femeie scorpion i barbat gemeni

da, pe o pajiste pasteau trei cai. unul roib, unul sur si unu mai incolo.
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 10:26
si tot asa pana lichidam cei zece negri mititei...
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 13:22
nu erau cinci purcelushi???
tutankhamon
Postat pe 10 Iulie 2009 13:25
si aia, tutanka. numai ca erau doar trei...
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 13:27
nope ...erau cinci in povetea aghatei christie....stiu sigur....
tutankhamon
Postat pe 10 Iulie 2009 13:29
aaa. eu ma refeream la aia care nu au stiut sa-si construiasca niste case cum trebuie. adica doar doi din ei. al treilea le-a dat ceatza...
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 13:30
e mai misto aia lu' agatha....
tutankhamon
Postat pe 10 Iulie 2009 13:34
De la: val1979, la data 2009-07-09 18:06:37Se pare ca n-am specificat pe cine contrazic.Adinus
guli171680
Postat pe 10 Iulie 2009 13:49
Ptr Macky.Femeia geaman si barbatul scorpion ai spus ca te intereseaza.Iti dau tot ce vrei sa sti.
Compatibilitatea erotica existenta ntre barbatul Scorpion si femeia Gemeni nu este suficienta pentru a asigura reusita unei relatii pe termen lung. Prin urmare, este necesar ca amndoi sa faca anumite compromisuri.

Femeia Gemeni este foarte detasata si nu pune mai nimic la suflet, n timp ce barbatul Scorpion traieste intens si se implica emotional n tot ce face. Barbatul Scorpion este hotart si perseverent, n timp ce femeia Gemeni este schimbatoare si inconsecventa. Femeia Gemeni este nzestrata din punct de vedere intelectual si vrea sa demonstreze acest lucru n ct mai multe ocazii mondene, n timp ce barbatul Scorpion considera ca participarea la evenimente mondene este o mare pierdere de timp.

Relatia dintre barbatul Scorpion si femeia Gemeni se anunta plina de suisuri si coborsuri, iar o eventuala casnicie va fi dificila.

Gemeni si Scorpion : Aer luminos si "aerian" si Apa adnca, misterioasa si posesiva... Cu greu ar putea sa dureze o relatie daca se bazeaza doar pe atractia fizica.

Sa ncepem cu ce-i mai bun : Scorpionul este pasional, iar asta o sa te fascineze. Probabil ca ai fost atras de focul care arde-n ochii sai, si e de nteles. Este un semn despre care adesea se spune ca duce pasiunea pna la obsesie...

Dar, din pacate, orice Scorpion este posesiv de nu se poate si orice Geaman si adora libertatea personala, care include si un flirt-doua, pe de laturi... Iar Scorpionul pur si simplu nu suporta : vrea sa stie ca ce-i al lui e-al lui si pus deoparte. Iar daca ce-i al lui (adica tu) se ftzie prea mult pe la prieteni si prin oras, daca ce-i al lui nu mpartaseste profunzimea sa sentimentala, daca ce-i al lui vorbeste n loc sa-si foloseasca intuitia atunci Scorpionul o sa ramna botos si mhnit mult timp, nct pna la urma chiar si cel mai neatent Geaman o sa se prinda ca ceva nu-i n regula.

Sper sa te ajute.
val1979
Postat pe 11 Iulie 2009 14:23
am avut si eu o relatie la 19 ani cu un geaman.....e adevarat ce spunea cineva pe aici.....are doua fete....si vrea o schimbare permananta.....pentru ca in el sunt doi, vrea si el doua....n-apai sa se duca la a doua ca mie nu mi-a trebuit....
tutankhamon
Postat pe 12 Iulie 2009 14:24
la fel si la mine eu leu el gemeni si aveni 20 de ani luna asta e ok dar trebuie sa sti sa i lasi lantul cit mai lung cind vezi ca sare gardu mai tyragi un pic de lant si isi revine in rest ok zic un tip pe care te poti baza un umar la greu..............
nazirra
Postat pe 27 Iulie 2009 10:05
eu sunt scorpion iar sotul meu gemeni,ne intelegem de minune el tacut eu vorbareata,el inchis eu curioasa.......si tot asa.Concluzia ne completam unul pe celalalt de minune.cred k e o relatie aproape perfecta intre aceste doua semne zodiacale
ankh_anka
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:28
femeia scorpion este si va ramine o luptatoare si o pasionala inraita, iar barbatul geaman este un avar si un pasional pasager. va pup
garbo038097
Postat pe 10 Septembrie 2009 13:29
De la: garbo038097, la data 2009-09-10 13:29:15femeia scorpion este si va ramine o luptatoare si o pasionala inraita, iar barbatul geaman este un avar si un pasional pasager. va pup
garbo038097
Postat pe 10 Septembrie 2009 13:30
barbatul geaman este un foarte bun amant,tandru,fermecator,un tip care te face sa traiesti viata la maxim,mai ales daca partenera este balanta ,sunt doua zodii care se completeaza reciproc.in bratele unui geaman te simti ca si cand dupa o iarna friguroasa ,ar veni o primavara vesnica .
BIOBIO
Postat pe 11 Septembrie 2009 00:03
Eu sunt scorpion si el gemeni. Ne cunoastem de multi ani dar nu ne-am casatorit. La inceput ne-am indragostit doar vorbind fara sa ne intalnim. Pasiunea intre noi exista si acum dar...e o relatie dificila. Scorpionii sunt posesivi vor totul, adica nu suporta libertatea gemenilor, fara care gemenii nu pot trai. Gemenii sunt f.inteligenti,mereu glumesc,harnici,ai cu cine vorbi(cred ca din cauza asta m-am indragostit)dar.....le place libertatea, au tendinta sa ascunda anumite lucruri, pt.ca ei stiu ca adevarul poate rani. Scorpionii sunt justitiari, mereu vor sa stie tot.Pe mine minciuna ma deranjeaza enorm, pt.ca chiar daca el spune ca m-a protejat, eu mi-am cam pierdut increderea si e f...greu asa.
lala_cri
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:41
eo sunt scorpion si am avut si eo o relatzie akum 6 luni k un tip din zodia gemeni dar pot spune despre ei ca s cam reci,ptzn indiferentzi le place sa tachineze omu si mai mult ce pot sa spun obisnuiesc sa minta ff frumos,incat ii crezi pe cuvant,dar dupa un esec relatzia mea k el a fost pansament pt mine...nu toate suntem f norocoase succes celorlalte si sunt ff infideli gemenii scorpionii sunt pamantul gemenii sunt aerul dak pe gemeni il trimitzi la o librarie exacta si in drumul lui inatlneste alte librarii intra si la celelalte pana ajunge la cea destinata,pe cand scorpionii sunt stabili,gemenii simt k traiesc numai dak ies trebuie sa se plimba sa mearga undeva k altfel nu simt k traiesc..ma bucur pt cele care au reusit sa tzina langa ele un geaman ..nu toate avem norocul dar cum am mai zis la mine a fost pansament.
politzista
Postat pe 20 Octombrie 2009 03:27
salut,si eu sunt scorpion si sotul meu este geaman iar anul trecut am implinit 20 de ani de la casatorie,ca si tine am si eu o fetita de 13 ani si ne este foarte bine impreuna
danutzakiri
Postat pe 11 Ianuarie 2010 21:42
ai foarte mare dreptate.....
addia
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:31
asa gemeni sunt mincinosi .
piper
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum te razbuni pe un varsator? 22 De la: cassia753 11 Iulie 2011 22:09
EL BALANTA, EA LEU ???? 12 De la: adi68pop 15 Martie 2013 15:13
visele 1 De la: garbo199127 30 Martie 2011 14:00
Scorpion-Fecioara...Sincronizare perfecta? 11 De la: jeanette40 25 Aprilie 2011 22:40
ea varsator iar eu fecioara 5 De la: licurici83 12 Aprilie 2012 08:49
Setari Cookie-uri