ce parere aveti despre o relatieitre un barbat mai tanar si o femeie mai invarsta?

Felicitari celor careau au curajul sa lupte pentru o astfel de iubire. Si eu am avut, pana la un moment dat, cand m-a invins.
In cazul nostru insa, diferenta de varsta (6 ani) a fost doar unul dintre motivele care au facut imposibila continuarea relatiei. Prea multe diferente pe care m-am straduit sa le ignor.....prea multe compromisuri, pe care inainte nu le-as fi acceptet pentru nimic in lume,...prea multe renuntari si aproape toate pentru ca el sa se simta linistit si fericit. Eu insa, incet, incet, am inceput sa ma pierd, sa ma indepartez de mine insami....pana cand am ajuns sa nu ma mai recunosc..
Ma imbracam doar cu hainele care ii placeau lui, chiar daca nu le simteam ca apartinand stilului meu, il insoteam la petrecerile organizate de prietenii lui, chiar daca ma simteam ca naiba in compania partenerelor acestora, toate cu cel putin 10 ani mai tinere ca mine....,ma straduiam din rasputeri sa fiu mereu proaspata si frumoasa pentru el, desi fiecare efort al meu parea sa dea rezultate inverse...lucru care ma consuma teribil.
Cu toate acestea, din iubire, am acceptat sa ma casatoresc cu el... si atunci a inceput cosmarul...A inceput sa ma trateze ca pe un obiect care ii apartine prin excelenta, si prin urmare, trebuia sa-i raportez orice miscare, orice minut petrecut in afara casei, fiecare gura de oxigen trebuia sa treaca prima data prin filtrul ratiunii lui si abia dupa aceea sa ajunga la mine.In orice faceam gasea un motiv ascuns, din orice discutie simpla, in mintea lui incoltea o banuiala...... Si intr-o buna zi, mi-am dat seama ca asta nu mai e barbatul de care m-am indragostit si pentru care eram hotarata sa lupt cu orice fel de prejudecata pentru a nu-l pierde. Mi-am dat seama ca nu-l mai iubesc.
Si atunci i-am pus punct. Eu am pus punct, pentru ca el inca nu vrea sa accepte , inca ma mai suna, imi trimite mesaje, face promisiuni si presiuni. Dar mie mi-a ajuns.
Acum sunt o femeie libera si nu voi mai permite nimanui sa ma schimbe si sa ma umileasc, nici macar in numele iubirii!!!!
Ella34
Postat pe 23 Decembrie 2008 17:33
BRAVO. Esti de apreciat. Nu tre sa ne imbracam cum vor aia mai mici sau sa ne vopsim sau nu doar pentru ca iei nu vor asta. Nu se poate cu presul in cap totul in numele iubirii cum zici tu,. Pe o parte m as fi regasit in ce ai spus tu daca as fi continuat si eu cu el. Hm , as fi facut orice din iubire dar dar cand m a luar ca hm sa nu ma mai vopsec la par mi s a parut ca ala ar fi fost inceputul presului pe cap. El insa nu ar fi schimbat nimic. Eu de ce as fi facut o? El nu ma iubea la fel sau cum??!!! L am iubit mult dar naiba, chiar sa ma las pe mine total pentru el?? Nu pot chiar asa. Nu usnt mama lui. Inca ma mai gandesc la el dar e mai bine asa decat cu presul in cap. Cu timpul voi uita si va fi mai bine decat sa sufar o viata si dupa aia sa ma trezesc ca ma mai si lasa, hm i as rupe gatul de tot.
Laura76
Postat pe 23 Decembrie 2008 20:47
Mai tanar sau mai in varsta.... probabil ca nu este foarte important; daca ambii parteneri isi acorda respect si incredere, relatia ar putea rezista. In cazul meu, piatra de temelie a relatiei noastre - increderea, macinata incet, incet de gelozie si posesivitate, a dus la sfarsitul iubirii..
Deziluzia doare atat de tare!!!!! Sunt momente in care ma napadesc amintirile momentelor in care ma simteam fericita si cad in nostalgie. Mi-e asa de dor sa mai pot spune \" Buna dimineata iubire!!!\" dar nu m-as mai intoarce intr-o astfel de relatie pentru nimic in lume....
Ella34
Postat pe 24 Decembrie 2008 08:56
La mine a fost zile intregi de ignor in caz ca spuneam ceva ce- l deranja. Ma ignora. Imi pierduse usor usor increderea in el , era o fire inchisa Decat ignor mai bine fara. Sarbatori Fericite. !
Laura76
Postat pe 24 Decembrie 2008 10:05
Pentru toti cei care sufera din iubire, pentru toti cei care s-au vindecat si isi aduna curajul pentru a incerca din nou, o urare din suflet:

. Nu stiu exact cum sa o exprim . sarbatori fericite suna banal si nu transmite nimic, asa ca o sa va urez ca fiecare secunda pe care o petreceti, fiecare actiune pe care o faceti, fiecare persoana pe care o intalniti, fiecare zambet pe care-l oferiti, fiecare lacrima pe care o varsati, sa fie din inima si sa va ajute in dobandirea celui mai de pret bun in cautare caruia suntem, constient sau inconstinent, fiecare Fericirea .

La multi ani!!!!
Ella34
Postat pe 24 Decembrie 2008 11:23
foarte buna!!!
cristeaolga
Postat pe 24 Decembrie 2008 11:30
foarte buna!!!
cristeaolga
Postat pe 24 Decembrie 2008 11:30
Fericirea este foarte aproape de fiecare dintre noi si ne priveste de pe platou, cu marul in gura.Bucurati-va sa gustati din cele mai simple si afumate fericiri, incepand cu bucatica aceea de sorici care fuge prin gura, la fripturica care acum cateva ore inca mai guita in cotet, la vinul care straluceste in pahare si inobileaza sufletul.Si cand veti fi cu adevarati fericiti, beti o cafea la sfarsit sa va tihneasca si vorbiti, sau faceti filozofie despre fericire.Asa sa va ajute Dumnezeu.
Ioana007
Postat pe 24 Decembrie 2008 15:55
daca vreunul dintre noi va vrea sa plece, va pleca.
am spus asta pe aici pe undeva, mai demult. ei bine, el a plecat. la schimbul trei. si nu s-a mai intors. nu il mai astept. copiii, cand arunca o jucarie la cos, rar se intorc sa o scoata si atunci fara prea multa convingere. poate deja e inconjurat de jucarii noi... ce mai conteaza.
ella74 m-ai emotionat cu urarea ta, mi-a placut cu cata grija ai evitat sa prefaci un banal "sarbatori fericite" intr-un act de cruzime pentru cei care poate sufera. iti multumesc.
si daca un barbat mai tanar m-a parasit asa miseleste ce sa fac? refuz sa dau legea:"dom'le nu merge intre un copil si o baba". poate sa reziste, poate nu. depinde numai de calitatea celor doi implicati in relatie. sau de felul in care uneori crestem diferit sau inspre ferestre din parti opuse ale camerei. fereastra mea? acum nu o mai stiu. a fost acoperita de stralucirea altei ferestre, aceea pe care nu a ezitat sa isi ia zborul. un lucru nu aveam sa ii ofer: banii cei multi ai familiei lui, care ii erau refuzati cat timp nu se scutura de mine. si pana la urma, zornaitul si stralucirea averii i-au sters din minte si din inima caldura iubirii care lui nu i-au tinut de foame.
imi imbratisez fetita si cantam colinde langa brad.
catwalk
Postat pe 24 Decembrie 2008 16:08
Draga catwalk, imi pare rau pentru suferinta ta si imi pare rau sa aud din nou, cat de meschini pot fi unii oameni....Un om care nu e in stare sa-ti spuna in fata ADIO! si sa-ti dea o explicatie , este un las, un egoist si un nemernic, pentru care nu merita sa versi nici macar o lacrima. Stiu ca e usor de zis dar greu de trait o astfel de situatie, insa am vazut o buna prietena traind o situatie asemanatoare. Dupa luni intregi de iubire patimasa, promisiuni, proiecte, intr-o buna zi a disparut fara urma, fara un mesaj, fara un bip, fara un semn de viata. Era chipurile, in divort cu nevasta. De fapt nu exista nici un divort ci doar un mincinos patologic, care s-a jucat cu sufletul ei.A trecut aproape un an si ea inca se mai gandeste la omul care i-a spulberat visele, inca se mai intreaba de ce s-au intamplat toate astea?
Tu draga mea, esti insa mult mai norocoasa...tu nu esti singura! Ai un copil. Iubirea pura, neconditionata a copilului tau nu ti-o poate lua nimeni, si numai o femeie poate intelege ca aceasta iubire, este incomparabil mai mare decat a oricarui barbat.
Ai incredere, intr-o zi va intra in viata ta si omul care va sti sa va iubeasca si sa va respecte asa cum meritati.
Asta sper si pentru mine, si desi ma simt ingrozitor de singura astazi, simt ca undeva...,candva... cineva ma va face sa zambesc, sa sper si sa iubesc din nou!
Aveti grija de voi fetelor, si sa aveti un suflet senin!

Ella34
Postat pe 25 Decembrie 2008 14:53
De ce te simti singura? Nimeni nu e singur atat vreme cat se are pe el. Zicea cineva pe vremuri ca doar prostii se simt singuri cu iei ansisi. Fara nici o aluzie. Am auzit o si eu candva. Ti am lasat idi ul de mes si poate vrei sa mai vorbim . Pa
Laura76
Postat pe 25 Decembrie 2008 15:09
Hmmm...am mai postat pe forum despre asta...deci risc sa ma repet. Sper ca voi fi iertat. EU sunt insurat cu o femeie mai mare decat mine cu 20 de ani. Si stiti ceva? Nu mi-as schimba sotia cu nicio alta femeie. E foarte adevarat ca eu nu am facut niciodata ceea ce asteptau altii de la mine. Cred ca de vina e structura mea emotionala. Adica...simt "altfel"...Nu m-am insurat cu ea din spirit de fronda. Pur si simplu, o iubesc ! Si nu e iubire de-aia calduta, in care eu ma simt rasfat ca un copil. Dimpotriva. Sotia mea m-a ajutat sa ma maturizez nesperat de mult. Mie, sotia mea mi se pare extraordinara. Stie ce gandesc, ma incurajeaza sa scriu, nu imi taie aripile. Stiu, cu toata puterea sufletului meu, ca ea este cea alaturi de care vreau sa traiesc. Avem aceleasi gusturi, citim foarte mult amandoi...ascultam mult rock...si multa muzica clasica. Suntem casatoriti legal de 2 ani si nicodata nu ne-am certat. Adica...eu cunosc destule cupluri care se cearta in fiecare zi. Cel mai bun exemplu e sora-mea, care are o relatie dezastruoasa cu unul de varsta ei. Stiu ca nu exista "retete de succes" in dragoste. Ce merge la un cuplu, nu merge la altul. Cred fiecare dintre noi reactionam si simtim diferit in situatii similare. Din punctul meu de vedere, diferenta de varsta nu e importanta. Stiu ca sunt femei carora le e teama ca sotul mai tanar le observa ridurile, sau cearcanele. Eu, ca barbat care traieste alaturi de o femeie mai mare decat el, va pot spune doar un lucru. Cand iubesti, putin iti pasa de ridurile sotiei tale. Tocmai alea ti se par fermecatoare. Iubesti pe cineva pentru ca este frumos pe dinauntrul lui. Nu ca sotia mea ar fi urata. La 44 de ani arata de 30. Dar, repet. Putin imi pasa ca arata mai tanara. Eu o iubesc pe EA, pentru ceea ce este,pentru frumusetea ei interioara. De cele mai multe ori, ma simt umil in fata ei, pentru ca este de o bunatate si o finete mult superioara mie. Si desi suntem casatoriti de 2 ani, inca simt acelasi fior cand ii aud glasul. Mi-e dor de ea cand sunt la job, ii trimit mesaje in care ii spun ca o iubesc, ii cumpar flori, ii pregatesc cina, si nu uit nicioadata ca am marele privilegiu de a ma fi casatorit cu o femeie minunata.
Sper ca nu am devenit plictisitor. Ce vroiam sa spun e ca diferenta de varsta nu e importanta daca iubesti.

Ma inclin...
prometeus_969
Postat pe 28 Decembrie 2008 13:27

Buna prometeus_969! Eminunat ceea ce spui, atat de minunat ca...pare ireal. Nu mi-o lua in nume de rau...nu spun ca nu te cred. Te felicit pentru maturitatea gandirii si sentimentelor tale, dar da-mi voie sa-ti vorbesc ca o femeie care a trait o relatie cu un barbat mai tanar.
E minunat sa ai langa tine un om nai tanar....te face sa uiti care ti-e varsta, sa visezi si sa speri la lucruri sunt aproape irealizabile (si din pacate, multe dintre ele asa raman), ai impresia ca poti opri timpul in loc si poti conserva pentru totdeauna acele sentimente care fac sa-ti curga adrenalina prin vene....si totusi... Intr-o zi iti dai seama ca timpul ne invinge pe toti, ca ridurile care pana mai ieri abia se observau, acum incep sa se adanceasca, ca oricat de mult te straduiesti, prospetimea si frumusetea de alta data nu le mai regasesti nici in cea mai obscura lumina, nici in cea mai fermecata oglinda. Si incepe sa doara... Dar iti aduni curajul si zambesti si speri si nu vrei sa te lasi invinsa, pentru ca il iubesti si stii ca el merita tot ce e mai bun, iar tu te straduiesti sa-i oferi tot ce ai mai bun.
Inevitabil, incepi sa te intrebi: oare cat va mai dura? Il privesti pe omul tanar si frumos de langa tine si in minte incepe sa-ti incolteasca gandul ca, intr-o dimineata, cat de curand te va privi si isi va da seama
ca nu te mai iubeste....Ce ai sa faci atunci cu tot acest ocean de iubire pe care l-ai adunat pentru el?
Dar, nu vrei inca sa stii...El e inca aici. Asa ca, il privesti cu toata dragostea, ii zambesti de parca nu ai avea nici o grija, si cu durerea in suflet, dar agatata de orice umbra de speranta, pasesti mai departe.
Sper ca iti dai seama ce femeie extraordinara ai alaturi de tine! Cat curaj si cat spirit de sacrificiu se impletesc in sufletul ei! Nu inceta sa-i spui cat de mult o iubesti.....asta e tot ce isi doreste!


Ella34
Postat pe 28 Decembrie 2008 14:21

Buna prometeus_969! Eminunat ceea ce spui, atat de minunat ca...pare ireal. Nu mi-o lua in nume de rau...nu spun ca nu te cred. Te felicit pentru maturitatea gandirii si sentimentelor tale, dar da-mi voie sa-ti vorbesc ca o femeie care a trait o relatie cu un barbat mai tanar.
E minunat sa ai langa tine un om nai tanar....te face sa uiti care ti-e varsta, sa visezi si sa speri la lucruri sunt aproape irealizabile (si din pacate, multe dintre ele asa raman), ai impresia ca poti opri timpul in loc si poti conserva pentru totdeauna acele sentimente care fac sa-ti curga adrenalina prin vene....si totusi... Intr-o zi iti dai seama ca timpul ne invinge pe toti, ca ridurile care pana mai ieri abia se observau, acum incep sa se adanceasca, ca oricat de mult te straduiesti, prospetimea si frumusetea de alta data nu le mai regasesti nici in cea mai obscura lumina, nici in cea mai fermecata oglinda. Si incepe sa doara... Dar iti aduni curajul si zambesti si speri si nu vrei sa te lasi invinsa, pentru ca il iubesti si stii ca el merita tot ce e mai bun, iar tu te straduiesti sa-i oferi tot ce ai mai bun.
Inevitabil, incepi sa te intrebi: oare cat va mai dura? Il privesti pe omul tanar si frumos de langa tine si in minte incepe sa-ti incolteasca gandul ca, intr-o dimineata, cat de curand te va privi si isi va da seama
ca nu te mai iubeste....Ce ai sa faci atunci cu tot acest ocean de iubire pe care l-ai adunat pentru el?
Dar, nu vrei inca sa stii...El e inca aici. Asa ca, il privesti cu toata dragostea, ii zambesti de parca nu ai avea nici o grija, si cu durerea in suflet, dar agatata de orice umbra de speranta, pasesti mai departe.
Sper ca iti dai seama ce femeie extraordinara ai alaturi de tine! Cat curaj si cat spirit de sacrificiu se impletesc in sufletul ei! Nu inceta sa-i spui cat de mult o iubesti.....asta e tot ce isi doreste!


Ella34
Postat pe 28 Decembrie 2008 14:21

Scuze ca am postat din greseala acest mesaj de mai multe ori!


Ella34
Postat pe 28 Decembrie 2008 14:21
Crede-ma, Ella, adorata mea sotie nu ma lasa nicio clipa sa uit cat de minunata este... Are ea asa...un stil...isi inalta fin o spranceana...si incepe sa rada...Imi amintesc cat de socata a fost cand m-am asezat in genunchi, cu inelul in mana, implorand-o sa se marite cu mine...Inutil sa mai spun ca asta se intampla in fata blocului, cu o multime de vecini pe la geamuri
Cat despre cum arata, repet...ii iubesc fiecare rid. Si am vazut-o si ciufulita, si nefardata, si cand avea migrena, si imbracata in jinsi rupti si geaca de motorist, si in rochie de gala. E la fel de fermecatoare oricum ar fi. Stiu ca femeile au impresia ca pentru barbati conteaza foarte mult aspectul fizic. In cele mai multe cazuri e adevarat. Dar depinde de barbat. Si cat este el de barbat. Daca e un tip care adora sa aiba langa el o Barbie, presupun ca functioneaza. In ceea ce ma priveste, prefer sa traiesc langa cineva care intelege exact ce sunt eu, ce anume ma defineste, si care ma stimuleaza in tot ceea ce fac. Michelle e si cel mai sever critic al meu, imi spune imediat daca ceea ce am scris e de calitate sau e doar un exercitiu literar.
Inutil sa mai spun ca maica-mea o detesta. Nu suporta ca avut taria de a divorta de un barbat violent si de a creste un copil singura. Asa ceva e de neconceput. "Femeia trebuie sa stea langa barbat si sa se sacrifice de dragul copilului" , chiar daca se alege cu mana rupta si 3 coaste fisurate, pentru ca a venit ala acasa beat.
So...noroc ca sotia mea a inteles la timp ca fiica ei are nevoie de calm si stabilitate, si a divortat. Daca era inca maritata, nu m-ar fi invrednicit cu o singura privire. E genul care ia foarte in serios casatoria. Si a trebuit sa depun multe eforturi ca sa o conving ca merit sa se marite cu mine. Cat despre "gura lumii"...noroc ca nici unia dintre noi nu ii pasa de ce spun altii. Persoanele care sunt importante pentru noi inteleg ca ne iubim si se bucura pentru noi. Inteleg ca nu aratam ca o familie tipica, facem lucruri nebunesti, gatim in miezul noptii, bem cafea la 5 dimineata, sau discutam o noapte intreaga despre arta medievala. Fiica ei este cea mai buna prietena a mea din primul an de liceu, si daca nu era ea, cu siguranta ca Michelle nu s-ar fi maritat cu mine. Deci, cu profunda mandrie, eu pot sa spun ca sunt un om fericit. Dar cati dintre oamenii asa zis normali, cu casnicii "normale" pot spune asta?
Ceea ce ma face sa cred ca fiecare dintre noi trebuie sa invete sa iubeasca. E un proces care te desavarseste iar si iar...

Ma inclin...
prometeus_969
Postat pe 28 Decembrie 2008 15:22
E atat de frumos ceea ce spui!!!! Ma face sa-mi doresc sa cred, ca intr-o buna zi, as putea sa traiesc si eu sentimente atat de puternice!

In fata acestei iubiri, nu pot decat sa..." Ma inclin"
Tot binele din lume!
Ella34
Postat pe 28 Decembrie 2008 16:52
Eu iti multumesc, Ella...esti una dintre putinele persoane care nu ma gratuleaza cu ironii mai mult sau mai putin subtile vis-a-vis de casatoria mea. E bizar, dar eu si sotia mea ne dorim foarte mult o fetita. Ghici cum vrem sa o cheme? "Ella"...i-am ales numele de acum 2 ani

Inca o data, ma inclin...
prometeus_969
Postat pe 28 Decembrie 2008 17:17
Ma simt onorata si emotionata de aceasta coincidenta....cu atat mai mult cu cat, acest diminutiv l-am primit de la un pui de om de doar 3 anisori si datorita caruia toti cei din jur, aproape ca au uitat care e numele meu real.
Va imbratisez si....sa nu uitati nici o clipa ce tezaur purtati in suflete!

Un An nou fericit!!!!
Ella34
Postat pe 28 Decembrie 2008 17:42
Pai...pana si romanul pe care l-am inceput, si nu l-am terminat(sic!) se numeste "Ella, fiica mea..."
Sper sa il termin anul asta, si poate ca barza o sa ne aduca si noua fetita mult-asteptata.
Toate cele bune...
prometeus_969
Postat pe 28 Decembrie 2008 19:36
PROMETEUS primeste de la mine cele mai calduroase felicitari sunt profund impresionata de povestea voastra cum am mai scris la inceputul discutiei postate cunosc si eu personal un cuplu cu 14 ani diferenta si sincer sunt un exemplu pentru toti cei care cred ca doar daca femeie e mai mica pot fi fericiti exista atata pasiune incat nu poti sa nu observi doar uitanduse la ei.Deci va doresc din toata inima sa fiti asa de fericiti intotdeaun a ca si pana acum. Nimeni nu are dreptul sa va comenteze am fost foarte dezamagita sa citesc cati oameni cu complexe exista dar stii ceva toata lumea vorbeste pina cand sunt ei in situatie ca dupa aia imediat isi schimba parerea numai ca nu la toata lumea este dat un asemenea privilegiu.
nagy_ikako
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:12
Multumesc, Nagy...realizez si eu ca sunt un ticalos afurisit, care a tras lozul castigator...Cat despre cum comenteaza altii...chiar nu ne pasa. La inceput a fost foarte dificil, desi din familie singura maica-mea a fost oripilata. Bunicii mei, care au peste 70 de ani, chiar au fost mai open-mind decat toti ceilalti. Dar au trecut 2 ani de cand suntem casatoriti, si lumea nu mai e asa socata. Prietenii mei sunt innebuniti dupa sotia mea, e desteapta, e frumoasa, merge la concerte rock, si ii mai si place sa se dea cu motorul Singura care e panicata de chestia cu motorul e fiica-mea vitrega. Nici pe mine nu ma lasa sa il iau. Cred ca nu ma considera suficient de "mare"
Un An Nou Fericit...
prometeus_969
Postat pe 30 Decembrie 2008 15:36
Suzuki, ii zice lui Gica:
-Mai Gica, cum naiba iti vin tie pantofii bine, cand mie imi vin nashpa?
Ioana007
Postat pe 30 Decembrie 2008 19:44
depinde de cat e diferenta
ema_florin
Postat pe 30 Decembrie 2008 20:33
Ionico scumpa, ai grija ca ai cam plecat cu aratul pe ogorul lui Vanghelie! Sau o-ti fi una si aceeasi persoana???
Ca tare greu imi pica fisa...!!!
Ella34
Postat pe 30 Decembrie 2008 20:35
mie mu mi-ar place , ca femeie, sa fiu cu un barbat mai tanar ca mine. nu stiu de ce dar, cred ca l-as trata ca pe un copil sau ca pe un tip imatur. oricum, nu m-as simti protejata de el, nu as avea un sentiment de stabilitate . as fi ca intr-un carusel care care nu se mai opreste. de la un timp, m-as plictisi, m-as enerva

o fi frumos, o fi cum o fi dar, nu ma vad distrandu-ma alaturi de o gasca de oameni tineri si eu ditamai babatia printre ei.

fiecare om e un copil cateodata. sunt momente inedite cand faci mici nebunii : te dai in scranciob, dansezi alaturi de pustime in discoteca, stai in cap. insa, acestea sunt doar momente si nu un fel de a trai. nu o poti tine asa, intr-o nebunie , zi de zi.

zic eu ca, fiecare varsta , cu avantajele si dezavantajele ei. din cauza aceasta tind sa cred ca e bine ca intre parteneri sa nu fie diferenta mare de varsta.

si_totusi
Postat pe 30 Decembrie 2008 22:25
Mai putin imi pasa de fisele(sau fitele )tale.Raspunde la intrebare ca sa stiu daca te trec in noul an:Tu pici?Sau cazi?
Ioana007
Postat pe 31 Decembrie 2008 08:01
Doamnelor...va rog...e ultima zi din an. Regula zice ca tre' sa ne felicitam, si alea-alea...

@si_totusi...eu cred ca tineretea e o stare de spirit, desigut, ai mare dreptate, nu o poti tine tot intr-o nebunie, avem joburi, rate la banca, responsabilitati. Cat despre sentimentul de protectie...hmmm...cred ca depinde de persoana, barbat sau femeie. Cum sotia mea e singurul meu punct de referinta, imi permit sa extrapolez, spunand ca doi oameni, au nevoie de sentimentul de stabilitate pe care ti-l da o casnicie. Daca stii ca nu esti singur, ca poti conta neconditionat pe celalalt, cred ca sunt mari sanse sa functioneze.
Antoine de Saint Exupery spunea: "Cum sa construiesti dragostea, care e imagine citita in tesatura, daca nu exista tesatura pe care ea sa fie scrisa? "

Ma inclin...
prometeus_969
Postat pe 31 Decembrie 2008 09:14
Trece-ma!!!! Ma prind eu mai tarziu...

Va pup pe toti si va doresc un An Nou mai bun decat cel care sta sa treaca!!!
Ella34
Postat pe 31 Decembrie 2008 09:18
prometeus, nu m-am referit la o situatie anume.

ma gandeam , raportand la mine acest subiect.
si_totusi
Postat pe 31 Decembrie 2008 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
manipulare sentimentala? joaca? 26 De la: pik_nik 18 Octombrie 2009 16:11
nu mi-a spus niciodata ca ma iubeste 27 De la: FULGUTA 6 Mai 2009 07:12
Copilul altuia sa devina copilul lui? 7 De la: garbo001220 10 Mai 2009 17:17
nu vrea.....de ce?? 130 De la: wife 25 Iunie 2009 14:43
ciocolata o placere..... 26 De la: picaturaderoua 8 Mai 2009 13:31
Setari Cookie-uri