o lume nebuna si eu la fel..

e primul forum la care ma alatur.. poate simteam nevoia unei confesiuni sau poate vreau sa ma certati pt ca incerc sa ma trezesc dar nu reusesc.. am 26 de ani sunt profesoara (primul an de predare) la o scoala pt copii cu deficiente de auz.. ink din prima zi de scoala mi-a atras atentia un pusti de la clasa unde preda o prietena de-a mea prin felul insistent de a ma scana.. eu nu arat intocmai ca o profa clasica la tocuri, fusta si sacou.. ci blugi, tricou si tenesi..initial l-am vazut ca pe o provocare, toate profele imi spuneau ca el e cel mai dificil si ca orice i-as spune nu o sa asculte niciodata... am schimbat tactica de lupta si am incercat sa ma imprietenesc cu restul copiilor fara sa il bag in seama pana cand a venit el sa discute.. as minti daca as spune ca nu mi-am dat seama ca ma place... are 15 ani, deci nu disimuleaza prea bine..ne vedem doar in pauze, vorbim prin semne, el e surdo-mut, e f frumos si expresiv, zambeste grozav... ok.. ideea principala e ca m-am indragostit de el.. nu e ceva kinky... adik nu vreau sa il sarut sau alte chestii de ordin intim... imi doresc sa il imbratisez, sa il vad razand, imi este dor de el cand nu e in preajma... faptul ca toata scoala stie ca el este indragostit de mine agraveaza situatia, stau cu okii pe noi toti tot timpul.. traiesc niste lucruri si niste emotii care ma depasesc... habar nu am ce o sa fac si cum o sa ies din toata treaba asta... eu lui ii spun ca il vad ca pe prietenul meu cel mai bun, un frate mai mic... dar sincer mi-as dori ca lucrurile sa fie altfel.. sa nu fie minor si nici elev...
stiu_doar_eu
Postat pe 26 Septembrie 2011 22:31
Eu n-am de gand sa te cert....

zici ca esti profesoara!incearca sa fii profesoara ,in adevaratul sens al cuvantului.....
Axl_22
Postat pe 26 Septembrie 2011 22:53
incerc... adik nu fac nimic nelalocul lui.. toata problema e in capul si in sufletul meu... nu ma pot controla, duc un mare razboi cu constiinta..
stiu_doar_eu
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:03
te cred...dar trebuie sa fii rationala!
Axl_22
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:05
De la: stiu_doar_eu, la data 2011-09-26 23:03:25incerc... adik nu fac nimic nelalocul lui.. toata problema e in capul si in sufletul meu... nu ma pot controla, duc un mare razboi cu constiinta..


care zice "NU si NU", este?...:D
pana te scoate din pepeni si o dai... pe pustii...:))))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:07
n-o da, n-auzi? are mustrari de constiinta.e pe mutite tarasenia
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:09
mamy... tot tzacaniti ramanem, nu ne mai facem bine...:)))))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:10
contradictia vine totusi din "nu ma pot controla"...

sau n-am inteles eu bine?.:))))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:11
pe mutite si la propriu si la figurat.. si asa o sa ramana pt cel putin 3 ani de aici inainte ..
stiu_doar_eu
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:13
las' ca e romantic asa. o sa va intelegeti numai din priviri.
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:15
am spus "nu ma pot controla" pt ca in fiecare zi imi propun sa nu mai ies afara in pauze, sa nu il mai caut cu privirea in curtea scolii... dar pana la urma cedez... vreau sa il vad si sa vorbim..
stiu_doar_eu
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:15
no, tu sa fii sanatoasa...

baga mare, si ne vedem peste 3 ani...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:15
De la: si_totusi, la data 2011-09-26 23:15:05las' ca e romantic asa. o sa va intelegeti numai din priviri.


mamy, pai asa nici nu stii cum devin gravizi...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:16
subtil si intepator :) :P
stiu_doar_eu
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:18
''traiesc niste lucruri si niste emotii care ma depasesc... habar nu am ce o sa fac si cum o sa ies din toata treaba asta... ''

te depasesc acum....dar ai sa le depasesti si tu....nu te iau la misto...
Axl_22
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:18
las, coane ca in 3 ani se inventeaza prezervativul ocular
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:19
pai,cu ochii ca la melci, din ziua de azi... parca poti sa stii ca nu?...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:21
sper sa fie bine... cea mai comoda si de preferat varianta ar fi sa ne treaca, in special lui... stiu doar ca as vrea sa ii fie bine si sa nu sufere in niciun fel... tocmai de'asta incerc sa nu ii arat mai mult decat prietenie, sa nu il alimentez.. cand il vad cum se inroseste atunci cand ne intalnim, cum graviteaza in jurul meu fara sa-si dea seama, cum incearca sa para mai matur decat este, cum se uita pe furis cum se face ca are nevoie de creta doar ca sa intre la mine in clasa, toate astea ma flateaza dar ma fac sa ma simt vinovata ... vinovata ca eu chiar imi doresc ca el sa se poarte asa.. am impresia ca m-am lovit la cap... cu cat gandesc mai mult cu atat ma judesc mai aspru si ma simt un om "mic"...
stiu_doar_eu
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:53
da' si tu (te dai de-a) dura... cica "sa va treaca"...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:55
Sa ai mare grija ca lumea rea si materialista din jurul tau a fixat si ceva pedepse pentru asta, d-ra profesoara! Nici pe departe sa reuseasca sa inteleaga! Te-as intreba. ce-ar fi daca ai incerca?
As_ninge
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:57
ce noroc ca intotdeauna exista si vecini samariteni care suna la Politie...pana la urma te scoti si cu un dosar penal...:)))))
eu_geminy
Postat pe 27 Septembrie 2011 00:09
daca as incerca ce? sa incep o relatie cu el? nu as putea.. am cosmaruri noaptea si in stadiul asta... si neaparat vis-a-vis de lumea materialista si rea ci pt ca ma gandesc la felul in care ar percepe el toata tarasenia, la ce fel de relatie bolnava s-ar ajunge... mie imi placea sa cred ca sunt un om cu principii... in + familia lui stie ca este indragostit de mine... au venit sa imi spuna... incepuse sa isi calce singur hainele inainte sa plece la scoala, nu manca, era bucuros cand se trezea dimineata... m-au invitat la ei in vizita apoi... sunt niste oameni buni si erau alarmati, normal.. chiar nu vreau sa degenereze situatia ...o sa fac tot ce imi sta in putinta ca el sa creada ceea ce trebuie... ca el este elev si eu profesoara..
stiu_doar_eu
Postat pe 27 Septembrie 2011 00:11
"..o sa fac tot ce imi sta in putinta ca el sa creada ceea ce trebuie... ca el este elev si eu profesoara.."


Laura..( Andresan)..?,tu esti..?
bre..,meditatii dai..?
roby_cado
Postat pe 27 Septembrie 2011 02:21
te cred ...ca stii doar tu..io m-am tot gandit...si io port tricou,blugi si tenishi....si de mine nu s-a amorezat niciun pustan....si iote ce mica-s.... (gl)
Axl_22
Postat pe 27 Septembrie 2011 07:31
Stiu_,

Ar fi plin de bun simt sa te concentrezi pe altceva.
nathalie
Postat pe 27 Septembrie 2011 08:46
Stiu_
tu esti persoana matura in situatia asta, fii matura!
daca toata scoala este cu ochii pe voi .. deja problema este mult prea avansata.
Daca nu poti sa te controlezi mai bine schimba scoala.
cricat
Postat pe 27 Septembrie 2011 08:55
hai bre cri_cat ... unde-o gasesti matura? sau matura e obiectul ala gospodaresc?

stiitoare mica, nu cred ca te poate certa cineva pentru ce simti! zici ca cel putin 3 ani de acum incolo ai sa astepti si etc, io zic ca pierzi timpul si peste 3 ani ai sa ai 29 iar el 18... sunt shanse mari ca viatza sa va desparta... si dreptate avea Hogea (hoge = porfesor) ori magarul, ori samarul!
e mauzant faptul ca nici n-ai inceput bine primul an de munca si ai dat-o subit in indragosteala cu primul elev care-ti sari in fatza...!
iete la tine, viteaza care are tactici, ca esti victima vanatului tau! sau inca nu ti-ai dat seama?

la ce scoala predai? ca sa n-avem indoieli cand ai sa apari la stiri cu povestea ta de dragoste ... !!!

"sper sa fie bine... cea mai comoda si de preferat varianta ar fi sa ne treaca, in special lui... stiu doar ca as vrea sa ii fie bine si sa nu sufere in niciun fel... "
da' tzie nu vrei sa-ti treaca?
adicatelea doar lui, ca el e vinovatul!!!
ce ziceai ca predai? de educatzie civica ai auzit si de deontologie profesionala?
iete ce de cuvinte noi ... pffff... iar am dormit cu capul pe dex... si mi-am invelit sandwich-urile in foile lui...
alfheim
Postat pe 27 Septembrie 2011 11:26
da alf... obiectul ala gospodaresc care curata prostiile din capul unora.

Doamne.... cum sa privesti un copil altfel decat este ... un copil.
Stii_doar_tu ... iti dai seama de gravitatea faptelor tale?
Daca este un copil introvertit il poti face sa se indragostesca de tine si apoi il vezi ca cine stie ce grozavie face. Mai ales ca este un copil cu probleme.
cricat
Postat pe 27 Septembrie 2011 11:42
cri-cat, zicea cineva pe undeva de paralelismul valorilor... io constat ca femeiushca asta e doar paralela cu valorile (in treacat fie spus, putem zice si morale!) !!!!
paralela si inegala, ca sa fie sigura ca nu se intalneshte cu ele vreodata!

copilul ala, aproape cu sigurantza, o sa puna esecul in amor pe seama handicapului sau, pe care sigur il consitentizeaza!
pentru ea este target, ca poate sa faca ce altii nu sunt in stare... un fel de dresura...!

pe tantica o mananca de-o tavaleala cu el... ca arata bine, ca alea alea... diferentza de varsta nu e deranjanta deocamdata... ma refer 18 cu 29!!! dar cand o incepe sa-si puna problema, ca ar putea sa aiba un copil pe care nu si-l vrea cu probleme ... atunci sa vezi hora!

hei, profa, de psihopedagogie ai auzit? ca tot esti profa...
de psihologia copilului ai vreo idee, sau notiune?
de psihologie educationala ai vreo idee?
ma cam indoiesc... dar nu prea mult, ca sa nu raman cocoshat!
... cu astfel de specimene, asa bine si minunat pregatite... doar se exemplifica cazurile de la tv, cand profa/proful facea hatza-hatza cu elevul/a sau elevii/le...
...cand elevul sau eleva se sinucide din dragoste .. ca profa/ul lui/ei s-a casatorit cu altul/a si
asa mai departe ...

profa, chiar vrei sa ai pe constiintza copilul ala cu mintea fragila si cu sentimentele ametzite?
da' ce-o fi aia constiintza???
alfheim
Postat pe 27 Septembrie 2011 14:49
hmmm... drastic si realist alfheim... dar sa stii ca eu constientizez lucrurile astea, toate aspectele negative pe care le-ai prezentat tu ... in primul mesaj pe care l-am postat am incercat sa fiu explicita in ceea ce priveste sentimentele mele... nu e vb nicidecum de atractie fizica.. nimic indecent.. pana si faptul ca am postat asta a fost pt ca simteam nevoia sa impartasesc cu altcineva, pt ca ma simt vinovata, pt ca vroiam sa aud din gura altuia ceea ce gandeam...pt ca e ceva iesit dn comun si nefiresc.. am spus ca as vrea sa ii treaca lui exact din teama de a nu lua o intorsatura urata povestea.. incerc sa nu ii alimentez ideile idilice, ii vorbesc mai mult despre scoala si din ce in ce mai rar.. nu sunt bolnava la cap sau irationala incat sa-mi doresc sa ii fac rau.. iti multumesc ca m-ai "certat" macar acum stiu exact parerea bruta pe care o au cei din afara situatiei.. nu sunt insa nici atat de "femeiusca" si nici atat de superficiala incat sa nu am nicio treaba cu constiinta
stiu_doar_eu
Postat pe 27 Septembrie 2011 16:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut! 1 De la: adelynacd 28 Decembrie 2008 16:15
Oferta Speciala 1 De la: macarena 10 Octombrie 2008 22:20
Virgina la 30 de ani 358 De la: Micass 8 Mai 2009 08:48
Soacra care violeaza intimitatea 3 De la: Micass 26 Decembrie 2008 09:27
Casa de piatra 59 De la: micabis 25 Februarie 2009 05:53
Setari Cookie-uri