Ma simt atras de sotia fratelui meu

Eu si fratele meu am fost intotdeauna precum doua picaturi de apa. Nu am crezut ca legatura dintre noi va putea fi umbrita de ceva si mai ales de o femeie... Am fost impreuna in scoala, am urmat aceeasi facultate si intamplarea a facut sa ne angajam la acelasi loc de munca unde am cunoscut-o pe ea, Laura, sotia actuala a fratelui meu. Pentru mine a fost dragoste la prima vedere, pentru ea nu stiu ce anume.. Intr-un teambuilding ne-am apropiat mai mult. Am petrecut o noapte impreuna, insa imediat dupa aceea ea nu a vrut sa mai auda de mine. Am acceptat cu greu, insa nu poti forta pe cineva sa te iubeasca. Am lasat-o sa plece desi imi placea nespus. Este frumoasa, inteligenta si o fata la locul ei. Nu am stat pentru mult timp la acel loc de munca, in scurt timp mi-am gasit un job mai bine platit. In urma cu 6 luni, fratele meu ne-a anuntat ca se insoara. A fost o surpriza pentru noi toti. Cu cine? Cu Laura, colega sa de munca... Desi trecutul e trecut, ma simt la fel de atras de ea ca intotdeauna. Si simt ca si ea imi impartaseste aceleasi sentimente. De fiecare data cand ne intalnim se fastaceste, evita sa ma priveassca fata in fata sau sa purtam o conversatie ca doi oameni maturi ce suntem. Fratele meu nu stie de ceea ce s-a petrecut intre mine si sotia mea. Sa ii spun?
maxi
Postat pe 1 August 2008 14:33
EVIDENT CA NU. CAUTA SA O VEZI CA PE SOTIA FRATELUI TAU PUNCT. Gaseste-ti o partenera si incearca sa te legi -si CONSTIENT si FOARTE VOLUNTAR de ea! Daca incerci sa actualizezi trecutul, VEI ASISTA LA O TRAGEDIE PE CARE AI PUTEA SA O IMPIEDICI! Eu zic sa nu te amagesti in ceea ce priveste sentimentele ei. Daca era asa cum VREI SA CREZI, ea nu punea capat relatiei voastre. O iubire mare este un mare proces de autosugestie. Tu te sugestionezi gresit in privinta ei. De ce nu schimbi, pur si simplu, obiectul autosugestiei tale?
gianiblue
Postat pe 1 August 2008 15:39
Asa e: ma atrage capra fratelui si pe mine, dar...e pe bani!
Da, si pe mine ma atrage sotul sorei si sotul lu mama si sotul lu' bunica..
La femei ce sunt eu se numeste "femeie usoara", la barbati cum se numeste ce sunt eu daca sunt atrasa usor de rude?(Usurel la minte??)
Este cazul sa scapi din relatia de "mama-fiu" pe care o ai cu fratele. El s-a smuls din puf, tu de ce nu poti sa o faci pe cont propriu, sa-ti gasesti pe cineva si sa iubesti? Nu trebuie sa te autoconvingi ca te atrage cumnata: te atrage orice muiere ca d'aia'i muiere si e normal daca o vezi prea des; dar exista bunul simt si respectul de sine si de familie, nu?

Postat pe 6 August 2008 20:58
Daca marturisesti fratelui tau "intamplarea " cu siguranta il ranesti si inevitabil o fisura va apare intre ei ,asa ca stai cat poti la distanta de ea si roaga-te la Dumnezeu sa iti vindece inima ,trairile si sentimentele care inca le mai ai pentru ea .
Altfel ...savarsesti PACATUL,pe care Dumnezeu il condamna !
ica2
Postat pe 6 August 2008 21:29
Poate ca Laura incearca sa vada care dintre voi e mai bun, in pat.
Daca ii spui fratelui risti sa va certati din cauza ei si poate ca ea va spune ca minti, ai putea sa ii spui ca ai facut-o inainte ca ei sa fie impreuna. Dar sigur fratele tau se va supara, dar poate nu o sa o mai vrea de sotie, ii va fi teama ca relatia voastra va continua pe ascuns, daca tu simti ceva pt. ea ar trebui sa te muti in alta parte sa nu locuiti impreuna ca poate isi va da seama fratele. E foarte greu sa iubesti pe cineva care sa nu-ti impartaseasca si ea iubirea!
Ar trebui sa vorbeste cu ea sa vezi care e situatia pt. ce a fost cu tine? sa distrat si gata, te-a facut sa suferi.
dia88
Postat pe 17 August 2008 23:38
nu te baga.... cauta-ti o alta fata....
ileana_san
Postat pe 19 August 2008 15:03
atat va spun: DECALOGUL.
gianiblue
Postat pe 20 August 2008 15:29
Cel mai bine este sa nu-i spui nimic. Ei au o familie acum si ar trebui sa-i lasi sa-si traiasca viata impreuna fara sa le umbresti fericirea cu o poveste pe care fratele tau s-ar putea sa nu o creada. E foarte posibil ca atunci cand ii vei spune asta, fratele tau sa creada ca o faci din invidie ca el are o sotie si tu nu si atunci sa se produca o ruptura intre voi doi care nu va mai putea fi refacuta in veci. Si din cate inteleg eu ati fost foarte apropiati ca frati. E pacat sa strici legatura dintre voi doi doar pentru ca ai petrecut o noapte cu femeia care acum ii este sotie.
liliana_czc
Postat pe 21 August 2008 05:40
au , mama , asta chiar e nebun? cati ani ai??? cum sa-i spui !? ii pierzi pe amandoi dupa care o sa-ti fie f jena si o sa suferi mai mult decat acum ?ce astepti ? sa ramana ea cu tine? nu stii ca nici asa nu ai fi linistit , fericit?sa inteleaga el???ce??? tare curioasa sunt cum ai vedea tu urmarile??? ai un pic de rabdare ...o sa-ti treaca si o sa intalnesti o alta ..laura
lauracris
Postat pe 27 August 2008 11:58
maxi, draga, nu tu ai scris "colega mea, iubita mea?" acu iubesti cumnata? hotomanule !
si_totusi
Postat pe 30 August 2008 11:08
Vai Giani, te-ai apucat sa citesti Biblia.Si eu care credeam ca voi veni la intalnire deseara, nu la vecernie.Asta nu ar fi nimic, dar ce am sa fac cand o sa trebuiasca sa ma spovedesc, si voi fi obligat sa imi bag capul sub patrafir?

Postat pe 31 August 2008 08:51
E atat de mare dragostea ta pentru ea, incat merita sa sacrifici casatoria, familia, fericirea fratelui tau? In clipa in care ii vei spune toate astea fratelui, intre voi doi se va rupe ceva - nu veti mai fi la fel.Cat despre Laura, ea te va ura pana la moarte daca o vei desparti de fratele tau si nici in ruptul capului nu va dori sa fie cu tine.In primiul rand ce a fost e de domeniul trecutului si amandoi ati fost de acord cu chestia asta cand ati convenit tacit sa nu va mai vedeti. In al doilea rand e o femeie maritata, cu viata ei si cu trecutul ei - pe care are tot dreptul sa-l tina la secret. In al treilea rand e vorba de fratele tau, omule! Vrei sa-l vezi distrus? Daca zici ca tii la ea asa mult, bucura-te de fericirea ei cu fratele tau, insa ce ai scris tu, imi suna mai mult a gelozie decat a dragoste in orice caz

Postat pe 31 August 2008 17:04
Eu cred ca ea evita sa te priveasca nu din prea multa dragoste pentru tine ci pentru ca ii e jena de faptul ca a fost si cu tine si de frica sa nu-i spui fratelui tau. Daca era sa fie indragostita de tine acum era nevasta ta si nu a lui. Daca a fugit odata de tine sigur nu vrea acum sa fie cu tine. Trezeste-te din visare. Iubeste deja un barbat, cu care s-a si casatorit.
Micass
Postat pe 31 August 2008 18:34
Asa este. Ai dreptate

Postat pe 31 August 2008 23:31
Ba eu zic dimpotriva, sa le spui.
Trebuie sa aveti o discutie toti trei. Ai impresia ca intr-o viata de om asa ceva va ramane vesnic ascuns?
Mai bine vorbiti acum si vedeti ce aveti de facut, decat sa se afle peste ani, cand poate vor avea copii sau oricum va fi mult mai multa lume implicata.
mina
Postat pe 1 Septembrie 2008 09:45
Povestea asta nu suna deloc real!!!!
Gaby211081
Postat pe 1 Septembrie 2008 11:59
Ma intreb cum s-a indragostit acesta femeie tocmai de fratele tau ...stiind ca va face parte din aceeasi familie cu tine ..cel cu care s-a culcat candva ! ( aveti grija poatete il stie si pe tatal vostru ). Mai bine gaseste-ti o lucuinta si nu mai esti obligat sa o vezi zilnic..
valance
Postat pe 1 Septembrie 2008 23:23
Pai acum nu mai sunteti ca doua picaturi de apa.Si in definitiv nu ati fost niciodata.Nu stiai ca nici picaturile de ploaie nu seamana intreele?Ce-ai zice de o picatura de ulei si una de miere?Una merge sa prajesti un ou, cealalta sa o dai pe gat pe stomacul gol.Parerea mea, daca esti un tip decent, lasa oamenii sa traiasca.Ce-ai facut tu si ea, candva, a fost atunci.Daca fratele tau nu merita respectul tau si nici sotia lui, inseamna ca esti un om de nimic.

Postat pe 2 Septembrie 2008 07:08
cred ca e un subiect bagat la 'stho asa,gen ''povestiri adevarate''care numai adevarate nu sunt...hai sa-si bata altii capul cu probleme inventate de noi si sa nu se mai ganseasca la foametea din lume,la incalzirea globala,la nr de accidente rutiere din Romania...ca,vorba ceea:Noi sa fim sanatosi!!
Hai noroc!!

Postat pe 3 Septembrie 2008 16:44
Maxi, nu mai dai si tu un semn de viata? Sper ca intre timp nu l-ai despartit pe fratele tau de sotie. Acum pe bune - a fost vorba de dragoste, de gelozie sau de faptul ca te-ai pripit sa o judeci pe biata fata pentru ca s-a orientat chiar la fratele tau dupa ce-a fost intre voi in trecut? Asteptam vesti bune de genul "am uitat de ea si ma gandesc la alta persoana"

Postat pe 7 Septembrie 2008 08:59
Mai exista si vesti de genul, -"M-a batut mar".Gutuile urmeaza mai tarziu.

Postat pe 7 Septembrie 2008 16:24
prea tare

Postat pe 7 Septembrie 2008 16:35
Un sarpe boa se intalneste cu Pacala si se uita la el cu niste ochi mari si minunati, din care tasneau inimioarele in toate partile ca dintr-o fantana arteziana.
-Eu sunt sotia fratelui tau.
-Si ma iubesti?-intreba Pacala cu o voce tremuranda.
-De tot.
Si nebuna il imbratisa cu patima si il inghiti.

Postat pe 8 Septembrie 2008 17:41
Te"repatriezi",al schimbi pe Suzuki cu Pacala ?
trebuie supus la vot...
acum cand l-am adoptat cu totii

Suzuki, revin-o te rog
bogdana180
Postat pe 11 Septembrie 2008 20:50
Daca ar stii Suzuki cat il barfim, s-ar autoflagela cu lantul de la drujba inmuiat in cada.

Postat pe 11 Septembrie 2008 20:55
maxi - trebuie cat mai urgent ca voi 2 :TU si EA (sau Ea si cu Tine)sa aveti o discutie cu cartile pe masa si sa ramina clar si inchis capitolul.
poate tocmai acest lucru nu i-a placut la tine - adica nu stii sa iei decizia la timpul si momentul potrivit

dar poti sa o faci,sunt convinsa- ma declar suporterul tau nr 1

Go MAXI
bogdana180
Postat pe 11 Septembrie 2008 20:57
Bogdana, daca nu vrea sa aiba o discutie eleganta cu fata si sa lamureasca problema, s-ar putea sa se trezeasca intr-o dimineata cu noi toti la usa. Sa vedem atunci ce reactie va avea

Postat pe 11 Septembrie 2008 21:02


imi pregatesc gentuta - cred ca mergem in ...vizita





bogdana180
Postat pe 12 Septembrie 2008 13:09
Maxi, pregateste-te pentru o delegatie mai deosebita. Poate ne faci sa asteptam prea mult la usa.

Postat pe 12 Septembrie 2008 13:58
Draga Maxi, s-ar putea sa nu-i fi placut cartile de pe masa.Pune si tu Tarzan, La rascruce de vanturi, Ispravile lui Pacala, Nazdravaniile lui Suzuki...Scoate compediile de matematica si Singur pe lume, ca sa nu-i dai idei.

Postat pe 12 Septembrie 2008 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum reactionez? 7 De la: garbo_475027 14 Octombrie 2017 23:01
Cu ce masina trebuie sa vina mireasa la nunta? 3 De la: domo 24 Decembrie 2008 07:54
Sunteti rele 19 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:41
Dilema... 44 De la: blondy777 7 Mai 2009 18:05
. 1 De la: natalia0 9 Decembrie 2008 18:28
Setari Cookie-uri