ce parere aveti despre o relatieitre un barbat mai tanar si o femeie mai invarsta?

ehee...zambilica...bagi strambe ? ca nu am intrat eu in contul tau...care n-am avut noroc !!!

lasa-l nene pe Freud...ala era frustrat sexual...
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Martie 2009 00:34
De la: prometeus_wife, la data 2009-03-05 00:34:13ehee...zambilica...bagi strambe ? ca nu am intrat eu in contul tau...care n-am avut noroc !!!

lasa-l nene pe Freud...ala era frustrat sexual...




Deci daca ar fi sa citez din psihanaliza lui Freud, dar aleg sa nu o fac, as zice ca din punct de vedere comportamental genul asta de relatii tind foarte mult spre acea libertate individuala. De ce? Sa explicam putin cele de mai sus. In primul rand sa preceapa tot poporu' ca eu ma refer la mine si la wife, ca despre ceilalti nici nu-i frumos si nici nu ma lansez eu in afirmatii in necunostinta de cauza. Deci (incepand cu o conjunctie care cere o subordonata) pot sa afirm urmatoatele in cazul unui tip casatorit cu o tipa mai mare ca el: ce cauta un barbat de 20j si ceva de ani la o femeie mai mare? Stabilitate (Nu isi ia jucariile si pleaca la mama). Incredere (Nu ti-e teama ca si-o trage cu altul in wc-urile liceului). Liniste. Dragoste profunda (nu sexat prin prin aceleasi wc-uri ale liceului). Tandrete. Sensibilitate. Afectiune. Atasament. Un nivel mai adanc de comunicare (nu statul pe mess cu haifaivistele lu' peste). Perceperea conceptului de comunicare (acelasi stat pe mess cu haifaivistele).

Acum sa iti explic ce m-a atras pe mine la wife. In primul rand faptul ca sunt un tip total anormal daca ar fi sa ma iau dupa regulile societatii. Adica prefer sa stau sa fac dragoste cu wife decat sa umblu brambura prin cluburi. Prefer sa imi petrec cu ea o seara linistita cu niste lumanari/muzica buna/betigase parfumate decat sa ne inghete bucile pe la mama naibii. Ca nu trebuie sa ii explic de ce fac un anume lucru (de ce mama naibii ai pus cana aia acolo? - pai sa iti explic....). Varsta nu are prea multe de a face cu nivelul nostru de intelegere al lucrurilor. La urma urmei ce vrea orice barbat? Sa fie inteles si sa fie iubit asa cum este. Varsta are prea putine de a face cu asta.

Intr-o relatie de genul asta sunt mai multe piedici decat intr-una in care cei doi au varsta apropiata. Ca mama ei/lui nu e de acord. Ca se uita lumea pe strada urat la el/ea. Ca mai stiu eu ce tampenie de atitudine de la vreun ipocrit. Nu sunt multi cei care inteleg relatiile astea si eu unul nici nu cer nimanui sa ma inteleaga. Pentru asta o am pe wife. Vreau doar sa fiu lasat in pace sa imi traiesc viata, sa imi iubesc sotia si sa o fac fericita.

Motive concrete nu o sa afli niciodata (lasand la o parte tampeniile lui Cartarescu), pentru ca e o suma de senzatii/sentimente/atitudini. Ca in orice relatie...



Zambile...zici ca nu bash ne plac?....Imi dai voie sa te contrazic putin? Dar numai putin...
prometeus_969
Postat pe 5 Martie 2009 00:47
oh da...si cu ocazia asta, observ ca l-ai desfiintat si pe Cartarescu...

wife_de_zmeu
Postat pe 5 Martie 2009 00:52
cred ca aici asr trebui sa isi spuna si sotul meu parerea cu brio ...dar cum el nu ''pierde vremea pe aci '' e mai impoarant facultatea si cartile lui keosake

dar am impresia ca pe undeva tot ceva in genul lu PROMETEUS969 ar fi
cinezee
Postat pe 5 Martie 2009 07:57
bai astia, oedipienii....

ce dracu' nene, va treziti amandoi in miezu' noptii sa raspundeti pe forum?...

acuma sa va zic alta chestie... treaba voastra daca ce faceti voi e adevarat au ba... eu zisei ca regula e alta... indiferent daca si sotu' lu cinteze e gerontofil... sau exeget de-al lu' cartarescu, ca nu ma dumirii care-i treaba...
zambil
Postat pe 5 Martie 2009 08:23
sotul meu este mai mic decat mine cu 14 ani eu am 38 si el 24
cinezee
Postat pe 5 Martie 2009 08:27
aici te contrazic putin si in cunostiinta de cauza ....NU TOTI BARBATII SUNT ASA ...daca e sao luam corect , a pai si aia maturii kle au cu cocoloseaala si de multe ori nici de la aia mai maturii nu ai ce invata
De la: ornela, la data 2008-12-20 15:08:29Orice relatie de dragoste implica clipe de fericire si de suferinta..iubim ,suntem fericiti...si/apoi..inevitabilul sfarsit ..durerea..ca e mai tanar ,ca e mai batran ,noi tot ii cocolosim..mie nu mi/ar place pustani langa mine ...mie imi place sa am ce admira la un barbat ,sa invat din experienta lui ,sa fiu dadacita ,protejata ..n/am simtit ca mi/ar putea oferi toate astea unul mai tanar..desi ocazii au fost.Important e sa iubim ,sa fim iubite si fericite..restul ..nu conteaza!Succes!
cinezee
Postat pe 5 Martie 2009 08:32
cinteze fata...

cum dracu' va nimerirati amandoua tu si wife pe acelasi forum, soro?... sau era cu dedicatie si nu citii eu bine la intrare?...

acuma, chestia e ca multe sunt femeile care si-ar trage un cordaci tanar la siviu... nu de alta, da' da bine cand vor sa-si umileasca prietenele sau colegele de birou... maritisu' cu un astfel de cordaci e mai complicat...

odata ca trebe sa ai un simtamant profund pedofil ca femeie sa te mariti cu un imberb d-asta... sau sa nu-ti pese daca ala te inseala cu pitipoancele cand incepe sa curga pielea pe tine... ceea ce tot ciudatism se cheama...

desigur, mai e si varianta aburelii... ca eu am vazut destui barbati betivi si singuri dandu-se femei cu experienta pe forumuri...
zambil
Postat pe 5 Martie 2009 08:43
mai zambil nu stiu cum ne nimerimam dar clar nu avem nici una in clin cu cealata

cordaci , mi se pare putin jiognitor ce spui tu , ptr ca pana la urma al meu sot este cu acte si nu il privesc asa , paote din punct de vedere al unui barbat de varsta ta pare frustat sa citeasca asa ceva

ma uit la al meu si ma gandesc exact cum spune el , nu am ce vedea sau face cu o mucasa de-o sama cu mine , aia din start e plina de fumuri in cap , discoteci si cheltuie banii pe prostii fara cap

tot pe sot il citez '' daca cu aia vreau sa fac ceva in familie si nu vreau sa fac rata sa usa cheltui banii pe carpe = toaale nu pot reusi , [e cand cu o tipa trecuta de 30 ani , voi stii mereu sa fiu si voi reusi sa fiu mereu chibzuit si sa realizez ce doresc in final

continuare a citatului ...aia tanara mereu va cheltuii mai mult de cat una matura si mai ales unu trage si altu strica , are subiecte de discutie cu ea , pe cand aia tanara os aimi vorbeasca numai de shopping si de ce e in trend ...si lista poate continua ....inchei citatul de la sot ''

cazuri sunt multe ...nu pe toti ii putem baga in aceeasi oala , nu zic ca al meu ii foarte destept dar , eu privesc asa , el ma alinta foarte mult , nu as avea rabdare sa il alint eu sau sa il cocolosesc ( nici nu ii place de altfel asta ) si culmea el e romantos eu sunt scorpia ...el ma invata sa fiu mai feminina , datorita lui recunosc am devenit mai calda , fiind o tipa destul de rece si cam scorpie si mai ales eu sutn o tipa cu o franchete foarte mare , nu accept decat daca imi spui verde in fata , pe cand una tanara niciodata nu o sa spuna ceva pe direct , mereu o sa lalaie pe ocolite

asa ca ...generalizarea nu se aplica , de altfel e valabila in orice situatie , sunt cazuri si cazuri
cinezee
Postat pe 5 Martie 2009 08:55
cintezutzo...

nu vreau sa intru in psihanalize cu tine, da' in afara de prospetimea maciucilor, doar o oarecare nesiguranta relationala ar face o femeie sa se marite cu un baietzas... crede ea ca p-ala ar putea sa-l stapaneasca... ma rog, crede ea...


si din ce zici tu ca are-n cap barbat-tu ala... pare un copil batran... ca sunt si d-astia... care prefera gratis la mana a doua decat sa dea bani pe calitate extra...
zambil
Postat pe 5 Martie 2009 09:08
pai depinde ce inseamna la tine gratis si ce insemaan in viziunea ta calitate extra

vizinea fiecarui individ asupra acestor comcepte sunt diferite

cinezee
Postat pe 5 Martie 2009 09:15
De la: zambil, la data 2009-03-05 08:23:16bai astia, oedipienii....

ce dracu' nene, va treziti amandoi in miezu' noptii sa raspundeti pe forum?...

acuma sa va zic alta chestie... treaba voastra daca ce faceti voi e adevarat au ba... eu zisei ca regula e alta... indiferent daca si sotu' lu cinteze e gerontofil... sau exeget de-al lu' cartarescu, ca nu ma dumirii care-i treaba...



Zambile, nici macar jumate de raspuns nu ma catadicsesc sa iti dau. Intelegi tu de ce...
prometeus_969
Postat pe 5 Martie 2009 15:44
pro,

zambil nu stie povestea voastra,el este mai la inceput..si tu stii ca la inceput.. mai toti am avut o reactie,doua...
iasomia
Postat pe 5 Martie 2009 15:47
[quote name='prometeus_969' date='2009-03-04 18:41:53'Nu stiu cum e cu parerea si nici macar daca e in concordanta cu a majoritatii. Am eu o problema cu "majoritatea decide". Revenind la oile mele, nu pricep care e dilema aici. O relatie intre o tipa de 20 de ani si unul de 40 functioneaza bine mersi si cand se inverseaza cazurile nu mai merge? De ce? Asta chiar nu pricep eu.

ASA AM FOST OBISNUITI CU FAPTUL CA MAJORITATEA DECIDE.ASA SE DECIDE CE ESTE " NORMAL "SI "ATIPIC".

Se spune ca un barbat daca este mai matur e ok sa iasa cu o fata mai tanara . Aceasta desi este mai tanara este mult mai matura ( cu 2 ani) decat un barbat ce are aceeasi varsta.
La un barbat mai tanar pe acelas principiu de mai sus se accentueaza diferenta de varsta.

Oricum io nu vreau sa ma leg de acest lucru ci vreau sa observ pe ce motive se poate mentine o relatie intre un barbat mai tanar si o femeie mai invarsta. Care sunt argumentele pentru o astfel de relatie...


Ceea ce u chiar mi-ai argumentat , impreuna cu cineze!!!!!!!!!! Dar oare sotia ta de ce a ales sa fie cu tine?
Sau u cineze de ce ai ales sa fi cu sotul tau?
dafffne
Postat pe 5 Martie 2009 16:08
De la: zambil, la data 2009-03-04 22:17:07daffne.. sau cum iti zice...

de regula, barbatii mai tineri nu sunt atrasi de femeile mai in varsta... exceptandu- pe oedip sau alti ciudati freudieni...

sorry ca stric oaresce imagini p-acilea...


Pai de nu sunt atrasi atunci de ce insista cu telefoane, pe mess si culeg tot felul de informatii despre tine...
La mine nu este vorba de o diferenta mare de varsta ci doar de 3 ani...
De ce daca ii dai sansa sa fie cu tine nu stie sa o aprecieze, iar apoi cand le tai orice sansa ... nu se pot abtine sa nu te caute???
dafffne
Postat pe 5 Martie 2009 16:18
Nu cunosti teoria fructului interzis?
Ioana007
Postat pe 5 Martie 2009 16:31
daffne mami...

acu' vaz eu unde bateai tu... pai un an-doi-trei acolo nu se pun, cand e vorba doar de-o chilotzata, ceva... si eu am cazut in limba prin liceu dupa vreo profesoara tzapanoasa, da' nu crez ca aveam de gand sa ma-nsor cu ea...

dracu sa va mai inteleaga... vorbiti de relatii cand barbatii se gandesc numa' la sport...
zambil
Postat pe 5 Martie 2009 17:34
acu sa va mai zic una... sunt femei care n-au varsta, nene... arata la 50 mai tare decat alea la 20... ca nu-i numa sa pocneasca pielea pe ea... trebe sa-l aiba pe vino-ncoa ala de te ia de ceafa si te tranteste cu nasu-n corsaju' madamei... da' astea-s rare de tot... minuni ale naturii...
zambil
Postat pe 5 Martie 2009 17:40
zambil,

.....


iasomia
Postat pe 5 Martie 2009 19:47
iaso...

ce faci mami, imi iei vopseaua?...
zambil
Postat pe 5 Martie 2009 19:54
plec sa ma arunc in pat,sunt franta... mami....
iasomia
Postat pe 5 Martie 2009 19:57
De la: Ioana007, la data 2009-03-05 16:31:06Nu cunosti teoria fructului interzis?


Da..........Dar in cazul asta nu se spune ca nu e bun
???????????
dafffne
Postat pe 6 Martie 2009 15:15
De la: zambil, la data 2009-03-05 17:34:59daffne mami...

acu' vaz eu unde bateai tu... pai un an-doi-trei acolo nu se pun, cand e vorba doar de-o chilotzata, ceva... si eu am cazut in limba prin liceu dupa vreo profesoara tzapanoasa, da' nu crez ca aveam de gand sa ma-nsor cu ea...

dracu sa va mai inteleaga... vorbiti de relatii cand barbatii se gandesc numa' la sport...



Sa inteleg ca u crezi ca acest interes este doar pentru o chiloteala.......
Adica acei barbati nu vor decat acest lucru... nu doresc o relatie!
Si cum poti sa argumentezi aceasta opinie a ta?
dafffne
Postat pe 6 Martie 2009 15:19
nu... n-am chef...
zambil
Postat pe 6 Martie 2009 15:24
sa stii ca nu sutn rare , acum femeiele au acces la mult mai multe chestii decat acum ceva ani , creme si tratamentele ptr ingrijire sut mai avansate


Daffne.....nu stiu care este motivul sotului meu , el spune ptr ca sunt o tipa foarte cerebrala , foarte independenta si mai presus de tot nu cheltui banii fara rost , dar si poate ca arat foarte bine la aproape 40 ani , nimeni nu imi da varsta asta , cam toti nu imi da mai mult de 23 ..max 25
De la: zambil, la data 2009-03-05 17:40:12acu sa va mai zic una... sunt femei care n-au varsta, nene... arata la 50 mai tare decat alea la 20... ca nu-i numa sa pocneasca pielea pe ea... trebe sa-l aiba pe vino-ncoa ala de te ia de ceafa si te tranteste cu nasu-n corsaju' madamei... da' astea-s rare de tot... minuni ale naturii...
cinezee
Postat pe 6 Martie 2009 18:46
cinte...

poa' sa-si dea cu creme si pe ceru' gurii... despre ce vorbesc eu acolo e din nascare... ai sau n-ai... si n-are legatura cu gradu' de cultura al bunaciunii, ca nu de tovarasie la taclale vorbim noi aici...
zambil
Postat pe 6 Martie 2009 19:06
ahaaa acum am inteles la ce anume faceai tu referire , scuze nu am prins subtilitatea ;)
cinezee
Postat pe 6 Martie 2009 19:39
zambil, sunt de acord cu tine. e ora cam tarzie, dar, poate cu alta ocazie, o sa va spun povestea mea. sunt un barbat de 48 ani si am avut in tineretea mea, vreme de 15 ani, o relatie cu o femeie mai mare decat mine cu 16 ani. ce spun oamenii astia pe aici despre iubirea care n-are varsta.........copilarii, iar motivele pentru care un barbat mai tanar se incurca cu o femeie mai in varsta decat el sunt, de obicei, adanc ascunse in copilaria lui nefericita. un astfel de barbat nu-si doreste decat o mama.
promit sa detaliez. si din pacate, totul e al dracului de adevarat, e chiar viata mea.
o seara buna
free_gen
Postat pe 6 Martie 2009 21:56
oh my god...ploua cu intelepti pe-acilea...

nene...daca voi nu intelegeti conceptul de iubire, asta nu inseamna ca altii sunt fix ca voi

oricum asteptam cu interes povestea ta...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Martie 2009 21:59
De la: free_gen, la data 2009-03-06 21:56:19zambil, sunt de acord cu tine. e ora cam tarzie, dar, poate cu alta ocazie, o sa va spun povestea mea. sunt un barbat de 48 ani si am avut in tineretea mea, vreme de 15 ani, o relatie cu o femeie mai mare decat mine cu 16 ani. ce spun oamenii astia pe aici despre iubirea care n-are varsta.........copilarii, iar motivele pentru care un barbat mai tanar se incurca cu o femeie mai in varsta decat el sunt, de obicei, adanc ascunse in copilaria lui nefericita. un astfel de barbat nu-si doreste decat o mama.
promit sa detaliez. si din pacate, totul e al dracului de adevarat, e chiar viata mea.
o seara buna


Free..stii tu ceva ..asteptam povestea, daca doresti sa ne-o impartasesti...
gabitzza
Postat pe 7 Martie 2009 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bipolaritate 2 De la: Cassey 6 Aprilie 2009 17:40
cine este pisy blond? wanted ):):):):):):):):):) 39 De la: tutankhamon 1 Iulie 2009 00:30
Cu ce am gresit eu si ce pot sa fac ? 17 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 09:54
nu vrea n are chef.... 17 De la: Ioana007 13 Aprilie 2009 15:32
Sexul in trei... 5 De la: nicoll 19 Noiembrie 2008 14:12
Setari Cookie-uri