ce parere aveti despre o relatieitre un barbat mai tanar si o femeie mai invarsta?

Asta-i mai rar, asa-i, nu ne bazam pe asta, eu una nu..

Mai omului i-a fost dor de tine, ce vrei..

gabitzza
Postat pe 7 Aprilie 2009 23:46
Multumesc pentru palavrageala voastra simpatica....
Am citit cu placere ce ati postat voi pe aici si....asa am reusit sa va cunosc cate putin pe toate...cele dragi mie
Pentru ca chiar vroiam sa stiu despre voi mai multe.... Iar voi acum... parca ati "vorbit" special pentru mine!
O zi minunata va doresc!
picaturaderoua
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:26


picatura...adicatelea, nu stiai cu cine stai de vorba???!!!

moi...scandalalul..."babaciunea" care a corupt un biet tanar nevinovat si inocent, si l-a amenintat cu pushcociul sa se indragosteasca nebuneste de ea si sa o ia de nevasta

gabitza...ehe...ea e matracuca care inspira pasiuni berbatilor de pe garbo si care ii trateaza cu afront...a la Mitza Baston...cu "vetreol" verbal

persida...hmmm...persida inca e cruda...ea e inocenta, de-aia nu vreau sa-i demolez iluziile...

wife_de_zmeu
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:33
V-am mirosit eu oarecum.... cu nasul meu de vulpita batrana....ca sunteti pe placul meu.... si cam cum sunteti...dar acum m-am convins... si mi-a fost drag de voi
De tine stiam Wife...
Cand m-am inscris pe acest site... am vazut un comentariu de-al lui Pro, si uitandu-ma pe profilul lui am vazut cele scrise acolo... L-am admirat instantaneu.... apoi am descoperit si iubirea vietii lui.... si de asemenea am admirat-o instantaneu...
Fetele.. le stiu din cele postate pe aici si mi-au placut tare mult....
Toate, cu verticalitate... am ce invata de la voi!
picaturaderoua
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:56


am stricat si topicul asta...de la chestii serioase, cum ar fi relatia cu un tip mai tanar, am ajuns la "vetreol"...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:12
Da.... Am dat-o in altele!
picaturaderoua
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:15
hai in cafenea picatura...ca ne ia doamnele cu pietre
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:16
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-08 11:16:28hai in cafenea picatura...ca ne ia doamnele cu pietre

Gata! Am venit!
picaturaderoua
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:18
De la: Ioana007, la data 2009-03-17 14:58:27Nu astepta.Cauta.


Ca tine comoara stimate pirat?
dafffne
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:23
Niciodata nu stii ce gasesti.
Ioana007
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:09
Wife,multumesc pt sfat,ma gandesc ,cu groaza ,ce-as simti daca fiul meu ar avea o relatie cu o "open-mind" ca tine,sa ma trezesc cu o "Israela " drept nora...dar ,daca tot imi indici sa fiu "open -mind"(daca tot iti plac englezismele)cred ca e benefica relatia pt un tanar...pt experienta lui sexuala ..nu strica!N-umi plac polemicile,am intrat pe sitedoar pt a mai"simti" atmosfera romaneasca..sunt plecata de multi ani din tara.Zile frumoase!
ornela
Postat pe 12 Aprilie 2009 09:02
merci ornela...pentru zilele frumoase

cat despre experienta sexuala de care zici tu ca beneficiaza "tanarul"...da-mi voie sa te contrazic...nu e sex, scumpo...e dragoste

oamenii se mai casatoresc si pentru altceva, nu numai pentru sex...ca sexul il poti avea la orice colt de strada...casatoria e un pas mult prea important...nu il faci cu mare usurinta...

cat despre groaza ta...vis a vis de nora...hmmm...ce sa zic...chestie de optica...daca ar fi sa facem un exercitiu de logica inversata...se poate intampla sa iti vina acasa cu una de varsta lui si sa fie mai "stricata" decat un mar putred

cred ca e chestie de noroc, draga mea...ca norocul nu ni-l da nimeni

o zi buna si tie
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 10:23
Ce grija au unii. Eu una consider ca mai mult conteaza prezentul. Da. E bine sa te gandesti si la viitor. Dar acum traiesti. Ce conteaza ca peste 10 ani e posibil sa ramana singura, ca cel mai tanar a plecat dupa alta daca in cei 10 ani ai trait sublim? E posbili sa nu traiesti atatia ani si nu din motive de varsta ci din inevitabil. Si atunci? De ce blamati si de ce condamnati? Fiecare traieste asa cum vrea viata. Am vazut si cupluri de aceeasi varta care odata ajunsi la varta batranetii nu se suportau unul pe altul. Cum o fi mai bine? Cine stabileste asta? Poate Wifa prefera sa traiasca 10 ani frumosi decat 20 prost.
Micass
Postat pe 12 Aprilie 2009 11:26
ehe...micass...am eu asa o presimtire ca nici 10 ani nu mai am de trait...stiu eu ce zic...

si m-am gandit eu asa...ca destul am trait 23 de ani cu tatal copilului meu...ca fericita nu am fost, multumita nu am fost, femeie nu am fost...

si daca o fi sa plece pro, dupa tz ani de casnicie cu mine, asta este...ca pleaca altii care sunt de aceeasi varsta, fara probleme...cand e sa se intample se intampla, indiferent cati ani ai...

cum am mai zis...viata nu iti ofera garantii
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:10
tot ce conteaza in viata este clipa. sa o traiesti fericit/fericita. ce va fi, ce nu va fi asta e alta poveste

garantii? e corect ce spuneti. nimeni nu poate oferi asa ceva.
si_totusi
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:12
totusico...stii ce mma uimeste pe mine?

ca toata lumea...vis a vis de casatoria mea cu pro...isi inchipuie ca eu sunt personajul negativ si pro este victima inocenta de care profit eu fara nerusinare...

adicatelea eu sunt un fel de Jesbel si el e un handicapat mintal, dominat numai de instincte sexuale...

de parca oi fii cea mai tare la pat femeie din preajma lui...

mi se pare o prostie grosolana sa crezi ca unu' de 25 de ani e dus cu pluta si gandeste cu hormonii doar pentru ca are 25 de ani

si mai bag eu de seama ca, relatia dintre unu' de 58 de ani si o nubila de 15...vezi cazul lu' nea iliutza...nu scandalizeaza asa de rau...

se aplica anatema doar cand o femeie de 45 indrazneste sa faca ce fac barbatii de 60 jde ani...

curios ca piatra o arunca tot femeile...

wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:19
Nu irositi clipele aiurea niciodata ,a se traduce ce poti sa faci ,doresti in momentul X ,a nu se amina,nu sti ce iti aduce ziua de miinesi apoi prin asta intreti ceia ce iti doresti sa fie cit mai mult,bagati lemne pe foc tot timpul, chiar daca e cald afara
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:20
Asta din cauza ca lor le-ar fi frica sa faca ceea ce ai facut tu. Tu ai riscat intradevar. Ai riscat dar ai castigat. Probabil stiu ca daca ar fi in situatia ta nu ar avea curajul asta. Si pentru asta te condamna. Pentru curaj. Ele nu isi dau seama ca in orice relatie iti asumi niste riscuri.
Micass
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:24
WIFE,care e diferenta intre voi?,ca am mai spus ca am o fata care are un sot cu 6 ani mai tinar si o iubeste mult ,mult de tot ,azi e ziua lui de nume si doarme saracul,munceste foarte mult,eu una il apreciez f.mult
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:29
wife, lumea spune multe si-si da cu parerea dupa cum o duce capul

adevarul e ca atunci cand se iese din niste tipare, apar si discutiile.

cine a hotarat ca o femeie in varsta nu are "dreptul" sa aiba o legatura cu un barbat tanar? sau un barbat in varsta sa nu fie cu o femeie tanara? e o problema ce tine mai mult morala . morala asta care de multe ori mai mult strica decat repara.

nu e bine? apar probleme? posibil insa, aste tipare sunt de un adevar relativ.

statistic, asa pare ca se intampla. astfel de relatii "contra firii "nu ar rezista

cica ar fi bine ca extremele sa fie ocolite. dar, teoria e una si viata reala e alta

cat doi oameni au gasit un limbaj comun si se simt bine unul cu altul, nu vad nimic de comentat.

si_totusi
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:35
micas...you right...am riscat mult...si am castigat

scrishy...diferenta e de 20 de ani...

si da-mi voie sa-ti spun ca nu eu am fost aia care l-am corupt

el e cel care a insistat juma de an pana sa ma faca sa ma gandesc serios sa incep o relatie cu el

la casatorie nici nu ma gandeam...dar iarasi el e cel care a insistat...a spus ca el vrea nevasta si familie nu aventura de o saptamana si pe urma pa si pusi...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:36
totusico...daca ar fii o aventuara...ar fii promiscuu...si degradant...pentru ambii...dar el chiar ma iubeste...

iti spun sincer, am mancat pita asta amara cu primul sot...am fost cuminte, am fost de casa, am fost virgina cand m-am maritat...dar asta nu l-a impiedicat sa bea, sa nu lucre 20 jde ani, si sa ma insele cu o patzachina...

cum am zis...nu exista garantii...mama ei de viata
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:39
WIFE,felictari,esti tare,super,eu cunosc multe cupluri asa cred ca am mai spus-o pe alt topic parca, cu final fericitsi intelegere pina la capat de linie,cineva a precizat odata:daca o femeie matura ofera unui barbat mai tinar ceia ce el vrea sa primeasca sau are nevoie el va vedea in fata lui intodeauna pe femeia visurilor lui ca sa fie fericit si nimic altceva.
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:42
pai asta zic si eu...ca pro ma vede a mai frumoasa...a mai dashteapta...a mai sexy...si chiar nu sunt...

cred ca el ma priveste cu ochii lui, nu cu ai mei...eu sincer, de multe ori nu imi gasesc prea multe calitati...am prea multe defecte...

drept e ca pe mine ma salveaza mult cum arat...si mintea destupata...desi sunt momente cand sunt mai inocenta decat una de 15 ani...m-a conservat exu'...asa...mai imbecila si naiva...ca inca cred in oameni
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:50
Eu am avut in bloc un cuplu cu o diferenta mai mare de 25 ani,lucrau inpreuna si tiopul spunea ca era cea mai frumoasa tipa si nu s-a lasat pina nu a cucerit-o si sa o ia de nevasta, culmea el s-a temut ca nu se va uita la el,alt caz el era chirias la una si din chirias a ajuns sotul ei,tot 20 ani dif...,nu s-a vazut diferenta si au avut o relatie f. buna tot timpul,niciodata nu a fost caz la nici unul sa mai aiba si alte relatii in paralel,au fost fideli.
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:54


wife , nu lumea sta cu tine in casa, nu lumea sare cand ti-i greu, nu lumea iti ofera un sprijin

refulatii, ratatii,invidioasii, astia care nu au reusit mai nimic in viata sunt mari sfatosi si filozofi

dure-m-ar pe mine capul ca nu stiu ce tzata nu accepta modul in care traiesc eu sau tu sau altii

si daca nu e , ce?

traim ca sa facem pe plac lumii sau sa ne simtim noi impliniti?

atata timp cat esti impacat cu tine ca om, cat stii ca nu ai de ce lasa capul in pamant, parerile altora nu conteaza. ce ar insemna sa te iei dupa toti prostii care au idei...
si_totusi
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:01
Pai si ce, este un lucru rau daca mai crezi in oameni?
E foarte bine daca ai reusit sa-ti pastrezi identitatea.
persidadamian
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:01


exact ca pro...se temea ca nu ma uit la el nici cu coada ochiului macar...si juma de an chiar nu m-am uitat...imi ziceam ca e prea tanar si nu stie pe ce lume este...pana m-am prins ca nu e chiar asa...a avut de munca saracu'...ca eu, printre alte multe defecte, is si incapatanata ca un catar...noroc ca nu s-a uitat la figurile mele...si a fost destul de destept sa si-o faca pe fie-mea aliata...ca altfel....inca plangea dupa mine...

ce sa zic...nu exista retete in dragoste...totul depinde de cum simti si ce simti...viata e plina de variabile si necunoscute...

cat despre cum ne judeca altii...egal...ca nu conteaza...noi suntem fericiti, ne dorim un copil...judecatile altora nu ne influenteaza...

ehee...cate cupluri au probleme serioase, chiar daca au aceeasi varsta...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:03
exact, totusico...mie cand mi-a fost greu...si mi-a fost 23 de ani...nu mi-a dat nimeni nici un capat de ata...imi spuneau ca asa sunt barbatii, ca tre' sa suport, ca barbatii beau si au aventuri...

nu ca am trait dupa cum a vrut lumea, dar tineam sa am o familie...si uite ca am gresit...daca aveam minte, il lasam in secunda 2, dupa prima beuta crancena...imi ziceau "prietenele" ca tre' sa fiu fericita ca nu ma bate...de parca asta e supremul ideal la care tinde o femeie

de-aia zic...ca e o tampenie sa incerci sa faci "lumea" fericita...cu pretul fericirii tale...

problema e ca "lumea" amendeaza imediat pe cineva care iese din tipar, si nu e manat de spiritul de turma...

problema lor...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:09
Eu nu am inteles de ce-ti etalezi viata si "fericirea" ...Vrei sa convingi "turma de babaciuni refulate" ca esti fericita sau vrei sa te convingi pe tine de prezentul fericit care-l traiesti?Trebuie sa fie toata lumea de acord cu tine? Cine are alta parere e automat "incuiat"? Din cate-mi amintesc ,topicul are drept titlu"Ce parere aveti despre...."...Eu mi-am spus parerea...Si domania ta sari ca arsa...Sau trebuie sa aplaudam la unison ca te-ai maritat tu cu un pusti?FELICITARI!Esti multumita acum?Si...nu m-as mira sa se "alieze" mai departe cu fiica...deh..lume "destupata"...Cu tot respectul .acesta fu parerea mea...si daca te-ai oferit sa-mi dai "sfaturi" asa gandesc vis-a-vis de relatia ta!Altadata nu mai "sfatui" daca nu ti se cere!
ornela
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM MARII DUBII 8 De la: anemari15 4 Octombrie 2010 16:35
Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert? 770 De la: anakin 5 Martie 2010 17:28
Logodna cu tam-tam sau logodna discreta? 10 De la: tutankhamon 22 Mai 2009 00:23
Oare unde se va ajunge? 194 De la: lucarelu 10 Ianuarie 2009 10:16
Party pentru femei COOL. 10 De la: iasomia 10 Decembrie 2011 09:43
Setari Cookie-uri