femeie scorpion i barbat gemeni

femeie scorpion i barbat gemeni?
Nur
Postat pe 17 Septembrie 2008 15:50
Atractie, mare atractie!!!
MAGDONET
Postat pe 28 Octombrie 2008 12:36
Eu sunt scorpion si sotul meu gemeni. Anul acesta am implinit 10 ani de casnicie frumoasa, la care am adaugat si doua fetite gemene, maricele de'acum. Ne intelegem in continuare foarte bine, ne mai tachinam noi asa un pic unul pe altul, dar una peste alta daca ar fi sa o iau de la capat tot pe el l-as lua.
nina_costea
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:40
Uite unii chiar formeaza si cupluri! Acestia se numesc norocosi sau poate deschisi, intelegatori!
Apropo de asta v-as povesti de o cunostinta recenta pe care am intrebat-o cum de are ochii aia asa dulci si blanzi (la varsta pe care o are) si raspunsul ei a fost: pai barbatul meu este leu!!! Neasteptat raspunsul, neasteptat efectul!
MAGDONET
Postat pe 29 Octombrie 2008 22:25
hei!
eu sunt scorpion.
ieri am implinit 24 de ani
am avut un iubit nascut pe 26 mai.un tip simpatic foarte bun in pat, dar cam atat.oricum, pt mine el a fost relatia pansament.
double_chock
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:35
va multumesc pt raspuns.la muli ani double chock!
Nur
Postat pe 1 Noiembrie 2008 18:36
Din pacate, nu sunt scorpion , ci sunt in zodia sagetatorului.., Dar cred ca se inteleg bine in final.Dintre toate cele dousprezece semne ale zodiacului, Scorpionul ii considera pe Gemeni cei mai greu de inteles. Totusi, nativii in Scorpion sunt atrasi de provocari, mai ales ca Gemenii ii se par foarte sexy. Desi sunt foarte intuitivi si de cele mai multe ori instinctele nu ii inseala, de fiecare data cand vor Scorpionii vor crede ca au aflat ultimul secret despre partenerul lor din Gemeni, acesta din urma ii va face o noua surpriza....lucru care nu duce neaparat la o intarire a relatiei, la mentinerea interesului, dimpotriva. Aceste mistere il pun pe jar pe Scorpion, si asta nu e un lucru tocmai bun, nervii sai avand o limita relativ usor de atins. Relatia aceasta poate functiona in conditiile in care amandoi se dau in vand dupa o legatura plina de teatralitate, de certuri si partide de sex sporadice, dar pasionale. Libertatea este foarte importanta pentru Gemeni, astfel ca nativii in Scorpion trebuie sa isi tempereze gelozia. Pe de alta parte, Gemeni trebuie sa comunice foarte rnult cu partenerul lor si sa nu ii ascunda secrete. Relatia acesta este mai potrivita pentru o aventura de-o noapte. Daca isi doresc o relatie pe teren lung, ambele semne vor fi nevoite sa faca multe compromisuri. Pe de alta parte o aventura de-o noapte ar putea duce la deceptii si resentimente peste care ambii parteneri vor trece foarte greu.
adinus
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:54
Si eu sunt scorpion si sotul meu geaman.Vreau sa spun, ca,la 1 noiembrie am implinit 21 ani de casnicie.Cu bune ,cu rele,avem o casnicie trainica!
popescu2betty
Postat pe 2 Noiembrie 2008 19:07
gemeni sau alte zodii...feriti-va de femeia scorpion...puteti avea totul sau...nimic...binenteles , daca e vorba de un scorpion veritabil...
maria1maria
Postat pe 3 Noiembrie 2008 01:30
eu sunt scorpion iar prietenul meu este Gemeni... ...ne cunosteam de aproape 2 ani inainte sa isi dea el seama k poate ar trebui sa fim mai mult decat prieteni .....e tot ce iti poti dori de la viata,stie ce vrea de la viata,isi doreste o familie foarte mult(si are doar 23)...ku el poti vorbi despre culoarea canapelei,cea mai tare mobila,cel mai tare teren sintetic situat in gradina din spatele casei....piscina pentru copii nostri si copii vecinilor nostri.... un roman intreg.
eram ingrozita , oam pe mamaie;)))))
gemeni....si mai nou..si matusik mea este la fel...dar el nu....
madallina
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:26
buna.eu sunt scorpion si el gemeni.am cunoscut pe cineva si sunt mincinosi.nu sunt vulcanici nu jignesc.dar te mint in fata. ne-am despartit rau.
garbo1303
Postat pe 1 Ianuarie 2009 22:33
eu leu el gemeni...de 2 luni merge bine ...
andruca
Postat pe 3 Ianuarie 2009 15:28
eu scorpion, el gemeni................am divortat dupa 9 ani si avem un bb;
spun cam multe minciunele, insa au si momentee lor bune cand sunt tandrii, afectuosi; atentie insa la dualitate - sunt instabili in relatie,si uneori au inca o "aventura"
Tb sa faci multe compromisuri in aceasta asociere

ancatinca
Postat pe 13 Ianuarie 2009 21:12
dar femeie scorpion si barbat berbec/ ce spuneti?
mofleni
Postat pe 28 Aprilie 2009 07:41
Eu scorpion, el geaman...da...o relatie bazata pe respect,intelegere...
pasiunea nu e prea prezenta...sincronul e cam rar...
in rest,super:familie, copii, concedii...
dar el e ingrozitor de incapatanat...
cu toate astea, de dragul copiilor,incercam sa speram in mai bine...asta e.
elida_christine
Postat pe 8 Iulie 2009 22:53
Imi pare rau ca trebuie sa te contrazic :)Eu sunt scorpion,am fost cu cineva din zodia gemeni.Nu generalizez acum dar eu chiar am avut o realtie super frumoasa desi nu pe termen lung recunosc,dar asta fiindca eu a pus punct.Scorpionii,cel putin eu sa sti ca limita la mine este maxima,ma enervez greu,foarte greu,dar daca intradevar m-ai calcat pe coada,ai fi preferat sa nu ma cunosti vreodata.Suntem razbunatori,foarte dar nu o facem pe moment in timp,pot sa treaca si 10 ani ca sa ma razbun dar o fac intrun final.Ce-idrept nu ma laud cu asta,e un defect ca si gelozia de altfel,dar astia sunt scorpionii.Avem si calitati foarte multe,de exemplu foarte intuitivi,foarte greu sa pacalesti un scorpion.De altfel se spune ca suntem cei mai sexy, si misteriosi din tot zodiacul,iar atunci cand iubim ne dedicam trup si suflet.Si este foarte adevarat.Sunt foarte statornici in tot ceea ce facem.Si lista e lunga...
val1979
Postat pe 9 Iulie 2009 17:29
Se pare ca n-am specificat pe cine contrazic.Adinus
val1979
Postat pe 9 Iulie 2009 18:06
dar stie cineva cume invers.eu sunt gemeni si vreaus a stiu daca ar merge o relatie cu un scorpion.
macki
Postat pe 10 Iulie 2009 02:13
Desi barbatul Gemeni si femeia Scorpion sunt compatibili din punct de vedere sexual, o astfel de relatie va dovedi ca atractia fizica nu este suficienta.

Femeia Scorpion este geloasa, iar barbatul Gemeni este nestatornic. Cnd femeia Scorpion va strnge prea tare haturile, barbatul Gemeni nu va ntrzia sa-si arate nemultumirea. Dupa un interludiu fierbinte, va interveni raceala si apoi ostilitatea.

ntre barbatul Gemeni si femeia Scorpion ar putea exista un mariaj reusit doar daca ambii parteneri sunt deosebit de ntelegatori si flexibili.
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 07:10
adica, pik, sa faca ce fac toti cei nepotriviti: sa fie foarte toleranti si deschisi la atitudinea partenerului.
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 07:14
giani, sa faca fix ce-i trece prin minte. ca si eu fac la fel, numa' ca nu-mi caut partenerele de zodie
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 07:17
corect. pik, se pare (asa pare...) ca toate zodiile sunt foarte ok din punctul tau de vedere. ti-ai facut "datoria" sa ne curtezi pe toate. dar absolut toate. si atunci cum sa nu te cred cand afirmi ce afirmi? esti perfect credibil, amore.
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 07:19
gianiiiiiiiiiiiii, ce parere proasta ai despre mine
eu doar am stabilit relatiile diplomatice, ca oricare membru nou al comunitatii
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 07:24
mai pik, te-ai invechit, bebe. nu mai trebuie sa suporti "supliciul" inceputului diplomat...
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 07:27
pai nici nu ma mai straduiesc, acum numa' intretin relatiile alea
si numai acolo unde n-am dobandit inca statutul de persona non grata
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 07:32
pik, in general suntem oameni cu mintea intreaga pe aici. astia permanenti, zic. e greu sa ajungi la statutul mult dorit caci nimeni nu se supara pe net...
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 07:35
stiu ca mi-e greu sa ajung la statutul membrilor permanenti, daca nu chiar imposibil. unele lucruri nu se repara si nu se mai intregesc niciodata
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 07:40
lasa, pik, vom face fatza cumva. intregi sau ciobitzi.
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 07:45
da, asa-mi fac si eu curaj inainte sa-mi arunc desaga pe spate, sa-i trag o vizita sefului
pe cai deci, si pe mai tarziu
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 07:47
bine, pik. cel mai misto banc sec stiut de mine vreodata: "un vultur era pleshuv si altul era sa cada"
see you later, aligator!
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 07:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EL BALANTA, EA LEU ???? 12 De la: adi68pop 15 Martie 2013 15:13
Un alt de fel de zodiac-Zodia RAC 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:26
Femeia gemeni si barbatul balana 34 De la: garbo304761 6 Aprilie 2013 02:36
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia VARSATOR 39 De la: hicealuminitacatalina 31 Iulie 2011 07:40
Impartasiri despre traiul cu barbatul balanta 16 De la: ecaterina 30 Ianuarie 2012 09:14
Setari Cookie-uri