RELATIA CU DUMNEZEU

http://www.youtube.com/watch?v=fTzXJMU1sLc&feature=related
preciouss
Postat pe 24 Mai 2010 21:32
Tatal Nostru..Vrea ca copiii lui sa traiasca in societate...Sa vada ce este bine si ce este rau..Si impreuna sa deoseabeasca ce este bine si ce este rau...Dumnezeu nu vrea ca copii lui,sa fie niste salbatici...Dumnezeu vrea copiii viteji si harnici....Apoi daca ai Demnitate si cuvantul lui Dumnezeu...Nu tebuie sa iti fie frica de nimic..Asa ca sarsaila pune multe capcane,pt ca vrea ca toti oamenii care vor sa creada in Dumnezeu ca sa sufere..De asta a incurcat si ce este smerenia....Smerenia nu inseamna,,ca sa fii carpa de sters pe jos a oamenilor..Sa ii inveti cu narvauri proaste...Sa devina niste oameni fara scrupule....Dumnezeu vrea ca omul sa aiba demnitate....Si sa fie un luptator...Dumnezeu nu ajuta mereu omul..Doar atunci cand considera Dansul ca este momentul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Mai 2010 15:26
Tatal Nostru..Vrea ca copiii lui sa traiasca in societate...Sa vada ce este bine si ce este rau..Si impreuna sa deoseabeasca ce este bine si ce este rau...Dumnezeu nu vrea ca copii lui,sa fie niste salbatici...Dumnezeu vrea copiii viteji si harnici....Apoi daca ai Demnitate si cuvantul lui Dumnezeu...Nu tebuie sa iti fie frica de nimic..Asa ca sarsaila pune multe capcane,pt ca vrea ca toti oamenii care vor sa creada in Dumnezeu ca sa sufere..De asta a incurcat si ce este smerenia....Smerenia nu inseamna,,ca sa fii carpa de sters pe jos a oamenilor..Sa ii inveti cu narvauri proaste...Sa devina niste oameni fara scrupule....Dumnezeu vrea ca omul sa aiba demnitate....Si sa fie un luptator...Dumnezeu nu ajuta mereu omul..Doar atunci cand considera Dansul ca este momentul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Mai 2010 15:26
"Sarsaila " vrea multe...lupatatoaro ,inclusiv sa credem intru-un crestinism autentic ,sa credem ca suntem persoane demne ... El ..INSUSI a fost demn , si de fapt lucururile stau altfel ...in realitate mandria este manifestata si printre asa zisi crestini !
Ei spun ,de exemplu :"Nu sunt mandru !Sunt demn ...nu accept sa ma injosesc ..."Dar ..daca ne gandim la Iisus ,cum a lasat Cerul, si a venit pe pamant ,ca sa salveze intreaga omenire...El nu a mai considerat asta injosire si suferinta .Motivatia numarul unu a fost DRAGOSTEA pentru fiinta decazuta in pacat ,adica omul .
ica2
Postat pe 28 Mai 2010 17:26
lasa Cartea,ica..
da un pupic aici...

da-o-n tun...
iasomia
Postat pe 28 Mai 2010 17:28
De la: ANISINAXX, la data 2008-11-07 18:10:25Buna,
...am vazut acest mesaj si m-a surprins sa vad ce "putini" sunt cei care au comentat acest text. Consider ca fara Dumnezeu si fara rugaciune suntem pierduti. Cred ca daca te rogi la Dumnezeu si iti pare rau pentru pacatele tale Dumnezeu te iarta si ar trebui sa ne rugam mai mult ca pacate avem destule!
Doamne Ajuta!




relatia cu Dumnezeu este unica si personala.nu o strigi in gura mare,nu o faci pt imagine,nu porti plancarde in care arati cat esti de credincios.asa ca nu va mirati ca lumea prefera sa comunice spiritual cu Dumnezeu.fariseii nu sunt placuti ,nici spiritual nici material.
caasandra
Postat pe 28 Mai 2010 17:53
De la: ica2, la data 2010-05-28 17:26:27"Sarsaila " vrea multe...lupatatoaro ,inclusiv sa credem intru-un crestinism autentic ,sa credem ca suntem persoane demne ... El ..INSUSI a fost demn , si de fapt lucururile stau altfel ...in realitate mandria este manifestata si printre asa zisi crestini !
Ei spun ,de exemplu :"Nu sunt mandru !Sunt demn ...nu accept sa ma injosesc ..."Dar ..daca ne gandim la Iisus ,cum a lasat Cerul, si a venit pe pamant ,ca sa salveze intreaga omenire...El nu a mai considerat asta injosire si suferinta .Motivatia numarul unu a fost DRAGOSTEA pentru fiinta decazuta in pacat ,adica omul .
Domnul Iisus a fost Demn si Drept de Luda...Iisus nu a fost de acord cu formalismul,,ia biciut pe cei care au facut din casa Domnului,,comert de marfuri....A salvat-o pe Maria magdalena din mana barbatilor cei rai care faceau pe judeecatorii...Cat despre sacrificarea pe Cruce...A vrut Iisus sa ne atate cat de mult ne iubeste Dumnezeu pe Noi...Sacrificarea a fost un plan de-al lui Dumnezeu...Ca Iisus sa fie un exemplu pt toata lumea.Si oamenii sa Il urmeze
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 17:57
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-28 17:57:23
De la: ica2, la data 2010-05-28 17:26:27"Sarsaila " vrea multe...lupatatoaro ,inclusiv sa credem intru-un crestinism autentic ,sa credem ca suntem persoane demne ... El ..INSUSI a fost demn , si de fapt lucururile stau altfel ...in realitate mandria este manifestata si printre asa zisi crestini !
Ei spun ,de exemplu :"Nu sunt mandru !Sunt demn ...nu accept sa ma injosesc ..."Dar ..daca ne gandim la Iisus ,cum a lasat Cerul, si a venit pe pamant ,ca sa salveze intreaga omenire...El nu a mai considerat asta injosire si suferinta .Motivatia numarul unu a fost DRAGOSTEA pentru fiinta decazuta in pacat ,adica omul .
Domnul Iisus a fost Demn si Drept de Lauda...Iisus nu a fost de acord cu formalismul,,ia biciut pe cei care au facut din casa Domnului,,comert de marfuri....A salvat-o pe Maria magdalena din mana barbatilor cei rai care faceau pe judeecatorii...Cat despre sacrificarea pe Cruce...A vrut Iisus sa ne atate cat de mult ne iubeste Dumnezeu pe Noi...Sacrificarea a fost un plan de-al lui Dumnezeu...Ca Iisus sa fie un exemplu pt toata lumea.Si oamenii sa Il urmeze
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 17:58
De la: caasandra, la data 2010-05-28 17:53:47
De la: ANISINAXX, la data 2008-11-07 18:10:25Buna,
...am vazut acest mesaj si m-a surprins sa vad ce "putini" sunt cei care au comentat acest text. Consider ca fara Dumnezeu si fara rugaciune suntem pierduti. Cred ca daca te rogi la Dumnezeu si iti pare rau pentru pacatele tale Dumnezeu te iarta si ar trebui sa ne rugam mai mult ca pacate avem destule!
Doamne Ajuta!




relatia cu Dumnezeu este unica si personala.nu o strigi in gura mare,nu o faci pt imagine,nu porti plancarde in care arati cat esti de credincios.asa ca nu va mirati ca lumea prefera sa comunice spiritual cu Dumnezeu.fariseii nu sunt placuti ,nici spiritual nici material.
Pai atunci cand iubesti pe Dumnezeu..Si iti place sa vorbesti despre el..Mie imi place sa il aduc aminte pe Dumnezeu in fiecare cuvant...Pt ca stiu cat de bun este si ne iubeste.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 18:00
S-au scornit multe minciuni despre Iisus din partea oamenilor ateisti demonizati care vor sa murdareasca imaginea lui Iisus si puritatea Lui...Dar prosti sunt acei oameni care se iau dupa minciunile scrise de alti oameni,Eu nu cred in ce zic oameniii.Eu cred in Dumnezeu si atat
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 18:03
mai fetelor,chiar sunteti fanatice.pe Dumnezeu pastrati-l in suflet,nu il aduceti pe un site,in care pacatele omenesti,se concretizeaza,prin diferite topice,cu subiecte, mai mult sau mai putin pe placute bisericii.
caasandra
Postat pe 28 Mai 2010 18:07
Oamenii care cred in Dumnezeu,nu trebuie sa se lase batjocoriti de alti oameni..Astea sunt ispite din partea diavolului,pt ca diavolul vrea ca toti oamenii care il prefera pe Dumnezeu si il slujeste pe El sa sufere...Ca sa nu mai creada nimeni...Dar asta este o tampenie..Dumnezeu nu vrea ca noi oamenii sa suferim,pt ca ne iubeste...De asta Dumnezeu a facut cele zece porunci care sunt valabile pt toata lumea nu doar pt unii...Oamenii trebuie sa se educe unii pe altii...Pt ca daca taci si suferi te inraiesti,iti descarci nervii pe oameni nevinovati...Ii inveti pe altii prost..Si uite ca asa esti un crestin nefolositor....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 18:10
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-28 18:10:03Oamenii care cred in Dumnezeu,nu trebuie sa se lase batjocoriti de alti oameni..Astea sunt ispite din partea diavolului,pt ca diavolul vrea ca toti oamenii care il prefera pe Dumnezeu si il slujeste pe El sa sufere...Ca sa nu mai creada nimeni in Dumnezeu si ca el sarsaila sa poata conduce lumea...Dar asta este o tampenie..Dumnezeu nu vrea ca noi oamenii sa suferim,pt ca ne iubeste...De asta Dumnezeu a facut cele zece porunci care sunt valabile pt toata lumea nu doar pt unii...Oamenii trebuie sa se educe unii pe altii...Pt ca daca taci si suferi te inraiesti,iti descarci nervii pe oameni nevinovati...Ii inveti pe altii prost..Si uite ca asa esti un crestin nefolositor....
Uite de asta se produc razboaile....Nenorocirile....Pt ca putini inteleg biblia,,nu inteleg logica Ei...Dumnezeu vrea ca copiii Lui sa traiasca in societate,sa vada ce este bine si ce este rau..Si impreuna sa poata deosebi ce este bine si ce este rau...Dumnezeu nu vrea ca oamenii sa traiasca in salbaticie....Dumnezeu vrea ca oamenii sa traiasca in societate si sa nadajduiasca il El...Sa il iubeasca si la bine si la rau...Sa se straduie sa duca o viata curata sufleteste si trupeste..Pt ca Dumnezeu ii place pe acesti oameni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 18:14
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-28 18:00:15
De la: caasandra, la data 2010-05-28 17:53:47
De la: ANISINAXX, la data 2008-11-07 18:10:25Buna,
...am vazut acest mesaj si m-a surprins sa vad ce "putini" sunt cei care au comentat acest text. Consider ca fara Dumnezeu si fara rugaciune suntem pierduti. Cred ca daca te rogi la Dumnezeu si iti pare rau pentru pacatele tale Dumnezeu te iarta si ar trebui sa ne rugam mai mult ca pacate avem destule!
Doamne Ajuta!




relatia cu Dumnezeu este unica si personala.nu o strigi in gura mare,nu o faci pt imagine,nu porti plancarde in care arati cat esti de credincios.asa ca nu va mirati ca lumea prefera sa comunice spiritual cu Dumnezeu.fariseii nu sunt placuti ,nici spiritual nici material.
Pai atunci cand iubesti pe Dumnezeu..Si iti place sa vorbesti despre el..Mie imi place sa il aduc aminte pe Dumnezeu in fiecare cuvant...Pt ca stiu cat de bun este si ne iubeste.....




fii rationala,revin-o cu picioarele pe pamant.de obicei intr-un topic,iti spui parerea despre subiectul lui.daca iti place a vb despre dragostea ta ,o poti face pe blog.acolo scrii cat vrei,fara sa disperi pe altii.te rog sa iei doar ca ex, ce ai spune daca eu as vb in permanenta,desptre cum il iubesc eu pe prietenul meu.si incep sa te disper cu subiectul care imi place mie cel mai mult,dragostea pt iubitul meu?retine este doar un exemplu.blogul iti foloseste ,acolo scrii cat vrei despre iubirea ta biblica.
caasandra
Postat pe 28 Mai 2010 18:24
De la: caasandra, la data 2010-05-28 18:24:00
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-28 18:00:15
De la: caasandra, la data 2010-05-28 17:53:47
De la: ANISINAXX, la data 2008-11-07 18:10:25Buna,
...am vazut acest mesaj si m-a surprins sa vad ce "putini" sunt cei care au comentat acest text. Consider ca fara Dumnezeu si fara rugaciune suntem pierduti. Cred ca daca te rogi la Dumnezeu si iti pare rau pentru pacatele tale Dumnezeu te iarta si ar trebui sa ne rugam mai mult ca pacate avem destule!
Doamne Ajuta!




relatia cu Dumnezeu este unica si personala.nu o strigi in gura mare,nu o faci pt imagine,nu porti plancarde in care arati cat esti de credincios.asa ca nu va mirati ca lumea prefera sa comunice spiritual cu Dumnezeu.fariseii nu sunt placuti ,nici spiritual nici material.
Pai atunci cand iubesti pe Dumnezeu..Si iti place sa vorbesti despre el..Mie imi place sa il aduc aminte pe Dumnezeu in fiecare cuvant...Pt ca stiu cat de bun este si ne iubeste.....




fii rationala,revin-o cu picioarele pe pamant.de obicei intr-un topic,iti spui parerea despre subiectul lui.daca iti place a vb despre dragostea ta ,o poti face pe blog.acolo scrii cat vrei,fara sa disperi pe altii.te rog sa iei doar ca ex, ce ai spune daca eu as vb in permanenta,desptre cum il iubesc eu pe prietenul meu.si incep sa te disper cu subiectul care imi place mie cel mai mult,dragostea pt iubitul meu?retine este doar un exemplu.blogul iti foloseste ,acolo scrii cat vrei despre iubirea ta biblica.
Pai daca nu iti place sa vorbesti despre Dumnezeu si iti place sa il cauti doar and ai nevoie,problema ta..Fiecare este liber sa creada in ce vrea el, schimba topikul...Si fa-ti topik legat de ce vrei sa scrii tu...Pe mine nu ma intereseaza sa am prieten sa fac ce face lumea....Si sa patesc ce pateste lumea...Prefer sa stau deoaparte si sa imi vad de treaba mea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 18:30
De la: caasandra, la data 2010-05-28 18:07:08mai fetelor,chiar sunteti fanatice.pe Dumnezeu pastrati-l in suflet,nu il aduceti pe un site,in care pacatele omenesti,se concretizeaza,prin diferite topice,cu subiecte, mai mult sau mai putin pe placute bisericii.




caasandra
Postat pe 28 Mai 2010 18:30
Stiu ca barbatii prefera ca femeile sa fie cat mai sarace cu duhul....Adica cat mai proaste ca sa poata profita ei cat vor de ele...Si la batranete barbatii se pocaiaesc pt ca vor sa mearga in rai
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 18:33
De la: caasandra, la data 2010-05-28 18:30:16
De la: caasandra, la data 2010-05-28 18:07:08mai fetelor,chiar sunteti fanatice.pe Dumnezeu pastrati-l in suflet,nu il aduceti pe un site,in care pacatele omenesti,se concretizeaza,prin diferite topice,cu subiecte, mai mult sau mai putin pe placute bisericii.




Atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva,,iti si place sa vorbesti despre El...Asa ca mie imi place sa vorbesc despre Dumnezeu....Ma intereseaza sa cunosc cat mai multe..Dar pt asta trebuie sa imi antrenez creierul,,sa am experiente cat mai multe si sa invat din ele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 18:35
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-28 18:33:16 Stiu ca barbatii prefera ca femeile sa fie cat mai sarace cu duhul....Adica cat mai proaste ca sa poata profita ei cat vor de ele...Si la batranete barbatii se pocaiaesc pt ca vor sa mearga in rai



eu ti-am dat doar un ex.reciteste .dar se pare, scuza-ma,ca ai mari crize de identitate.ai grija ca ai sa ajungi sa te crezi mireasa Domnului.nu te supara,dar de asta dai dovada.cred ca ti-am acordat destul din timpul meu linistit.


























caasandra
Postat pe 28 Mai 2010 18:42
De la: caasandra, la data 2010-05-28 18:42:04
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-28 18:33:16 Stiu ca barbatii prefera ca femeile sa fie cat mai sarace cu duhul....Adica cat mai proaste ca sa poata profita ei cat vor de ele...Si la batranete barbatii se pocaiaesc pt ca vor sa mearga in rai



eu ti-am dat doar un ex.reciteste .dar se pare, scuza-ma,ca ai mari crize de identitate.ai grija ca ai sa ajungi sa te crezi mireasa Domnului.nu te supara,dar de asta dai dovada.cred ca ti-am acordat destul din timpul meu linistit.


























Pai cum o vrea Domnul....Decat mireasa unui barbat smecher ca sa stau cu gura pe el...Mai bine stau singura..Pt ca este prea mare bataie de cap cu barbatii..Pt ca prost au mai fost educati..Si ca majoritatea se iau unii dupa altii.Nu au caracter ca sa persevereze sa se schimbe in bine....Asa ca acei barbati ok,,sunt exceptii..Si sunt foarte rari...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 22:40
Sa mai dai si peste un dement din ala care dupa ce se comporta ca un badaran..Nu te lasa nici in pace...Ca ii place sa profite de pe urma ta....Vai de viata femeilor..Numai femeie sa nu fii...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 22:43
dap...
LILO
Postat pe 28 Mai 2010 23:02
Ei, uite o data suntem de acord: mai bine erai altceva! Femeie presupune o serie intreaga de insusiri si calitati, finete si o oarecare doza de inteligenta ca sa poti purta cat iti rezerva viata si sa iti meriti numele pe care il porti : acela de FEMEIE!...
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 10:58
De la: caasandra, la data 2010-05-28 18:07:08mai fetelor,chiar sunteti fanatice.pe Dumnezeu pastrati-l in suflet,nu il aduceti pe un site,in care pacatele omenesti,se concretizeaza,prin diferite topice,cu subiecte, mai mult sau mai putin pe placute bisericii.



Noi,iL pastram in suflet ,dar tu ?

Tocmai ,chiar pe aici... iL facem cunoscut pe EL .Consideri asta un pacat ?Sau ce ?
Mai sunt si oamneni care gasesc placere in a vorbi despre Dumnezeu sau sa iI aduca lauda!

ica2
Postat pe 29 Mai 2010 11:38
De la: iasomia, la data 2010-05-28 17:28:42lasa Cartea,ica..
da un pupic aici...

da-o-n tun...




si o floare ,pentru tine !
ica2
Postat pe 29 Mai 2010 11:42
Cnd simti ca viata nu are nici un rost gndeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, Cnd simti ca vrei sa mori gndeste-te ca altii ar da orice sa traiasca si sa afli mai multe despre ei si viata lor. Daca doresti, ii poti gasi in aceasta retea;
PE GOOGLE; SPERANTA DUMNEZEUL BUCURIEI
http://duhulumilitinimainfanta.ning.com/
Multumesc!
garbo085400
Postat pe 29 Mai 2010 15:16
Cnd simti ca viata nu are nici un rost gndeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, Cnd simti ca vrei sa mori gndeste-te ca altii ar da orice sa traiasca si sa afli mai multe despre ei si viata lor. Daca doresti, ii poti gasi in aceasta retea;
PE GOOGLE; SPERANTA DUMNEZEUL BUCURIEI
http://duhulumilitinimainfanta.ning.com/
Multumesc!
garbo085400
Postat pe 29 Mai 2010 15:16
Cnd simti ca viata nu are nici un rost gndeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, Cnd simti ca vrei sa mori gndeste-te ca altii ar da orice sa traiasca si sa afli mai multe despre ei si viata lor. Daca doresti, ii poti gasi in aceasta retea;
PE GOOGLE; SPERANTA DUMNEZEUL BUCURIEI
http://duhulumilitinimainfanta.ning.com/
Multumesc!
garbo085400
Postat pe 29 Mai 2010 15:17
Cnd simti ca viata nu are nici un rost gndeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, Cnd simti ca vrei sa mori gndeste-te ca altii ar da orice sa traiasca si sa afli mai multe despre ei si viata lor. Daca doresti, ii poti gasi in aceasta retea;
PE GOOGLE; SPERANTA DUMNEZEUL BUCURIEI
http://duhulumilitinimainfanta.ning.com/
Multumesc!
garbo085400
Postat pe 29 Mai 2010 15:18
Cnd simti ca viata nu are nici un rost gndeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, Cnd simti ca vrei sa mori gndeste-te ca altii ar da orice sa traiasca si sa afli mai multe despre ei si viata lor. Daca doresti, ii poti gasi in aceasta retea;
PE GOOGLE; SPERANTA DUMNEZEUL BUCURIEI
http://duhulumilitinimainfanta.ning.com/
Multumesc!
garbo085400
Postat pe 29 Mai 2010 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce am alergie la oameni mincinosi si prefacuti? 9 De la: demonsauinger 13 Iunie 2011 23:56
Cuviosul siluan antonitul,,,intre iadul deznadezdii si iadul smereniei 5 De la: luptatoareacurajoasa 2 Iunie 2010 22:34
mergem la vot? 14 De la: zambila 11 Noiembrie 2009 11:57
Ce facem cu femeile abuzate, exploatate...cum ramane cu ele? 38 De la: ioana_neculcea 9 Iunie 2010 10:13
Croitoreasa cu experienta Bucuresti 1 De la: garbo227097 5 Octombrie 2011 18:56
Setari Cookie-uri