RELATIA CU DUMNEZEU

mai luptatoareo!!!
si io cred ca si la toti ceilalti putin le pasa de parerile lu'matale
LILO
Postat pe 6 Mai 2010 22:48
De la: LILO, la data 2010-05-06 22:48:09mai luptatoareo!!!
si io cred ca si la toti ceilalti putin le pasa de parerile lu'matale
MERGI SI DORMI...ca esti obosit,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Mai 2010 22:55

http://www.youtube.com/watch?v=JcozrOtnJL8&feature=related

LILO
Postat pe 7 Mai 2010 00:39
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-04 15:33:41 De parca Domnul Iisus AR FII AVUT VREO RELIGIE...

Sigur ca a avut o religie! Tu nu ai citit biblia?
Florian
Postat pe 7 Mai 2010 01:37
De la: Florian, la data 2010-05-07 01:37:22
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-04 15:33:41 De parca Domnul Iisus AR FII AVUT VREO RELIGIE...

Sigur ca a avut o religie! Tu nu ai citit biblia?
Pai Iisus a fost botezat de ioan botezatorul...Si din cate stiu eu nu avea nici o religie....Nici baptista.nici penticostala...Nici ortodoxa.... spre exemplu baptistii si-au infiintat secta lor...Pt ca vor ca sa excluda religia ortodoxa..Ca cica doar religia lor este buna...Si vorbesc doar tampenii despre noi...Cica ei se lauda ca se mantuiesc...DE parca le-ar fii spus Dumnezeu asta...Doar Dumnezeu decide asta...Si mantuieste pe cine considera El Dumnezeu ca merita
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 12:00
Ca baptistii isi pun eticheta de pocaiti...Dar la majoritatea doar eticheta de pocaiti este de ei...Pt ca continutul si faptele lor,demostreaza altceva...Sunt mandri si se considera cei mai buni...Eu nu ma consider cea mai buna,.Eu respect pe toti ceilalti care ma respecta...Si nu oblig omul sa se pocaiasca daca nu vrea...Il constrang sa se converteasca la Dumnezeu,,doar daca omul incerca sa ma converteasca la pacat....Dar in rest,,fiecare este liber sa faca ce vrea...Dar sa nu fie invidios,daca pe mine ma ajuta Dumnezeu mai mult.....si daca il ajut sa ma ajute...Sa nu profite de mine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 12:05
De la: LILO, la data 2010-05-06 22:48:09mai luptatoareo!!!
si io cred ca si la toti ceilalti putin le pasa de parerile lu'matale


Lilo ..."barna din ochii ei ",e mai greu sa recunoasca ca o are si nu se vede bine pe ea insusi,ciudat...la altii vede tot ...

Dumnezeu sa ne ajute pe totii ,sa fim asa cum vrea EL ...




ica2
Postat pe 9 Mai 2010 01:12
De la: Florian, la data 2010-05-07 01:37:22
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-04 15:33:41 De parca Domnul Iisus AR FII AVUT VREO RELIGIE...

Sigur ca a avut o religie! Tu nu ai citit biblia?
ica2
Postat pe 9 Mai 2010 23:58
dap... a fost israelit...
zambil
Postat pe 10 Mai 2010 09:21
icutza..

"Si ,ai dreptate Iasomia ..."in durerea ei" ...poate se simte mai bine!"

pai ce faci?

incearca sa nu o mai vezi,altfel dai in depresie, ca pantelica..

te pupa mama...
iasomia
Postat pe 10 Mai 2010 10:17
Iaso ...cat as vrea ,nu pot sa trec cu vederea ...
In fine ,mai bine cum zici tu ...
Dar,cate odata ...trebuie sa intervin ,unde-i prostie ,aberatii si vorbe,limbaj ofensiv.

Asta este Irinuca noastra !Draga de ea ...

Pupici Iaso !


ica2
Postat pe 10 Mai 2010 19:45
De la: zambil, la data 2010-05-10 09:21:03dap... a fost israelit...


Corect !!!
ica2
Postat pe 10 Mai 2010 19:46
Am fost la biserica ortodoxa din strainatate...La biserica romaneasca...Cica preotul cera bani la oameni,la romanii care lucreaza in afara.Cica ca sa contruiasca o biserica a lor..Cu banii la romani...Si cica preotul cerea bani de la romanii din strainatate sa isi cumpere masina de spalat vase si frigider nou...Sai apoi romanii dau euro la preoti,,ca cred saraciii ca isi pot cumpara pacatele si rautatile cu euro...Si apoi preotii profita de oamenii acestia...Naivi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Mai 2010 22:40
iote popa profitoru!!! nu l-ai batut, irino? ca tu esti severa cu astia
si_totusi
Postat pe 10 Mai 2010 22:45
Preotii au nevoie de masina de spalat vase...Ca isi strica preteasca unghiile...Ca asa o preoteasca rautacioasa...Ca am intrebat-o ceva...Si mi-a zis sa ma duc sa ma informez,,,unde m-am informat inainte....Si mi-a dat niste raspunsuri asa in mare....Dar barbatasu cere bani in numele lui Domnul Iisus ca sa isi ia masina de spalat vase...Ca bine ca romanii din strainate muncesc..munca de jos si dau bani la preoti...Ca cica asa si-ar cumpara toate pacatele si relele..Pai profita preotii de naivitatea lor....Pacatele ti le poti curata doar prin pocainta..Nu sa dai bani la preoti...Care spala vase;e doar la masina de vase..Si romanii muncesc pt bani vai de ei..In contructii,,sau tot munci de jos..Ca nu merge romanul la birou in strainatre..Tot lucra romanii ce nu vor nemtii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Mai 2010 22:45
De la: si_totusi, la data 2010-05-10 22:45:01ioe popa profitoru!!! nu l-ai batut, irino? ca tu esti severa cu astia
Pai numai o data am fost...Sa inceaeapa sa ma cunoasca...Ca poi le arat eu lor....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Mai 2010 22:47
Si cum zici luptatoareo ...."si cica preotii"...sunt profitori?Tu acum afli ?Asa au fost mereu ...insa nu toti ,mai sunt si exceptii!Ai grija ,sa nu le dai bani tai ....Mantuirea nu se poate cumpara cu bani ...Numai prin Iisus e posibil sa ajugem la mantuirea sufletelor noastre.
ica2
Postat pe 11 Mai 2010 16:17
ica2
Postat pe 11 Mai 2010 16:19
icutza,

zici ca nu poti sa treci cu vederea?

atunci da-i bataie!
poate scoti pe necuratu' din ea...
numa' promite-mi ca nu te ia valul prea tare.
dai in depresie daca stai prea mult de vorba cu deranjati d-astia...

iasomia
Postat pe 12 Mai 2010 10:24
De la: iasomia, la data 2010-05-12 10:24:04icutza,

zici ca nu poti sa treci cu vederea?

atunci da-i bataie!
poate scoti pe necuratu' din ea...
numa' promite-mi ca nu te ia valul prea tare.
dai in depresie daca stai prea mult de vorba cu deranjati d-astia...

Iarasi ai mancat usturoi? Mai fa si tu o pauza
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 11:53
De la: ica2, la data 2010-05-11 16:17:24Si cum zici luptatoareo ...."si cica preotii"...sunt profitori?Tu acum afli ?Asa au fost mereu ...insa nu toti ,mai sunt si exceptii!Ai grija ,sa nu le dai bani tai ....Mantuirea nu se poate cumpara cu bani ...Numai prin Iisus e posibil sa ajugem la mantuirea sufletelor noastre.
Pai eu nu le dau nici un ban..Eu nu dau nici un ban la paraziti din banii mei munciti...Dar imi este mila de bietii oameni creduli...Care muncesc banii ca vai de ei..Si preotii profita de munca lor....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 11:55
De la: iasomia, la data 2010-05-12 10:24:04icutza,

zici ca nu poti sa treci cu vederea?

atunci da-i bataie!
poate scoti pe necuratu' din ea...
numa' promite-mi ca nu te ia valul prea tare.
dai in depresie daca stai prea mult de vorba cu deranjati d-astia...



Promit Iaso !
Si ai dreptate !Pupici!
ica2
Postat pe 12 Mai 2010 15:39
De la: ica2, la data 2010-05-12 15:39:24
De la: iasomia, la data 2010-05-12 10:24:04icutza,

zici ca nu poti sa treci cu vederea?

atunci da-i bataie!
poate scoti pe necuratu' din ea...
numa' promite-mi ca nu te ia valul prea tare.
dai in depresie daca stai prea mult de vorba cu deranjati d-astia...



Promit Iaso !
Si ai dreptate !Pupici!
Eu zic ca mai bine sa scoti demonii din iasomia...Ca ii ateista si cred ca are mii in interiorul ei..Ca ii diabolica si intriganta...O invata demonii ei..Sa lui ca oricum nu conteaza .Ca stiu ca sunt cam multi hermafroditi pe aici
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 15:44
Irinuco esti de coma, esti mortala ...si fatala.
Si trebuie sa recunosc ca uneori...dar numai uneori...chiar spui bine ce spui.
Ca nu-i greu sa-ti citesc intelepciunile ca scrii destul de mult si pe multe topice.
Asta cu hermafroditii a fost....
Ciresica
Postat pe 12 Mai 2010 19:26
ehe,he,he...ala:io...ala:io...

asa frumos se despart apele,nu trebuie decat sa ai rabdare,si sa te doara-n basca...

icutza,

ignore...
iasomia
Postat pe 13 Mai 2010 09:51
De la: iasomia, la data 2010-05-13 09:51:56ehe,he,he...ala:io...ala:io...

asa frumos se despart apele,nu trebuie decat sa ai rabdare,si sa te doara-n basca...

icutza,

ignore...
Asa este sa stai deoparte sa nu faci nimic..Si sa astepti ca altii sa faca totul... Fereasca Dumnezeu de oameni ca tine...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Mai 2010 16:22
Eu stiu ca fara Dumnezeu as fii un nimic...De asta nici nu astept,,sa fiu laudata,sa fiu ridicata in slavi..Nu am nevoie..Pt ca oricum oamenii sunt falsi..Pe oameni ii intereseaza doar titlul,,banii,dar nu si ce se afla in interiorul unui om..Asa ca nu ma intereseaza sa fiu laudata pt ca nu merit...Dar merit sa fiu respectata,pt ca sunt cuminte,,pt ca Dumnezeu nu ma ajuta pe gratis..Si eu sunt cuminte si ma stradui sa duc o viata curata...Sa fiu cuminte si serioasa...Si pt asta consider ca merit sa fiu respectata....Pt ca Dumnezeu iti da,dar nu iti baga in traista....Si tu trebuie sa iti bati capul si sa te stradui sa duci o viata curata..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Mai 2010 22:30
eu stiu ca fara dzeu as fi un nimic....
asta-i frumos spus...
fleurdelis
Postat pe 15 Mai 2010 22:32
De la: fleurdelis, la data 2010-05-15 22:32:22eu stiu ca fara dzeu as fi un nimic....
asta-i frumos spus...
Pai am spus adevarul...Suntem copii Lui Dumnezeu si avem nevoie de Duhul Sfant...Pt ca trupul nostru ne impinge doar la lucruri rele...Nu ca Dumnezeu nea facut imperfecti...Oamenii au devenit imperfecti...Atunci cand Adam a vrut sa devina ca Dumnezeu..Si adam si eva au dat unul pe altul.IN LOC SA se caiasca si sa isi ceara iertare..Din cauza mandriei care a semanato ala rau...Pt ca ei au vrut sa fie ca Dumnezeu...A muscat mana la cel care le-a dat sa manance
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Mai 2010 22:39
Dumnezeu a facut omul perfect..Dar omul fiind pus la incercare...A picat in mandrie desarta...A vrut sa devina ei Dumnezeu..In loc sa fie recunoscatori...De asta datorita pacatului lor,ei triaesc doar in intuneric,,fara Duhul sfant...Care il primesti prin rugaciune,daca ai credinta si te stradui sa duci o viata curata
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Mai 2010 22:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu ma bag 75 De la: tutankhamon 3 Octombrie 2009 01:59
Carpeta curatata profesional, miroase ingrozitor a doua zi, ce recomandati sa fac? 1 De la: aly_fab 30 Noiembrie 2012 15:09
Ochelari de vedere 2 De la: cri_cat 8 Aprilie 2012 22:49
Parerea altora este si parerea mea? 37 De la: fleurdelis 2 Iunie 2010 19:36
Biblia si barbatii 1 De la: ingerasulluptator 4 Iunie 2011 16:11
Setari Cookie-uri