ce parere aveti despre o relatieitre un barbat mai tanar si o femeie mai invarsta?

o alta relatie ar putea fi una in care el sa joace rol de amant ,...
crysty016
Postat pe 4 Februarie 2009 23:16
Da intradevar cristi ... dar rolul de amant nu cred ca este asa de controversat ... pana la urma este o relatie strict bazata pe sex...

dafffne
Postat pe 14 Februarie 2009 12:14
Numai relatiile de serviciu nu sunt bazate pe sex.Si mai exista cateva, care nu le enumar din spirit de economie.
Ioana007
Postat pe 14 Februarie 2009 15:21
Ioano, eu zic ca este timpul sa punem punct tuturor dilemelor: da, dom'le, relatiile sunt strict bazate pe sex. sa avem grija de el caci el sta la baza relatiilor, spune Ioana. Nu stiu ce tot ne-am agitat atat cu raspunsuri filosofice pana acum. dispare iubirea? Inseamna ca a disparut baza. si gata. facem sex in draci ca si cainii, fara suflet si spirit. si totul va merge uns. parol.
gianiblue
Postat pe 14 Februarie 2009 15:27
Ai vazut vreodata pirati tristi?Cuvintele tale ma intristeaza.Nu zic ca nu ai dreptate.In viata oamenii cauta ceea ce nu au.Exista insa iubiri care sunt mai presus de sex.Imi place de Un tablou de Francesco Goya, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma culc neaparat cu el si nici cu tabloul in cauza.Imi place o femeie frumoasa, dar ard in mine tot ce este omenesc in ea, tot ce este impur si profan si iubesc in ea zeita, chiar daca stiu ca voi fi dezamagit.Ei bine, in momentul cand coboram in lumea sexului, femeia isi pierde nu numai divinitatea ci si puritatea acelei iubiri la care nu va mai ajunge niciodata.Din acest moment, pentru ea incepe drama.Iubirea pe care o cauta, se transforma intr-un calvar.Vrea sa bea sa isi stinga setea, dar setea nu si-o poate stinge niciodata.Isi reneaga in interior propriul ei barbat si cauta in ceilalti barbati, acea iubire suprareala care exista, o simte, o intuieste dar la care nu poate ajunge.Aceasta este drama femeilor si a barbatilor de la inceputul Genezei, pana la sfarsitul veacurilor.
Ioana007
Postat pe 14 Februarie 2009 21:03
Ioana-pirat, of, of. Sunt femei care se inalta pe zi ce trece intr-o iubire. Sunt barbati care fac la fel. Nu mai generaliza sau macar accepta si exceptiile. Sunt femei care isi infiereaza in suflet si trup un partener; sunt barbati care fac la fel cu o partenera. Insa DACA NU EXISTA RECIPROCITATE... cei care sunt capabili sa se autoinfiereze, sunt capabili sa plece fara sa se mai uite in urma. Acesti oameni sunt de tipul "totul sau nimic".
gianiblue
Postat pe 15 Februarie 2009 15:08
de la caz la caz..cat de "matur" la cap e barbatul si cat de tanara arata doamna..nu prea sunt retete..
gabitzza
Postat pe 22 Februarie 2009 20:13
ioana007 esti baiat sau fata?
dafffne
Postat pe 23 Februarie 2009 15:18
sincer nu cred ca va merge bine relatia.....cel putin nu va fi de durata.
mgrajdan
Postat pe 24 Februarie 2009 08:25
Asa este.Important este ca femeia sa fie mai tanara.
Ioana007
Postat pe 24 Februarie 2009 16:45
de acord cu gabi
crysty016
Postat pe 25 Februarie 2009 13:43
asa e vanghi...si barbatul tre' sa fie si mai tanar...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Februarie 2009 13:53
Am crezut intotdeauna ca dragostea nu are varsta...si inca imi mentin acest crez! nu stiu dc oamenii confunda de cele mai multe ori dragostea, sentimentele pure, sincere...cu atractia fizica, carnala ...dc este necesar ca o femeie sa arate f bine la o anumita varsta incat un barbat sa fie interesat de ea? nu vi s-a intamplat niciodata sa va indragostiti de cineva, pt alte calitati decat cele fizice? Urasc sa vad cum femeile in zilele noastre sunt tratate ca o marfa, sau ca un manechin fara suflet in vitrinele magazinelor, ce poarta o haina frumoasa....il sucim pe toate partile pana luam o decizie.Exista o vorba mai veche.."frumusetea este trecatoare, prostia nu"...alte valori ne infrumuseteaza inima si ne innobileaza ca oameni! Atunci cand oferim dragostea noastra cuiva, nu o facem doar pt ca ne place fizic...o facem pt tot ce inseamna acea persoana, nu o sa fiu penibila sa nu recunosc ca si acest aspect conteaza mult...dar nu este cel prioritar, nici pe departe...In final tot ce conteaza este fericirea, si daca acele 2 pers isi gasesc aceasta fericire in relatia lor...atunci totul atinge perfectiunea

Postat pe 25 Februarie 2009 13:57
De la: dafffne, la data 2009-02-23 15:18:48ioana007 esti baiat sau fata?
dafffne
Postat pe 25 Februarie 2009 15:39
Stiti ce se spune?
De fapt sunt studii de specialitate efectuate...
Ca relatiile dintre un barbat mai tanar si o femeie mai mare decat acesta, sunt cele mai de durata relatii. Adica, conform studiilor, sunt cele mai lungi relatii...
Cat o fi adevarat....? Nu stiu..!
picaturaderoua
Postat pe 25 Februarie 2009 16:03
trust me...e adevarat...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Februarie 2009 16:09
Sunt baiat.Nu vezi ca am mustati?Daca esti fata cumintica, am sa te las sa ma tragi de ele.
Ioana007
Postat pe 26 Februarie 2009 06:30
De la: Ioana007, la data 2009-02-26 06:30:59Sunt baiat.Nu vezi ca am mustati?Daca esti fata cumintica, am sa te las sa ma tragi de ele.


Nu-mi plac mustatile... Dar asta nu inseamna ca nu ar dorii alte femei sa te traga de ele... Asa ca fetelor treb doar sa fiti cuminti ca sa aveti acest privilegiu...
Dar de ce ai nick-ul : ioana nu ar treb sa fie Ion.

Nu de alta dar derutezi rau oamenii. S-ar putea unii sa creada ca inca nu sti ce esti femeie sau barbat si nici ei nu stiu cum sa ti se adreseze...
dafffne
Postat pe 26 Februarie 2009 15:31
De la: dafffne, la data 2009-02-26 15:31:23
Nu-mi plac mustatile... Dar asta nu inseamna ca nu ar dorii alte femei sa te traga de ele... Asa ca fetelor treb doar sa fiti cuminti ca sa aveti acest privilegiu...
Dar de ce ai nick-ul : ioana nu ar treb sa fie Ion.

Nu de alta dar derutezi rau oamenii. S-ar putea unii sa creada ca inca nu sti ce esti femeie sau barbat si nici ei nu stiu cum sa ti se adreseze...


Ei, lasati...! Nu va preocupati!
Cine-l cunoaste, stie.
Ella34
Postat pe 26 Februarie 2009 15:35
Eeeeeeeeeee,permite-mi te rog sa te contrazic. Inca traim intr-o lume in care conteaza prima impresie...
dafffne
Postat pe 2 Martie 2009 15:19
Stiti de ce sunt io curioasa : DE CE BARBATII MAI TINERI SUNT ATRASI DE FEMEILE MAI MARI CA EI? De ce in momentul in care le sunt retezate toate sperantele in a avea o relatie cu ele se multumesc cu orice doar sa stea putin cu ele ? Prin orice ma refer ca accepta sa fie umarul pe care se plange fata de celalat...
dafffne
Postat pe 2 Martie 2009 15:22
DAAAAAAAAAAAAAA se poate

uite eu sunt casatorita de 2 ani , sotul meu face 24 iar eu fac 38 , deci se poate

acum depinde foarte mult si de ambele parti ca in orice relatie sa mearga sau nu

anul acesta facem nunta

@mgrajdan te contrazic aici , ptr ca vborbesc in cunostiinta de cauza

@dafffne nu mereu conteaza prima impresie sa stii , conteaza felul fiecaruia cum analizeaza sau nu omul , impresia are la baza mai multe cheesti si nu totul este legat de cum esti imbracat sau cum te porti , ca poate in aceea zi ai avut o zi proasta , asta nu denota ca trebuie sa ne luam dupa ce vedem prima data
De la: dafffne, la data 2008-10-14 23:11:42credeti ca se poate asa ceva?
cinezee
Postat pe 2 Martie 2009 15:34
Da ai dreptate ca nu tre sa ne luam dupa prima impresie dar ce sa-ti spun : ASA ESTE OMUL OBISNUIT SA SE ISI FORMEZE O PARERE IN MAI PUTIN DE 1 MINUT DE CAND TE-A VAZUT!

Si care ar fi criteriile dupa care ar trebui sa analizezi persoana din fata?
dafffne
Postat pe 3 Martie 2009 15:23
parerea mea conteaza din satart cum imi vorbeste , daca gesticuleaza si sau daca fumeaza


si mai ales unde ma scoate , daca ma duce intro bodega , clar nu are o impresie buna asupra mea , daca ma duce la teatru / opera sau muzeu m-a cam castigat , are 2 bile albe din start de la mine
cinezee
Postat pe 3 Martie 2009 23:09
Acum inteleg la ce te refereai, nu mai este atat de general...
Multam cinezee
dafffne
Postat pe 4 Martie 2009 15:37
De la: dafffne, la data 2009-03-02 15:22:17Stiti de ce sunt io curioasa : DE CE BARBATII MAI TINERI SUNT ATRASI DE FEMEILE MAI MARI CA EI? De ce in momentul in care le sunt retezate toate sperantele in a avea o relatie cu ele se multumesc cu orice doar sa stea putin cu ele ? Prin orice ma refer ca accepta sa fie umarul pe care se plange fata de celalat...


Nimeni nu are o parere la ceea ce am scris?????? Sunt curioasa si eu daca opinia mea este in concordanta cu cea a majoritatii????
dafffne
Postat pe 4 Martie 2009 15:39
De la: dafffne, la data 2009-03-04 15:39:11
De la: dafffne, la data 2009-03-02 15:22:17Stiti de ce sunt io curioasa : DE CE BARBATII MAI TINERI SUNT ATRASI DE FEMEILE MAI MARI CA EI? De ce in momentul in care le sunt retezate toate sperantele in a avea o relatie cu ele se multumesc cu orice doar sa stea putin cu ele ? Prin orice ma refer ca accepta sa fie umarul pe care se plange fata de celalat...


Nimeni nu are o parere la ceea ce am scris?????? Sunt curioasa si eu daca opinia mea este in concordanta cu cea a majoritatii????




Nu stiu cum e cu parerea si nici macar daca e in concordanta cu a majoritatii. Am eu o problema cu "majoritatea decide". Revenind la oile mele, nu pricep care e dilema aici. O relatie intre o tipa de 20 de ani si unul de 40 functioneaza bine mersi si cand se inverseaza cazurile nu mai merge? De ce? Asta chiar nu pricep eu.

Vorbesc din perspectiva unui tip casatorit (de vreo 2 ani sa tot fie) cu o tipa cu 20 de ani mai mare ca el. Si nu ma plang. Bash deloc. Ce legatura are varsta cu relatiile? Eu asta inca ma chinui sa inteleg. Ce sa zic? Ca suntem noi atat de ipocriti incat aici pe forum suntem de acord cu astfel de relatii, dar daca vedem pe strada o tipa la 40 de ani tinandu-se de mana cu unul de 20 ne uitam "piezis". Ca suntem atat de ipocriti incat daca mergem la o petrecere si revedem acelasi cuplu sigur gasim cateva cuvinte "la adresa porumbeilor". Ca suntem atat de ipocriti incat e ok atata timp cat li se intampla celorlalti?


Mie unul mi-a placut maturitatea sotiei, ca nu ma streseaza sa ma explic (ma simte) nu e geloasa daca vorbesc pe strada cu o alta femeie (cum ar face una de 20 de ani), nu face scene tampite de gelozie daca ma duc la o alta femeie singura sa ii fac o incalzire centrala (instalator sanitar fiind). Ca e mai inteleapta decat mine uneori. Ca se calmeaza daca am argumente logice si nu o ia pe aratura. Si lista ar putea continua...
prometeus_969
Postat pe 4 Martie 2009 18:41
@ dafffne ca sa primesti acest raspuns , teoretic sau practic ar trebui sa iti scrie un barbat , noi femeile nu putem face aceste supozitii
cinezee
Postat pe 4 Martie 2009 22:13
daffne.. sau cum iti zice...

de regula, barbatii mai tineri nu sunt atrasi de femeile mai in varsta... exceptandu- pe oedip sau alti ciudati freudieni...

sorry ca stric oaresce imagini p-acilea...
zambil
Postat pe 4 Martie 2009 22:17
ZAMBIL eu cred ca nu strici nimic , aici trebuie sa isi spuna parerea barbatii ca in final ei stiu ce si cum e in capul lor

noi femeile nu ne putem da cu presupusu ca nu ar avea rost
cinezee
Postat pe 4 Martie 2009 22:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce haioasa e viata uneori... 139 De la: sora_ilsi 29 Ianuarie 2010 13:42
PT toti BARBATII din comunitate....am nevoie URGENTA de un sfat !!! 329 De la: DaMarkus09 25 Iunie 2009 00:03
nu stiu ce sa fac????? 10 De la: picaturaderoua 30 August 2010 23:16
sa fiu mama vitrega? 4 De la: ramo_ptk_2008 23 Februarie 2009 12:14
cum sa invingi depresia 29 De la: garbo040945 23 August 2009 18:27
Setari Cookie-uri