femeia taur cu un leu

ce puteti sa-mi spuneti despre combinatia femeia taur(la inceputul lui mai) si barbatul leu(la inceputul lui august)? au macar o sansa sa ramana impreuna si sa se inteleaga?
multumesc
tigerremy
Postat pe 15 Septembrie 2008 01:40
nusj ce sa zic de o posibila relatie..
eu sunt pe 6 mai (tauroaica) si am un prieten care e leu prin august.
ideea e ca suntem foarte buni! PRIETENI ce credeai ..haha.....
prima oara cand l-am cunoscut acum cativa ani...a fost ceva intre noi, dar nu s-a intamplat nimic, nici macar un sarut, pt ca treptat am devenit foarte buni amici...si cum anii au trecut, suntem inca in relatii f bune si pe aceeasi lungime de unda..
dar nu sunt atrasa de el in felul ala, si nici el de mine, probabil ne-am obisnuit prea mult timp comportandu-ne ca prieteni si vorbind f amiceste unul cu altul... asa ca... ma abtin cand e vorba de combinatii pe zodii..
persoana din interiorul unui om conteaza cel mai mult, nu te ghida sa iti faci o relatie dupa zodie...

but all for you girl
Neghinitza
Postat pe 8 Octombrie 2008 23:53
sint leu si relatiile cu femei din zodia taur au fost cele mai incendiare! atractia chimica este de neinlocuit, dar pasiunea nestavilita poate distruge tot ce a fost cladit cu multa truda!
fortelion
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:05
Sunt taur si am o relatie de 2 ani cu un leu. Este un tip extraordinar, un adevarat gentleman, din toate punctele de vedere. Avem si "show-uri" datorate in mare parte geloziei excesive (nemotivate), insa am stiut intotdeauna sa trecem peste aceste momente.
Nu stiu daca gelozia este o trasatura generala a leilor (altceva nu am de comentat la categoria "defecte")
Personal, cred ca intr-o relatie, nu sunt importante zodiile, important este caracterul fiecarui individ in parte, educatia si ... multe altele. (cam astea ar fi reperele)
Eu mi-am gasit jumatatea, se intampla sa fie leu .... sau poate .... nu este doar o intamplare.
lisa_elena
Postat pe 7 Noiembrie 2008 20:08
relatia leu-taur... catastrofala... daca este vrb de casnicie... in rest, totul este ok, pana la supremul "DA"
contessa
Postat pe 5 Decembrie 2008 09:26
Casatorita de 20 de ani cu barbat in zodia leu. Suntem la bine si la rau impreuna, asa cum promit toti cand spun DA , dar uita mai devreme sau mai tarziu.
Leul meu este familist, tandru, gospodar, are umor, multa energie si ne completam de minune.
Depinde de fiecare cuplu sa faca relatia frumoasa si durabila , indiferent de zodii.

Postat pe 13 Decembrie 2008 20:36
ei, e greu cu zodiile astea! ai mei parinti sunt taur, respectiv leu, dar eu o combinatie mai nefericita decat asta n-am mai intalnit!
sunt ca in emisiunile alea idioate, cand, daca asculti problema prin prisma fiecaruia, amandoi au dreptate...doar ca se bat cap in cap!!
parca nu vorbesc aceeasi limba!!
zambila
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:55
aceeasi combinatie nereusita ca si intre femeia scorpion-barbatul leu.vezi topicul barbatul leu, femeia scorpion, gasesti acolo mai multe raspunsuri de genul asta.femeia taur si femeia scorpion sunt prea vulcanice, impulsive, pasionale ca sa reziste mult timp cu leul.revezi topicul respectiv, este mult mai complex si f adevarat.
miamia79
Postat pe 28 Martie 2009 16:53
eu sunt pe 1mai nascuta iar el era pe 10 aug.totul a f.bine,mai ales la pat.leii sunt pasionali ca si taurii de altfel.dar...mare atentie sunt f.gelosi si posesivi ca sa nu mai vb.de orgolii.leii nu sunt tocmai potriviti pt.un taur care are nev.de cineva care sa dea totul pt.ei.un leu e si f.egoist .ne-AM INTELES Bbine la pat toti cei 3ani cat impreuna am f.dar din pacate rabdarea unui taur are limitata.ai grija cu leii .nu prea sunt partenerii pe viata al unui taur...dar depinde si ce ascendent are pt.ca daca are si ceva de apa sau pamanmt in el mai sunt sanse..multa succes in dragoste cu oricine ai fi
dark_angel
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:06
Sunt taur pe 1 mai, si sunt casatorita cu un leu pe 10 august.Suntem de 11 ani casatoriti si credeti-ma si in ziua de azi ma suna sa imi spuna ca ii este dor de mine, avem si furtuni in reletie dar el e o fire foarte vesela si ii trebuie ceva timp sa se infurie,sunt de parere ca se poate, depinde de firea lui, eu sunt mai retrasa si mai serioasa si el ma face sa rad mereu, si in ceea ce priveste gelozia niciodata nu mi-a reprosat nimic ba din contra zice ca ei privesc si el ma are.Ii pot spune orice e foarte relist si are priza la public si un suflet mare si cu fetita noastra e mai ceva ca o mama, extraordinar de grijuliu.D.p.d.v. zodiacal avem sanse de 17.92%surprinzator nu!Dar nu puitem sta unul fara celalalt nici acum.Nu cred ca zodia iti determina caracterul si personalitatea.
garbo005589
Postat pe 9 Iulie 2009 15:44
nu pot nici impreuna...nici unu' fara altu'...ceva de genu'...so, s-o merita sau nu...who knows?
mia79x
Postat pe 9 Iulie 2009 15:48
ce plasaaaaaaaaa!!!
am citit titlul si cautam leul. prin buzunare...
pik_nik
Postat pe 9 Iulie 2009 15:55

offf...si vai de mine...yeah, you are...hey, ti-ai schimbat look-ul...imi placea more celalalt...asta te inhiba, nu's cum naiba
mia79x
Postat pe 9 Iulie 2009 16:00
am simtit si io ca lumea e mai ponderata in efuziunile catre mine
alea care lasa dunguletze pe piele.
pik_nik
Postat pe 9 Iulie 2009 16:03
....mie imi place mai mult noul look al lui pik....chiar daca era mai sexi celalalt...
...urechiusele lui...hmmm iti dau idei....
daria_
Postat pe 23 August 2009 11:06
eu am fost casatorita timp de 22 ani cu un leu. A fost o relatie destul de grea si in final s-a dovedit a fii nereusita. Leul e foarte orgolios, mandru, e plin de el ( el este in centrul universului orice ar fii) Este doar EL si.... atat!
Poate ca la altii merge bine dar la mine... n-a mers. In orice caz eu nu m-as mai casatori niciodata cu un leu!
edlweiss19
Postat pe 26 August 2009 16:13
eu sunt leu iar prietenu meu e taur suntem impreuna de 3 ani si pana acuma totu merge f bn ...toata lumea zike de acesta combinatie ca este cea mai nefericta si catastrofala dar nui nici chiar asha depinde de temperamentu si caracteru fiecareia ...:D:D:Dmult succes
georgyana_ubitika
Postat pe 17 Septembrie 2009 23:37
nici o sansa!!! asa am fost eu in fosta casatorie!
clipa
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:22
De la: georgyana_ubitika, la data 2009-09-17 23:37:03eu sunt leu iar prietenu meu e taur suntem impreuna de 3 ani si pana acuma totu merge f bn ...toata lumea zike de acesta combinatie ca este cea mai nefericta si catastrofala dar nui nici chiar asha depinde de temperamentu si caracteru fiecareia ...:D:D:Dmult succes
lumi_lumi10
Postat pe 22 Octombrie 2009 10:01
De la: Neghinitza, la data 2008-10-08 23:53:25nusj ce sa zic de o posibila relatie..
eu sunt pe 6 mai (tauroaica) si am un prieten care e leu prin august.
ideea e ca suntem foarte buni! PRIETENI ce credeai ..haha.....
prima oara cand l-am cunoscut acum cativa ani...a fost ceva intre noi, dar nu s-a intamplat nimic, nici macar un sarut, pt ca treptat am devenit foarte buni amici...si cum anii au trecut, suntem inca in relatii f bune si pe aceeasi lungime de unda..
dar nu sunt atrasa de el in felul ala, si nici el de mine, probabil ne-am obisnuit prea mult timp comportandu-ne ca prieteni si vorbind f amiceste unul cu altul... asa ca... ma abtin cand e vorba de combinatii pe zodii..
persoana din interiorul unui om conteaza cel mai mult, nu te ghida sa iti faci o relatie dupa zodie...
lumi_lumi10
Postat pe 22 Octombrie 2009 10:09
dar oare sunt buni de ceva leii astea????????????
nimikkk
Postat pe 1 Martie 2010 01:38
im man egypt wont woman sex cam2 cam msn sos2010@live.com or aasm18yahoo
garbo101338
Postat pe 1 Martie 2010 01:43
Sa crezi tu ca o casnicie taur-leu este catastrofa!!!!!!!Eu sunt taur sotia mea este leu casnicia de 17 ani
Taipan_38
Postat pe 1 Martie 2010 08:50
Ptr TAIPAN
crezi ca acesti 17 ani spun foarte mult despre o relatie?... sau ca iti dau o anumita siguranta? Casnicia mea(in aceasi combinatie eu-taur iar el -leu) a durat 22 de ani si pina la urma tot a existat un sfarsit. A fost o relatie care parea perfeca si totusi a existat un sfarsit care nu il putea prevede nimeni. Asta a fost, viata merge doar inainte.
edlweiss19
Postat pe 15 Aprilie 2010 11:19
Dpdv astrologic, nu poate fi o "catastrofa" - semn de pamant cu semn de foc, ambele semne fixe, deci chiar "merge" bine
In realitate insa depinde de mai multi factori, de evolutia partenerilor etc etc, evident
blue_dream
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:22
Niciodata nu veti fi de comun acord.Intotdeauna unul din voi va comanda.Deci ai grija.
garbo113836
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:59
bine, casnicia am inteles! dar pipa aiaa....de cati ani e oare??
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EA BALANTA, EL CAPRICORN 6 De la: olgabalan 15 August 2011 18:00
compatibilitate 6 De la: walkiria 25 August 2010 13:53
gemeni si capricorn 27 De la: brunetha_creatza 10 Februarie 2012 19:16
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia SCORPION 34 De la: kasumi 28 Iunie 2009 10:49
hor(ibil)oscop 26 De la: Tiffany 11 Octombrie 2009 09:22
Setari Cookie-uri