e greu sa fii parinte

De la: gabitzza, la data 2009-06-08 18:18:05de ce vrei sa stii ?


hahahaha, ce raspuns impertinent de scorpiutza!!!!
Aemulus
Postat pe 8 Iunie 2009 18:41
Wife,mami,tu ai vazut,cind intra in cireada una noua,isi face loc cu...coarnele,coltii,pina cind intelege unde tre' sa stea...in jungla noastra moderna e tot la fel,crede-ma.
valentino
Postat pe 8 Iunie 2009 18:45
val, mami...eu cred ca se vorbeste degeaba...eu m-am adresat doamnei politicos, am pus-o la curent ca doina nu poate avea copii, si ea o tine langa cu...asta nu pot sa pricep...de unde atata inversunare ? si pentru ce ? ca a scapat doina boii pe gheata acu; nush cate pagini ? ok...s-a rezolvat problema, si ea si gabelu si-au cerut scuze reciproc, so...despre ce dreaq discutam aici ?

ce-mi plac mie fazele astea in care intotdeauna cineva tre' sa fie pus la punct doar pentru ca nu te place

nu placi pe cineva, ok...il ignori...ce atat discutii ?

plus ca maniera asta de a privi de sus pe cele care nu au copii mi se pare neeleganta, parerea mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Iunie 2009 18:51
De la: prometeus_wife, la data 2009-06-08 18:51:40val, plus ca maniera asta de a privi de sus pe cele care nu au copii mi se pare neeleganta, parerea mea...


Nu este doar neeleganta ci si grobiana si aroganta. Capacitatea de a procrea nu este meritul niciunui individ. Este usor sa faci copii, daca iese si ceva din ei poate fi in oarecare masura meritul parintilor.
tulipe
Postat pe 8 Iunie 2009 19:01
Eh..am vazut ca face abordarea pe rand..nu musc la chestii d-astea..
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 19:01
De la: prometeus_wife, la data 2009-06-08 09:51:42gavril, a picat foarte pe subiect...doina e implicata personal in cazul unei fete de 15 ani abuzata de parintii adoptivi...

si mai este o doamna printre noi care tehnic, nu a dat nastere, dar creste doi baieti minunati...so...chiar daca cineva nu este mama, asta nu inseamna ca nu poate sa aiba o parere

doina e mai impulsiva, dar e fata desteapta si cu suflet mare, parerea mea...

hai sa fim mai toleranti, ca inversunarea nu e constructiva


Asa este!!!
Sunt impulsiva
Fac lucruri bune si rele pe motiv de impulsivitate...
Cateodata imi prinde bine,nu ma plang,imi place de mine asa cum sunt dar ma si cert ca sunt uneori mult prea buna.
Desteapta ,nu stiu.
Multumesc,oricum!
diavolul_roz
Postat pe 8 Iunie 2009 19:01
pai, pe doina o intreba ironic daca are copii...si mai amesteca si animalu' in poveste...

pe gabi, iarasi o intreba daca are copii

e clar ca nu ma place nici pe mine nici pe gabi...ok...am inteles asta, ca nu-s tampita...

cum am zis, intrarea intr-o comunitate nu se face de pe pozitii de forta
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Iunie 2009 19:03
da. Pentru ca singura chestie pe care o are in plus..desi aici nu sunt convinsa ..e ca i-au mers ovarele mai repede..si asta nu tine de intelect..ci doar de un amestec mai fericit de hormoni..

delicatetea in schimb, si buna educatie..sunt altceva...mai ales ca sunt convinsa ca e facut expres..
e de prost gust sa ataci o femeie in centrul feminitatii si mai ales daca simti ca e o chestie dureroasa..aici devine cruzime..

culmea e ca o regasesc printre prietenii din lista..dar e o greseala ce se poate remedia...
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 19:04
Draga,din cit iti amintesti tu,citi din cei ce au intrat in forta,au si ramas p-aci???.Din ce-am vazut eu,doar cei ce au vazut unde-au gresit si au incercat sa se ralieze...Cred ca multi,neavind persoana in fata,isi fac mai mult curaj sa se poarte josnic sau poate cred ca pe net sint extraterestri...Ideea e ca nu trebuie sa te amarasti prea tare...vintul care i-a adus ii duce mai departe...
valentino
Postat pe 8 Iunie 2009 19:05
eu nu ma amarasc, si nu cred ca cineva dintre noi, astia vechi, am repezit vulgar pe cineva nou...este loc pentru toata lumea pe-aici

si iarasi e firesc sa existe simpatii si antipatii spontane...

ca poate cineva nu gusta genul meu, de umor taios, sau sarcastic...sau stilul cinic al lui zambi, de exemplu...

never mind...discutia asta e vanare de vant...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Iunie 2009 19:10
Dupa cum am mai spus si alta data : sa ai copii nu e un merit e un privilegiu.
Nu copiii sunt norocosi ca au parinti ci parintii ca au copii.

Dar nu multa lume intelege asta.
Aemulus
Postat pe 8 Iunie 2009 19:11
Michelle nu-i bai daca nu ne place..eu nu tin sa plac la toata lumea, nu ma straduiesc in sensul asta NICI UN PIC..

sunt aici, asa cum sunt si life..nu ma complic..cine ma place bine, cine nu ...ADIO DRAGA NELO...
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 19:14
Poate ca n-avem,copii dar asta nu inseamna ca nu putem discuta despre ei.
Eu personal invat ce sa nu fac cu copilul meu(daca intr-o zi voi avea;nu se stie niciodata ce ne pregateste D-zeu si ce planuri are cu noi).
si mai am ceva important de spus, cele care isi doresc si nu pot avea stiu ce inseamna durerea. restul........habar n'au
vorbesc ....asa.....nu apreciaza darul,minunea.
diavolul_roz
Postat pe 8 Iunie 2009 19:17
De la: gabitzza, la data 2009-06-08 19:14:06Michelle nu-i bai daca nu ne place..eu nu tin sa plac la toata lumea, nu ma straduiesc in sensul asta NICI UN PIC..

sunt aici, asa cum sunt si life..nu ma complic..cine ma place bine, cine nu ...ADIO DRAGA NELO...



Please :
cu drag Nelo
valentino
Postat pe 8 Iunie 2009 19:17
doina...eu iti doresc din suflet sa ai un copilas, al tau sau adoptat ...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Iunie 2009 19:18
Vali..
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 19:21
Am glume-n program Gabitu...
valentino
Postat pe 8 Iunie 2009 19:24
De la: prometeus_wife, la data 2009-06-08 19:10:08eu nu ma amarasc, si nu cred ca cineva dintre noi, astia vechi, am repezit vulgar pe cineva nou...este loc pentru toata lumea pe-aici

si iarasi e firesc sa existe simpatii si antipatii spontane...

ca poate cineva nu gusta genul meu, de umor taios, sau sarcastic...sau stilul cinic al lui zambi, de exemplu...

never mind...discutia asta e vanare de vant...



"vanare de vant na na na ,na na na na na"
amintiri dragi
wife,asculta asta dedicatie de la mine ptr tine.
sper sa o gasesc si mai bine cantata......ti-o trimit


http://www.youtube.com/watch?v=EeyCGZWJDUE


http://www.youtube.com/watch?v=e3lY_uTFfHw&feature=related


diavolul_roz
Postat pe 8 Iunie 2009 19:25
baga, baga glume..

mai, era bun un topic de bancuri nene..da` eu am un defect. .nu le tin minte si pace ..he. he..
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 19:35
merci doinito

daca tot o dam pe clipuri...

Bob Dylan - Man Gave Names to All the Animals

http://www.youtube.com/watch?v=86YvC2EvHxM&feature=related
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Iunie 2009 19:37
fetelor gabita si prometeus si draga valentino,
n-am sa ma dau la fund pt ca va luati de mine, dar pina acum am fost pe afara cu copilul meu
Tema de discutie mi se pare foarte interesata, si...dupa cite am citit si eu nu am observat ca ati inceput-o voi.
Parerea mea e ca oricine poate discuta pe aceasta tema(chiar daca are sau nu are copii), dar odata ce eu am vrut sa ma adresez unei persoane(Doinita), nu am inteles...de ce va bagati voi in discutie.
Daca aveti ceva de spus in legtura cu cresterea si educarea unui copil, atunci astept parerile voastre,DACA NU atunci stati cuminti in banca vostra sau discutati pe alte teme(unde va pricepeti voi mai bine)
gavril
Postat pe 8 Iunie 2009 20:32
zi zau..hai pa!
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 20:34
de ce sa zic zau mai gabito ca urita nu esti, saraca nu se vede(din pozele afisate, de esti tu aceea???), insa vicioasa nu stiu ca nu te cunosc personal ....si nici nu-mi doresc pentru ca prea te crezi cea mai tare din parcare.....
gavril
Postat pe 8 Iunie 2009 20:41
oh yeah...
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 20:42
Arhanghele,nu ca as avea curajul lui Lucifer,dar simt sa ma iau de piept cu tine.
Mai intii admir curaju tau,mai putin intelepciunea.
Daca e sa ne laudam cu copiii si crestera lor,nu-mi permit din respect pt altii
De ce am intervenit?,pt ca nu mi se pare educat stilul tau de abordare a altora...
Stii,un om intelept(imi place mult acest cuvint),stie sa asculte,nu sa tipe.Sper ca esti destul de tinara sa cred ca ai timp si vointa sa te transformi POZITIV.
valentino
Postat pe 8 Iunie 2009 20:44
valentino,
eu nu vreu sa ma cert cu nimeni, si nici nu cred ca m-am laudat ca sunt maestra in a creste un copil(ma confrunt si eu cu destule probleme),insa nu astept de la oamenii mai in virsta decit... sfaturi bune si nu observatii la cea mai mica greseala(ca doar oameni suntem....).Chiar daca ai sa razi si mie imi place cuvintul INTELEPCIUNE, dar nu-mi place absolut de loc ....grandomania
gavril
Postat pe 8 Iunie 2009 20:58
uite eu nu cred ca cineva care nu are copil nu se pricepe sa vorbeasca,inteleaga si educe un copil.pina la urma un om educat poate da sfaturi unui parinte needucat...despre cum ar fi normal sa-si indrume copilul...
karmenrosa
Postat pe 8 Iunie 2009 22:31
ai dreptate karmen
gavril
Postat pe 9 Iunie 2009 07:00
De la: gavril, la data 2009-06-08 20:41:09 de ce sa zic zau mai gabito ca urita nu esti, saraca nu se vede(din pozele afisate, de esti tu aceea???), insa vicioasa nu stiu ca nu te cunosc personal ....si nici nu-mi doresc pentru ca prea te crezi cea mai tare din parcare.....


Le Madam- ai cam sarit putin calul si ai gura putin cam mare.
Te-am provocat la o discutie si mi-ai rapuns repede si scurt.Mai ai ceva sa-mi spui sau numai atat poti?

Si Gabitza,este cea mai tare din parcare dar parcarea nu e goala asa cum crezi tu.E posibil sa-i fi citit posturile si sa nu fi inteles nimic din ele(cum nici din ale mele nu ai inteles).Dar nu-i nimic,sunt multi ca tine.
Faci parte din marea majoritate a oamenilor simpluti.
diavolul_roz
Postat pe 9 Iunie 2009 10:36
Doinito,
las-o mama, reactia se datoreaza faptului ca am sters-o din lista am avut bunul simt sa astept postarile ulterioare, inainte de a o face..adica i-am dat credit, cum s-ar spune..

din pacate, reactia n-a fost cea asteptata..mai vorbim cand s-o maturiza..

acum..ce mai stii de fata aia..?
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 10:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e greu sa fii parinte 533 De la: jordina 20 Aprilie 2010 16:24
Iar am dat-o in bara. 16 De la: Dor_marunt 28 Martie 2010 18:04
decalogul copilului 17 De la: LILO 14 Octombrie 2009 18:36
copii 2 De la: buna01 12 Ianuarie 2010 21:14
Sănătate psihică 3 De la: Karl_Kwiatkowski_1 6 Martie 2016 16:52
Setari Cookie-uri