ce sa fac?

sunt casatorit de cativa ani,avem doi copii c-am energici,fericiti pana la un moment dat cand ea a inceput serviciul dupa 4 ani de prenatal.
a inceput sa-si schimbe lukul,sa ma neglijeze,sa-si faca un program mai deosebit.
au urmat scene de genul ,,tu ia un copil eu unul si stam separati o perioada eu la ai mei tu la ai tai,,
bine inteles ca m-am luptat ca sa nu despart copii,relatia a continuat frumos.
acum insa ma trimis in viata ca nu mai putem continua, a pastrat copii,mi-a spus ca pentru ea eu sunt un srain.
ce sa fac? imi iubesc copii enorm ,ei sunt viata mea, inca imi iubesc sotia enorm(ea vrea sa divortam)?
ce sa aleg?
copii sunt sufletul meu, sunt un familist convins, ce sa fac?
cum sa procedez?
ce sa fac?
cine ma ajuta?
eu inca cred ca trece prin criza femei de la 33-35 ani.
va rog ,,,,????imi vreau viata inapoi,freau familia inapoi.
va multumesc anticipat.
crysty016
Postat pe 10 August 2008 21:34
Buna Crysty016,eu sunt foarte noua aici ,
abia acum cateva minute mi/am facut cont,
nu stiu daca te pot ajuta cu ceva,dar discutand
poate se gasesc solutii la problema ta.
Adica ce inseamna ca isi schimba lookul,nu prea cred
ca asta ar fi un motiv,si eu il schimb destul de des,
in ce fel si/a facut un program mai deosebit?normal
doar a inceput serviciul,nu prea am inteles in ce fel
ta neglijeaza,iar chestia cu impartitul copiilor e de
neacceptat, mai ales ca vine din partea unei mame.
Acum te intreb pe tine, i/ai gresit cu ceva ? De ce
te considera un strain? Dupa atata timp petrecut impreuna
chiar ai ramas pentru ea un strain?Nu pot sa cred,
ce fel de relatia ati avut ,de ati ramas doi straini?
Poate a cunoscut pe cineva intre timp,nu te/ai interesat,
ca metode sunt destule.Totusi incearca sa mai discuti cu ea
sa vedeti care e motivul real al acestei schimbari si daca
intradevar iti iubesti familia cu adevarat ,lupta pentru ea.
Stiu ca din afara e mai usor de dat sfaturi,dar eu am o oarecare
varsta si o casnicie de aproape 22 de ani in care am avut si
bune dar si rele, dar pentru ca mi/am iubit familia am luptat
pentru ea,nu am dat inapoi .Spui ca o fi de vina criza varstei
de 30/35 de ani ,eu nu am avut aceasta criza,probabil poate ca
am gasi acasa iubire si apreciere,dar intadevar ,
daca unei femei nu i se acorda acea iubire si stabilitate emotionala
{la unele chiar si mateiala}pe care o asteapta
de la partener{si reciproca e valabila},
atunci sigur va cauta in alta parte.
Parerea mea e sa vezi totusi si sa cauti motivul concret care a determinat/o
sa ia aceasta decizie.Si apropo aceste discutii se poarta cu mult
calm si cu recunoasterea greselilor ambilor parteneri.
Sper sa se rezolve problema si sa fiti din nou fericiti.
dana1366
Postat pe 10 August 2008 22:39
penru dana1366 as vrea sa vorbim mai mult
id:funycrysty
va rog mult tare !
va multumesc!
crysty016
Postat pe 11 August 2008 07:38
Crysty esti intr-o situatie neplacuta. E grav ce iti face sotia. Mai mult ca sigur a gasit pe cineva, daca tu nu ai facut nimic ca sa o superi nu vad nici un motiv sa-ti faca asa ceva, si e c-am brusc ca a inceput serviciul si a luat-o cu divortul. Serviciul nu are nici o legatura cu tine si cu copii, putea sa spuna ca nu se descurca cu toti, sa o ajute cineva la treburile casei, copii pot merge la cresa sau gradinita ceva e la mijloc.
lacrimioara
Postat pe 12 August 2008 00:11
asa cred si eu lacrimioara,dar pana la proba contrarie ce sa fac ?
sa ma gandesc la mine, sa renunt la copiisau sa traiesc cu un compromis in suflet?
iti multumesc!
crysty016
Postat pe 12 August 2008 11:14
am avut o discutie cu ea,ar vrea sa ne mutam impreuna cu chirie sa nu stam cu parinti,vrea sa indreptam lucrurile,spune ca e plina de energie?si ca poate sa faca multe.....!!!!!!!!!!
eu ce sa cred,si-a dat seama ca ar putea sau era la un pas sa ma piarda,e o razbunare,e o capcana sau un interes material!?????
nu stiu ce sa fac! sunt putin rece si neincrezator.
ma intereseaza copii si mai putin promisiunile ideale de vis pe care le promite.
ce a fost asta un test?
o verificare a sentimentelor,o fi avut o aventura si acum a revenit acasa pt familie?
o fi avut de ales si nu a riscat mai mult de atit?
ce a fost?ce este acum ,un joc pervers?ce va fi oare ?
nu stiu,am nevoie de parerea ta.
crysty016
Postat pe 13 August 2008 09:43
de la a spune pana la a face distanta este cam mare, dar nu se stie niciodata poate si-a dat seama ca a gresit si incearca sa sa obtina de la tine o a doua sansa.
cu siguranta este bine pentru tine sa fii mai rezervat....iar faptul ca esti neincrezator ai toate motivele.
increaca sa nu te mai chinui cu intrebarile pe care le-ai insirat pentru ca nu faci decat sa te chinui....raspunsurile nu o sa le afli decat daca o luati de la capat, problema este ca increderea pe care ai avut-o este cam greu de recuperat, dar nu se stie niciodata....niciodata nu este prea tarziu atata timp cat traiesti.
depinde de tine dar cred ca merita sa incerci...restul lucrurilor vin de la sine.
toate cele bune si sper sa auzim numai de bine de la tine. jordan
jordan
Postat pe 13 August 2008 14:07
MERSI MULT JORDEN.ESTI DRAGUTA.
crysty016
Postat pe 13 August 2008 21:46
Pana in prezent cu cine ati locuit, cu parintii tai sau a ei? Sau nu va simtiti in apele voastre cu nici unul dintre parintii vostri?
Cel mai bine e sa fiti singuri dar ai grija sa nu te urmareasca cum ai programul la servici si cand nu esti acasa sa-si aduca un prieten! Copii pot sa mearga la gradinita.Mai bine e sa nu ai incredere deocamdata in ea, nu te arunca sa faci vreo prostie, nu-i accepta toate mofturile, dupa ce ti-a zis ca esti un "strain" ptr. ea ar trebui sa te mai gandesti. Posibil ca sa terminat aventura brusc, a muscat-o, si se intoarce la tine. Lasa timpul sa mai treaca putin sa vezi daca se poarta frumos cu tine si cu copii. E mare pacat sa va despartiti dintr-o prostie, sa suferi si tu si copii, poate a fost ceva trecator dar nu se stie. Increderea pe care ai avut-o in ea ai pierdut-o,e greu sa mai crezi. Cand iubesti mult pe cineva care te raneste, suferi. Dar copii nu merita sa sufere . Oricine greseste in viata. Daca te-a iubit inainte de aventura asta si crezi ca te iubeste in continuare, nu renunta! Daca ii esti indiferent nu iti da nici un semn ca ii pasa de tine atunci nu are nici un rost sa-ti pierzi vremea cu ea, ca tot o sa te lase intr-o zi.
lacrimioara
Postat pe 13 August 2008 23:43
De la: crysty016, la data 2008-08-13 09:43:55am avut o discutie cu ea,ar vrea sa ne mutam impreuna cu chirie sa nu stam cu parinti,vrea sa indreptam lucrurile,spune ca e plina de energie?si ca poate sa faca multe.....!!!!!!!!!!
eu ce sa cred,si-a dat seama ca ar putea sau era la un pas sa ma piarda,e o razbunare,e o capcana sau un interes material!?????
nu stiu ce sa fac! sunt putin rece si neincrezator.
ma intereseaza copii si mai putin promisiunile ideale de vis pe care le promite.
ce a fost asta un test?
o verificare a sentimentelor,o fi avut o aventura si acum a revenit acasa pt familie?
o fi avut de ales si nu a riscat mai mult de atit?
ce a fost?ce este acum ,un joc pervers?ce va fi oare ?
nu stiu,am nevoie de parerea ta.


deci voi stati cu parintii?
cred ca asta e problema.
si noi am stat, dar stiam ca vom face totul sa avem caminul nostru si am facut un compromis....cand stai cu parintii niciodata nu esti la tine acasa. sotul meu nu voia sa se mute, in prima faza, dar apoi a inteles ca e mai bine pentru canicia noastra.
nebuna
Postat pe 18 August 2008 23:51
sunteti curiosi sa stiti ce sa mai intimplat?am sa va spun mai tirziu!voi ce credeti ca sa intimplat ?un scenariu de telenovela.INTREBARE mamelor v-ati lasa sotul si cei doi copii pentu toti banii din lume???????????
crysty016
Postat pe 20 August 2008 22:38
crysty016, traiesc de 18 ani cu sotul meu si pot spune ca ...nu pe roze,dar pentru nimic in lume nu mi-as lasa copilul si...chiar pe el.Si stii de ce?Pentru-ca si eu sunt o familista convinsa, si NIMIC in lume nu m-ar convinge,sa-mi las familia.Dar...tu esti un barbat cu suflet mare,nu se merita sa suferi atat.Stiu ca tie foarte greu,dar merita sa mergi mai departe pentru copii tai.Eu cred ca asa ne este sortit unora dintre noi.Eu iti doresc tot binele din lume tie si copiilor tai.
emagl
Postat pe 20 August 2008 23:08
De la: crysty016, la data 2008-08-20 22:38:31sunteti curiosi sa stiti ce sa mai intimplat?am sa va spun mai tirziu!voi ce credeti ca sa intimplat ?un scenariu de telenovela.INTREBARE mamelor v-ati lasa sotul si cei doi copii pentu toti banii din lume???????????


daca te-a lasat cu cei 2 copii pentru unul cu bani, nu te merita, banii azi sunt, maine nu mai sunt, mai ales in societatea noastra care da dovada de imaturitate si instabilitate.

poate va veni un moment in care va regreta, dar in acest caz nu merita sa ierti.
nebuna
Postat pe 21 August 2008 08:15
va multumesc fetelor!
crysty016
Postat pe 21 August 2008 21:57
CITITI ARTICOLUL,,DIN IUBIRE L-AM LASAT SA MA INSELE,,in cazul meu rolurile sunt inverse
a plecat in ITALIA si ne-a lasat acasa(pe mine cu 2 copii)
si-a pregatit plecarea in taina ,a fugit de acasa,....si-a luat la revedere de la noi frumos si a plecat.
am iertat-o pt ca a disparut de acasa trei zile in care nu am stiut nimic de ea, am cautat-o si la morga ,am dat-o disparuta si la politie.
nu m-am impotrivit dorintei ei de a plecat pt ca mi-am dat seama ca nu am nici o sansa sa o conving sa nu renunte la MINE ,COPII, SERVICIU,PARINTI LA TOATE.cineva ia promis ciini cu colaci in coada in ITALIA si cred ca s-au inteles sa mearga intracolo.
acum nu stiu ce sa cred ?nu stiu la ce sa ma astept , nu stiu CE SA FAC?
crysty016
Postat pe 22 August 2008 22:27
continuare la mai sus
sa dus pt ea?
sa dus pt noi?
are o clipa de nebunie?
are pe cineva?
se va intoarce la mine?la copii?
va mai veni acasa?
de ce tot acest joc pt a pleca?
se putea mai frumos ,ne intelegeam noi ca doar suntem doi adulti,dar.......
crysty016
Postat pe 22 August 2008 22:32
O IUBESC MULT ,MULT DE TOT.AM IERTAT-O CIND A FUGIT ALEA 3 ZILE DE ACASA,AM INCREDERE IN EA CA TOT CE VA FACE SE VA GINDI DE DOUA ORI.
O IUBESC SI VREAU SA CRED CA NU VA CADEA IN ISPITA
MA ROG LA BUNUL D-ZEU SA VEGEZE ASUPRA EI SA O AJUTE ,SA O PAZEASCA DE DUSMANI SI RAUFACATORI SI SA-I LUMINEZE MINTEA SI SUFLETUL.
EU IMPREUNA CU COPII O ASTEPTAM ACASA, SA SE INTOARCA SI POATE CA NE MAI IUBESTE.
SUNT DISPUS SA LUPT PINA LA CAPAT , BA CHIAR CHIAR SI DUPA EA.
CE MAI O IUBESC SI SUNT DISPUS SA O IERT ,SA FAC TOTUL PT A-MI SALVA CASNICIA SI FAMILIA.
POTE MA CONSIDERATI PROST SAU NEBUN DAR CE FAC ,O FAC DIN SUFLET DIN CREDINTA LUI DUMNEZEU,O VIATA AVEM SI DE ASTA NE BATEM JOC.
NUSTIU DACA ATI VAZUT BARBATI CARE PLING,DAR SINCER CEEA CE SCRIU VAD PRINTRE LACRIM CARE CURG DIN SUFLET SI NU SE MAI OPRESC........................MA DOARE SUFLETUL ,SIMT CA MA STING ,INCEP SA MA USUC CA O FLOARE ....NU MAI POT , NU MAI POT , NU MAI POT .............
crysty016
Postat pe 22 August 2008 22:54
SA IUBESTI DIN TOATA FIINTA SI SA NU FII IUBIT?!
LA BINE SI LA RAU,FERICITA SAU NEFERICITA ,IN CAZ DE BOALA CAT SI PE TIMP DE SANATATE.
ASTA E CRUCEA MEA ,DE ACUM A INCEPUT DRUMUL MEU SPRE GOLGOTA,ESTE O CRUCE GREA PE CARE NU STIU DACA AM PUTERE SA O DUC PINA LA CAPAT.
DOAMNE AJUTA-NE SI FERESTENE DE CEI RAI.
crysty016
Postat pe 22 August 2008 22:59
De la: crysty016, la data 2008-08-22 22:59:09SA IUBESTI DIN TOATA FIINTA SI SA NU FII IUBIT?!
LA BINE SI LA RAU,FERICITA SAU NEFERICITA ,IN CAZ DE BOALA CAT SI PE TIMP DE SANATATE.
ASTA E CRUCEA MEA ,DE ACUM A INCEPUT DRUMUL MEU SPRE GOLGOTA,ESTE O CRUCE GREA PE CARE NU STIU DACA AM PUTERE SA O DUC PINA LA CAPAT.
DOAMNE AJUTA-NE SI FERESTENE DE CEI RAI.


ma uit ca totusi incerci s-o scuzi, crede-ma...nu merita.......orice explicatie este inutila.
un fir rupt odata si a[oi innodat nu mai este ca unul nou.
nebuna
Postat pe 23 August 2008 07:28
Draga Cristi, daca ai inclinatii catre iertare, fa-te popa.Ai avantaje destule, mai ales ca dusmanii se mai intampla sa moara iar sotia sa vina la tine sa se spovedeasca.Daca esti insa baiat destept, ai sa intelegi ca trecutul tau frumos si poleit, s-a dus dracului, si acum este momentul sa iti traiesti viata asa cum trebuie.Sus pe cai Cristi.Fii barbat, nu se joaca acum filmul, cele doua orfeline.Inghite hapul, oricat de amar o sa ti se para, si fa ca strainul sa-si reconstruiasca viata mai bine decat a ei.Sa arati prin asta ca tu judeci mai bine si ca ea a pierdut.Umileste-o prin victoria ta.Nu-i da nici o sansa.

Postat pe 24 August 2008 05:37
Vanghelis, esti un pic cam dur, nu crezi? Aveti idee oameni buni ca iertarea a astfel de fapte este atributul (si parca si obligatia... tztz!) aproape exclusiv al femeii? Eu nu tin partea madamei, chiar daca eu - in general solidarizez cu femeile - mai intai de toate. Eu zic asa: mai sunt si rataciri, oboseli, prostii intre oameni. Suntem slabi - fiind oameni. Crysty, eu am un sfat: orice s-ar intampla de acum incolo, TREBUIE SA NU TE MINTI NICI MACAR O SECUNDA. e in joc viata ta si a copiilor tai. te sfatuiesc sa cercetezi sinceritatea ei, sa o testezi. Si sa-i comunici ca - in cazul in care o ierti - EA TREBUIE SA INVETE DIN LECTIA ASTA SI SA PAZEASCA BINE LA VIITOR CACI ALTA SANSA NU II VEI MAI ACORDA! Trebuie sa bage bine la cap chestia asta. Dar, toata treaba asta, DOAR INTR-O SITUATIE: IN CARE EA REGRETA SINCER, PLANGE, SE DA CU CAPUL DE PERETI, ETC. Daca vezi un strop de meschinarie la ea, o detasare si un calcul, crede-ma pe cuvant ca nu iti pa putea niciodata implini visul de familie asa cum ti-o doresti. la ce foloseste ca tu esti un familist convins - daca ea nu este? Sunt atatea femei care isi doresc o familie adevarata si nu au parte...
Tu cantaresti si decizi. nu te minti. Regreta, e sincera etc?
Iart-o! E duplicitara, etc? Inchide-i usile!
gianiblue
Postat pe 24 August 2008 13:25
giani, uite ca aici nu sunt de acord. as fi tentata sa dau dreptate lui vanghelis, cu varianta: cristi , fii barbat. e valabil si zoe fii la fel cand ostilitatile o cer. ce testari? cand incepem sa ne urmarim unii pe altii, e jale. te tii numai de fise de evaluare si gandesti numai la itemi de notare individula.geaba totul.cu ce ajuta vaicarelile si datul cu capul de pereti? de teatru are omul nevoie? si drogatii promit ca nu-si mai iau doza, spun ca regreta si chiar sunt sinceri in acele momente insa, cu prima ocazie....
madama cand a facut boacana nu a gandit? si inca cum....!!! adica ea e turista. fuge de acasa . pai, daca vrea sa descopere frumusetile mapamondului ,crezi ca va cadea la examen? nu. o sa simuleze pocainta si o sa fie mai atenta data viitoare ,sa nu fie prinsa cu mata in sac. va fi un fel de specializare in arta disimularii. ierti ce e de iertat insa, eu nu sunt de parere sa ierti tradarea.

gandesc ca nu ar fi avut loc daca ar fi fost dragoste. asa ca, ce sa o lungim? cand inseli, nu mai iubesti. si atunci, ce sa repari? ce sa reconstruiesti? ce sa speri? aduci iar dragostea in inima lui sau a ei facand compromisuri?

aiureala asta frumoasa, numita iubire, cred ca e singurul sentiment omenesc care, atunci cand pleaca, nu se mai intoarce.


fostul personaj din viata lui mine ( nu-l pot numi Suzuki ca asta-i personaj brevetat) , in perioada cand era in dragoste mare cu amanta 5, imi dadea mie invataturi, asemeni popei Tanda . imi spunea ca eu gandesc exclusivist. adica, trebuie sa privesc mai nuantat . sa inteleg marile iubiri si sa pun umarul la binele aproapelui. adica a lui. era un fel de apel la omenie. eu, far' de intelegere din asta crestineasca si mai batuta in cap, adica fara gandire moderna, dezlegai calul de la gard, si tivaaaaaa!

e un banc in genul

-pe cai, vitejii mei!
-da, n-avem cai.
-atunci, pe curand

cam asa se va intampla daca nu ai cal sau nu ai curajul sa-l iei la drum. va avea testatul sau testata si, mai devreme sau mai tarziu, iti va da binete din mersul bidiviului. pai, nu-i mai bine haiduc / haiduca decat cu dor de duca dar legat de o relatie care de fapt e o minciuna?
si_totusi
Postat pe 24 August 2008 14:19
Suzuki, bate la poarta, striga, si cand vede ca nu-i raspunde nimeni, sare gardul si intra in curte, apoi in casa.Inauntru, nevasta-sa facea zighi,zighi cu vecinul.
-Iarta-ma, dragul meu.A fost o clipa de ratacire.-striga ea, apucandu-l de picioare pe Suzuki.
-Ce clipa, ce clipa.Ca eu bat si strig la usa, de o jumatate de ora.

Postat pe 24 August 2008 19:36
Crysty sa te gandesti bine la ce vrei sa faci, dupa spusele tale e grea situatia, pleaca si vine cand are chef, sa saturat de familie, a uitat ce juraminte a facut cand sa casatorit? Probabil la multi le intra pe o ureche si le iasa pe cealalta, cum gasesc ceva profita sa fuga de acasa. Dar sa stii ca niciunde nu o sa-i fie mai bine decat cu tine, poate ca cine a luat-o de langa tine o va face in curand sa sufere si daca nu o sa ii mearga bine fuge inapoi la tine chiar si ptr. putin timp ca si-ar gasi poate o alta iubire si iarasi te va parasi. Daca te-ar iubi ar suferi si nu ar putea sa iti faca ce face, chiar nu ii pasa de copii? Ce fel de mama e daca ii abandoneaza? O viata avem dar degeaba daca multi nu au minte, fiecare face greseli in viata.
lacrimioara
Postat pe 25 August 2008 00:17
Sufletul omului, nu este ca Gara de Nord, in care intra si pleaca trenuri in toate directiile.Sigur, o femeie se poate misca flotant de colo colo, sa inoate de la geamandura in larg si inapoi.Dar noi nu suntem geamanduri de care sa se agate disperarea cuiva numai atunci cand vor interesele sale.Parerea mea este ca suntem ca niste vaporase in continua miscare.Daca cineva vrea sa faca excursie pe mare, o face.Daca nu vrea sta pe mal sau ia alt vapor.Lectia despre iertare a lui Giani, este valabila pentru poseta ei.In viata situatiile seamana mai repede cu o bomba, sau o mina.Te intalnesti cu ea din intamplare si face bum, cand nu te astepti.Ce asteptam dupa ce ne-a schilodit?Draga mea bomba, iarta-ma ca mai rupt in bucati.Alta data nu mai fac?Sau o rogi sa se mai intoarca o data, pentru ca a mai ramas ceva din tine care nu a fost facut in totalitate praf?

Postat pe 25 August 2008 06:51
Mai oameni buni, m-ati pus la zid gratuit. Aveti perfecta dreptate.DAAAAR... SE APLICA DOAR LA POVESTILE DIN CARTI... da, asa ar trebui sa traim dar in viata gasesti mai mult ceatza si gri, nu alb si negru. Vanghelis, poti jura cu mana pe inima ca in timpul casniciei tale ai fost 100% devotat; ca te-ai gandit exclusiv la nevasta? Si totusi, nu ai avut nici un moment de indoiala in relatiile tale? Nu cred. Pentru ca sunteti oameni destepti si - vorba fratelui meu drag - numai proshtii nu au indoieli.
Poate nu am explicat prea bine.unu: Omul in cauza a zis ca o iubeste, se ofileste fara ea. Doi: au copii impreuna care ar suferi cumplit in eventualitatea divortului. Trei: chiar exista rataciri intre oameni, oboseala, nu stiu (nu cunoastem intimitatea lor, nu-i asa?- SI de aceea l-am rugat pe Chrys sa evalueze corect, poate a gresit flagrant fata de ea si ea a fugit in lume; este o posibilitate, nu?. In aceasta posibilitate este normal ca el sa pretuiasca un regret sincer al ei. ceva de genul: m-ai determinat sa plec pe campuri dar eu tin la familie. NU PUTEM STI DACA CRYS - IN STAREA IN CARE ESTE - EVALUEAZA CORECT SITUATIA. e posibil sa vada totul in negru si sa nu-si vada propriile greseli. eu- ca balanta veritabila - sunt datoare sa cantaresc tot si sa vad o situatie din cat mai multe unghiuri de vedere). Nu idealizati prea mult dragostea, plus ca o familie nu se face exclusiv pe amor latin. Plus ca eu nu sunt pro despartire. Cinstit, mi se pare foarte egoist din partea oricui sa isi situeze propriul suflet, simtire si propriile interese deasupra celorlalti. Acum e voba si de copii; TREBUIE SA FIM MAI NUANTZATZI.
gianiblue
Postat pe 25 August 2008 09:49
giani, "vorba fratelui meu drag - numai proshtii nu au indoieli."
ciudat. e si vorba mea :))) te-ai facut si cu o sora

am avut si am indoieli. nu idealizez dragostea. dimpotriva.incerc sa nu cad in capcanele propriilor dorinte. una e sa-mi doresc sa mearga ceva si alta e realitatea. e bine sa vedem nuantat insa, cateodata, numai ochii nostri vad nuantele . asa ii setam noi. ce te faci cand la un moment dat ,cele nuante dispar si oricat am incerca sa sesizam griurile , acestea se sparg in nuante de negru tuci?
exista pericolul ca, privind dupa propriile noastre dorinte si sentimente ,sa ne trezim intr-o lume paralela cu realittea. o lume creata de noi , care ne pacaleste fara sa ne dam seama.

o familie trece prin multe si, e adevarat viata inseamna o suma de compromisuri dar, unde incepe si unde se sfarseste puterea noastra de rezistenta, de iertare, de lupta, de toleranta si intelegere? la un moment dat, nu clacam? nu obosim?

si atunci, vin cu alta vorba care la mine a functionat " prost sa fii, dar sa-ti revii " adica mi-am revenit. parerea mea. acu, o fi ninciuna sau adevar, naiba stie. ca , astea-s relative
si_totusi
Postat pe 25 August 2008 11:29
si_totusi
Postat pe 25 August 2008 11:32
va multumesc mult!
bine ,a plecat in italia din cauza mea .paharul sa umplut pt ea .dar si eu am paharul umplut si nu fug de responsabilitati.
poate nu i-am oferit casa.dupa spuse le ei ar fi unul dintre motive .nu spun ca sunt un om perfect dar am si eu defectele mele pe care in decursul anilor am incercat sa ma schimb .statul la parinti ei ,la parinti mei ,in chirie, neajunsurile ,copii dificili, munca pe nimic in tara asta,faptul ca ai ajuns la o vitrsta si nu ai realizat mai nimic in afara de doi ningerasi ,atata invidie ca aia are ,ca ala are ,,,,cred ca a determinat-o sa ia o hotarire singura si curajoasa pe care nu am inteles-o.mi-a cerut nr. de telefon a lui sormea din italia ca poate o ajuta cu serviciul sau cu altceva.am discutat cu sor-mea si am rugat-o sa vada cum face sa o ajute .poate am inteles-o gresit. sa dus pt familie.
crysty016
Postat pe 25 August 2008 17:23
acum pot sa vad prin sor-mea ,daca sotia mea a plecat pt ea in viata sau pt noi.adica ,i-am propus ca daca imi gaseste si mie ceva de lucru sa merg si eu sa muncim impreuna pt a putea face ce ,singura nu cred ca va reusi.daca sotia mea va accepta sa merg inseamna ca vrea sa facem ceva impreuna ,amindoi, daca nu va vrea .....e clar,voi trece la urmatorul pas.
trebuia sa incep facultatea ,pt a-mi salva casnicia voi renunta la toate de aici si ma voi duce dupa ea.voi ce credeti??????????????
VOI CE SPUNETI ?SA MERG DUPA EA SA-MI SALVES CASNICIA SAU SA LAS LUCRURILE ASA,DACA VINE BINE DACA NU, NU.
DATI-MI UN SFAT!
crysty016
Postat pe 25 August 2008 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de la ce varsta poti lua viagra? 7 De la: lilianastoica22 9 Februarie 2009 09:26
Anti Sfantul Valentin + chin de 1-8 Martie 125 De la: Verarmy_38 13 Martie 2009 15:19
Nu multe 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:15
"DEZMAT FIERBINTE-NOAPTE....." 2 De la: iasomia 11 Noiembrie 2008 21:35
Oare unde se va ajunge? 194 De la: lucarelu 10 Ianuarie 2009 10:16
Setari Cookie-uri