ati fost vreodata infiorator de singuri de ziua voastra?

Miercuri, pe 29 octombrie, am implinit 24 de ani.
Am fost singura, izolata de toti prietenii, am ramas in casa.
Simt ca nu mai am pentru ce sa traiesc.
M-am saturat sa lupt pentru nevoile zilnice, nu mai am vise, nu ma mai respect.
Si imi e dor de mine in primul rand, cea care eram inainte de a-l cunoaste pe Sorin.
Ma bucuram de tot ceea ce se intampla in jurul meu, imi traiam viata cu drag, cu energie si aveam si timp si chef pentru toate: serviciu,facultate, prieteni, familie. acum lucrurile s-au schimbat: nu mai am chef nici macar de mine. Daca as putea sa mor, ar fi ok.
Nu ma pot decide asupra sinuciderii, dar au fost momente inviata mea cand eram aproape, aproape. Nici nu iti dai seama cand si cum o faci, pur si simplu, o faci doar ca nu mai simti durere.
Ma gandesc f mult la moarte, dar nu stiu de ce dracu sunt atat de prudenta cand traversez strada sau cand ma apropii de calea ferata. de unde sentimentul asta de conservare?
pentru mine Sorin era totul si, desi inca il mai iubesc si chiar foarte mult ( trist, dar adevarat!), mi-e greu sa uit.
Mie-e greu sa uit ca m-a tradat atunci cand mi-a fost mai greu in viata. eram intr-o situatie f nasoala cu serviciul, facultatea, in plus mama era internata in spital ( i-au scos rinichiul stang si o coasta,aveam grija de toti: de tata, de bunici, de mama si de el.
Iar el pleca la Pitesti dupa o femeie mai in varsta cu 10 ani, casatorita cu un copil.
Faptul ca m-a inselat ar putea fi tolerabil, dar a adus-o in casa mea, atunci cand mie imi ardea sufletul de grija mamei, atunci cand eu dormeam chinuita pe coridoarele spitalului Panduri. Nu i-am cerut sa faca nimic: le duceam eu in spate pe toate, nu l-amtrimisd in locul meu la serviciu sau la facultate, nu a venit macar o data la mama. trebuia doar sa nu ma supere.
am cazut rau: am facut o depresie puternica, si desi nu m-am drogat sau prostituat, am luat-o razna rau si sunt constienta de asta.
Un sentiment de nonvaloare personala inconjoara toata aceasta poveste.Adica nu ma mai respect.

Ati putea rade, dar m-as fi simtit m bine daca m-ar fi inselat CU O SUPERBA BLONDA DE 17-20 DE ANI, O ADOLESCENTA FARA MINTE SAU CEVA IN GEN.
DAR NU, EL A FACUT-O CU O FEMEIE TRECUTA.usor vulgara, stearsa, fara pregatire, fara nimic, iar eu sunt totusi, dna profesoara, si am doar 24 de ani.

A.....
Vorbeam de aniversarea mea.........
Mda.......
pe 30 ianuarie el a implinit 29 de ani.
Din toata saracia mea, si in ciuda tuturor problemelor mele, i-am aranjat o masa si i-am chemat cativa prieteni.
Nici macar nu m-a privit cand i-am adus tortul.
ce a urmat este extreem de rusinos, umilitor pt mine ca femeie, iar de durere nici nu pot sa vorbesc....E crunta.

M-am adunat pe ultima suta de m, si desi nu vroiam sa ma mai duc la facultate, eram anul IV, am reusit s-o termin a III a, cu 9,37.
dar eu tot nefericita sunt.pentru ca nu mai am vise, nu m am pt ce sa lupt.nu m ini doresc nimic.

double_chock
Postat pe 2 Noiembrie 2008 11:31
buna, am 33 de ani si de citiva ani incoace de ziua mea ...oof ce ma mai recunosc in povestea ta...

dar stii...? toate vor trece si vei gasi puterea in tine. culmea e ca vei gasi si speranta ca anul viitor sa iti aduca mai mult si mai bine . as vrea sa te incurajez dar nu prea pot, am 3 ani de cind sper si nu s-a intimplat nimic. asa ca ma incurajez singura :zimbeste miine poate fi mai rau de atit!

as vrea sa iti spun sa nu mai suferi dar stiu ca de la 24 de ani si pina acum suferinta m-a lovit de fiecare data cind am zis GATA! de azi voi fi puternica . La 24 de ani am devenit mama , poate de asta gasesc putere de fiecare data . Cauta un motiv serios sa rezisti si acela sa fii TU pentru ca meriti .

Ai spus ca esti profesoara . Gindeste-te la copiii care se uita la tine ora de ora . daca din ei unul singur iti soarbe cuvintele concentreaza-te la el .te va face sa uiti restul problemelor chiar si numai pt 50 de minute . Iti aduci aminte cum ridica mina sa raspunda? sau cum spun o trasnaie ? eu imi aduc aminte cum ma ascundeam dupa o carte sa nu fiu vazuta (la chimie) Micile bucurii ale vietii se aduna si depasesc tristetile in care ne cufundam noi uneori . Si...desi e toamna si natura cam moare si iti amplifica starea pe care o ai acum, incearca sa te umpli de optimism. Va veni si primavara stii? Si odata cu primavara si ziua mea - din pacate din fericire ? nu stiu si nici nu vreau sa ma gindesc

Lupta ! Meriti ! Nu se stie ce iti va aduce anul 2009 .
si atunci ... sa iti aduci aminte si de mine .



oanta
Postat pe 2 Noiembrie 2008 12:25
fetitele lu' iasomia,


astazi v-am spus ca va iubesc?


fruntea sus! dezvoltam noi...
iasomia
Postat pe 2 Noiembrie 2008 12:55
ajuta mult incurajarea . in cazul meu , cel putin . am o doza de optimism cumplit in mine .ca in bancul cu copii ... doi copii si-au deschis cadourile de craciun . unul avea o locomotiva si a inceput sa comenteze morocanos:oooofff, e de metal , o sa rugineasca , am sa ma tai in ea, am sa fac o infectie... celalat (eu) a deschis cadoul si a gasit o balegutza. s-a intors mirat si cauta prin camera : unde e iedutzul? unde e iedutzul?

dar mai mult de toate ne dorim sa avem prieteni care sa ne incurajeze , si se pare ca ii gasim atunci cind ne asteptam mai putin .

oanta
Postat pe 2 Noiembrie 2008 13:02
fetele, capul sus ! mama ei de viata, tare e ciudata si nedreapta uneori.
va aveti pe voi si cat e sanatate, vor fi si clipe frumoase. sigur vor fi !
si_totusi
Postat pe 2 Noiembrie 2008 18:48
multumesc
ce imi va aduce anul 2009?
vom vedea.........
poate doar tristete........
poate voi iubi din nou.......
poate voi reusi sa il iert......
double_chock
Postat pe 2 Noiembrie 2008 19:22
las-o draq de iertare,nu merita iertarea ta...


si lucreaza la self-esteem-ul ala,daca nu il mai ai, este jale,dar eu zic ca nu l-ai pierdut de tot,atat timp cat iti aduci aminte ca ai terminat cu o medie buna,este ok..

ai pe ce sa cladesti un nou inceput...ia startul din nou de atunci...uita restu'
iasomia
Postat pe 2 Noiembrie 2008 19:49
te inteleg.....si eu am stat singura in casa,de ziua mea,dar....nu pentru ca nu mai am vise ci doar pentru ca m-am saturat sa fiu a-5-a roata de la caruta....am o prietena casatorita care ma invita aproape intotdeauna sa le tin companie in zilele de sarbatoare sau in week-enduri dar la un anumit moment nu mai vrei asta......ziua mea de nastere este 1 ianuarie si revelionul trecut l-am petrecut stind in casa...eu si catelul meu...nu am desfacut sampania,nu am taiat tortul....este infiorator sa stai singur de ziua ta...sa fie si revelion...
coco6
Postat pe 5 Noiembrie 2008 09:14
vreau sa iti spun draga double_chock ...ca nu trebuie sa fii suparata...sa stii ca nu esti singurul om din lume care sta singur de ziua lui,am patit-o si eu...si intr-adevar am fost f trista dar...asta e viata...uneori avem parte de bucurii alteori de tristete....partea cu inselatul,am trait-o si pe asta..dar stai linistita nu ai decat 24 de ani nu e cazul sa disperi asa...cu siguranta iti vei intalnii alesul.nu cred ca merita ceva pe lumea asta sa te faca sa te gandesti la sinucidere...nu, sub nici o forma,gandeste-te ca esti tanara, frumoasa...la inceputul vietii cum se spune si sigur va aparea si fat frumos,barbatul care te merita numai ca deocamdata probabil ca e...prins in trafic

plus de asta...uite iti zic eu la multi ani,sa fii fericita si sanatoasa!
green_eyes
Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:11
cand o sa te linistesti , o sa zici ...mai da eu am trecut prin asta??? si ai grija sa nu fie prea tarziu, sa te trezesti ca ti ai revenit si ai ramas cu cine stie ce urmari ,sistemul nervos nu se regenereaza , iar stresul asta e fatal , stiu un tip care dupa o despartire nasoala a facut o boala de piele de toata frumusetzea, si a albit peste noapte....
domo
Postat pe 6 Noiembrie 2008 09:48
Uff,prin cate mai trec oamenii!Te astepti sa te sprijine cei de langa tine caci e normal,o vorba de incurajare cand e omul la pamant sa-ti mai poata indulci suferina....si cand colo,pune sare pe rana cel de langa tine.Ma impresioneaza povestea ta,ma bucur ca reusesti sa treci peste aceste greutati,la varsta ta ai intampinat cam multe,dar toate trec!Important e sa nu te simti fara speranta,o sa ai parte si de lucruri minunate in viata asta si sa nu uiti ca sinuciderea nu este o solutie chiar daca asa pare cateodata,oamenii buni au multe de suferit doar doar se vor abate de la calea lor in viata,o cale care duce spre bine si probabil,cel cu coarne isi baga tot mereu coada,ca ii sta in fire,nu?Ai simti-o pe pielea ta.Viata e cumva o lupta si trebuie sa reusesti,exact,trebuie.Esti o femeie puternica iar daca ai ajuns sa nu te mai respecti,nu uita ca cei din afara pot deduce ce fel de persoana esti tocmai dintr-un simplu motiv,ai povestit intamplari grele din viata ta si cred ca ai facut ce trebuia,am tot respectul fata de acei oameni care reusesc sa vada drumul in viata chiar daca e plin de gropi....or calea dreapta in viata e cea care nu e usoara...Draga mea,vei primi ceea ce cauti,ce ai nevoie,Dumnezeu nu te va lasa,E singurul care nu te-a lasat,oamenii sunt si ei supusi greselilor si daca acel barbat a facut ceea ce a facut,nu ai nevoie de el,nu te merita!Numai bine iti doresc!
nicoll
Postat pe 7 Noiembrie 2008 08:15
trist, dar adevarat!
anul trecut in primavara relatia noastra cam scartaia, si nu puteam intelege de ce?!!
am incercat sa vorbesc cu el, sa vad ce-l nemultumeste, de
ce ma ignora, desi ma asigura ca totul e bine, simteam ca nu e asa!
dupa paste mi-a propus o pauza, sa vada ce simte, chipurile!! am acceptat, evident, nu prea aveam de ales, oricum...decat ca el a inceput sa se simta f bine singur....
si exact de ziua mea, in mai, vine bomba....dupa ce vine de 2 ori la mine, nu-mi aduce nici macar o floare (a venit totusi sa-mi aduca tortul facut de mama lui, care este o scumpa), dupa ce aproape ca ma rog de el sa mai dea o sansa relatiei (dupa 4 ani), aflu ca m-a inselat in tot acest timp, 3 luni in care el se afisa cu ea peste tot, toti stiau, mai putin eu....m-am simtit ultimul om, am crezut ca intru in pamant, nu pot exprima in cuvinte ce amalgam de sentimente imi inunda sufletul!
l-am urat, am fost furioasa, imi puneam o mie de intrebari, oare ce are ea si eu nu am, oare ce i-a lipsit, oare de ce a facut asta? oare de ce??? groaznic
vreo 3 saptamani n-am mai vb deloc cu el, nici nu mai vroiam sa stiu ca exista, apoi a inceput sa ma caute, sa isi ceara iertare, sa ma intrebe daca o sa-l iert vreodata pt ce a facut....
nu stiu daca o sa reusesc, dar incerc, dupa un an jumate,inca incerc, pt ca n-am reusit in totalitate, e f greu, oricat s-ar stradui, parca tot nu e bine, nu mai am incredere in el.
de ce a facut-o?? inca n-am reusit sa inteleg, am doar raspunsurile superficiale pe care le-a gasit el, ca anturajul e de vina, ca i se parea ca e mai bine vazut, ca nu stia ce simtea, ca petreceam prea mult timp impreuna...in fine, nimic care sa ma multumeasca pe deplin!!

deci, nu sunt in masura sa dau sfaturi, dar sunt convinsa ca nu meritam sa ne faca sa ne simtim asa!!
esti desteapta, esti tanara, ai toata viata inainte!!
La multi ani!!!
pupici dulci!
zambila
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:22
Off, greu! Si eu am stat singura de ziua mea. Implinisem 40 de ani si asteptam primul termen la divort; am plans toata ziua; m-am simtit ca si cum as fi fost singura pe lume, speriata, suparata pe mine; de-ce-mi-se-intampla-tocmai-mie; fara speranta. Mi-au trebuit vreo 5 ani sa ma impac cu mine si cu tot ce mi s-a intamplat. Azi am 47 de ani si in sufletul meu sunt un copil.Daca ma uit in urma, am multe pareri de rau si nu e bine asta. Cred ca ar trebui totdeauna sa facem ceea ce simtim, sa spunem ceea ce avem de spus. Sigur, nu fara scrupule ci cu grija de a nu rani pe nimeni.
Dar curaj, fetelor! Viata e totusi frumoasa, cu toate supararile, dezamagirile, frustrarile, iubirile, tradarile!
karmina141
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:24
Zambila ,mami..

no comment!

este evident ca esti marcata,da-i papucii..daca tu si mamica lui va intelegeti, si tineti una la alta ,asta nu inseamna ca o sa fii fericita,a fost prea mult ce ti-a facut!

"dupa ce vine de 2 ori la mine, nu-mi aduce nici macar o floare (a venit totusi sa-mi aduca tortul facut de mama lui, care este o scumpa)"

stai de vorba cu mama lui,sfatuieste-te cu ea,ceva imi spune ca o sa te ajute sa mergi mai departe,o sa-ti dea "dezlegarea."...pt ca tu acum... nu mai esti cu el pt ca-l iubesti,ti-e drag de timpul petrecut impreuna,ti-e drag de ai lui.


bafta!

astept vesti...:)
iasomia
Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:40
Adina...:)ia un Cosbuc de la iasomia..:)


Nu te-ai priceput!
Singur tu nu m-ai placut,
Ce, eu tot fugeam de tine?
O, nu-i drept, nu-i drept, Sorine!
Ti-am fost draga, stiu eu bine,
Dar, sa-mi spui, tu te-ai temut.
Si eu toate le-am facut,
Ca sa poti sa-mi spui odata,
Sa ma-ntrebi:\"Ma vrei tu, fata?\"
Si plngeam de suparata
Ca tu nu te-ai priceput.

Nu te-ai priceput!
Zici ca-s mndra si n-am vrut
Ca s-ascult vorbele tale?
Dar de unde stii? n cale
Ti-am umblat si-n deal si-n vale,
Si-oriunde te-am stiut.
Zile lungi mi le-am pierdut,
Sa ma-mprietenesc cu tine:
Tu-mi umblai sfios, Sorine,
Si plngea durerea-n mine
Ca tu nu te-ai priceput.



Nu te-ai priceput!
Zici ca de m-ai fi cerut
Mamei tale nora-n casa,
N-as fi vrut sa merg? E, lasa!
Ca de-o fata cui-i pasa,
Nu se ia dupa parut!
De-ntrebai, ai fi vazut!
Tu sa fi-nceput iubitul,
Ca-i faceam eu ispravitul -
Tu cu pinea si cutitul
Mori flamnd, nepriceput!

in clipa in care o sa poti sa faci haz de necaz,sa stii ca esti vindecata..un zambet daca am reusit "sa-ti scot",inseamna ca esti pe drumul cel bun...



ai vazut ca am retinut si numele pungasului...
iasomia
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:01
Karmina,

Bravo!...
iasomia
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:03
iasomie draga, probabil ca ai dreptate, nu pot sa te contrazic cu nimic, dar e al naibi de greu!
acelasi sfat l-as fi dat si eu altora, sunt convinsa, dar pt mine niciodata nu reusesc sa fac ce e bine, pt ca intotdeauna ma gandesc la bine altora, din nefericire pt mine!
sunt convinsa ca toate au o rezolvare in cele din urma, o sa iasa soarele si pe strada mea!
va pup pe toate!
zambila
Postat pe 10 Noiembrie 2008 15:16
zambila..:)

stii care este faza?

in mod normal,m-as abtine..in fond, fiecare face ce vrea in viata,iar sfaturi este foooarte usor sa dai.

dar tare ma tem ca este genu' care vine si iti spune de cate ori te insala, ca sa-si "usureze" sufletul!
cea mai aberanta chestie!

iubesti pe altcineva ,dar vrei sa ramai in continuare cu partenerul actual?ok! dar nu te duce la el cu chestii de genu'"vai iubire!te-am inselat,imi pare rau,am remuscari"

distrugi un sufelet! tine-o draq pt tine acolo..si sa nu stie nimeni ,niciodata.

din pacate..al tau genu' asta de om cred ca este,dar daca tu il iubesti ,merita sa lupti pt sentimentele lui! si apoi,daca esti smechera ,s-ar putea sa nu mai fie prea interesat de altele..
pt ca interesat o sa mai fie...

te pup si eu...:)
ma puca rasu' nu m-am pupat demult pe forum
iasomia
Postat pe 10 Noiembrie 2008 15:56
hai sa va bag niste d-astea grele.. la singuratate aici:

Nu te iubesc pentru ceea ce esti,ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine.

Nu merita sa plangi pt nimeni,iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Doar pt ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa.

Nu inceta niciodata sa zambesti,nici chiar atunci cand esti trist,pt ca nu se stie cine se poate indragosti de zambetul tau.

Nu iti petrece timpul cu o persoana care nu este dispusa sa si-l petreaca cu tine.

Nu plange pt ca s-a terminat,zambeste pentru ca s-a petrecut.

Un prieten adevarat cand te prinde de mana,iti atinge inima.

Poate pt lume esti o singura persoana,dar pt o anumita persoana esti intreaga lume...:)

le-am dat din memorie,sper sa nu se supere Marquez pe mine...:)






iasomia
Postat pe 10 Noiembrie 2008 16:24
ce imi plac astea iasomie!
layla21
Postat pe 10 Noiembrie 2008 17:16
nu, nu e genul care face confesiuni, nu am aflat de la el, noi eram intr-un inpas cand s-a intamplat asta, apoi am luat o pauza, ca sa ne clarificam sentimentele....problema e ca el nu a vrut sa-mi spuna, probabil credea ca o sa ne despartim, ca o sa-i fie usor sa treaca peste....
eu cand am aflat, evident ca i-am zis sa nu ma mai caute, probabil ca pe moment a rasuflat usurat...decat ca peste 3 sapt. deja a inceput sa ma caute, deja n-o mai vroia pe ea, deja uitase de ce s-a despartit de mine...nu stiu ce sa cred, probabil se simtea prea tanar sa mearga mai departe cu mine, probabil ca relatia asta evoluase prea mult...
vezi, sunt multe de spus, nu-i caut scuze, pt ca n-are, dar am luat o hotarare, i-am mai dat o sanasa, si stie ca daca o mai da in bara odata, isi ia adio de la tot, asa ca...om trai si-om vedea!

nici eu nu sunt foarte pupacioasa in realitate
dar nu stiu de ce pe voi imi vine sa va pupacesc
zambila
Postat pe 11 Noiembrie 2008 13:46
Ehhh,astenia de toamna...:)

si apoi..mai bine sa ne vina sa ne pupacim ,decat sa ne paruim...

pai asta zic,sa nu creada ca daca a fost iertat o data,va fi tot timpul.

cand ti-am scris data trecuta ,mi-am adus aminte de un caz, si d-aia...el tot asa,a inselat,s-a afisat,bla,bla...a fost iertat! ce sa vezi?
a gresit si a doua oara,numai ca de data asta a venit la spovedanie singurel.."nu vezi ca ma imbolnavesc,faptul ca te-am inselat si nu stii ,ma face sa ma simt ultima scursura umana"

ehee,he,he...a prins grai al draq! cred ca s-a gandit ca o sa se afle,si atunci ce si-a zis omu'.."hai sa le-o iau eu inainte"

Zambila,sa nu bagi la cap ce-ti spun eu acum,fii fericita,in fond niciun caz nu seamana cu altul,nu vreau sa te indispun..:)

dragoste si putere iti doresc....:)

stai ca am uitat,sa modific...

pupic,vaaai tare rad...

iasomia
Postat pe 11 Noiembrie 2008 14:18
layla,

mai am una,mi-o spun singurica in momentele de criza..

astazi mi-e mai bine ca ieri,iar maine imi va fi mai bine ca astazi..

nici asta nu-i a mea,dar nu mai stiu de unde am pescuit-o..

iasomia
Postat pe 11 Noiembrie 2008 14:41
mai, sti cum se spune, ce nu stii nu te deranjeaza!! asta e cam adevarat!!
sincer, eu nu prea mai cred in fidelitatea barbatilor, desi imi place sa cred cand imi promite ca n-o sa se repete
sunt oarecum dezamagita de rasa lor, asa ca nu mai am mari pretentii, desi daca s-ar repeta faza, n-as ezita nici o clipa sa-i dau o pereche de papuci, fie ei si de plus!
iar daca o face, si nu-mi dau seama niciodata, bravo lui, desi...roata e rotunda, si sincer, uneori il compatimesc...
e mai bine ca s-a intamplat atuci, pt ca m-am trezit si eu la realitate din naivitatea mea, am invatat sa traiesc pt mine, sa ma apreciez, sa fiu fericita prin mine si nu datorita lui...am invatat multe, vezi, am luat si lucrurile bune din toata porcaria asta!

sa te mai pupacesc odata??
de ce nu??
zambila
Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:18
Zambila,

Ooooo! dar mie nu-mi plac barbatii fideli,imi plac barbatii discreti,intre noi fie vorba...daca suntem destepti(si noi ,si ei)nu avem decat de castigat, atunci cand partenerilor li se aprind calcaiele...dupa altii.

suntem mai buni ,mai rabdatori,mai frumosi...totul este sa fim precauti si de ce nu ,sa transferam asupra lor prea plinul ala, care ne sugruma, cand preferatul lipseste...

fetita..sunt confuza,a iesit soarele si m-a zapacit




mai! ne pupacim noi, dar ce cauta asta acolo?




Eeeeee!de ce nu?
iasomia
Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:37
De la: zambila, la data 2008-11-11 15:18:54mai, sti cum se spune, ce nu stii nu te deranjeaza!! asta e cam adevarat!!
sincer, eu nu prea mai cred in fidelitatea barbatilor, desi imi place sa cred cand imi promite ca n-o sa se repete
sunt oarecum dezamagita de rasa lor, asa ca nu mai am mari pretentii, desi daca s-ar repeta faza, n-as ezita nici o clipa sa-i dau o pereche de papuci, fie ei si de plus!
iar daca o face, si nu-mi dau seama niciodata, bravo lui, desi...roata e rotunda, si sincer, uneori il compatimesc...
e mai bine ca s-a intamplat atuci, pt ca m-am trezit si eu la realitate din naivitatea mea, am invatat sa traiesc pt mine, sa ma apreciez, sa fiu fericita prin mine si nu datorita lui...am invatat multe, vezi, am luat si lucrurile bune din toata porcaria asta!

sa te mai pupacesc odata??
de ce nu??







....in poza e pisicelu tau ...ce scumpik ,,am si eu 2 motanei hihihih
domo
Postat pe 13 Noiembrie 2008 17:04
Pentru toate fetele care au fost singure macar o data de ziua lor:
Va doresc un viitor pe seama fiintelor voastre, sa fiti fericite, macar o zi, o clipa, printre atatea lucruri innabusite de un oftat; orice vi s-ar intampla, sa va vie in minte gandul cel bun, gandul ce dezleaga oprelistile. Sa credeti mereu in izbanda dorintelor voastre! Fiindca te trezesti ca vine o zi, cand privesti cu mirare la viata care se iveste fara sosire si pleaca fara sa stea. Aveti grija de voi!
La multi ani tuturor!
Pupici pentru Iasomia.
karmina141
Postat pe 14 Noiembrie 2008 08:44

Poti sa fii infiorator de singur de ziua ta, chiar si atunci cand ai casa plina de lume,cati dintre noi nu am stat zambind in capu' mesei, dar cu mintea(sau sufletul,ma rog)eram in cu totu' si cu totu'in alta parte...

Trecem prin multe in viata asta,f..u-i mama ei de viata ,ca tare misto este!cu durerile si bucuriile ei..unica si ..

Irepetabila comoara...

karmina...
iasomia
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:09
da iasomia.....ai mare dreptate....si cu casa plina poti fi infiorator de singur,de aceea am ales de multe ori sa stau acasa decit sa merg in locuri unde este multa lume sau sa nu am invitati de ziua mea....oricite persoane ar fi in jurul meu,nimeni nu poate umple golul din suflet....tot singura sint si sint convinsa ca ai trait acest sentiment....
coco6
Postat pe 14 Noiembrie 2008 12:04
Acum am vazut comentariul cu Publicitate!!
Nu stiu cine l-a facut, sau mi-a furat poza?!!
Nu mai inteleg nimic!!?

Si da, in poza este pisica mea, caruia ii caut motan, ai tai ce rasa sunt?
zambila
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PT toti BARBATII din comunitate....am nevoie URGENTA de un sfat !!! 329 De la: DaMarkus09 25 Iunie 2009 00:03
ore cum e mai bine??? 24 De la: Riana_look 26 Noiembrie 2008 09:00
nu mi-a spus niciodata ca ma iubeste 27 De la: FULGUTA 6 Mai 2009 07:12
Copil fara tata 150 De la: garbo_394609 7 Februarie 2014 15:46
epilarea inghinala 33 De la: prometeus_wife 4 Mai 2009 18:52
Setari Cookie-uri