Mor de durere!

Nu mai stiu ce sa fac. M-am incurcat de tot! Sh mor de durere... ma simt o ratata. EL a aparut yn viatsa mea acum o luna! A facut atytea ca sa ma atashez de el!M-a dus yn al 9-la cer! Acum am aflat ca defapt s-a folosit de mine ca sa-shi faca geloasa iubita! Nu-i arat ca ma doare, din contra ii zic ca m-am priceput de la inceput ca asta face, defapt asha sh era, banuiam eu totul dar ma autoamageam! Prea bine ma simtseam cu el... Prea bine... Acum iata vorbim, pe skype, ma comport ca o prietena, ii spun ca e bine, ca yl intseleg, ca ii ofer timp... ca nu m-a ranit! Dar sufar atit de mult! Mor de durere! Nu stiu ce sa fac? cum sa depashesc faza? El zice ca ii este dor de mine. Nu mai e impreuna cu ea, dar totushi... Mi-e greu... il simt aproape, si vreau neincetat la el.. nu mai pot!!! Ce sa fac? Cred ca m-am indragostit, deshi m-am tsinut cu toata puterea sa nu o fac, caci stiam ca asha va fi... acum pling in baie, pling noptile, pling neincetat.. ne vedem inca, ne sarutam... dar el... sh nici macar nu-i pot reprosha ca ma minte... doar el mi-a spus tot, sh m-a lasat sa fac alegerea. sa-i acord timp sh sa fim impreuna sau sa o terminam... eu ce sa fac? Eu am ales sa ne vedem, sh pu mine conteaza ca sunt cu el 2-3 ore pe saptamina sh ii savurez privirea, atingerile sh saruturile.. Dar nu shtiu, ma ia groaza: daca se intoarce la fosta? Eu ramyn cu buza umflata?? Nu mai am lacrimi deam, ma omor plingind... ce sa fac??? Ajutatsi-ma va rog, macar o parere, un sfat, maca zicetsi cit de proasta sunt! Orice! Nu mai pot... pling sh pling... mor de durere..

Postat pe 3 Noiembrie 2008 00:00
draga mea,orice shut in fund e un pas inainte...iarta-ma ca sun asa directa,lumea e amagitoare,viata te va invata sa faci alegerea corecta,or timpul le rezolva pe toate,crede-ma.Acum e gru pt ca il mai vezi inca dar nu se merita sa suferi stiid ca te-ea folosit cumva...e urat sa te folosesti de altii si e si mai urat sa le spui in fata,unde e rrspectul lui fata de tine???Iluzii desarte iti feci in privinta lui DAR uite un sfat:Spune-i prieteneste,sigur,ca te-ai indragostit de un barbat,ca e un om minunat si ca ti-ai dori sa ai o relatie cu acel barbat,cere-i sfatul,inreaba-l ce crede el,apoi urmareste-i reactia la aceste vorbe.......orice barbat daca e indragostit e macar un pic gelos iar daca sfatul lui e sa incerci atunci nu marita eforul si nici lacrimile tale caci cel ce merita sa fie iubit nu te va face sa plangi.iti doresc intelepciune!!!
nicoll
Postat pe 3 Noiembrie 2008 08:01
scuze pt ca am mancat litere,ma grabesc un pic dar trebuia sa-ti scriu.o zi linistita sa ai!
nicoll
Postat pe 3 Noiembrie 2008 08:04
itsi multsumesc mult Nicoll! Shtii, defapt de asta aveam nevoie, eu demult am hotarit ca nu voi avea nimic cu el, pur shi simplu nu-mi pot rupe sufletul inca de la el, incerc sa ma vad cu el doar pu a-mi usura treptat durerea... Kiar voi incerca sfatl tau, dar e cam gre, eel se intereseaza absolut de tit, sh sunt sigura ca ma va intreva cine e, sh imi va spune sa incerc... Dar nu il inteleg, zau asha.. il tot ignor pe zi ce trece, nu ies sa ne vedem, nu raspund la telefoanele lui...iar el se intarta sh mai mult, ma suna la miezul noptsii sh-mi spune ca sta linga bloc, sa ies ca nu mai poate de dor, nu am ieshit crezind ca se va supara sh va inceta el totl... da de unde, l-am urmarit cum s- urcat in taxi sh a plecat...am plins zicind ca-i over... dar bine iata ca nu, m-a sunat imediat ce a ajuns acasa, zicynd ca-s o rautate mica, ca il kinui, ca moare de dor iar eu nu vreu sa-l primesc.. ca ma va prinde intr-o zi sh nu-mi va da drmu...
Ei ce inseamna asta? De ce ma kinuie?... Eu nu cred nimic din ce zice, dar totushi ies sa ma mai vad cu el... il simt tremurind cind ma priveshte... nu ma inteleg nimic... ce vrea defapt? Sa-shi mingie un pic ranile cit e certat cu fosta? Sa-shi bata joc de mine? Nu inteleg...nu gasesc nici un argument faptelor sale... kiar nu... ce vrea el?... A fost 4 ani cu fosta, nu cred ca el kiar a parasit-o, sigur ca o va intoarce... ce cauta atunci pe la mine? CE VREA DEFAPT???????
Assh vrea sa-mi dea acel shut yn fund!!! Dar el nu o face!!! Ma tsine, ma tot ia cu scumpo, frumoasa mea, puishor... ce inseamna toate aste??? Ce au barbatsii acolo in loc de inima?? Ce??????

Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:21
Nu o sa mori de durere,e greu la inceput sa spui nu,apoi timpul va trece,ranile se vor vindeca,iar peste ani multi vei intelege ca toate sunt trecatoare dar conteaza cum treci tu prin ele...iar acest el de acum va ramane doar o amintire cumva in ceatza.iti trebuie curaj si speranta ca undeva,in lumea asta e cineva care ne asteapta sa venim,la mine a venit,si am iubit si inainte de el dar conteaza mai mult cum esti iubit ori tu nu esti iubita,esti doar siguranta acestui barbat.Cauta-ti dragostea acolo unde o si primesti.Daca te pot ajuta cumva,cel putin moral,anunta-ma te rog.O seara sper linistita sa ai!
nicoll
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:45
"NU MAI POT! Spunetsi-mi ceva, spunetsi ca sunt o proasta o dementa orice dar nu mai suport!!!!!! Viatsa mea era obishnuita...pina a veni el...Il cunosteam din anul I de facultate(sunt anul 3 acum), dar mai mult de salut/salut nu comunicam... Nici nu stiu cum s-a intimplat, am ajuns cu el la suc... stiam ca are prietena, defapt observasem mai demult ca tragea cam mult cu okiul la mine, dar nu acordam atentsie. Nu parea genul meu, deaceea cind m-a invitat in orash am ramas singura uimita de mine ca am acceptat, dar m-am dus oricum nu aveam ce face. Sh asha a inceput totul! care totul? O saptamina de vis, shi atit! Nu ceream explicatsii de la el, iar el zicea ca imi va da raspuns la multe intrebari dar e nevoie de timp...eu nici nu ceream nimic. Duminica i-am spus ca ma atashez de el... sh el a zis ca are nevoie de timp, sh e mai bine o perioada sa nu ne vedem, pu ca simte acelashi lucru dar e nevoie de ceva timp sa reflecteze asupra mai multor lucruri! Am simtsit ca mor! De atunci stau sh bocesc ca proasta, mor de doruul lui, nu mai shtiu ce sa fac! Nu pot respira, cind ma intilneshte in curtea facultatsii, ma sorbeshte din priviri... ma priveshte atit de profund incit simt ca sh el vrea acelashi lucru ce shi eu: sa ne pierdem in imbratsishari shi saruturi! Dar nu pot sa-i zic, a zis ca-i trebuie timp, sunt prea, orgolioasa poate ca sa-i spun ca mi-e dor de el! Dar nu mai suport atitea lacrimi... simt ca mor!!! Stiu ca sunt o proasta, nimeni nu boceste atit pu o saptamina de giugiuleli, dar eu nu mai pot!!! Ma sufoc! Ma innec in propriile lacrimi shi suferintse! CE MI SE INTIMPLA? Ce sa fac? Cum sa-mi alin durerea? Bautura, calmante, tsigari?Niciodata nu am folosit macar...sunt o lasha...mor de durere shi dor! ce sa fac? Sa ashtept o luna? Sau ce a zis el inseamna sfirshitul? CEEEE? CE SA FAC???????!!!!!! Nu mai pot suportaaa... Spunetsi-mi ceva! Va rog!!!! "




asta este postarea lu' starcika care cerea "Ajutooor"...mai fetelor! voi cand dati cu subsemnatul.. trageti pe nas, sau ce draq faceti?
sunteti atat de asemanatoare si confuze,este f greu sa-i vina omului sa va spuna o vorba buna...

trageti si voi aer in piept, cand va apucati sa cereti un sfat,atentie,in fond... consumam minute pretioase din viata, daca ne apucam sa va bagam in seama ..
iasomia
Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:57
hai, mai iasomica, nu fii rea ! lumea face exercitii de scriere . ca , asta e materia din anul 3 de facultate ; trebuie aprofundata
acum , s-a schimbat modul de scrijelare a cuvintelelor.ce stii tu ?

a aparut litera "k" in locul grupului "chi", s-au adunat alde "s 'langa "t', se folosesc minim doua cuvinte de sorginte engleza in biata fraza romaneasaca, semn ca am intrat in europa.

cuvintele scrise cu cratima dispar si ele. e si normal. chinezii nu folosesc asa ceva si ei sunt mai multi decat suntem noi. povestea cu minoritatea care se supune majoritatii


citind, devii mandru:
francezii sunt raraiti, romanii tind spre sasaiala. popor mandru. avem si noi falitii nostri .


dar, dragostea e oarba . scrii la deruta, povestesti ca si cum ai taia cu foarfecul fraza si iese o compunere, din petice cusute bineinteles , cu ata alba.

cap avem, minte ce ne mai trebuie ?
si_totusi
Postat pe 4 Noiembrie 2008 11:44
mitza,

de data asta ne-ai rugat frumos ,asa ca ma duc sa-ti dau un punct...tie iti arde de papagali si fata asta se zbate din dragoste,turnu'babel..sa ma bata soarele..
iasomia
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:25
doamne da ce rai suntem ?!!!!!!!!!!!!
yavrum
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:33
Yavrum,

asa ma stii tu pe mine?..:)

nici vorba de rautate,este din punctul meu de vedere un "verde in fata", ca tot ne ruga fetita sa-i spunem orice ,numa' sa-i spunem.


iasomia
Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:26
Un pic de alinare merita orice om,or daca cere ajutor probabil ca e trista,nu se cade s-o tratam chiar cu rautati.....chiar daca la 20 de ani ai ei,viata si iubirea sunt dificile,in special cand ai probleme from the heart Lumea asta tot mai insensibila,ma intreb daca se merita sa mai ceri un sfat,un ajutor moral atunci cand chiar esti cazut pt ca oricum lumea e surda!!
nicoll
Postat pe 5 Noiembrie 2008 07:54
nicol,

cand esti cu adevarat cazut, ai din partea mea toata intelegerea din lume,eu insami am fost la pamant si m-am ridicat..

dar una este sa ceri ajutorul cu sufletul(pt ca asta se simte),si alta e sa fii isterica..

stai linistita ,genul acesta de aparitie.. apreciaza mai mult o zgaltaiala,decat un pupic pe frunte..

si apoi..esti sigura ca problema este reala?

sunt oameni care deschid din mai multe conturi topicuri cersind atentia..si?? ce fac? eventual mai fac o postare, si nu-i mai vezi postand..iar noi ramanem ca idiotii sa ne aratam intelegera si "Spiritul ales"..hmmm...

eu am spus cum ii vad postarile,adica?

confuze si asemanatoare!

dragostea este mult prea frumoasa, ca sa arate asa,chiar si cea neamplinita,adevarata durere se simte,da-mi voie sa am intelegere si compasiune pt cine cred eu ca merita,ok?...:)
iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2008 08:13
se intampla atatea lucruri interesante,nu cred ca lumea femeilor aste atat de iremediabil compromisa..
femeile sunt:fetite,femei,mame,iubite,bunici...sunt luptatoare,sunt frumoase..vreau si am nevoie ,sa vad partea plina a paharului...sunt convinsa ca marea majoritate dintre noi stim sa traim si altfel,adica (atat cat putem) frumos..:)

normal ca am intelgere deplina pt cele care traverseaza o perioada complicata ,si le incurajez cu drag( cred ca s-a vazut)..
dar fatuca asta nu-mi atinge coarda sensibila,asta e..imi pare rau,dar nu o sa-mi cer scuze decat daca o sa vorbesca si ea normal,poate realizeaza ca nu trebuie sa faci ca trenul in gara ,ca sa te bucuri de prietenia celor din jur..

cred ca am putea avea si alte teme de discutie..

eu de ex ,as discuta acum despre faptul ca a iesit Obama presedinte...

dar...are sens?
iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2008 08:26
hmm.iasomia...imi placea odinioara floricica asta...totusi draga mea,indulgenta si rabdarea ii mai ajuta pe cate unii,chiar daca ne e greu sa-i intelegem,sa-i ajutam,le putem acorda macar putina atentie,poate ca de asta si au nevoie,chiar si cei care posteaza cu mai multe ID-uri,frustrarile care nu rabufnesc in viata lor reala,temerile,dorintele,etc,sunt exprimate in diverse moduri!Cine stie ce zace in fiecare dintre noi,nu?In fine,stim cu totii ca dragostea e vazuta,simtita de fiecare diferit,tindem sa exageram atunci cand suferim,tocmai din motivul simplu de altfel,catutam intelegere si atentia altora,e omenesc,nu? Dar...sa n-o mai lungesc atat,ideea e sa nu devina un viciu,sa cerem,sa ceeerem mereu,mai tre sa si oferim! Si da,iasomia emana un parfum f placut!O zi placuta!!!
nicoll
Postat pe 5 Noiembrie 2008 11:38
inters pt politica??dificil de gasit,apoi,lasa gust amar in gura cand ma gandesc la ai nostrii,minunatii,deosebitii politicieni,daramite sa ma mai gandesc la altii,din n motive,asi avea gura punga toata ziua...!tot respectul pt subiect
nicoll
Postat pe 5 Noiembrie 2008 11:57
nicol, as avea si eu niste intrebari. poate poti sa-mi raspunzi.

e normal atunci cand cerem un ajutor, sa scriem dezlanat , intr-o totala desconsideratie pentru cel ce incearca sa ne ajute?

mesajul scris nu cumva trebuie inteles? e chiar asa de greu sa rupem din pretiosul nostru timp , cateva minute, pentru a da o forma cat de cat logica celor spuse?

dam dovada de respect pentru cel ce ne citeste, daca ne adunam gandurile si incercam sa expunem cat mai clar problemele pentru care cerem un sfat . nu ar fi aceasta o dovada ca ii consideram prieteni pe cei carora ne adresam? la ce ajuta isteria si trantirea de cuvintele anapoda?

nimeni nu a spus nimic referitor la sfatul cerut ci, la modul in care a fost facut acest lucru.

inainte de a emite o judecata, citeste, incearca sa intelegi si apoi trage concluzii. nu suntem rele. suntem mai cu multa experienta de viata.

a fi de partea cuiva, nu inseamna a-i lauda tampeniile sau a trece cu vederea greselile. asta nu inteleg multi. prieten bun poate fi si acela care te scutura bine ca sa-ti vezi greselile si nu acela care te bate pe spate la fiecare boacana

si_totusi
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:14
inteleg foarte bine ce vrei sa spui,dar fata se simte anapoda,apoi,gandeste probabil la fel...Sincer,modul ei de a scrie se poate corecta,nu e prima care adopta un astfel de mod,un fel ciudat,intradevar, la 20 de ani in zilele noastre,felul de a scrie reprezinta oarecum tot incertitudinea,alambicat e si cum traiesc ei in ceea ce numim democratie,sigur,inteleasa gresit nu numai de cei tineri,de adolescenti!Nu am acuzat pe nimeni cum ca e intr-un fel anume ci poate ca daca am da atentie detaliilor,am putea oarecum schimba ceva.Dar poate ca nu se merita,cine stie,timpul nostru e important numai pentru cine merita?Si cum aflam acesta?
nicoll
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:52
Toata stima....si totusi!
nicoll
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:54
democratie nu inseamna nestiinta. libertatea de expunere nu implica neglijenta in exprimare.

numeni nu are pretentia sa scrii conform normelor academiei romane . suntem presati de timp, apar sentimente contradictorii, incercam sa spunem mult si repede . asta inteleg. oricine face greseli din acestea minore.

aici nu e examen de limba romana insa, putina grija privind stilul de exprimare e binevenita. modul in care ne exprimam, e o carte de vizita

fetele sunt in formare. e bine ca noi, cei care vedem ca ceva nu e in ordine , sa spunem. daca am trece cu vederea, am gresi. nu o facem cu rea vointa. intelegem prin ce trec, intelegem emotiile, necazul si dorinta de a rezolva problemele ce li se par insurmontabile insa, GRIJA mare la exprimare!

nu e vorba despre garbo. cum va exprimati aici, scrieti si un CV, o cerere, discutati cu un angajator.
cand vede ala ca va pierdeti in amanunte, ca faceti greseli de ortografie, ca folositi timpurile verbului aiurea si faceti dezacorduri, nici nu mai discuta cu voi. va arata usa fara multe cuvinte.

si in rel. cu un baiat. daca e scolit si-i trimiteti un SMS cu greseli din astea, apoi, fuge omul ca de popa tuns.

pare ca cea scriere si mod de expunere nu au importanta insa, au un foarte mare impact. cum deschideti gura, omul poate sa va incadreze intr-un anumit tipar. la fel si in scris. deci, atentie !
si_totusi
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:10
bai! da pusaram suflet acilea,nu gluma...crez ca asta mica o sa aiba orgasm pana la urma....


iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:20
auch! pardon ,am gresit topicul...
iasomia
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:22
iasomico, aici e topicul cu gramatica orgasmul e doua pagini mai jos
si_totusi
Postat pe 5 Noiembrie 2008 17:30
ei bine,pt prima data pot spune ca astfel de indemnuri sunt necesare si binevenite pt cei care sunt adulti in devenire...Eu sper ca odata cu trecerea anilor sa acumulam ceva experienta pt a da mai departe cel putin copiilor respectul si bunul simt!Probabil ca vor trece ceva ani pana cand vom dezvolta ceea ce se numeste UMANISM,solidaritate............s.a.m.d!Criticile prind doar daca exista o educatie,un dram de constientizare a bunului simt cultivat in familie,intretinut de societate iar daca avem acest tineret e doar vina noastra.o societate nu poate exista in individualism ci are nevoie de o comunitate in care sa elaboreze o baza a ceea ce am spus mai sus:umanism.in fine,sunt atatea lucruri necesare de care ar trebui sa tinem cont in viata asta............
nicoll
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:17
iasomico,esti comica!imi place faptul ca privesti partea plina a paharului!De-am face asta in fiecare zi,ce frumos are fi.Oricum,daca scriem doar de dragul de a scrie probabil nu am mai faci-o,nu?O seara placuta tuturor!
nicoll
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:41
fii tare, scumpa mea!.
ai scapat, totusi, ieftin.
citeste, te rog povestea mea pa forumul ,, ati fost vreodata infiorator de singuri de ziua voastra?''
eu l-am deschis.
crede-ma, esti un caz fericit.
fruntea sus!
sau: fii BARBAT!(pentru ca numai ei pot fi tari si insensibli!!)
double_chock
Postat pe 6 Noiembrie 2008 18:09

tristetze... sincer, intr-o luna nujtiu cat de "in al 9-lea cer " te-a adus el si cat te puteai indragosti de el dar ...in primul rand ma bucur k mai exista fete k tine in sensu k ai mandria ta si nu te-ai umilit in fata lui...bravo tie...si cel mai bine e sa vb cu el si sa il intrebi ce are de gand cu tine k sa stii ce ai de facut pe mai departe k nu ai chef sa te indragostesti de el mai inkolo si sa te lase balta...hehehhh....nu'l lasa sa vada k esti in limba dupa el :))
cazacu
Postat pe 8 Noiembrie 2008 01:28
Gresheala lui k te-a mintzit, a ta -- k l-ai lasat s-o faca.
Lasa durerea asta "undeva" cu tot cu indragosteala de o luna.
E ceva trecator cu sigurantza shi nici nu prea cred k mari & multe clipe frumoase atzi petrecut impreuna.
E o slabiciune de-a ta, nimik m mult.
Sfat: centreaza-te pe aventuri in perioada asta shi cand simtzi ca-tzi trece, ia-o ushurel cu iubirea.

Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:38
Expresia "A fi la pamant", este folosita cel mai ades in box.Iata de ce draga Iaso (conform alintului prezidential, "draga Stolo..) te intreb daca iubitelul tau era boxer si la ce categorie.Ca tu erai la categorie usoara, asta o inteleg.Dar el, nu putea sa te puna la pamant cu acest prilej, in cel mai rau caz, "puteai fi in aer".Asa ca pana raspunzi, eu consider declaratia ta o dilema pentru mine.
Draga Cazacule.Vorbesti de tristete ca despre mentosane.Este normal ca sa nu te umilesti in fata lui.Poti sa te umilesti in spatele lui sau in gradina botanica.Totusi eu zic, sa nu-l intrebe "ce are de gand cu ea," pentru ca asta ar face-o sa se gandeasca ca este sclava Isaura, pe vremea prohibitiei.

Postat pe 9 Noiembrie 2008 06:53
frate Vanghele,

ce curiozitate ai si tu duminica dimineata..dupa mihail si gavril..

era,era...era tare de tot..tin minte ca.. sora mea mi-a spus cand l-a vazut:"fai!! tu esti tampita,vrei sa te indragostesti??de Adonis???"...


ehhh..."problema" este ca eu eram casatorita si atunci(ca si acum)si relatia nu s-a consumat,nu am putut,dar cine spune ca trebuie sa pacatuiesti" carnal" ca sa iti pierzi mintile?dar sa stii ca aici la fata asta, care"moare de durere" nu cred ca m-am referit la amor..ma refeream la dureri in general...
in mine ca sa se aprinda flacara trecutului, trebuie sa am mediu' prielnic...ori aici nu-mi place,intreaba-ma la duble chok...



iasomia
Postat pe 9 Noiembrie 2008 08:02
De acord cu si totusi si iasomia.Bine punctat,bine spus,sanatoasa gandire .
eladaela
Postat pe 9 Noiembrie 2008 09:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum pot sa imi stapanesc gelozia 58 De la: garbo_14436 11 Iulie 2013 19:23
Exista paciente ale dr- ului ginecolog Marinescu? 30 De la: garbo053282 8 Decembrie 2009 15:20
...voi ce ne-ati crescut... 10 De la: tzontzonica 1 Noiembrie 2015 08:21
Dupa divort 2 De la: yavrum 18 Decembrie 2008 21:46
De ce? 5 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:47
Setari Cookie-uri