parintii lui

Buna seara... am si eu o problema si poate cineva ma poate ajuta...am o relatie de un an de zile cu cineva, eu am 20 el 25....tin foarte mult la el...singura problema sunt parintii lui.....daca mi-as dori sa-mi petrec o zi cu el cand are eliber...se iveste altceva..respectiv s-o duca pe mama lui la tara...ba are tatal lui treaba cu el si tot asa...sunt rare zilele cand si le petrecee cu mine...cand ma duc la el acasa parintii lui se poarta foarte frumos cu mine...ca sa nu o mai lungesc, cu alte cuvinte cand e vorba de parintii lui lasa totul, inclusiv pe mine....face numai ce spun ai lui.....ca mine niciodata
si avem un an si mai bine.....i-am zis ca mi-as dori ca atc can implinim un an sa ne logodim adica sa-mi ia un inel...sa fim mai apropiati ca doar am facut un pas in relatia asta...si el mi-a zis ca nu e pregatit pentru asa ceva. m-a duc cu zaharelul si apoi nu ...el nu era pregatit pentru asa ceva...nu stiu ce sa cred si cum as putea sa-l fac sa ma iubeasca pe mine mai mult decat pe parintii lui.....sa-l fac sa fie pregatit ptr mine...va rog sa ma ajutati.multumesc
alina_zna
Postat pe 7 Noiembrie 2009 18:08
nu te iubeste...trezeste-te...

si zici ca i-ai zis sa-ti ia inel?
naspa...

iasomia
Postat pe 9 Noiembrie 2009 17:13
De la: alina_zna, la data 2009-11-07 18:08:27Buna seara... am si eu o problema si poate cineva ma poate ajuta...am o relatie de un an de zile cu cineva, eu am 20 el 25....tin foarte mult la el...singura problema sunt parintii lui.....daca mi-as dori sa-mi petrec o zi cu el cand are eliber...se iveste altceva..respectiv s-o duca pe mama lui la tara...ba are tatal lui treaba cu el si tot asa...sunt rare zilele cand si le petrecee cu mine...cand ma duc la el acasa parintii lui se poarta foarte frumos cu mine...ca sa nu o mai lungesc, cu alte cuvinte cand e vorba de parintii lui lasa totul, inclusiv pe mine....face numai ce spun ai lui.....ca mine niciodata
si avem un an si mai bine.....i-am zis ca mi-as dori ca atc can implinim un an sa ne logodim adica sa-mi ia un inel...sa fim mai apropiati ca doar am facut un pas in relatia asta...si el mi-a zis ca nu e pregatit pentru asa ceva. m-a duc cu zaharelul si apoi nu ...el nu era pregatit pentru asa ceva...nu stiu ce sa cred si cum as putea sa-l fac sa ma iubeasca pe mine mai mult decat pe parintii lui.....sa-l fac sa fie pregatit ptr mine...va rog sa ma ajutati.multumesc



Scumpa , am avut si eu unul de asta si i l-am trimis maica-sii cu papion la gat, astia sunt genul de tipi infantili , dependenti afectiv de vreo mama hiperposesiva sau eventual de ambii parinti...nu stie ce vrea , e confuz , e dependent afectiv de ai lui , ,,danseaza" dupa cum ii canta aia..are toate coordonatele unui ratat intr-o relatie afectiva cu o femeie ( si nu cu mamica lui:-) Lasa-l cu 200 / ora..trust me:-) Spune-i Adio..si trimite-l maica-sii imbracat festiv :-)
reyya
Postat pe 9 Noiembrie 2009 17:24
uite ce iti zic eu...nu cred ca r trebui sa il faci sa te iubeasca mai mult pe tn decat parintii tai eu itii pot zice doar sa vb cu el sa ii explicii ca odata ce are o rel cu tn parintii lui ar trebuie sa fie mai in umbra sa fie mai atent cu tn daca nu intelege asta inseamna ca nu tine la tn desi aveti un an impreuna ... ce pot sa zic am si eu o rel tot de un an da sa stii ca nu am patit asa ceva .. singurul lucru care il poti face asta e sa ii explici ca daca va aprea posibilitatea sa aiba o familie ori cat de mult iar iubi pe ai lui mai multa tentie va trebu7i sa dea familiei lui.. mai multe pe georgyka_frumushyka pa sper sa i noroc
carina
Postat pe 9 Noiembrie 2009 17:31
..bine noi nu avem de unde trage concluzia ca este dependent afectiv de parintii lui..poate considera ca obligatiile vis/a/vis de parinti au prioritate in raport cu relatiile lui sentimentale...sau poate ca se foloseste de acest cliseu de gandire pentru a se scuza..adica pentru a fi diplomat...ata e si un mod de a transmite in mod tacit cuiva mesajul ca..sa/si mai vada de treaba in viatza ca si el are treburile lui...dar cum am spus..nici asta nu avem de unde o sti...e doar o presupunere...si o presupunere e intotdeauna doar o speculatie...ramane de vazut in timp daca se confirma sau se infirma chestiuni de genul asta.
garbo055472
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:19
mutumesc pentru raspuns....o sa tin cont de el......
alina_zna
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:48
Realitatea ti-ar putea confirma ceea ce ti-am scris, am trait o poveste similara cu a ta candva , stiu ce spun.Dar nu lasa realitatea ce va urma , desprinde-te daca poti de relatie.
Succes!
reyya
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
I-am zis ca vreau sa ne casatorim si m-a parasit 106 De la: anamarianow 18 Februarie 2010 00:57
care este cel mai nebun lucru pe care l-ati facut in pat? 102 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 13:41
buna..am si eu o problema...sau..o dilema 117 De la: valentino 5 Mai 2009 05:26
Copilul altuia sa devina copilul lui? 7 De la: garbo001220 10 Mai 2009 17:17
CREDETI CA ATI PUTEA FACE ALT CEVA DECAT CEEA CE A-TI FACUT? 2 De la: garbo233027 2 Aprilie 2012 19:40
Setari Cookie-uri