ce parere aveti despre o relatieitre un barbat mai tanar si o femeie mai invarsta?

Revin cu aceesi parere, nu se poate generaliza, poate sa te paraseaasca si daca esti mai mare, si mai mica si de aceeasi varsta. Iar chestia cu copilaria iar nu este etern valabila, repet, sotul meu este mai mic ca mine si este mult mai matur decat mine, uneori el e copilaros, alteori eu sunt asa....exista un echilibru in toate. Nu toti suntem facuti la fel, nu toti gandim, ne purtam la fel si sa nu spui niciodta,niciodata ca nu se stie....

Viata e plina de surprize si nu stii ce ti-i se poate intimpla. O relatie tine atat cat exista armonie, respect dragoste, intelegere, prietenie, corectitudine. Nu cred ca are de-a face cu varsta ci cu personalitatea si cu caracterul.
redfire
Postat pe 19 Ianuarie 2009 15:33
[quote name=\\\'ctina\\\' date=\\\'2009-01-19 13:31:09\\\']Hello! eu mi-am spus parerea! Nu generalizez si nu ma intereseaza de altii dar asta e parerea mea vis-a-vis de asemenea relatii si basta! Clar ca nu mi-o poate schimba nimeni asa cu nu mi-as schimba religia, orientarea sexuala si multe alte asemenea. Fiecare sa traiasca cum ii place, sa traiasca modern, sa traiasca lipsit de prejudecati, s.a. Eu am ales sa traiesc asa cum am pomenit la parintii si bunicii mei si asa vreau sa imbatranesc: langa omul drag de care ma leaga doi copii si enorm de multe sentimente, cuvinte, stari, emotii, lucruri pe care le-am avut si avem impreuna, in conformitate cu varsta si preocuparile noastre comune, deoarece intre noi este o diferenta de varsta normala. Va pup din nou.[/quote]
Cam care ar fi diferenta \\\"normala\\\" de varsta. Iar ajungem la definitia normalitatii. De regula e normal ce imi place mie si ce mi se potriveste. Ma bucur ca esti asa sigura pe tine si relatie. Presupun ca diferenta de varsta\\\"normala\\\" iti da siguranta asta. Cam care e proportia de despartiri la astfel de cuplu? Se produc despartiri multe si in astfel de cupluri. Nu diferenta de varsta e vinovata. Probabil ca daca amandoi erau de o varsta si o parasea dupa 13 ani ar fi avut aceeasi durere. Esti sigura ca asta e un atu ca o relatie sa mearga bine? Mi se pare absolut penibil. Te intalnesti cu un barbat si il intrebi: cati ani ai? pai atat. Ok, hai sa ne casatorim ca o sa ne intelegem bine. E o diferenta de varsta \\\"normala\\\" si o sa traim fericiti pana la adanci batraneti.
Micass
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:36
De la: anita_ro2007, la data 2009-01-18 21:08:42
De la: dafffne, la data 2008-10-14 23:11:42credeti ca se poate asa ceva?
daca ai bani,normal ca se poate ca doar nu sta frumuselul tinerel cu mamica pe gratis!


in cazul meu nu am eu mai multi bani ca el! Si nici batranica nu-s.. am 26 de ani si par de 20!
dafffne
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:42
De la: anita_ro2007, la data 2009-01-18 21:08:42
De la: dafffne, la data 2008-10-14 23:11:42credeti ca se poate asa ceva?
daca ai bani,normal ca se poate ca doar nu sta frumuselul tinerel cu mamica pe gratis!

Asa-i ca esti invidioasa?
Micass
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:51
De la: Micass, la data 2009-01-19 19:36:53[quote name=\\\'ctina\\\' date=\\\'2009-01-19 13:31:09\\\']Hello! eu mi-am spus parerea! Nu generalizez si nu ma intereseaza de altii dar asta e parerea mea vis-a-vis de asemenea relatii si basta! Clar ca nu mi-o poate schimba nimeni asa cu nu mi-as schimba religia, orientarea sexuala si multe alte asemenea. Fiecare sa traiasca cum ii place, sa traiasca modern, sa traiasca lipsit de prejudecati, s.a. Eu am ales sa traiesc asa cum am pomenit la parintii si bunicii mei si asa vreau sa imbatranesc: langa omul drag de care ma leaga doi copii si enorm de multe sentimente, cuvinte, stari, emotii, lucruri pe care le-am avut si avem impreuna, in conformitate cu varsta si preocuparile noastre comune, deoarece intre noi este o diferenta de varsta normala. Va pup din nou.

Cam care ar fi diferenta \\\"normala\\\" de varsta. Iar ajungem la definitia normalitatii. De regula e normal ce imi place mie si ce mi se potriveste. Ma bucur ca esti asa sigura pe tine si relatie. Presupun ca diferenta de varsta\\\"normala\\\" iti da siguranta asta. Cam care e proportia de despartiri la astfel de cuplu? Se produc despartiri multe si in astfel de cupluri. Nu diferenta de varsta e vinovata. Probabil ca daca amandoi erau de o varsta si o parasea dupa 13 ani ar fi avut aceeasi durere. Esti sigura ca asta e un atu ca o relatie sa mearga bine? Mi se pare absolut penibil. Te intalnesti cu un barbat si il intrebi: cati ani ai? pai atat. Ok, hai sa ne casatorim ca o sa ne intelegem bine. E o diferenta de varsta \\\"normala\\\" si o sa traim fericiti pana la adanci batraneti. [/quote]

Da ar trebui sa se defineasca normalitatea... Pana si in psihologie e destul de greu de definit granita dintre normal si patologic...
dafffne
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:59
anita...te intreb si eu cum te-a intrebat anakin : ai fost blonda?

cred ca tre' sa fie un numitor comun pentru cele cu gandirea voastra...si asta e singurul la care ma pot gandi...

ah...am inteles...voi sunteti doamnele perfecte care traiesc toata viata dupa reguli, si sunt foarte fericite, nu-i asa?

serios...in afara de a emite judecati ridicate la nivel de adevar absolut, puteti sa postati si altceva decat platitudini?

ce postezi tu si alte moraliste ca tine, nu e nici macar ironic, e rautate gratuita. chiar nu ai invatat pana la 30 de ani sa iti exprimi o opinie cu delicatete? ca vorba-aia...bunul simt nu doare...

eu iti doresc sa traiesti fericita in mica ta lume perfecta, sincer nici nu pricep de ce iti mai pierzi timpul cu noi astea, care nu intram in tipar...traiasca Big Brother

ps. Big Brother face referire la o carte geniala a lui Orwell.sunt absolut convinsa ca ai auzit de el.
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 23:48
looooooool, babele au sarit la atac
lilico
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:55
ctina, parca le pupai pe babele astea. acum te-ai razgandit?
si_totusi
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:58
ctina...daca imi permiti o sugestie...incearca sa ridici putin nivelul intelectual al postarilor tale...

nu mai arunca cu piatra in lucruri pe care nu le intelegi. daca nu le intelegi, nu inseamna ca ele nu exista sau nu se intampla. am inteles toate ca tu esti perfecta, ai o relatie perfecta, doi copii minunati, etc...dar ce te faci cu astea care nu au fost atat de norocoase?
daca vrei sa fi luata in serios, vino cu argumente pertinente si foloseste un limbaj civilizat.

atacurile personale, folosind remarci si cuvinte rautacioase nu iti fac cinste.

daca postezi o mojicie,nu te mira ca ti se va raspunde la fel.

o zi buna

ps. tie nu iti spune nimic faptul ca ai postat 7 mesaje si ti s-a raspuns destul de taios?
poate ca nu sa ni se faca morala ca unor copii tampiti ne lipseste.

wife_de_zmeu
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:07
cucoana esti nebuna? nu-ti permit nimic, stai in banca ta de femeie batrana care se face de rasul lumii!
si_totusi, cred ca n-ai citit bine.
lilico
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:39
bravo!!! cultivata, inteligenta foc, si bine crescuta...nu intru cu tine in polemica, ca oricum este inutil. sunt sigura ca ai inteles ce am vrut sa spun, altfel nu ai fi sarit asa ofuscata.

wife_de_zmeu
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:57
pro,

ce naiba trebuie sa te invat eu sufletel?

ignore total...
iasomia
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:59
pai iasomio..."doamnele" astea sunt amuzante foc...apropo...si tu esti baba, nu-i asa ?...

daca ma gandesc bine, tu esti blonda aia frumoasa, care rade tot timpul...partenera ideala de a sta la o sueta, si o prezenta deosebit de inteligenta pe forumul asta hmmm...stiam eu de ce te plac plus ca esti si o prietena loiala...don't worry, scumpo...nu obisnuiesc sa intru in polemica cu persoane needucate...vorba lui Murphy : nu te contrazice cu un prost pentru ca lumea s-ar putea sa nu mai faca diferenta intre tine si el"

marisa cred ca ori a intrat in depresie, ori mananca de cateva ore bune...
wife_de_zmeu
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:16
De la: si_totusi, la data 2009-01-20 13:58:16ctina, parca le pupai pe babele astea. acum te-ai razgandit?

Te rog sa nu-mi ridici la fileu chestia cu pupatul ca ma abtin cu greu sa nu zic ceva referitor la asta.
Micass
Postat pe 20 Ianuarie 2009 19:25

Oooo..!!! O prietena a Rodicutei in vizita pe la noi???
Seara buna d-na ctina! Da' de ce asa suparata?
Povestiti-ne noua care-i frustrarea de va roade, ca suntem fete inteligente si tolerante si poate va scapam de batul ala infipt...!

Si pentru ca suntem dragute, uitati:
Ella34
Postat pe 20 Ianuarie 2009 19:36
Tz, tz. Observ cu uimire ca esti plina de iubire.
Micass
Postat pe 20 Ianuarie 2009 19:54
common, micass...recunoaste ca e amuzant...doamnele astea sunt amuzante...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:41
da se poate ,este in avantajul femei si aste ar trebui sa o faca sa il aprecieze mai mult,diferenta de virsta de fapt nici nu trebuie sa existe inrelitate ci doar in buletin ,asa ca sar putea sa uiti ca e mai mare decit tine sau ca e mai mic,iar unde este dragoste si intelegere nimic nu mai conteza ,trebuie sa fiti compatibili din toate punctele de vedere.de 10,15,ani e la moda barbat tinar femei mai mari.barbati nu mai vad nimic la femei mai mici ca ei ,ei vor ceva de-a gata iar femeile isi iau dupa suflet
crysty016
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:13
unchiul meu era mai mic decit matusa cu 14 ani.......au trait fericiti 25 de ani au avut 2 baietii care binenteles sint barbati acum....si s a dus primul ...matusa are 80 si tot traieste.... au fost foarte fericiti..se iubeau foarte mult cu toate ca atunci..la aceea vreme se birfea mult si nimeni din familie nu a fost deacord cu acceasta casatorie....au facut multe impreuna...nu virsta conteaz ...iubire si respect daca e e deajuns....bafta.....
elissa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:51
ai dreptate nimic nu e batut in cuie pe lumea asta..... nu poti stii cind din statutul ei de femeie fericita cu 2 copii .....se v a schimba in despartita.....viata e plina de surprize nu numai bune....si NU uitati voi femei cu viata perfecta , nimeni nu isi poate controla viata in totalitate exista o forta acolo sus.......care uneori iti da peste cap viata frumoasa.........
elissa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:57
Eu am vazut reactia unor prietenii al unui tip ce iesea cu o femeie de 37 de ani.El avand 25 de ani. Au fost cam 8 luni impreuna.
Prietenii lui faceau la greu misto de el: ce faci mah iesi cu baba in oras? Te tine la respect baba? Ce iesi mah cu baba nu mai primesti "p...."de la altele de varsta ta? I-ti da bani sa iesi cu ea? etc

Eu zic ca cel mai greu este faptul ca tre sa te lupti in f care zi cu cei din jur...........De ce tre sa fim moralisti si sa nu le dam oamenii sanse. Tre sa cunoastem persoanele si apoi sa ne exprimam parerea..
dafffne
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:05
De la: ctina, la data 2009-01-20 15:39:55cucoana esti nebuna? nu-ti permit nimic, stai in banca ta de femeie batrana care se face de rasul lumii!
si_totusi, cred ca n-ai citit bine.


Sti ca dvs la 33 de ani pentru o fata de 18 ani esti " femeie batrana"? Cum ti se pare?

Eu am deschis acest topic din doua motive :
1. pentru a fi la curent cu rautatile ce se discuta la adresa acestor relatii;
2. pentru ca exista o zicala ca baietii au o varsta intelectuala cu 2 ani mai mica fata de varsta lor biologica;
dafffne
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:11
se poate,am incercat si voi incerca in continuare
femeile gandesc altfel
femeile ar trebui sa profite
este bine ca diferenta de virsta sa nu fie reala ,adica ea sa nu arate de ... ci mai putin ,dar frumusetea este trecatoare si veti ramane doua suflete dezvelite
e greu pt cine nu intelege , ..
crysty016
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:53
De la: Micass, la data 2009-01-19 19:51:42
De la: anita_ro2007, la data 2009-01-18 21:08:42
De la: dafffne, la data 2008-10-14 23:11:42credeti ca se poate asa ceva?
daca ai bani,normal ca se poate ca doar nu sta frumuselul tinerel cu mamica pe gratis!

Asa-i ca esti invidioasa?
Atunci esti mai buna in alte chestii!pai ce stiu sa fac unele mici de 19,18!dar tu nu esti in varsta,in varsta suntem dupa 40 nu am de ce fiu invidioasa,ca nu mi-au murit admiratorii si trebuie sa ma apuc sa cresc copii!

Postat pe 1 Februarie 2009 22:55
De la: ctina, la data 2009-01-20 13:55:26looooooool, babele au sarit la atac

Postat pe 1 Februarie 2009 23:08
De la: anita_ro2007, la data 2009-02-01 22:55:40
De la: Micass, la data 2009-01-19 19:51:42
De la: anita_ro2007, la data 2009-01-18 21:08:42
De la: dafffne, la data 2008-10-14 23:11:42credeti ca se poate asa ceva?
daca ai bani,normal ca se poate ca doar nu sta frumuselul tinerel cu mamica pe gratis!

Asa-i ca esti invidioasa?
Atunci esti mai buna in alte chestii!pai ce stiu sa fac unele mici de 19,18!dar tu nu esti in varsta,in varsta suntem dupa 40 nu am de ce fiu invidioasa,ca nu mi-au murit admiratorii si trebuie sa ma apuc sa cresc copii!



Este alegerea ta sa nu iesi cu barbati mai mici , dar nu tre sa criticati drastic , peiorativ persoanele ce fac acest lucru. Tre sa stati sa ascultati ce au de spus.
dafffne
Postat pe 2 Februarie 2009 10:48
Parerile, ca si suferintele sau bucuriile, apartin numai celor in cauza.
Ioana007
Postat pe 3 Februarie 2009 12:48
eheee..dafffne...crezi ca inteleg doamnele ce vrei sa spui?

vanghelis...profund ca de obicei...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Februarie 2009 15:22
Anita draga, dar de ce esti atat de inchistata si fixata pe o idee?
Pe lumea asta exista mai multe situatii decat ai intalnit tu si mai multe posibilitati decat poti sa-ti imaginezi...
Nu-ti cere nimeni sa fii de acord cu o anumita situatie, care crezi tu ca nu te-ar reprezenta, dar incearca macar sa respecti deciziile celorlalti.
Atata vreme cat oamenii sunt fericiti si traiesc in armonie, fara sa faca rau cuiva, ce anume te face pe tine sa rabufnesti asa?
Pastreaza cuvintele grele pentru alte personaje, fiinte josnice, care le merita. Aici nu-si au locul. Nu cred ca vorbeste cineva aici, despre vre-un minor sechestrat si abuzat de vre-o cucoana.

Vezi tu scumpo, asta e motivul pentru care multi barbati tineri prefera compania doamnelor mai coapte: fug de o gandire inchistata ca a ta!
Ella34
Postat pe 3 Februarie 2009 20:25
Exista situatii in care acele femei nu sunt casatorite! Si chiar nu ele se uita dupa acei barbatii, ci acestia pur si simplu se tin dupa ele. Te-ai gandit ce poate fi in mintea lor in momentele acelea ? Ar putea fi ceva de genul : ce o sa zica lumea? ; o sa fiu in centrul atentiei! ; de ce nu se uita dupa una de varsta lui..
dafffne
Postat pe 3 Februarie 2009 23:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubesti o data sau poti iubi de mai multe ori in viata? 285 De la: micabis 16 Iulie 2009 22:25
Cand te indragostesti a 2 a oara. La 40 de ani. 1337 De la: dor72_ 22 Ianuarie 2012 14:59
buna 3 De la: Micass 20 Decembrie 2008 09:31
Ce haioasa e viata uneori... 139 De la: sora_ilsi 29 Ianuarie 2010 13:42
un sfat? 43 De la: fleurs_du_mal 21 Noiembrie 2009 17:41
Setari Cookie-uri