vis distrus pt totdeauna

Am vrut sa ma marit virgina. Am asteptat pana la 26 de ani sa gasesc iubirea. A aparut el. I-am spus ca sunt virgina a zis ca nu e nici o problema. Eram foarte atrasa de el fizic,dar hotarata sa-mi pastrez virginitatea. Au inceput presiunile :"e timpul ",zicea el, referindu-se la varsta mea. N-am cedat. La inceput a fost doar atractie fizica intre noi. Incetul cu incetul am inceput sa ma indragostesc de el,parea ca e tot ce -mi dorisem pana atunci. Dupa o luna si ceva mi-a spus ca ma iubeste.Era ceva incredibil.Eram in al noualea cer. Toate bune si frumoase,numai ca eu de la inceput nu am avut incredere in el,ma tot gandeam ca vrea poate doar sa se culce cu mine.Eu tot amanam momentul(n-aveam de gand s-o fac).El insista mereu,abia am rezistat. Acum ce motiv aveam sa n-o fac ,ca doar "ne iubeam"? Nu puteam sa renunt la principiile mele cu toate ca il iubeam mult. Dupa vreo 3 luni de iubire incepusem sa ma gandesc sa o fac cu el prima data. Am luat anticonceptionale.Totul era bine , ma gandeam sa intru si eu "in randul oamenilor".Acum incepe cosmarul:el inainte de mine era "obsedat" de o tipa de care se pare ca ii trecuse in timpul cat a fost cu mine,dar coincidenta coincidentelor: noi ne certam pt. prima oara tare(nu de sex) si ea ii trimite un mesaj fix in perioada aia.Ei reiau legatura prin telefon doar cu cateva zile inainte de cand aveam de gand sa ma culc cu el (alesesem o zi).Zicea ca eu sunt de vina ca eu l-am impins spre ea(dupa cearta).S-a anulat "dezvirginarea".A urmat o perioada de cosmar.Am vrut sa renunt la el ,dar n-am putut ca il iubeam prea mult.Lui ii revenise obsesia pt ea.O tot cauta, dar ea nu voia totusi sa fie cu el.Ma gandeam ca a fost un mincinos ca zicea ca nu mai vrea sa fie cu ea niciodata ,ca se simte implinit cu mine, ca sunt tot ce si-a dorit si deoadata nimic din astea nu mai contau, el o voia pe ea.Cosmarul a tinut vreo 2 luni timp in care nu renuntase la mine ,mai mult de asta voia sa se culce cu mine.N-am vrut.Dupa astea 2 luni cand a vazut ca nu-i merge cu cealalta,a zis ca -i pare rau pt ce a facut si ca vrea sa fie cu mine ca la inceput. Eu fiind nebuna dupa el am acceptat sa uit tot raul.Dupa inca 2 luni in care a fost destul de bine(dar niciodata ca la inceput) m-am daruit lui.A fost frumos,il iubeam ,nu mi-a parut rau.La 3 luni dupa ce m-am culcat cu el , ne-am despartit din cauza mamei lui,care l-a obligat:il ameninta mereu ca-l da afara din casa de cate ori nu-i convenea ceva sau il santaja ca se sinucide, o nebuna , ce mai Singurele certuri le aveam din cauza mamei lui,in rest s-a tinut de cuvant si nu a mai umblat dupa altele.Au trecut 2 luni si juma de cand ne-am despartit si nu pot sa trec peste. Il visez mereu. Am nevoie de niste sfaturi.Simt ca innebunesc cand ma gandesc ca mi-am irosit virginitatea degeaba.


Postat pe 13 Octombrie 2008 19:48
mai fetita,

daca ai rezistat pana la 26 de ani..cum de nu ai putut sa-i rezisti si lui?...:)

fii tare, si nu-ti mai bate capul,cum degeaba?ai facut-o din dragoste? atunci nu-i degeaba!

chestia cu " nu a vrut mama", nu tine,daca te iubea pleca cu tine in lume,numai cand nu vrei,nu poti!

eu te inteleg cu chestia cu virginitatea ,si eu am avut visul acesta ,sa intru in biserica pura,albul in care sunt imbracate miresele de fapt asta inseamna,puritate...si har cerului am reusit!!!

dar eu m-am maritat la 18 ani... si crede-ma ..nu a fost deloc usor...;)

ce naiba de temperament ai, de ai ajuns la 26 de ani virgina?rad aici singura..:)))))
nu ca ar fi un lucru rau,hai zambeste..;)

nu te-a meritat da-l in tun,si nici nu era bun fetita,un baiat d-asta in fustele lu' mami este de preferat sa-l declari nul...;)

hai bafta!
iasomia
Postat pe 13 Octombrie 2008 20:08
Iasomia,multumesc pt. raspuns.Ai dreptate ,daca m-a iubea n-ar fi renuntat la mine pt.ca asa i-a zis mamica.Te intrebai ce temperament am eu de am ajuns virgina pana la 26 de ani;sunt o visatoare si o idealista,din pacate.

Postat pe 13 Octombrie 2008 21:18
iasomico,
da-l in tun
ca este nul.

rad eu rad dar am mai scris astazi ceva in genul acesta. parca au luat-o pe aratura flacaii. mai ca-mi vine sa laud mosnegeii nostri.
astia tineri , in loc sa aiba niste conceptii mai aerisite , sunt niste zapaciti. ba vor fata ba n-o vor. ba cu ea ,ba cu alta; ba pe drum , ba prin santz. dumnezeu sa-i mai inteleaga. cand aud ca-s asa de plictisiti la aceasta varsta, ma gandesc ca o fi dat in ei vreo boala.
si_totusi
Postat pe 13 Octombrie 2008 22:37
Totusico...:)

mare adevar ai grait!
mosnegii nostri sunt deliciosi,stiu sa faca curte fata,te fac din ochi astia,nici nu trebuie sa scoata ceva din treaca,iti tremura gladiolele din te miri ce ori om fi noi prea simtitoare,ha?...;)

da si nooooiiii! noi ce avem?ehee,he,he...misto generatie si cuminte..fata de ce auzi in zilele astea.. suntem mai mult ingeri decat demoni..;)
iasomia
Postat pe 14 Octombrie 2008 12:05
Shatt,

de ce va puneti mami.. asa niste nume complicate?


o sa-ti dau un sfat,daca vrei sa tii cont de el, o sa te ajute mult.

invata sa faci haz de necaz!

si nu in ultimul rand,sa nu te superi de ce o sa-ti zic,ok?...:)))))

daca tot i-ai dat cep lu' "aia mica" pune-o fetita la treaba nu vezi ca ai tinut de ea si degeaba! ti-ai daruit virginitatea cui nu trebuia

mami,binenteles nu aiurea! dar daca simti ca devii confuza langa un barbat,daca te balbai,daca inmuguresti..;) nu spune nu la o partida de amor,anii trec si nu te mai intanesti cu perioada asta 26-30 niciodata..

hai la treaba! pe cai!!!
iasomia
Postat pe 14 Octombrie 2008 12:20
salcico..mare adevar graiesti:))))
walkiria
Postat pe 14 Octombrie 2008 12:38
Nu de alta...dar vine vremea cand te dai cu capul de pereti...ca vine una de-i "profesoara" in ale sexului...si ti-l fura cat ai zice peste:)))
walkiria
Postat pe 14 Octombrie 2008 12:40
Walki...

imi era dor sa fii de acord cu mine

ai vazut fata cum le zic?

fara menajamente...:))))

pai...nu-i pacat?

pe locuri,fiti gata;START!


iasomia
Postat pe 14 Octombrie 2008 12:44
walki,

trebuie sa invatam fetele astea ca viata este foarte misto!

si mai ales ,sa nu se mai judece atat de aspru,noi am trecut prin rauri de lacrimi ca sa ajungem la intelepciunea asta,daca putem sa ajutam un pic,este perfect!...
iasomia
Postat pe 14 Octombrie 2008 12:47
Ehe ,salcico....ar fi mai bine sa asculte de cele patite...sa scuteasca raurile de lacrimi.Eu una am ajuns la o concluzie...conteaza clipa...maine...nu se stie daca mai esti ori ba...:)
walkiria
Postat pe 14 Octombrie 2008 13:01


hai mai mami, ca ma sperii...

baga zambet si optimism,acu' este adevarat...."maine s-ar putea sa nu se stie" zic batranii,da un an... poate mai stau si eu p-acilea...

cat despre lacrimile care au curs..fiecare dintre noi le-a avut din alt motiv,dar nu conteaza..sunt tot lacrimi de femeie,mai nou ,eu nu pot sa mai plang...si nu-mi convine chiar deloc asa..cand plang ma simt copil,si daca vine cineva sa ma imbarbateze e asa bineee...

probabil m-am maturizat,am imbatranit...

ce ma joc cu emoticoanele astea,ce-mi place....
iasomia
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:44
salcicooo

Sunt fainute foc emoticoanele astea:))))
walkiria
Postat pe 14 Octombrie 2008 16:30
buna idee
florinabranzea
Postat pe 15 Octombrie 2008 19:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
manifest pentru dragoste 52 De la: zuzu63 13 Octombrie 2012 23:54
Traditii la nunta 7 De la: cinezee 3 Martie 2009 23:29
parintii lui 7 De la: reyya 10 Noiembrie 2009 15:52
Painful ... 8 De la: Ioana007 10 Mai 2009 15:56
AM MARII DUBII 8 De la: anemari15 4 Octombrie 2010 16:35
Setari Cookie-uri