti doreai altceva si te enerva ca doarme. Sunt convinsa ca si daca era treaz si manca piftie la tv tot singura te-ai fi simtit. Cred ca buba e la tine nu la el.


nu are servici, sta toata ziua acasa. este un om care de sarbatori nu vorbeste cu nimeni, nu face nimic, decat sta. si nu numai de sarbatori. mai mereu. ce pot face?
miruna39
Postat pe 27 Decembrie 2008 16:35
Vad ca deja iti pui intrebari asupra lui. Daca nu esti fericita cu el spunei-i, incercati sa gasiti buba. Daca nu vrea si nu ajungi la nici un rezultat (mai ales acela de a-si gasi un serviciu) atunci parerea mea e sa-ti vezi de drum. Viata e scurta si nu merita sa ne sacrificam pentru cineva care nu merita. Si care il doare undeva de faptul ca noi ne sacrificam pentru el. Mie una mi s-ar rupe de el. Dar tu poate ai o viata inainte, o viata pe care vrei sa ti-o dedici unui barbat care nu merita.
Micass
Postat pe 27 Decembrie 2008 19:04
Fetelor sunteti tinere aveti o viata inainte de ce sa disperati?Nu inteleg de ce sa-ti pierzi respectul de sine din cauza unui barbat?Respectul dupa parerea mea ti-l pierzi cand faci ceva ce te coboara in proprii tai ochi.Ce ai gresit atat de grav draga zambiluto ca sa nu te mai respecti?Esti singura in casa de ziua ta,de sarbatori?Gandeste pozitiv decat sa fii cu cineva care te plictiseste de moarte sau si mai rau te calca pe nervi cred ca e mai bine singura.Cel putin eu asta prefer.La varsta de 24 de ani ai o lume de explorat de ce sa stai sa-ti plangi de mila?Daca iti permite buzunarul nu sta acasa iesi si cauta locuri necunoscute,pun pariu ca nu stii toate stradutele din orasul tau, chiar si singura. Incearca sa iti apreciezi singuratatea ca pe un lucru bun iar daca din motive de buget nu poti parasi orasul ca o ultima reduta mai sunt cartile,cartile adevarate nu cele de 2 bani.Probabil ca find o fire optimista nu vad totul in negru.Stiu ca orice problema ar fi pana la urma trece.Fereasca D-Zeu de o boala incurabila dar restul vor avea o rezolvare .Deci dragelor rabdare si tutun!si am uitat LA MULTI ANI!
ississ
Postat pe 29 Decembrie 2008 12:59
Infioratoare, da.Singura nu.Uite, de revelion am petrecut cu cateii.Ei latrau, eu cantam, altii trageau cu focuri de artificii, a fost interesant.Zambilici, la anul am sa te invit sa facem revelionul impreuna, daca nu o sa ma marit pana atunci.
Ioana007
Postat pe 2 Ianuarie 2009 08:39
Buna ,LA MULTI ANI ! la toata lumea si fiti mai optimiste,faceti tot posibilu sa nu mai fiti singure. va dores la toate un an ff.bun fara singuratate.
2407
Postat pe 2 Ianuarie 2009 16:32
De la: Ioana007, la data 2009-01-02 08:39:21Infioratoare, da.Singura nu.Uite, de revelion am petrecut cu cateii.Ei latrau, eu cantam, altii trageau cu focuri de artificii, a fost interesant.Zambilici, la anul am sa te invit sa facem revelionul impreuna, daca nu o sa ma marit pana atunci.

Eu cred ca te mariti!
Micass
Postat pe 2 Ianuarie 2009 18:28
La multi ani!FETELOR. scuze dar mai sunt si barbati,le doresc si lor ,un an nou cu bine,sanatate ,fericire,sunteti printre noi ,asa ca va doresc si vou tot binele din lume.Fetelor nu disperati, eu am fost total singura ,de aceste sarbatori si am reusit sa le fac atat de frumoase ...... cred ca daca eram cu el nu erau asa de frumoase......MULT SUCCES.
2407
Postat pe 3 Ianuarie 2009 17:11
Zilele astea ma gandeam cum oamenii sparg din ce in ce mai greu bariera singuratatii.Si eu care imi plangeam de mila ca am fost singura de ziua mea...vad ca multe alte persoane sunt in aceiasi situatie.Anul trecut am implinit 40 de ani singura intr-o camera de hotel,in Japonia,adevarat dar singura.Anul acesta acasa singura cu laptop-ul in fata.....minunat,
alis_despan
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:56
Doi barbati, la pensie, discutau intre ei.
-Dupa ce am spart bariera singuratatii, m-am insurat.Dar tu?
-Dupa ce am cunoscut-o pe gianiblue, m-am facut marinar.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:17
Ioana... merci. marinar caci gianiblue este sirena sau bucatarul de pe vas - ai posibilitatea sa optezi.
gianiblue
Postat pe 13 Ianuarie 2009 22:33
Fetelor sa stiti ca si eu am treut prin mai multe zile de nastere singura, e nasol rau de tot.
Am avut si eu momente cand am vrut sa ma sinucid si la un moment dat chiar am vrut dar m-am oprit la timp , mi-0am zis ca nu merita sa mor asa pt o suparare. Am avut si eu un iubit am fost impreuna 2 ani ,m-a cerut de nevasta dar intr-o zi un prieten de-a lui l-a tradat mi-a dat telefon sa-mi zica ca el mai are pe cineva. Nimeni alta decat vecina lui, nu mi-a venit sa cred, nu l-am crezut asa ca m-am interesat. Si era adevarat, el umbla de mana cu vecina si o ducea prin lume cand nu era cu mine, pe mine nu prea ma scotea, mi se parea ca era gelos si mai mult ststeam prin casa cand eram impreuna. Cand mi-am dat seama ca ma inseala ne-am certat si printre strigate si alea alea a recunoscut ca ubla cu ea, dar el mi-a spus ca doar ea il vrea ca el nu o vrea.Si atunci eu l-am intrebat daca nu o vrei de ce umbli cu ea si mai strigi si-n gura mare ca te casatoresti cu ea! Si a tacut , era clar ca ma insela. Am terminat-o cu el. Sau asa am crezut eu , dupa un timp a inceput sa ma tot sune sa ma faca sa il iert mai intai sa fim prieteni daca nu vreau mai mult, apoi a tot insistat sa fim din nou impreuna dar eu eram foarte hotarata sa nu mai fiu cu el.
L-am refuzat de n ori si a tot insisitat dar eu nimic. Nu mai puteam fi cu cineva care m-a inselat , nu mai aveam incredere in el, eu nu pot sa fiu cu cineva daca m-a inselat. Eram f trista mai tot timpul, eram distrusa dar nu aratam doar seara cand ajungeam acasa ma puneam in pat si plangeam. Nimeni nu stia. El tot ma hartuia din cand in cand la tel si imi cerea sa ma impac cuel, avea un ton care imi comanda sa fiu cu el si nu intelegea de ce il refuz de si i-am spus de multe ori . Apoi am constata ca intotdeauna cand ma suna era baut, s-a apucat de baut...
Am aflat ulterior ca nici cu tipa aia nu mai esi si-a dat seama ce a pierdut dar prea tarziu.
Acuma sunt casatorita am un sot jos palaria, si o fetitza f dulce. Si daca ma credti si acuma 2 luni m-a sunat sa ma impac cu el de si i-am spus ca sunt casatorita si am un copil , asta nu intelege. Nici nu ma mir daca tot timpul ma suna cand e beat.
In concluzie fiti tari si nu va lasati coplesite de sentimente urate cum ar fi sinuciderea. O sa vedeti ca toitul se aranjeaza asa cum trebuie. Eu l-am cunoscut pe sotul meu intr-un moment cand nu mai credeam ca pot sa mai fiu cu cineva , eram f trista si f deprimata , iar acuma sunt f ok.
malanca_mirela
Postat pe 14 Ianuarie 2009 10:58
Hello!!
La multi ani "fetelor"!! Sper ca in acest an singuratatea sa nu mai fie asa "infioratoare" si sa ne bucuram mai mult de ceea ce avem!!
Ioana draga, daca mai insisti mult, poate accept oferta de revelion!!
Si dragele mele, nu ma mai simt singura, ma am pe mine, si asta e cel mai important! eu sunt multumita si implinita cu mine, si cine stie, poate pe viitor am sa gasesc pe cineva care sa ma aprecieze si sa ma vada asa cum sunt in realitate!
Toate la timpul lor!
Aveti grija de voi!
Va pup!
zambila
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:51
frumos spus ..si foooarte adevarat,


se pare ca viata asta este insusi o lupta cu fel de fel de probleme..
intotdeauna vor fi , daca ai trecut peste ceva si te ai linistit un pic , cu siguranta va mai venii alta....important e sa le depasim , nu intotdeauna iese cum vrem noi...si ne suparam si ne amaram,,,,insa ..din toate avem de invatat ...

va pup pe toti ...

viata merita traita..
micaana20
Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:30
Depinde de partenerul pe care-l ai.
Ioana007
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:06
dragele mele, cind sunteti singure, dar singure, singure faceti o mica nebunie :mergeti la cumparaturi, mergeti intr-o excursie de o zi, mergeti la coafor, mergeti la un restaurant, la un film....in fine faceti ceva ce chiar nu va arde sa faceti singure dar impingeti-va de la spate.Cind nebunia se termina o sa vedeti viata cu alti ochi.
Nu se termina totul doar pentru ca ai fost singura de ziua ta, de Craciun. de Revelion (chiar casatorita fiind), ca ai iesit din maternitate singura ca el nu te-a asteptat etc....
Pasarea Phoenix e un simbol pe care nimeni niciodata nu ar trebui sa-l uite.
Aemulus
Postat pe 27 Ianuarie 2009 00:17
ai dreptate: sunt o multime de sorin pe lume.dar subliniez ca nici un barbat nu ma poate m rani m mult.marea mea iubire mi-a aratat tot ce poate fi m rau intr-un barbat,desi nu m-a atins si nu m-a insultat.
acum tot ceea ce tine de el imi este indiferent.
ultimul an din viata mea a fost crunt.
dumnezeu nu m-a lasat:am term facult a 3 a,am un serv bun si incerc sa-mi cumpar o masina noua.


am jurat ca nu-l voi m vedea vreodata.stam destul de departe unul de altul si nu e nici o sansa sa-mi iasa in cale.
nu vreau sa m aud nimic de acest om.
nu e ura,e doar dorinta mea de a sta departe de o sursa de infectie,care ma putea ucide in urma cu un an.

si cam atat
double_chock
Postat pe 17 Februarie 2009 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divortul m-a impins spre patima alcoolismului 81 De la: prometeus_wife 9 Aprilie 2009 15:30
TU CUM TE IMPACI CU NEAMUL LUI ? 4 De la: yavrum 8 Octombrie 2008 11:02
as vrea sa invat sa nu ma mai plictisesc de oameni 47 De la: cercelmarilena 18 Ianuarie 2009 13:03
iubire?!...sau,prostie?! 391 De la: SAL 23 Ianuarie 2012 12:45
Cat de usor renunta o femeie la barbatul care o iubeste? 35 De la: giulyiuli 13 Decembrie 2011 09:25
Setari Cookie-uri