RELATIA CU DUMNEZEU

De la: garbo085400, la data 2010-05-29 15:17:29Cnd simti ca viata nu are nici un rost gndeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, Cnd simti ca vrei sa mori gndeste-te ca altii ar da orice sa traiasca si sa afli mai multe despre ei si viata lor. Daca doresti, ii poti gasi in aceasta retea;
PE GOOGLE; SPERANTA DUMNEZEUL BUCURIEI
http://duhulumilitinimainfanta.ning.com/
Multumesc!



nu Dumnezeu da gadurile astea morbide.cum sa simti ca vrei sa mori?chiar crezi in ceea ce spui?din moment ce nu ii spui Lui problemele tale,si in loc sa ii ceri sa-ti arate calea rezolvarii,caci el este alaturi mereu de tine,dar nu intervine in decizia ta,doar te indruma,tu alegi calea,incepi sa vb despre ceva ce de fapt nici nu intelegi.Dumnezeu,este iubirea,lumina
nici decum delir religios.va las in plata Domnului.aveti multe de ispasit se vede.nu stau acum sa va predau religie.aveti grija de voi!


caasandra
Postat pe 29 Mai 2010 15:41
Nu vezi ce minte incalcita au oamenii care nu se roaga...Profita de oamenii oamenii buni si sufletisti si ajuta tot pe aia care nu merita....Si uite asa oamenii se inraiesc unii pe altii..Si indeparteaza tot ce este bun de la ei...Pt ca eu cred...Ca atunci cand omul intalneste ceva bun in calea lui...Apar gandurile rele..Ca si eu am suferit,,si nu eram vinovat....Si apoi omul bun este inofensiv...Ii face rau ca sa il inraiasca...Din instinctele lui,pt ca sunt negativi si nu au pe Dumnezeu cu ei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 16:08
Pt ca asa lucreaza sarsaila...El vrea ca toti oamenii sa fie rai,sa se urasca intre ei....Sa se inraiasca unii pe altii....Sa se trasmita rautatea de la om la om...Pe cand Dumnezeu vrea ca noi oamenii sa ne educam unii pe altii....Sa fim buni,,sa nu ne uram,,,si sa avem demnitatea noastra...Nu sa acceptam sa fim carpe de spers pe jos.Si sa ne inraim si sa facem si noi rau la alti oameni nevinovati..Asta este lucrarea lui sarsaila...Ca sa faci rau la oameni nevinovati..Ca sa ii faci sa devina toti ca tine,,,si sa trasmita si ei rautatea mai departe
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 16:09
Pt ca asa lucreaza sarsaila...El vrea ca toti oamenii sa fie rai,sa se urasca intre ei....Sa se inraiasca unii pe altii....Sa se trasmita rautatea de la om la om...Pe cand Dumnezeu vrea ca noi oamenii sa ne educam unii pe altii....Sa fim buni,,sa nu ne uram,,,si sa avem demnitatea noastra...Nu sa acceptam sa fim carpe de spers pe jos.Si sa ne inraim si sa facem si noi rau la alti oameni nevinovati..Asta este lucrarea lui sarsaila...Ca sa faci rau la oameni nevinovati..Ca sa ii faci sa devina toti ca tine,,,si sa trasmita si ei rautatea mai departe
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 16:09
problema este atata de simpla!!
cine intelege ,de fapt,ce doreste dumnezeu de la noi?
cine detine adevarul absolut
toata aceasta balacareala de pe topic,ne cufunda si mai mult in abisul necunoasterii
PACAT!pt ca asteptam
ca macar acest topic (hai sa ii zicem religios) sa fie reusit
LILO
Postat pe 29 Mai 2010 16:47
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-29 16:09:53Pt ca asa lucreaza sarsaila...El vrea ca toti oamenii sa fie rai,sa se urasca intre ei....Sa se inraiasca unii pe altii....Sa se trasmita rautatea de la om la om...Pe cand Dumnezeu vrea ca noi oamenii sa ne educam unii pe altii....Sa fim buni,,sa nu ne uram,,,si sa avem demnitatea noastra...Nu sa acceptam sa fim carpe de spers pe jos.Si sa ne inraim si sa facem si noi rau la alti oameni nevinovati..Asta este lucrarea lui sarsaila...Ca sa faci rau la oameni nevinovati..Ca sa ii faci sa devina toti ca tine,,,si sa trasmita si ei rautatea mai departe
Mai bine accepti tot ce este bun...Si sa transmiti ce este bun mai departe...Sa trasmiti binele mai departe...Nu sa trasmiti rautatea mai departe
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 17:01
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-29 17:01:17
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-29 16:09:53Pt ca asa lucreaza sarsaila...El vrea ca toti oamenii sa fie rai,sa se urasca intre ei....Sa se inraiasca unii pe altii....Sa se trasmita rautatea de la om la om...Pe cand Dumnezeu vrea ca noi oamenii sa ne educam unii pe altii....Sa fim buni,,sa nu ne uram,,,si sa avem demnitatea noastra...Nu sa acceptam sa fim carpe de spers pe jos.Si sa ne inraim si sa facem si noi rau la alti oameni nevinovati..Asta este lucrarea lui sarsaila...Ca sa faci rau la oameni nevinovati..Ca sa ii faci sa devina toti ca tine,,,si sa trasmita si ei rautatea mai departe
Mai bine accepti tot ce este bun...Si sa transmiti ce este bun mai departe...Sa trasmiti binele mai departe...Nu sa transmiti rautatea mai departe
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 17:02
lupty!!
te citezi tu pe tine???
LILO
Postat pe 29 Mai 2010 17:04
De la: LILO, la data 2010-05-29 17:04:09 lupty!!
te citezi tu pe tine???
Nu am mai adaugat ceva...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 17:06
Mai bine accepti tot ce este bun...Si sa transmiti ce este bun mai departe...Sa trasmiti binele mai departe...Nu sa transmiti rautatea mai departe
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 17:07
Eu poate ma simt cateodata singura fizic...Pt ca interior nu ma simt deloc singura,mai simt in prezenta lui Dumnezeu...Dar cateodata este greu sa treci prin atatea incercari...Sa nu ai oameni care nu te pot intelege,pt ca ei merg pe un alt drum total diferit de al meu...Eu merg pe un drum ingust si trebuie sa fiu mereu atenta...Oamenii care nu merg pe drumul meu,nu ma pot intelege....De asta cateodata este greu...Dar il am pe Dumnezeu..Si pe ceilalti oameni,ori cu ei,ori fara ei tot aia...Pt ca oricum nu au cum sa ma inteleaga ce simt,,daca nu merg pe acelasi drum ca al meu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 17:39
Dar cum nimic nu se primeste pe gratis...Pt banii cinstiti trebuie sa muncesti...Pt ca sa ai o minte sanatoasa si curata trebuie sa muncesti...Pt tot ce este bun si vesnic,trebuie sa muncesti...Dar poate fii vesnic daca mergi mereu pe acelasi drum...Daca drumul tau,se schimba si mintea se va schimba...Pt ca pt minte pozitiva trebuie sa faci lucruri pozitive...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 17:42
Multumesc la Dumnezeu eu am o minte curata...Dar sarsaila mereu va incerca ca sa imi controleze el mintea...Si sarsaila lucreaza tot prin oamenii slabi cu duhul si care nu gandesc...Ei nu stiu sa ingnore gandurile rele...De asta ataca toti oamenii buni si sinceri..Pt ca sa ii strice,,,si sa devina ca ei la fel de rai

Si cand te gandesti ca toata viata va fii asa...Oameni care se iau de tine,fara sa le faci nici un rau..Fara sa le zici nimica...Ci pt ca nu pot accepta ca tu sa ai un suflet curat si vor sa te strice si pe tine...Or sa iti faca necazuri,,sa te supere..Fara sa le faci nimica...Si asta este nedrept..Dar sarasila vrea sa iti conduca mintea..De asta mereu va incerca,toata viata prin uneltele lui,adica oamenii lui..Si diavolii ies din unii ,intra in altii.Lupta asta niciodata nu se termina.Mai ai si pauze...Dar m-am saturat cateodata...Dar vreau sa imi pastrez sufletul curat si il rog pe Dumnezeu sa ma ajute
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 17:59
Eu stau si ma gandesc...Ca sarsaila nu cunoste gandurile omului..Doar daca ii povestesti ceva,ca iti merge bine.Iti pune gand rau,prin alti oameni de ai lui...Nu trebuie sa povestesti sufletul tau nimenui..slabiciunile tale,pt ca atunci uneltele lui sarsaila te ataca acolo unde esti mai slaba...Iti cauta mai intai punctele slabe..Si acolo incerca sa te castige,,sa te loveasca..Uneltele lui sarsaila
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 18:08
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-29 18:08:03 Eu stau si ma gandesc...Ca sarsaila nu cunoste gandurile omului..Doar Dumnezeu cunoaste gandurile omului..Doar daca ii povestesti cuiva ceva,ca iti merge bine.Pt ca diavolul vrea ca oamenii sa sufere,nu sa fie fericiti..pt ca uraste omul..Iti pune gand rau,prin alti oameni de ai lui...Nu trebuie sa povestesti sufletul tau nimenui..slabiciunile tale,pt ca atunci uneltele lui sarsaila te ataca acolo unde esti mai slaba...Iti cauta mai intai punctele slabe..Si acolo incerca sa te castige,,sa te loveasca..Uneltele lui sarsaila
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 18:10
De asta nu este bine sa spui sufletul tau nimanui..Pt ca nu poti avea in nimeni incredere..Pt ca nu sunt puternici in credinta...Si mintea lor este controlata de sarsaila,,,Poate asta a vrut sa imi trasmita Dumnezeu,sa nu mai am incredere in oameni..Si sa nu mai povestesc sufletul meu nimanui..Dar eu sunt incapatinata si nu inteleg mereu,,,incercarile si pana nu o patesc nu ma intvat minte....Pt ca poate Dumnezeu vrea sa ma conduca pe un drum si ala rau vrea sa intoarca din drum..si uite asa fac greseli si sufar....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 18:15
acum, ai si tu luptele tale. in primul rand cu normalitatea. vezi ce greu e?
bluelight
Postat pe 29 Mai 2010 18:20
De la: bluelight, la data 2010-05-29 18:20:54 acum, ai si tu luptele tale. in primul rand cu normalitatea. vezi ce greu e?


Blue, de ce ai intrerupt-o??? ii urmaream evolutia! Cred ca de data asta isi batea propriul record la postari succesive!
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 18:22
n-am vrut .

am vrut
bluelight
Postat pe 29 Mai 2010 18:25
De la: bluelight, la data 2010-05-29 18:25:59 n-am vrut .

am vrut


Nu-i bai, cum o stiu temerara, o ia ea de la capat!

moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 18:29
bluelight
Postat pe 29 Mai 2010 18:30
De la: bluelight, la data 2010-05-29 18:20:54 acum, ai si tu luptele tale. in primul rand cu normalitatea. vezi ce greu e?
Pai sa nu mint..dar sa nu spun ca imi merge bine..Ca altii iti pun gand rai..Dar mie imi place sa fiu deschisa,sincera..Daca vad ca nu am cu cine discuta,imi vad de treaba ,mea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 18:32
Da, "disuti" cu alter ego....
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 18:33
De la: bluelight, la data 2010-05-29 18:20:54 acum, ai si tu luptele tale. in primul rand cu normalitatea. vezi ce greu e?
Poti sa fii sincer,,dar sa nu povesti la altii ca iti merge bine...Secretele tale...Dar sa fii sincer si deschis..Pt ca asa imi place mine si asa si trebuie sa fiu....Daca vad ca nu am cu cine vorbi imi vad de treaba mea...Ca altii cred ca daca minti esti un om normal :
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 18:35
Daca vad ca altii fac misto..Pt ca cum v-am zis,uneltele lui sarsaila ataca oamenii curati..Si apoi le dau suturi in fund,,sa nu se mai ia de viata mrea.Pt ca eu nu sunt carpa nimanui de ses pe jos
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 18:38
IRINOOO,vad ca tot il pomenesti in postari,il chemi cumva
scrichy
Postat pe 29 Mai 2010 18:41
De la: scrichy, la data 2010-05-29 18:41:18IRINOOO,vad ca tot il pomenesti in postari,il chemi cumva
Nu mersi..Acuma am alt imbecil pe cap...Care mam luat de viata lui,si care nu ii prea place de fata mea...Si cum el conduce pe aici cu minciunile lui..Se teme sa nu i se urce lumea in cap..Si cam ma sapa...Dar ii vai de mama lui..Ii foarte bolnav..face dializa,,,dar tot nu s-a invatat minte...Tot in minciuna traieste..Pt ca asa mi-a zis...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 18:47
De la: scrichy, la data 2010-05-29 18:41:18IRINOOO,vad ca tot il pomenesti in postari,il chemi cumva


Fi pe faza! Gandeste! n-a priceput despre cine vorbesti!!!
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 18:47
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-29 18:47:24
De la: scrichy, la data 2010-05-29 18:41:18IRINOOO,vad ca tot il pomenesti in postari,il chemi cumva
Nu mersi..Acuma am alt imbecil pe cap...Care mam luat de viata lui,si care nu ii prea place de fata mea...Si cum el conduce pe aici cu minciunile lui..Se teme sa nu i se urce lumea in cap..Si cam ma sapa...Dar ii vai de mama lui..Ii foarte bolnav..face dializa,,,dar tot nu s-a invatat minte...Tot in minciuna traieste..Pt ca asa mi-a zis...
Ii barbat si cred ca nu ii place de mine,pt ca sunt feminista convinsa..Si el este un barbat mincinos convins
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Mai 2010 18:49
Dumnezeule, nu mai e de gluma, asta e si diabolica!
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeie Pesti - Barbat Gemeni 6 De la: pik_nik 8 Iulie 2009 20:35
COMPATIBILITATE INTRE SCORPION CU SCORPION 1 De la: annnnnnaaaaaa 5 Septembrie 2009 19:19
Eu gasesc ca viata curata,,fara un barbat si fara copiii este mai linistita si mai usoara 3 De la: vuvuzela 6 Octombrie 2010 13:34
Croitoreasa cu experienta Bucuresti 1 De la: garbo227097 5 Octombrie 2011 18:56
LUMEA MISTERELOR/Subiecte insolite indiferent de natura lor. 283 De la: Alexxandra 25 Februarie 2010 14:00
Setari Cookie-uri